126
  • smv
    #1
    Isten óvjon minket a nőktől a technikai világban
  • Szefmester
    #2
    senki sem mondta hogy ne csinálják.. csak egyszerűen kevesen vannak akiket ez érdekel..
  • JeD
    #3
    "Manuela Veloso, azon kevés nő egyike, akiket elfogadtak a robotika világában."
    Arrrgh! Alany után nincs vessző!!!...

    Tudom, hogy csak marginálisan kapcsolódik ide, de annyire idegesítő, hogy mindenütt terjed ez a hülye szokás. Bocs.

    Amúgy jó a NAO-k designja, kapnának pár AIBO-t, és tiszta robot idill :)
  • B0nFire
    #4
    1)"Nem teszek különbséget a nemek között."
    2)"Azt szoktam kérdezni, hogy miért kell a nőknek mindig mindenben jobbnak lenniük és mindent jobban csinálniuk? Ugyanis ez a férfiakról sem mondható el."
    - Szóval mégis megkülönbözteti a nemeket egymástól, és mindezt egy interjún belül.

    btw, pályaválasztáskor nem szegeznek a nők (sem a férfiak) fejéhez pisztolyt, hogy melyik szakmát válasszák. Érdekes módon az egyenlőség nagy barátnője, a Nagy Női Emancipátor nem foglal állást olyan szakmákban, amelyek mondjuk elnőiesedtek. Ilyen pl. a pedagógusi pálya. Ott jelenleg a férfiak vannak kisebbségben, és mint a kisebbség tagjainak, nekik kell duplán teljesíteni, hogy egy kalap alá vegyék őket a nőkkel. Megfordítva is úgy van minden.

    Ha pedig nem tesz különbséget a nemek között, akkor egy fapina, és valószínűsíthető, hogy a kielégületlenségéből fakad az összes keserűsége, amit a társadalom más tagjaira próbál kivetíteni. Ezt a jelenséget a pszichológia projekciónak hívja.

    Igenis különbségeket kell tudni tenni, mert van amiben a nők a jobbak, és van, amiben a férfiak. Érdekes módon, ezek közül, akik egyenlőségről beszélnek, egyet sem látok építkezésen lapátolni, kubikolni, betonozni. Tessenek mindenből egyenlően kivenni a részüket, mert az a büdös nagy igazság, hogy a világ fejlett országaiban a nők nagy többsége az egész életének a munkaviszonyát egy irodában tölti papírtologatással, kávéfőzéssel, körömlakkozással és pletykálkodással, miközben a férfiak utakat, hidakat, házakat, gyárakat építenek, alagutakat, árkokat ásnak, vezetékeket fektetnek, tüzet oltanak, gátat erősítenek, katasztrófát hárítanak el, rendet tartanak fenn.

    A robotika egyelőre a 999999-ik a sorban.
  • Ahoy
    #5
    BME-n vannak nagyon jó csajok, akik okosak is...Olyan Samantha Carter féle csajok :D Ilyenből nem ártana több. Csak egy a baj, megint felborultak a szerepek. Komolyan elegem van kicsit abból, hogy minden nő karrierre meg több 100 ezres fizetésekre, vezető pozícióra vágyik. Ez oké rendben van... csakhogy leszarják és elutasítják a családot, egyáltalán az egész férfi női kapcsolatot megtagadják, és csak a karrierjükre koncentrálnak. Nem egyszer találkoztam ilyen lányokkal... esélyt sem adnak a családalapításra, vagy hasonlókra. Csak a lóvé, meg a karrier.

    Mellesleg nem is voltam hímsoviniszta... Ha azlennék akkor azt mondanám, hogy "hé büdösribanc na húzzálvissza a konyhába, de kúrvagyorsan" :D
  • Alfa Of NS
    #6
    Utolsó mondat a Challanger-en:
    - Na, adjuk át a kormányt a nőknek!

  • Ari18
    #7
  • Amergin
    #8
    "Manuela Veloso évek óta küzd az ellen, hogy túlzottan kevés nőt alkalmaznak műszaki területeken."

    Én meg azért küzdök, mert túlságosan kevés romát alkalmaznak agysebészként.
    Pedig nyílvánvalóan tolonganak a munkaügyi központok előtt. Ilyen szemét ez a mocskos előítéletes-kirekesztő társadalom...
  • atomjani
    #9
    Adni kell mindenkinek esélyt a bizonyításra és nem azt mondani, hogy úgysem fog menni.
    www.sikermegoldasok.com
  • FoodLFG
    #10
    Te sem vagy kocka bakker.. Samantha Carter.. XD
    Persze nekem is tetszik
  • Steel
    #11
    egyik évfolyamtársam volt Portoban erasmuson (cserediák), és ahogy leírta a portugál mentalitást és logikát, ez a mondat nem is jellemezhetné jobban:

    "Amennyiben egy diákom odajön hozzám és közli, hogy robotikával akar foglalkozni, de nincs meg a megfelelő matematikai képzettsége, azt felelem neki: semmi baj, majd megszerzed."

    szóval ennyit a Portugál képzettségről, "gyere mérnöknek, ja hogy nem tudod a villanytant, na nem baj majd közben megtanulod (persze ha addig agyon nem csap az áram"
    szóval egy magyar fősulin vagy egyetemen szerintem kiröhögnék ezt a vén csajt...
    csak az a szerencséje, hogy Portugália turizmusa miatt nekik is jut pénz robotosat játszani ott, bezzeg ha itt nőtt volna fel...


  • Mcsiv
    #12
    igen, mert magyar egyetemen megtanulhatunk cobol-ban programozni és mindezt belegyömöszölni lyukkártyán egy IBM 701-be. Remek!
    "szóval egy magyar fősulin vagy egyetemen szerintem kiröhögnék ezt a vén csajt..."
    Magyarországon az oktatás egy fostaliga, szerintem ezzel nem vitatkozik senki.
  • DarkLaca
    #13
    Tiszta szánalom ez a vénlány.Mint ahogy egyik kedves hozzászóló mondta, a robotikka.... uristen,kit érdekel, hogy ilyen focifigrát kreál ami mozog? mi a szarra jó ? Megtalálja a globális felmelegedés,vagy az üvegházhatás ellenszerét? Vagy esetleg a rákét? Netán még valami haszna is van ? Nyugodtan ki merem jelenteni hogy egy szart ! Mellesleg kiváncsi lennék, hogy ez a fenenagy feminista ringyónak van e férje ? Hát erre is rá merem mondani, hogy 99% hogy nincs. Takaroggyon kölköt szülni ne ilyen szarokkal bassza el az életét.Bár már ilyen korba... be van pókhálósodva szegényke nemigazán fog, mert ilyen fosokkal ütötte el az időt, hogy robotokat gyártott a vitrinbe,csak mozognak is.A fenenagy egyenlőségröl meg annyit,hogy ha az egyenlőségröl beszél akkor ismét csak az előttem hozzászólót tudom idézni, akkor menjen ugyanugy betonozni,mint más teszi ne a papirokat forgassa.Bár tisztelet a kivételnek, ismertem egy énit, aki kőműves volt,és templomot épített,szóval ő tolta az ipart rendesen.Csak a nőknek büdös a munka kérem, jobb ot neki 4 diplomával papírt tologatni mintsem hogy valami hasznosat is csinálni az életben...
  • JeD
    #14
    DarkLaca: nomen est omen, most erre mit lehet mondani? :(

    Neked is meg B0nfirenek is... mi a fene bajotok van? Zavar az, hogy ő oda jutott el, ahova sosem fogtok? Pláne úgy, hogy nő? :) Szánalmas, ahogy rögtön a "fapina" és társai jönnek elő.

    B+ az egyenlőség nem azt jelenti, hogy mindenki ugyanazt csinálja, hanem, hogy meglegyen a lehetősége, ha akar! (De joga lehet rá! :D) A nő biológiailag arra van csinálva, hogy gyereket szüljön, és nem arra, hogy 100 kilós köveket cipeljen. Igaz, a férfi sem, de erre lehet pl. jó megoldás a robotika, csakhogy a másik zseniális véleményeteket is érintsük.

    A fenti probléma viszont nem áll fent intellektuális pályán. És lehet mondani, hogy a nőknek a humán pálya jobban fekszik, de ha körülnézel az egyetemeken, még kémia-biológia tanszékeken is rengeteg lány tanul. Miért van vajon az, hogy matematika (de még az sem annyira) és informatika (ez nagyon durván) csak a kivétel? Illetve a "felsőbb" (professzori) tisztek? Ebből is látszik, hogy itt inkább társadalmi gátak vannak, és nem biológiaiak. Pl. az, hogy a lányokat elbátortalanítják az oktatás során a matematikával szemben (lásd itt :)).

    Férfi tanároknak meg egyáltalán nem kell küzdeni az elismerésért, ezt a hülyeséget honnan veszed? Sőt, ami férfi tanárt én láttam, mindig nagyon tisztelték a női kollégái. Az lehet, hogy egy _fiatal_ férfi tanárnak tepernie kell, de szerinted ez különbözik a fiatal nőknél?!

    Na mind1, felesleges is folytatni, én biztos nem fogom. Amíg ilyenek lesznek, akik nem is akarják látni a problémát, addig én csak szurkolni tudok a néninek. :)
  • 0Hanga
    #15
    Oh persze, hogy nem szegeznek pisztolyt, de egy férfit előbb felvesznek, ha azonos a pontszáma sőt bizonyos helyeken még a kevesebb pontszámmal is.

    Én is irodában dolgozom és nem csak a körmömet lakkozom és kávét főzők, hanem dolgozom is , és pletykálkodni sem szoktam mivel nincs rá időm, mert hanem csinálom meg a munkámat akkor kirúgnak. Mivel a cég ahol dolgozom mezőgazdasági idényben is kimegyek terepre. De vegyük anyukámat aki szintén irodába dolgozik és sokszor kell túlóráznia s miután haza jött akkor otthoni is kell dolgoznia, főznie, hulla mindig, pedig én is próbálok segíteni. Ahogy én látom a férfiak azért nincsenek az irodában , mert a monotonitást és „ szellemi rabszolga munkát” nehezen bírják vagy egyenesen utálják.

    Akkor szerinted a nők kevésbé hasznosa részei a társadalomnak, mint a férfiak, mert nem tolják talicskát, nem végeznek olyan fizikai munkát, ami a testi adottságukhoz nem illik ennyiből akkor a férfiak meg szüljenek gyereket. Azért a természet szabott fizikai korlátokat. Valljuk be őszintén, ha egy férfi jó nevelést kapott, akkor szerintem nem is igazán tudná elnézni, hogy mellette egy nő tolja a talicskát. Különben is vannak női mérnökök, tűzoltók. A talicskatologatáshoz nem kell sok ész s ezt tényleg nem sértésnek szántam.
    A szellemi képességek elvileg egyenlők, de nőknek kevesebb az esélyük , hogy ki tudják ezt aknázni.
  • 0Hanga
    #16
    Bocs , de szerintem sok férfi is úgy vélekedik, hogy számára nem a család az első, akkor ugyan ezért a dologért, miért kell elítélni a nőket?
    Sajnos a mai társadalom minden honnan ezt sugallja, hogy minden fontos csak a család nem. Az baj, hogy a férfi már nem tudja egyedül eltartani a családját a nőnek is dolgoznia kell s sok nő, ha akarna se tudna otthon maradni. Ezért inkább lemond az egészről és csak saját magának él. Tudom ez önzőség, de ez nemtől független. S később a nő ezt, jobban fogja bánni , mint egy férfi, ha még fiatalon nem is gondolja, hogy szüksége van családra.
  • morden
    #17
    A felvételi lapokon nincs olyan kitétel, hogy "Ön nő így a számítógép autómatikusan elutasítja a műszaki területre való jelentkezését", ha meg tudja tanulni megkapja a diplomáját akkor ugyan úgy mehet melózni. A fizetése is ugyan az lesz , ( amikor kijön , hogy a nők kevesebbet keresnek és ez azért van mert nők akkor fogom a fejem , mert a munka jellegéből adódik , hogy kevesebbet keresnek és nem abból , hogy nők, de könnyebb elfogadni valamit mint átgondolni.)
  • morden
    #18
    Hanga ha saját magunkkal példálozunk én is mondok egy példát: Egyetemen szemináriumon ez volt a téma ( női szerepek) egyedüliként voltam ott férfi mondtam , hogy szerintem a család, a legfontosabb egy nőnek , erre lehurrogot még a tanár is és jött az egzisztencia, önmegvalosítás, utazás, szingliség, mindez a jövendő értelmiség szájából ( sry hogy a saját példámat hoztam nagyon de nagyon remélem , hogy egyáltalán nem reprezentatív)
  • JeD
    #19
    morden: sajnos nem hiszem... Nagyon sok hülye liba van, aki így vélekedik. Sajnos a helyzet viszonylag új, még a "forradalmi" állapotban van, és ilyenkor jellemző a ló túlsó oldalára esés. Gondolom várni kell egy-két évtizedet, amíg helyére kerül a család is...

    Az előző hozzászólásodra: igen, nincs olyan kitétel, de ez nem egyetemen kezdődik! Hanem erre "nevelik" őket az iskola kezdetétől. Én nem utasítom el azt, hogy a férfiaknak jobban feküdhet valami, a számtech a maga absztrakciójával pont ilyen lehet, de pl. amikor 380-as informatikus évfolyamban van 10 nő, azt nem lehet ennek a számlájára írni.

    Ezért lenne jó olyan kísérleteket végezni, mint amit a néni említ fent... kár, hogy lehetetlen :)
  • readswift
    #20
    az is lehet hogy (nagy általánosság) a portugál férfiaknál jobb választás a portugál nő müszaki pályán, ahol az intuicio is eléggé számít? Lehetett hallani ilyen papiralapú tranzisztorokról amit egy portugál női egyed fejlesztett ki , lehet ez van a háttérben és nem ilyen "klozet g4y coming out" mozgalom ez mint amilyennek lefestitek...
  • tomcsa4
    #21
    Igen sajnos a mai ember problémája a családalapítás. Túl feszült a légkör, pláne aki tovább is tanul. Megfigyelhető (nem reprezentatív, de jártam szakmunkásba is), hogy akik nem tanulnak olyan hosszú ideig, azok hamarabb vállalnak családot.

    Aki meg karrierista beállítottságú, majd megy 30+ évesen a pszichológushoz, mert még nem volt igazi élettársa, meg nincs is önbizalma.

    Ez a szülők hibája is. Ott figyelhető meg ez leginkább, ahol a szülő a "ne törődj semmivel, csak tanulj, majd később csinálhatsz mást is" eljárással nyugtatgatják a gyerekeiket.
  • Yv@n
    #22
    "Akkor szerinted a nők kevésbé hasznosa részei a társadalomnak, mint a férfiak, mert nem tolják talicskát, nem végeznek olyan fizikai munkát, ami a testi adottságukhoz nem illik ennyiből akkor a férfiak meg szüljenek gyereket."
    A különbség, hogy férfi nem szeretne gyereket szülni(hacsak nem szorult esetleg némi homok a fogaskerekek közé...), míg 1-2 díszpéldány hölgy látványos vergődésre képes ilyen dolgok miatt.

    "A szellemi képességek elvileg egyenlők, de nőknek kevesebb az esélyük , hogy ki tudják ezt aknázni."
    Nem az esélyük, hanem az igényük rá. Ez mellesleg szerintem attól van, hogy gyerekkortól kezdve erre nevelik. Babát kap, azzal játszik stb, család centrikusságra nevelik tudat alatt pici kóra óta. Egy fiú mivel játszik? Autókkal, játék fegyverekkel stb. Jól látható a különbség. Szerintem ha egy lányt azonos körülmények közt kb férfiként nevelnének fel az jó eséllyel férfiként is "üzemelne" az életben.
  • Szefmester
    #23
    legyen a férfiaknak is joga gyereket szülni.. egyenjogúság van nemde? na bumm.. nincs méhük amivel megtehetik de JOGUK az lehet rá..

    Brian élete c. film tartalmi idézetet olvastátok..

    ahogy előttem mondták nem mondja senki a nőknek hogy nem lehetsz ez vagy az, és ahogy a kissebségnek sem hogy ne menj fősulira.. ŐK nem akarják.. és csodálkozik mindenki közülük amikor az egyszeri embernek meg kinyílik a bicska a zsebében az esélyegyenlőségi megoldások láttán..
  • 0Hanga
    #24
    Például én is egy férfias szakmát tanultam vagyis régen az volt , mert mi osztályunkban több volt a lány mint a fiú, ettől egy kicsit ki is volt bukva a a osztályfőnökünk, hogy régen alig volt lány diákja :-).
    Azonos pontszámnál sok helyen nézik a nemed, de mostanában olyankért is lehet pontok kapni, hogy csak kamillázok, sok helyen nem számít a tudás. Ami számít pénz és a protekció ez nemtől független.

    morden
    Jártál olyan szemináriumon, ahol csak nők voltak ? Igazan becsüllek a bártorságodért nem lehetett könnyű:-). Meg van az jó szokása a nőknek, hogy akár menyire is utálják egymást, ha egy férfi ellen kell összefogni mindjárt jóban lesznek:-)
    Én úgy gondolom, hogy fontos a család, s szeretném ha lenne majd családom és legálább 2 gyermekem, de sajonos ebben a világban nagyon is meg kell gondolni, hogy alapítsz e családot.
    Csodálkozol, hogy ezt mondták neked minden honnan, ez folyik, nem kell család, csak magad légy.
    Igazából enegem az zavar, hogy elítlik azokat nőket akik a tudást a tanulást választják s nem családot míg a férfikra ez nem igaz.
    Én ugy vélem, hogy azért a nők még mindig a családot részesítik elönyben, mint a tanulást ,leglább is az ismeretségi köröben így van.
  • Commandante
    #25
    "A szellemi képességek elvileg egyenlők, de nőknek kevesebb az esélyük , hogy ki tudják ezt aknázni."

    Ez süket duma, meg nem is igaz. A nöi és a férfi agy bizonyítottan másként müködik. Ezért a férfiaknál az absztrakt intelligencia, nöknél pedig az érzelmi intelligencia jobban fejlödik. Ezért a férfiak alkalmasabbak müszaki pályára (absztrakció) a nök pedig gyereknevelésre (érzelmek). Nem véletlenül alakult ez így ki az evolúció folyamán. Nem kellene minden diplomás fapicsának az ellenkezöjét bizonyítgatnia. Ez van és kész. Ha tetszik, ha nem. Én soha nem fogok tudni gyereket szülni vagy felfogni hogy mi a különbség a mályva és a lila közt, a nök túlnyomó többsége meg soha nem lesz képes beprogramozni a videót.
  • KillerBee
    #26
    Kedves fiúk, ugye tudjátok, hogy hozzászólásaitokban akaratlanul elárultátok azt is, melyőtöknek vannak komoly párkapcsolati problémái?
  • Yv@n
    #27
    "Az baj, hogy a férfi már nem tudja egyedül eltartani a családját a nőnek is dolgoznia kell s sok nő, ha akarna se tudna otthon maradni."

    Ez igazából eléggé kettős. Egy hibátlan kapcsolatban szép lenne, ha a férfi el tudná látni a családját, míg az asszony otthon rendet tart. Viszont, ha nem annyira felhőtlen minden, akkor ez egyúttal elég nagy kiszolgáltatottság is a nőnek, ami nem feltétlenül jó. Beüt egy válás, aztán ott áll a hölgy úgy, hogy soha nem dolgozott semmit, csak a háztartást vezette és nézhet, hogy akkor mi a franc lesz.
  • Commandante
    #28
    "elítlik azokat nőket akik a tudást a tanulást választják s nem családot míg a férfikra ez nem igaz. Én ugy vélem, hogy azért a nők még mindig a családot részesítik elönyben"

    A nök azért a családot részesítik elönyben, mert ez van biológiailag beléjük programozva. Lehet hogy az elmúl 4-5 ezer évben sok minden megváltozott, de elötte 2-3 millió évig a nök igen is barlanglakó tenyészállatok voltak.
  • Commandante
    #29
    "Ebből is látszik, hogy itt inkább társadalmi gátak vannak, és nem biológiaiak."

    Legalábbis szerinted. Több tanulmány bizonyítja, hogy ez bizony nem így van. Asszem a Freakonomics c. könyvben van erröl egy összefoglaló.
  • KillerBee
    #30
    Okoskám, szerinted mi van beléd programozva, amikor kicsordul a nyálad egy jó nő láttán és mocorogni kezd a Kopasz főhadnagy?

    "elötte 2-3 millió évig a nök igen is barlanglakó tenyészállatok voltak."

    A férfiak meg barlanglakó tenyészhímek.
  • Yv@n
    #31
    "Okoskám, szerinted mi van beléd programozva, amikor kicsordul a nyálad egy jó nő láttán"

    Nah, te magad is ezt mondod, hogy biológiai eredetű a dolog és nem társadalmi.
  • 0Hanga
    #32
    Ja főleg, hogy a kezedeti tásadalmak matriachálisak voltak.
  • Commandante
    #33
    Ott a pont! :)

    KillerBee: Igen, bennem a "lándzsát lóbáló, mamutölö, asszonyállatokat gerincre vágó vadember" program fut. És élvezem. És nem kérek érte bocsánatot.

    0Hanga: A kezdeti társadalmakban mind a férfiaknak, mind a nöknek meg volt a feladatuk és a helyük. Férfi nem létezhet nö nélkül és fordítva. Ezzel vitatkozni lehet, csak értelmetlen. Idegen eredetü szavak mögé bújni pedig "diplomás fapicsa" viselkedés.
  • joebacsi
    #34
    Nőket általában kevésbé érdeklik a műszaki cuccok, ezért vannak kevesebben. Ezzel pedig nincs is baj. Nem értem miért kell ezt túlmisztifikálni.
  • ziipp
    #35
    Szerintem minden épeszű ember vitatkozik ezzel az állításoddal. Felsőoktatás terén mindenképp. Persze rengeteg pénznyelő, diplomanyomda van - nem ezekbe kell menni. Ha meg annyira finnyás vagy, hogy a legmodernebb technika kell, célozd meg USA valamelyik középszar egyetemét, oda be is jutsz, élettapasztalatot szerzel és még pénz is van náluk.
  • FoodLFG
    #36
    Szerintem nem feltétlenül kell a biológiával szembepisálni. Persze mindenki döntse el maga.
    De inkább mennétek egymással szexelni, minthogy itt vitáztok. Az azért mégiscsak szórakoztatóbb, mert ugye így hozott minket össze a biológia.

    (a szexvideót pedig majd fel lehet tölteni a fórumtársaknak..)
  • Zulu12
    #37
    "A szellemi képességek elvileg egyenlők, de nőknek kevesebb az esélyük , hogy ki tudják ezt aknázni."

    Ez nem teljesen igaz. Inkább ehez csak annyit szólnék hozzá, hogy az agy mérete nem befolyásolja az intelligenciát (vagy csak kis mértékben emberek esetében). "http://hu.wikipedia.org/wiki/Emberi_agy"
    A nőknek bizonyítottan kisebb az agyuk egy picivel. Gondolom emiatt is kevesebb a női Nobel-díjasok száma meg, hogy egyszerűen nem érdekli a többségüket (tisztelet a kivétel) a tudományok. Az pedig, hogy egy nőnek azonos az intelligenciája egy férfiéval (többé kevésbé) az nem jelenti azt, hogy mind a 2 nem azonos módon áll neki 1-1 feladat megoldásának (gondolok pl 1 labirintusra). Nem csak az intelligencia a lényeg hanem a probléma megközelítésének a fajtája (férfiak és nők esetén ez szinte teljesen más).
  • ziipp
    #38
    A kiindulási pontod talán igaz.

    Nincsenek társadalmi gátak. Gépészmérnöki szakra járok egyetlen lány van. Hadd ne mondjam, hogy mennyit kivételeznek vele. :D Szóval ez úgy néz ki, hogy vannak dolgok, amik egyszerűen nem vonzzák a lányokat. De ez fordítva is igaz: eddig egyetlen férfi kozmetikust sem láttam még. :D

    A férfi tanáros dolog a következőről szól: elemi és középiskolában sokkal kevesebb férfi tanár van, mint ahogy illene. Ez több szempontból is rossz. Egyrészt a férfi másképp nevel, más tudást ad át, mint egy nő, illetve néhol szükség van puszta dominanciára, erőfölényre a diákkal szemben, mert különben végigpofázza az órát. Gyakran a női tanárok az utóbbit képtelenek megvalósítani.
  • Zulu12
    #39
    Személy szerint én azt mondom, hogy a férfiak irányítják a bolygót, de mivel a férfiakat pedig a nők irányítják "egészséges esetben" ezért végső sorban a nők a világ urai .
  • who am I 7
    #40
    "Kedves fiúk, ugye tudjátok, hogy hozzászólásaitokban akaratlanul elárultátok azt is, melyőtöknek vannak komoly párkapcsolati problémái?"
    <--->
    "Okoskám, szerinted mi van beléd programozva, amikor kicsordul a nyálad egy jó nő láttán és mocorogni kezd a Kopasz főhadnagy?"


    Úgy látom nálad is vannak problémák bőven..szóval, nem kell okoskodnod.A főhadnagy meg azért áll fől kedves nagytudású, mert a csajoknak már a seggeluka is kiláccik lassan és a picsagatya úgy ráfeszül, h már szinte értelme se lenne hordani.Egy muzulmán csuhás csajra, szerinted hányak áll fel a főhadnagy te nagyeszű?...Szóval, ezt a nők csak maguknak köszönhetik...Szóval ez elég gáz, felőled, h csak így közelíted meg..a másikmeg a sok maki csaj akik izgulnak a csipendél fijúkra meg a bmw sluszkulcsra és máris benedvesedik a vágásuk ezek láttán..szóval hihi :D

    Egyébként ezt a qva nagy feminizmust félre lehetne tenni, és tessék lehet egyenlőbb lenni, futás az építkezésre tégláthordani, betonozni, létrázni..merthát pofa az van, csak éppen a tettek hiányoznak