259
  • dilofekete
    #204
    ja és persze új élményt nyújtana a házimozis nagy képernyős tengerparti filingnek.
  • Gabo
    #205
    Parttalan vita? Igen. Mert aki nem akar megismerni valami mást, mint amit eddig ismert, az soha nem fog megismerni semmi újat. Ezzel önmagában még nem is lenne baj, ez elvégre csak az ő nyomora. A gond ott van, amikor szűk ismeretei alapján állít hatalmas meggyőződéssel olyan dolgokat, amiről halovány benyomása sincs. (Mert hallotta, hogy valaki már találkozott olyannal, aki látott már olyat, és az egész biztos, hogy úgy is van...)
    Mindezzel pedig elbizonytalanít és félrevezet másokat, akikben esetleg még él valami halovány szikrája az érdeklődésnek vagy annak, hogy bővítse ismereteit. És most teljesen mindegy, hogy melyik "oldalon" áll. Mert lehet szó winről, linuxról, gimpről, psről, intelről, amdről, bármiről.

    És még valami. A te (és nem csak a te) stílusod sem éppen szalonképes. Szerinted milyen képet lehet így kialakítani arról az "oldalról" amit "képviselsz"? És szerinted ezek után hogyan várhatod el, hogy a "másik oldal" normálisan viselkedjen?
  • dilofekete
    #206
    Én most fogom még csak feltenni a win7-et, mert agusztus 20. a után nem lesz már.
  • Gabo
    #207
    Miért, szerinted a víz tehet arról, hogy a kacsa nem akart megtanulni úszni?
    Mennyi időt fektettél abba, hogy rájöjj hogyan lehet testre szabni a rendszert, ami elé leültél? Mennyi időt fektettél abba, hogy kiderítsd hogy az általad hiányolt alkalmazásoknak milyen alternatívái vannak? De gondolom, amikor leülsz egy játék elé, amelyiknek nem esik kézre a billentyűzet kiosztása, akkor szintén a játék a hülye és nem veled van a gond, hogy meg se próbálod átállítani a te ízlésednek megfelelően.
    Tudod ez egy alapvető probléma sok emberrel. Amikor valami nem úgy működik, mint ahogy elvárják, akkor biztos, hogy azzal a dologgal van a probléma és nem velük. Lehet, hogy nem kellene mindent élből hárítani, hanem talán kicsit nyitottabbnak kéne lenni az új dolgok irányába. Persze mit is várunk el egy olyan világban, ahol a használati utasításba bele kell írni, hogy a mikroban nem lehet macskát szárítani, mert megdöglik...
    Persze biztosan én látom ismét rosszul a dolgokat. Hiszen biztos a víz a hibás abban, hogy a kacsa nem tudja hogyan kell a lábaival tempózni.
  • who am I 7
    #208
    "Mert hallotta, hogy valaki már találkozott olyannal, aki látott már olyat, és az egész biztos, hogy úgy is van...)"

    Ez az én esetemben KONKRÉTAN, HÜLYESÉG.Mert én utánanéztem, tudom, h nincs alternatíva dolgoknak ennyi.Én nem a levegőbe puffogtatok.Ha lenne egyébként, lehet áttérnék, de nem kényszerít senki, és nagyon jól elvagyok, nem az életcélom az OPrencer.Csak egy eszköz.Az én "szalonképességem" nagyjából teljesen mindegy, mert ezt a rencert az emberek 99%ka használja, én senkit nem akarok meggyőzni semmiről, ezzel kapcsolatban..csak, h unalmas a folytonos vita a semmiről.
    (ahhoz képest egyébként, h 1% -os a oprencer tábor, sokkal több fos a win fikázást látok mint a 99%-os wintábortól fos a linuxozást.Van fos a linuxozás is, de ált. nem a win oldalról kezdődik.érdekes, másrészt nem reprezentatív, mert nyilván nem járom be az egész netet, csak egy nagyon kicsi töredékét, de akkor is érdekes.na mind1)
  • Gabo
    #209
    Minden kocsmai verekedés azzal kezdődik, hogy a másik fél visszaüt.
    És igen is számít a stílus és a szalonképesség. Mert pont, hogy egyesek stílusa az, ami kiprovokálja a másik fél hasonló megnyilvánulásait. Ez az amin többeknek el kellene gondolkodnia.
    Lehet érvekkel, ellenérvekkel értelmesen ütköztetni véleményeket. Anélkül, hogy a kocsmatöltelékek szintjére süllyedne bárki is.
    Persze tudom, a mai világban nem is kell megadni a minimális tiszteletet egy másik embernek, pláne nem a neten...
  • kakateve
    #210
    Azért, mert egy hétig kénytelen voltam használni, akkor meg is kell tanulnom?? Szó se róla, átböngésztem volna, de ragaszkodom saját programjaimhoz, ahhoz pedig végképp, hogy mindegyik probléma mentesen fusson. A Linux ezt nem tudta nekem biztosítani.
    De biztos én vagyok a hülye, hogy ezek után nem akartam még azzal is fecsérelni az időt, hogy tanulgassam, mit, hogyan. Windows-on tökéletesen futnak a programjaim, nem fogok szarakodni a Linux-szal, hogy valami elinduljon rajta.
    Másfelől, ha Windows-t akarok használni, mert szeretem, és könnyen kezelhető. Mert, ha te pudingot akarsz enni, akkor megelégszel a szalonnával??

    Könyörgöm, hagyjuk már a hülyeséget. Nem én vagyok a hülye, mert a Linux használhatatlan arra, amire én használni szeretném. Virtualbox-ban futó XP meg maga a röhej. Mert biztos nem azért van ez az opció, mert a Linux hű de jó, meg minden megy rajta.
  • mrphoenix
    #211
    Sziasztok! Ajánlom mindenkinek, aki kezdő szinten szeretné elsajátítani a Linux otthoni használatát, valamint a profik is tanulhatnak egy-két jó fogást:

    Kattints ide!
  • Epikurosz
    #212
    Fejed van? Szerintem nincs, mert nem rabolnád az időm.
    Utálok magyarázgatni, azt szeretem, ha az emberek vágják a dolgokat, pláne, ha előtte nekik leírták 1x.
  • dilofekete
    #213
    Aki verekszik,annak hiányzik eggy kereke és neten biztosan nem tudná végigolvasni a társalgásokat, mert képtelen lenne rá.
    A kocsmai verekedések inkább a szórakozási szokások miatt keletkezik. A többi meg mindig az egyén hülyesége.
  • SityiSXT
    #214
    Vágom én: Lefikkantod az MS supportot, mert a HW-hibádnál nem segítettek, illetve csak feketén. A karosszérialakatos meg javítsa meg a subwoofered, a péknél meg adjanak neked fél kiló marhafelsálat, világos. "Te nyuszika, már megint nincs rajtad sapka..."

    A számítógéptől elpofátlanodtak egy picit az emberek. Rengetegen nem akarják felfogni (pedig képesek lennének rá), hogy ez egy komplex rendszer és a hibakeresés sem olyan egyszerű. Ha nem fut egy program, az lehet a program hibája, lehet az OS hibája, de akár HW hiba is. Persze szidni mindenért a Microsoftot kell, mert ő a legnagyobb; lásd a RealPlayer mekkora egy ipari hulladék, Vantulok mégis az MS-t hibáztatja érte.
  • Gabo
    #215
    Akkor, ha nem is vetted a fáradtságot magadnak, hogy utánajárj bárminek is, milyen alapon nyilatkozol a linuxról? És milyen alapon minősíted a rendszert? (Ugyan ezt a kérdést azt hiszem sokaknak fel lehetne még tenni...)
    A te gondolkodás módodat követve akkor az összes repülőgép egy rakás ócskavas és aki pilótának készül az mind idióta, mert te nem tudod hogyan kell repülőt vezetni.
  • sathinel
    #216
    Figyu. Ha így gondolod akkor ne beszélj a linux-ról. még csak meg sem említsd. Olyanok telepítenek benne akiknek fingjuk sincs a gépekhez. Next-next-next, vagy ubuntu how-to oldalak copy-paste és mennek a cuccok. Nem játékok, nem autocad vagy más durva progik amiket mondtál csak eleve firefox addonok, stb. Ha ezt nem tudod megcsinálni akkor kevesebbet tudsz mint egy 1 bites user.

    Ne vedd sértésnek nem annak szántam de ez tény úgylátom. Mikor olyanok feltelepítenek ilyesmiket akik elsőnek látnak linux-ot, és win-en is max levelezés, msn, videónézés, zenehallgatás volt a legtöbb amit csináltak.

    Én wint használok játszani, de sokszor kipróbáltam linuxokat. Ha amit leírtál szerinted nehéz akkor ne foglalkozz IT-vel mert semmi érzéked hozzá. Max használni tudod a böngészőt.
  • Epikurosz
    #217
    Még mindig nem érted, ugye?

    Az MS hogy engedheti meg magának, hogy a termékkéért másra hárítsa a támogatást?
    eladni dobozban olcsóbban, aztán szarni rá.

    Akkor már tényleg egészségesebb a Linux-világ elve: tiéd lehet ingyért, de nincs szuport; vagy fizetsz - az MS árainak kb. felét! - és kapsz szuportot. Tiszta sor.
  • Epikurosz
    #218
    ..és ne mondd azt, hogy az oem ingyen van, mert többe került, mint a vas.
  • SityiSXT
    #219
    Értem én, csak te nem engem. De akkor lássuk, jól értem-e, amit írtál: az MS nem ad saját supportot OEM Windows-ra és ezt te nehezményezed. Jól értem?
    Akkor következzék az, amit meg én szeretnék neked elmagyarázni, csak eddig ezekszerint rosszul tettem. Adva van két tökegyforma gép, az egyik OEM Winnel, a másik dobozossal. Semmi különbség nincs a kettő között használhatóságban, funkcionalitásban, ám jogilag/kereskedelmileg igen: OEM és dobozos Win. A számlán ugyanis az OEM Wines gép egy tételként szerepel, és a gép gyártója vállal érte felelősséget minden tekintetben. A vevőnek is egyszerűbb így, mert egy helyen elintézheti az összes problémáját a gépével kapcsolatban. A dobozos Winnel ellátott konfignál viszont mivel a Windows külön lett véve a géphez, már megoszlik ez a felelősség. Ekkor lép be a Microsoft a képbe, mint supportáló fél. Ez így működik, el kell fogadni. Vitatkozni lehet azon, hogy ez most jó vagy sem, olyan szempontból mndenképp jó, hogy egységsugarú átlaguser nem lesz összezavarva, hogy baj esetén hova kell fordulni, megkeresi a gép gyártóját és kész - egy helyen el van intézve minden.
  • SityiSXT
    #220
    Soha nem állítottam ilyesmit. Többe kerül, mint a vas? Hmmm... milyen vasnál?
  • Epikurosz
    #221
    Te tényleg ennyire képtelen vagy önálló gondolkodásra?

    Olvass el a hsz-eim: szoft kb 115k, ehhez képest egy asztali gép kijön 100k alatt.
  • SityiSXT
    #222
    A személyeskedő részre nem reagálok.
    Árösszehasonlítás: OEM Vista Home Premium 39500 (akció nélkül), dobozos változat 102900, ez esetben jár a hivatalos MS-felől jövő support. Akkor miről beszélünk?
    (Csak zárójelben jegyzem meg, hogy a súgó, ami online frissíti magát, mindkettőben benne van, csak ritkán használják, pedig nem véletlenül van benne, sőt.)
  • Epikurosz
    #223
    Én meg továbbra is fogok személyeskedni. Na, jó, velem nem.
    El vetted a kedvem. :-))

    Azért bazi nagy különbség van ott árban! Már a 40k ft is sok, bár én 2 éve még 30k-ért kaptam.
    Ha eladnak x millió oem-et, mondjuk 1000 kereskedőn keresztül, akkor a szuport tutira nem lesz egységes, nem garantált a színvonal. Minőségbiztosításról e téren ne is beszéljünk.
    Nem egyszerűbb saját hatáskörben intézni, egy bazi nagy központon keresztül?

    Én egyébként, megsúgom, olyan támogatást alakítanék ki, mely az általad említett súgó mellett, teljesen net alapú. Ha nincs net, na onnan kezdődik a telefonos támogatás. De mindegy, nem ez a téma, a mondanivalóm lényege, hogy túl van árazva az MS Windows, meg a többi szutyok is.
    Én világ életemben Win felhasználó voltam, de eljött az ideje a váltásnak. Most már hiába dobják utánam a dobozos (!) kicsi Officet 16k-ért, nem köll!
    Elmuzsikál a 2003-as még, ameddig szükség van rá, és jönnek a linuxos cuccok.
    Egyébként, visszaemlékszem egy 1993-as beszélgetésemre egy pasassal. Épp munkát kerestem, és mesélte, hogy náluk csak unixos cuccok mennek, én meg húztam a vállam, hogy inkább olyan céghez mennék, ahol az alap Windows. Biggyesztette a száját, nagyon gyermetegnek tartotta a Windowst. 3.1-es volt akkor. Végül nem jött össze a dolog, és nekem is másfelé ment a pályám. Igazából, most, amikor kezdett feljönni ez a szutyok Win, jöttem rá, hogy már akkor azon a vonalon kellett volna elindulni. Na, mindegy, legalább van tapasztalatom ezzel is.


  • Epikurosz
    #224
    m->d
  • SityiSXT
    #225
    Így már más a dörgés. Hogy túl van árazva, azzal teljes mértékben egyetértek, főleg a dobozos verzió. Viszont a supporttal kapcsolatban ha megengeded, továbbra is vitatkoznék. Ha OEM Windows-zal veszed a géped, az ugyanúgy a gép részévé válik, mint a benne lévő ODD, HDD, proci, RAM, stb. Ha elromlik a gép, a "hova vigyem javítani" kérdéskör igencsak komplexszé (így kell ezt írni?) válna, hiszen - az én gépemet példának hozva - a HDD Fujitsu, az ODD Optiarc, a kijelző LG-Philips, a VGA Ati, az OS Windows Vista Home Premium... Sőt, tulajdonképp a gép egy Uniwill laptop. Akkor már nem egyszerűbb a Fujitsuval elintézni mindent, mivel Fujitsu-Siemens termékről van szó? Értem én a logikádat, szakember lévén logikus, hogy ha az OS döglik be, akkor irány az MS, de ezt a rendszert gyanítom, hogy az olyanok kedvéért találták ki, akik egyszerűen vesznek egy gépet tokkal-vonóval-Windows-zal, aztán ha gubanc van, viszik a márkaszervízbe. Én ennyit próbáltam-próbálok elmondani, nem többet.
    A személyeskedéshez meg még csak annyit, hogy peace! Én azt a vitát szeretem, amikor érvek és ellenérvek feszülnek egymásnak, és nem a másik szellemi szintjéről kerül felületes véleményformálás.
  • kakateve
    #226
    Te aztán nagyon tudod, hogy én mire használom...
    Persze, ha veszel egy fűnyírót, és nem nyír rendesen, akkor nem a fűnyíró a rossz, hanem te vagy hülye... Ezt a felfogást...

    Egyébként meg van véleményem, sajnálom, ha ennyire szerelmes vagy a Linuxba, hogy nem bírod a kritikát (ez ugyanúgy szól Gabo kollégának is).

    Kipróbáltam, véleményem van, és le is fogom írni. Nem tetszik? Nem érdekel.
  • Epikurosz
    #227
    Én meg azt próbáltal elmondani, hogy a Windows-os termékekhez - elvileg - a Microsoft suport ért a legjobban, nem n+1 kereskedő. Egyébként elképzelhető, hogy egy hibajelenségre 3 kereskedő mást (pld. mind hülyeséget) mond. Ez a Microsoft imidzsét rontja. Neki lenne érdeke kézben tartani a dolgokat.
  • dilofekete
    #228
    Akkor jártam volna jól az eredeti vista-al, amikor a gta 4 közben lefüstölte az enermax tápomat.
    Amúgy most tettem fel a win 7-et és tényleg gyorsabb.
    Aki meg nem akar fejlődni ne vegye meg, mert komplikltabb(több az opcio, komplexebb) a rendszer. Én tuti megveszem kb fél év múlva, ha folyamatosan erre gyűjtök. Magyarul nem kell ennyiért. Márpedig dobozos kell, hogy ha megint megöli a gta 4 a gépemet akkor írhassam az emaileket, talán fölöslegesen.
    Az viszont még mindig nagyon nem tetszik benne, hogy a régi(másik) NTFS partíciót nem látja, pedig azon vannak az adataim. Ezért vegyél mégeggy winyót, ha xp-d volt? Vagy old meg, mintha oem-es lenne a rendszer. Keresek valami netes servert ahova elmenthetek 350gb-ot. Remélem ingyen lesz, mert ha nem akkor szétcsapom a win7-et is!
  • dilofekete
    #229
  • dilofekete
    #230
    Tehát mindenféleképpen be kell szerezni hozzá valami újat, ha régebbi rendszer volt a pc-n., ezért nem tökéletes, tényleg lehetne olcsóbb, márcsak eggy szervízköltséggel is, ami eggy elitebb helyen 10k huf.
    Na?
  • sathinel
    #231
    Nem érted mit írtunk? Azok amiket mondtál kb 2-3 kattintás megcsinálni. Te azt mondod napi 5-6 órát dolgoztál rajta és ezeket nem tudtad belőni. Mondjuk így kíváncsi lennék milyen lehetett a munkád ha 2 firefox addont, és 1-2 progit amihez nem kell parancssor nem tudsz felrakni.

    Mint írtam linux-ot néha használok, de win-en játszok nincs kedvem szarakodni. De amiket írtál egy 11 évesnek sem esne nehezére felrakni.

    Pl MSN alternatíva install
    kérlek mond hányszor nyitotta meg a konzolt.

    Mindazt amit mondtál, felsoroltál mi nem ment kb 5 perc installálni. És utánna nem szoptál volna. De úgy szólod le a linux-ot hogy fingod sincs ezekről mert nem mondanád hogy nem működik. Azt mondod csak FF ment fel mikor az alapból települ.....

    Értem hogy a falba vered a fejed és így próbálsz tudáshoz jutni de előbb próbálj meg utánaolvasni, kérdezni és talán akkor nem fáj a fejed nagyon és nem lesz gondod olyasmivel hogy 4-5 alkalommal kattintani kell egy telepítéshez.
  • SityiSXT
    #232
    Ebben is egyetértünk, bár azzal vitatkoznék, hogy a kereskedő ad supportot, mert nem. Az adott gép márkaszervíze köteles segíteni probléma esetén, nem pedig a forgalmazó/kereskedő.
  • kakateve
    #233
    Persze, persze...
    Ezt kb. úgy mondod, mint ha én felsoroltam volna az összes programot amit feltettem (vissza olvashatnál, mert én csak arról írtam, hogy az anyám mit használt, én nem soroltam fel, mit használtam).

    Másodsorban pedig próbálgattam, hátha... de hát nálam úgy elhasalt, mint az ól ajtó. Ha nem valami, szóltam apámnak, és nem győztem csodálkozni, hogy na ez a Windows-on egy kattintás, itt meg mennyit kell vele szöszmötölni.

    Persze, ha valakinek nem jön be (már elsőre se, de másodjára se, de sokadjára se), akkor ő a hülye, mert nem ért hozzá, mert nem olvas utána, mert a Linux maga az Isten. Persze, jah...

    Érdekes módon az XP után a Vistára és a Win7-re is ráállt a kezem. Az utóbbi pedig engem is meglepett, hisz eredeti, angol nyelvű verzió volt a gépemen, s sok mindent nem értettem, mi mire való. Érdekes módon egy idegen nyelvű operációs rendszeren jobban boldogultam, mint a magyar nyelvűn. Érdekes.

    Abban meg biztos lehetsz, hogy nem fogok utána olvasni (sőt, még telepíteni se)Linuxot, amikor ott van a Windows, ahol nem kell utána olvasni, hogy kell egy programot telepíteni.
  • sathinel
    #234
    Nem tom milyen linux van apádnál, van amelyiket hegeszteni kell hogy működjön, de pl egy ubuntut nem. Ha meg apád ért hozzá akkor pillanatok alatt megmutatja és 1-2 alkalom után egy informatikával foglalkozónak meg kéne csinálnia magától is. Ezek alapvető dolgok.

    Programozásnál, vagy nem tom mit végzel gépen nem kell angolul olvasnod??? Elég érdekes mert az IT alap nyelve. Ja van magyarul is pár dolog már de töredéke mint angolul ha valamit keresel.

    Mint mondtam win-t használok legtöbbször, de most veszek laptopot, és azon valsz dualboot, vagy linux lesz. Linux olyan mint a legó. Azt raksz össze amit akarsz belőle. Ha érdekel az IT akkor alap beállításoknak nem kéne gondot okoznia. Az olyanoknak okozhat gondot akik win alatt is csak pár ikont ismernek.

    2. winyó a gépemben 13 gigás régi fos amin ubuntu megy. Fura de nekem játékon kívül mindent sikerült szinte rajta használni. Azon msn-eztem mert utálom és win-en tiltva nálam alapból. Aki csak azt ismeri azzal inkább nem beszélek gépen.

    Bár már olyat is láttam aki 4.5 átlagot elért diplomás IT szakember és tőlem kérdezgetett dolgokat mi mire való, hogy kell megcsinálni. Hihetetlen mi megy itthon, és milyen embereket alkalmaznak informatikusként néha.
  • Epikurosz
    #235
    Kaptam egy levelet az (egyik bp.-i ker.) önkormányzat gépjárműadó osztályától a tegnap.
    Azt írják nekem az idióták, hogy "Egyenleg 2009.07.20.-én"

    Az az idióta programozó arra nem képes, hogy a dátumból kivegye a napot, és ha az értéke a {2,3,6,8,13,16,18,20,23,26,28,30} tömb egyik eleme, akkor -án ragot tegyen a dátum mögé, ellenkező esetben pedig -én ragot.

    Ezért Szlovákiában 5000 euróra büntetnék őket nyelvrontásért.
  • Epikurosz
    #236
    Apropó: Most írtam ki a Kubuntu 9.04-et egy CD-re, és újra fogom indítani a gépem, kipróbálom Live módban. Szorítsatok nekem!
    :-)
  • SityiSXT
    #237
    Sok sikert!
  • kakateve
    #238
    Érdekes az ikonoknál jóval többet (hajjaj, de mennyire) ismerek Win alatt, mégis pokolra kívántam mikor használtam.
    Apám meg mindenfélét feltelepít, mert az milyen jó. Ubuntun csak néztem, hogy ez meg már minek. A Kubunton meg már csak nevetni tudtam (azóta is énekeljük anyámmal: A kubuntu rostos OS, tele vitaminnal)

    De abszolút nem értem, hogy egyesek miért nem tudják elfogadni azt, hogy egy hét teszt elég volt belőle. Windows nálam eddig tökéletesen futott, a Win7-be bele vagyok esve, mint öreg ló a gödörbe, miért váltanék?
  • Epikurosz
    #239
    Nos, elindult a Kubuntu, bár LiveCD módban egy kicsit lassú, de azért elindult. A felülete szép, meg minden, csak egy hubája van: nem tudtam csatlakozni at internetre. A Network részt megtaláltam, megadtam a vezeték nélküli hálózatom nevét, jelszavát, de nem csatlakozik. Szerintem meg kell adni a PC-m BSSID-jét és a router MAC címét is. Fél óra próbálkozás után kiléptem, most az említett adatokat kajtatom.
  • Gabo
    #240
    A Linux Mint se rossz, én azt választottam. Az Ubuntura épül, csak alapból telepítve vannak a kódekkek és még akad néhány okos kiegészítő progi benne.
    Nálam elsőre ment a net. Csak egy szimpla ADSL elérésem van, így ehhez kellett egy kapcsolatot beállítani. Felhasználónév, jelszó és már ment is.
    Egyébként van Ubuntu topik a Felhasználói programok fórumán.
  • Epikurosz
    #241
    Újabb fél óra próbálkozás után fel kellett adnom, mert nem megy.

    Az tény, hogy a routerem rejtett, és konfiguráltam rajta azoknak az eszközökenek a MAC címét, amelyek tudnak csatlakozni, de Windows alól, miután megadom a vezetéknélküli hálózat nevét és a jelszót, tudok csatlakozni a netre.
  • Epikurosz
    #242
    Talán jó lenne egy kis varázsló, amely segít a hálózat beállításában.

    Egyébként ezt magyaráztam a blackPantheres kollégának is: az alapvető, leglényegesebb az, hogy a rendszer elinduljon, és könnyen lehessen csatlakozni az internetre. Ugyanis, egyéb problémákra a fórumokon vagy a keresőkkel lehet megoldást találni, de ha a net nem megy, akkor minden meg van halva.
  • sathinel
    #243
    Hát az tényleg gáz. Nekem router mögött még nem volt gondom. Igaz nem is nagyon állítgattam el. Automatikusan észrevette és már telepítés közben frissített a netről.

    Pendrive linux még nagyon király kis oldal. Innen csináltam már pár féle rendszert kipróbálni. Ugyanaz mint a Live cd csak usb kulcsról.

    Ubuntu NetBook Remix meg nagyon király notebookokhoz.