126
  • Alfa Of NS
    #6
    Utolsó mondat a Challanger-en:
    - Na, adjuk át a kormányt a nőknek!

  • Ahoy
    #5
    BME-n vannak nagyon jó csajok, akik okosak is...Olyan Samantha Carter féle csajok :D Ilyenből nem ártana több. Csak egy a baj, megint felborultak a szerepek. Komolyan elegem van kicsit abból, hogy minden nő karrierre meg több 100 ezres fizetésekre, vezető pozícióra vágyik. Ez oké rendben van... csakhogy leszarják és elutasítják a családot, egyáltalán az egész férfi női kapcsolatot megtagadják, és csak a karrierjükre koncentrálnak. Nem egyszer találkoztam ilyen lányokkal... esélyt sem adnak a családalapításra, vagy hasonlókra. Csak a lóvé, meg a karrier.

    Mellesleg nem is voltam hímsoviniszta... Ha azlennék akkor azt mondanám, hogy "hé büdösribanc na húzzálvissza a konyhába, de kúrvagyorsan" :D
  • B0nFire
    #4
    1)"Nem teszek különbséget a nemek között."
    2)"Azt szoktam kérdezni, hogy miért kell a nőknek mindig mindenben jobbnak lenniük és mindent jobban csinálniuk? Ugyanis ez a férfiakról sem mondható el."
    - Szóval mégis megkülönbözteti a nemeket egymástól, és mindezt egy interjún belül.

    btw, pályaválasztáskor nem szegeznek a nők (sem a férfiak) fejéhez pisztolyt, hogy melyik szakmát válasszák. Érdekes módon az egyenlőség nagy barátnője, a Nagy Női Emancipátor nem foglal állást olyan szakmákban, amelyek mondjuk elnőiesedtek. Ilyen pl. a pedagógusi pálya. Ott jelenleg a férfiak vannak kisebbségben, és mint a kisebbség tagjainak, nekik kell duplán teljesíteni, hogy egy kalap alá vegyék őket a nőkkel. Megfordítva is úgy van minden.

    Ha pedig nem tesz különbséget a nemek között, akkor egy fapina, és valószínűsíthető, hogy a kielégületlenségéből fakad az összes keserűsége, amit a társadalom más tagjaira próbál kivetíteni. Ezt a jelenséget a pszichológia projekciónak hívja.

    Igenis különbségeket kell tudni tenni, mert van amiben a nők a jobbak, és van, amiben a férfiak. Érdekes módon, ezek közül, akik egyenlőségről beszélnek, egyet sem látok építkezésen lapátolni, kubikolni, betonozni. Tessenek mindenből egyenlően kivenni a részüket, mert az a büdös nagy igazság, hogy a világ fejlett országaiban a nők nagy többsége az egész életének a munkaviszonyát egy irodában tölti papírtologatással, kávéfőzéssel, körömlakkozással és pletykálkodással, miközben a férfiak utakat, hidakat, házakat, gyárakat építenek, alagutakat, árkokat ásnak, vezetékeket fektetnek, tüzet oltanak, gátat erősítenek, katasztrófát hárítanak el, rendet tartanak fenn.

    A robotika egyelőre a 999999-ik a sorban.
  • JeD
    #3
    "Manuela Veloso, azon kevés nő egyike, akiket elfogadtak a robotika világában."
    Arrrgh! Alany után nincs vessző!!!...

    Tudom, hogy csak marginálisan kapcsolódik ide, de annyire idegesítő, hogy mindenütt terjed ez a hülye szokás. Bocs.

    Amúgy jó a NAO-k designja, kapnának pár AIBO-t, és tiszta robot idill :)
  • Szefmester
    #2
    senki sem mondta hogy ne csinálják.. csak egyszerűen kevesen vannak akiket ez érdekel..
  • smv
    #1
    Isten óvjon minket a nőktől a technikai világban