178
Olyan multis játékokat írjatok amelyik szerintetek a legjobb
  • Balumann
    #138
    Linkelek 1-2 multis videót youtuberól, azok közül amiket ajánlottam.
    SCCT versus:

    SWAT4 coop:

    SWAT4 multiplayer:

    RS Vegas 2 (terrorist hunt coop):

    Soldat:


    És van még 1, amit nem ajánlottam - és még senki, de nagyon jó multija van: Tribes Vengeance. Hamachin anno nagyon jókat játszottunk vele :)

  • Myron
    #137
    megnéztem mind3-at
    az 1-el szórakoztam annó a legjobban
    aztán jön a 4, ott törtek is legalább az autók, és akkor lassabban lehetett csak menni, kevésbé volt kormányozható stb. tudom akkor játszak rallys játékokkal :D de azok valahogy nem jöttek be, túl n00b voltam hozzájuk

    az underground meg hányinger :( pedig végigvittem, de már annyira vártam h vége legyen
    minden autó ugyan olyan, minden pálya ugyan olyan, folyton sötét van, meg piros villogó nyilak a kanyarokban... lehet amerikában estére kitesznek ilyen villogó nyilakat a kanyarba h az illegálisan versengő autósok tudják merre kell menni :D
  • Myron
    #136
    nekem tetszik a swat4
    graw meg nem megy a gépemen

    de ezeket nem cod-hoz kéne hasolítani, mert ezek sokkal lassabbak
    a legtöbbeknek nincsen ilyenekhez türelmük
    meg aztán ha meghalsz swatban aztán csomót kell várni

    rainbow six 3 is rohadt jó, bár azt inkább csak single-ben toltam
  • Balumann
    #135
    Nekem az ilyen játékmenet jobban bejön, mint az ilyen CoD -ok, remélem az ArmA 2-nek is ilyen jó multija, illetve coop módja lesz.
    ArmA coop
  • Rundstedt17
    #134
    egyetértek..valahogy nem jön be a jó amcsik és büdös terrorista koncepció
  • Balumann
    #133
    Közel 1 egész nyáron keresztül játszottam GRAW 2-vel, és kivittem coopban az 1-et és 2-t is (3-4-en vittük). Az egyjátékos módja rohadt nehéz, de nem bugos, lassan kell haladni és figyelni mindenhova, próbálni halkan menni (1-ben ez jobb volt), fontos az összjáték, hogy minden terület figyelve legyen. Pont ez benne a jó, aki CoD árkád menetéhez van szokva, annak bugos szar. Ha elindulsz és az ellenség rádlát, halott vagy. (perse nem mondom, hogy tökéletes, vannak hibái sajnos). A multiban használható bugokat meg folyamatosan javították, a Fort-on lévő mindentlátó helyet is (az volt a legdurvább, de belehetett menni még néhány épület mögé, mind javítva lett).
  • Desiderata #132
    nekem a jelenben és jövőben játszódó gamek nem jönnek be
    egyszerűen nincs hangulatuk számomra
  • Balumann
    #131
    NfS1, NFS High Stakes, NfS Underground
    tényleg sokkal szarabb mint az újabb -.-
  • Rundstedt17
    #130
    "underground2-ről ne is beszéljünk. tök ugyanaz mint az 1, plusz még kóricálni a városba meg full jó tuningolt autók, meg fullos pinák meg húde nagy nigger vagyok, töröltem is a picsába nekem az underground1 is elég volt, még sok is"

    Azért 2 jobb volt az 1 be korlátolt volt a tuning....

  • Rundstedt17
    #129
    Ne gyere a Ghost Reconnal emlékeim szerint elég bugos játék volt na meg az egyjátékos módja úgy mint csaló gép ezért iszonyat nehéz bugos....
    A Swat 4 meg lassú ezért elég uncsi is meg nem második világháborús akárcsak a Ghost Recon sem az......
  • Balumann
    #128
    Értem. Az igazi csak a régi lehet, az újabbak nem jók mert szép a látvány, meg kicsit másabb... me más élmény meg nem olyan feeling. Nekem ez jön le ezekből. Ti dolgotok, de higyjétek el, az újabbak is nagyon élvezetesek, semmi gond nincs a játékokka. Nah jó, az újabbak (Carbon, Undercover) már nekem sem tetszik, az UT 3 sem igazán tetszik már, nem hozott újdonságot, és a botok is rosszak (pedig lehet 2-en coopban vinni, és úgy jó lehetett volna). Mikor haverom hozta a zászlót, sniperrel fedeztem, és 20-at le tudtam egymás után lőni, sorba ugyan azon a vonalon jöttek ki (direkt nem vitte be a zászlót egy kicsit, ellenségek meg respawnoltak). Ezután valahogy elment a kedvem tőle. Egyébként érdekes, pont az UT3 -nál írták nagyon sokan, hogy ez hozza az UT99 feelingjét, és nagyon jó.

    Egyébként akik a CoD -okat dícsérik (és nem fragvadászok), miért vagyok biztos benne, hogy nem játszottak GRAW 1-2-vel, SWAT 4-el, ArmA-val, esetleg még RS Vegas 2-vel, illetve hasonló játékokkal úgy csapatban (team voice chat mellett, taktikázva). Kétlem, hogy utána valaki is a CoD -hoz vágyakozna.
  • Myron
    #127
    azért az határozottan kimutatható h a coddal sokkal többen játszanak mint a mohaa-val
    személy szerint nekem is jobban tetszik a cod
    persze nem mindenki van így vele
  • Myron
    #126
    "nem is próbáltam ki sose, és megindokoltam, hogy szerintem az újabbak miért jobbak"

    hát gratulálok. ez esetben nem szeretném folytatni a vitát veled ebben a témában :)
    ha 99-ben elkezdtél volna neten játszani az UT99-el klánwarokat, majd megláttad volna a 2003-at akkor nem így vélekednél.
    de lehet neked mások az igényeid. biztos van olyan is aki játszott a 99-el és a 2003 jobban bejön neki, de őket casual gamereknek hívják nem proknak.

    sztem az undergroundnál sokkal jobb volt az 1 meg a 2. sajnálhatsz :)
    de a legjobb az a 4 volt. legjobb mapok, legjobb autók, fasza campaign.
    underground2-ről ne is beszéljünk. tök ugyanaz mint az 1, plusz még kóricálni a városba meg full jó tuningolt autók, meg fullos pinák meg húde nagy nigger vagyok, töröltem is a picsába nekem az underground1 is elég volt, még sok is
  • helliSh
    #125
    MMORPG: Lineage 2 (csakis offical nem tört!)
    Fps: Counter Strike valamelyik része.
    Stratégia: Összes C&C játék :)
  • kuci06
    #124
    ja, és igen, az NFS2 volt az igazi ^^

    Egyszerűen AZ volt az a Need For Speed, amit a többség megkedvelt. Ezek az új, Fast & Furiousos, csicsás, menőzős játékok teljesen kiölték a sorozatból az NFS feelinget.
  • kuci06
    #123
    "Tudtommal az első 3 közül egyik sem volt a 99-esben."

    rosszul tudod
  • Balumann
    #122
    1. Mond már el, hogy úgy mégis mi a tökömben más a játékélménye... ez nem indok. Gameplay videókból, és képekből nagyon jól lehet következtetni, hogy milyen egy játék. Az újabbak is ugyan azt nyújtják, pergős, akciódús, jó fegyverek, stb..
    2. Sehol nem írtam, hogy az UT99 szar lenne, csak annyit, hogy én miért nem is próbáltam ki sose, és megindokoltam, hogy szerintem az újabbak miért jobbak.
    Nekem az Assault, Ball, és az Onslaught mód tetszett a legjobban, persze TDM meg DM -et is játszottam, CTF -et nem nagyon. Tudtommal az első 3 közül egyik sem volt a 99-esben.

    Jah és nem vagyok újkrumpli, pl. a NfS -k összes résézvel is játszottam, nekem az Underground 1-2 és Most Wanted tetszett legjobban, illetve a Hot Pursuit 2 még az ami tetszett. Aki ezt (NFS2) mint az Underground 1-2 és Most Wantedet, azt csak sajnálni tudom. Jó volt akkoriban, de falramászok, ha azt mondja valaki, hogy ez volt az "igazi". Mert ez "más élményt nyújtott".
  • Desiderata #121
    lényegében COD:UO-ban a BAS játékmód erről szól, van töb bázis amit egyszerre védeni és támadni kell, tankoktól pedig magas az adrenalin

    HQ ("őrizd a rádiót") mód UO-ban azért vált öldöklésbe, mert behozták a sprintet, kis pályákon a futás felborítja a taktikát, bárki bárhol lehet

    arcade a lövés abban a tekintetben hogy aki a célkeresztben van az meghal
    de ha a véletlenre bízzuk a pontosságot akkor pedig jön a felháborodás hogy pedig eltaláltam mégse halt meg
    nekem a "gránáttól belassulás" is idegesítő, bár tény hogy megviselne életben már a robbanás hangja is

    sajnos legtöbben ponttáblazat miatt játszanak és nem csapat érdekeit nézik
    régebben ezeket kidobták szerverről, ma örülnek ha valaki belép

    én komolyan még fizetnék is (mondjuk havi ezrest), hogy valaki szervezzen jó public szervereket és jó közösségeket
  • kuci06
    #120
    "Ajánljuk hozzá"



    wut
  • Immigrants
    #119
    Mit gondoltok?
  • Cat 02 #118
    Gondolom h az a cb határ :)
  • Cat 02 #117
    Most ha nincs reflexed az a te bajod, nem a játék hibája :)
  • Myron
    #116
    ezt a 250-et honnan veszed? hallottad vagy olvastál leírást?
    mert a 125 után a 333 az ami a következő szint. de ez quake 3 motornál
    cod4 meg nem q3 motor. vagy igen?
  • havercsotány
    #115
    ARTIP 12
  • Murder3
    #114
    Szerintetek miért a codot írtam oda mint 2. világháborús és kiemelendő háborús játék.
  • Skyline
    #113
    Cod4..
    250 fps-től lehet a legnagyobbat ugrani...
    125fps picit meghosszabbítja az ugrást de nem lesz magasabb...
    A tárazás nem lesz gyorsabb ezt a baromságot nemtudom honnan szedte bárki is..:D
    Ha begurul a gránát blabla....Erre találták fel a server konfig fájlt,bizony kikapcsolható a sok kijelzés,szinte minden..
    Hogy noskillz lenne? Lol.
    Ízlések és pofonok,de baromságokat ne beszéljünk már,én is be tudok menni sok szerverre ahol ledarálok mindenkit,de akinek erről szól annak csak gratulálni tudok:)
  • Myron
    #112
    ha csak képeket láttál akkor minek mondasz véleményt?
    úgy imádom az ilyet...

    fogalmad se lehet az egész ut99-es játékélményről
    megmondom neked, teljesen más
    az h te a 2004-ben járművekkel meg űrhajókkal flangálsz és neked az jön be az más dolog, de ennek kb semmi köze a 99-hez.

    és ez általában is így van más játékoknál. jön az újkrumlpi, a 6. része a játéknak amit először lát, mondja hú de király, aztán valaki jön és mondja h az 1. meg a 4. rész volt a legjobb aztán meg hülyének nézi őt az újszülött, h fú az 1 az mekkora szar, láttam képeket tök pixeles, hogy lehet az jó
    na kb ez a színvonal
    itt pl NFS-re gondolok.
  • Myron
    #111
    tényleg gáz
    de úgyis mindenki leveszi minimumra a grafot, és lekorlátozzta 125-re az FPS-t mert 125-ön lehet a legnagyobbat ugrani.
    azért a 125-öt minden gép tudja. annál meg hiába több, nem lesz jobb.
    van egy hosszabb leírás h miért, lényeg h egy kerekítésből adódóan 125 az "optimális" fps
  • Myron
    #110
    nem laggzott
  • Myron
    #109
    hát ez kb a wolfenstein: enemy territory
  • bodesz
    #108
    Quake live.
  • bigface
    #107
    Van ilyen, Battlefieldnek hívják...
  • Murder3
    #106
    A cod multija meg sem próbál nem arcade lenni.


    Eygébként a háborús fílinget nem a taktika adja hanem inkább a szellemiség.


    Mert lehet bármilyen mod a cod2 vagy akármelyiken ha kb a léyneg a statt lesz.
    A ctf meg a sd esetleg közelít hozzá de azok is marhára távol vannak valójában mert az sd meg a ctf se arról szól hogy akkor védünk támadunk stb hanem ott is az esztelen hent.

    Egy egyszerű dolog hiányzik belőle de az nagyon a rendezett küldetésrendszer.

    pl ha ilyen lenne hogy:

    lenne 2 20 fős csapat és egy elég nagy mapon lenne az egész.
    És a fő cél az lenne hogy be kellene venni az ellen bázisát, de persze ez nem lenne ily egyszerű mert pl a védekező csapatnak ki kellene előre építenie egy védelmi rendszert teszem azt mint pl a singleba van hogy vegyétek be ezt az épületet és pl tartani kellene 5 percig amíg jönne az erősítés.
    Persze oylan melék feladatokat is égre kéne hajtani a győzelemért hogy pl a légvédelmi ágyúkat meg stb objektumokat kellene megvédeni/megsemmisíteni.

    Ezt persze az életet úgy kellene megoldani hogy pl alapból mindnkinek lenne 10 respawnja és ha mondjuk teljestené a csapat 1 feladatot mindenki kapna pl 3+életet stb...

    Szóval hogy a multi tényleg háborúra emlékeztessen ne pedig shooterre.
    És ezt annyira nem is lenne nehéz megcsinálni csak uyge nem biztos hogy vonzaná az olyan embereket akik a statt miatt játszanak.

    Mit szólnátok mondjuk egy ilyen modhoz amit fentebb leírtam?

  • Balumann
    #105
    Egyébként az se teljesen helytálló, hogy nem hoztak semmit, csak sokmindent elvittek túl arcade irányba. Ezt már máshol is leírtam, hogy CoD 4 multija is állati jó lehetne. Kicsit lassítani kéne a mozgást - pl. a lehasalás-felállást is, ugrás közbe ne lehessen lőni, és utána is, célzást nehezíteni, mozgás közben mozogjon jobban a célkereszt (pontosan csak helyből, célozva lehessen lőni), a "hardcore"-nak alapnak kéne lenni, életrendszert úgy megoldani, hogy egymást lehessen gyógyítani, és az is ilyen 5-10 mp-ig tartson, ha meglőnek ne lehessen pontosan célozni, lábon lövés esetén lábon járni (ahogy ArmA-ban például). Ezt az egész fejlődést ki, perkeket így ki mert abban a formájában teljesen hülyeség. Mortygránát, last stand jó ötlet, de nem így, hanem mondjuk ha úgy találnak el, akkor legyen egy rövid idő, ami alatt el lehessen engedni egyet (de nem automatikusan).
    Jah, és több csapat-alapu módot + ki a pontszerzést, a küldetés teljesítése legyen az egyetlen cél.

    Ezeknek 1 része benne lenne, már nagyon jó lenne szerintem.
  • Balumann
    #104
    Igen, CoD UO-ban még valahogy jól lehetett csapatban játszani, érdekes módon én kb. fél évig legalább játszottam vele - akkor még nagyon sokan játszottak - és HQ -val nem találkoztam, csak az újabb részekben. (pedig UO-ban klánban is voltam!).
    Az újabbakban viszont már hiába vannak ilyen módok, egyszerűen az egész inkább az öldöklésről szól. CS -ben is hiába van attack&defend -bombákkal vagy túszokkal- egyszerűen az sem a csapatjárékról szól, hanem az öldöklésről, flash aztán gyorsan kioldalazok, fejbelövöm ugrásból, továbbmegyek, most vszínűleg ott fog jönni, stb. Ghost Reconban AW2-ben pl. terület védős mód van, ahova 1 embernek be kell menni, ott folyamatosan kell figyelni mindenfele, egymást segítve helyezkedni, és mozgáskor is felváltva haladni. És igazából ez CoD -ban sem volt annyira élvezetes (szerintem uo-ban sem, bár az inkább a pályákból adódóan), nem kényszerít annyira az összjátékra.
    Aki GRAW 1-2-ben felmegy netre így egyedül, az vszínűleg pár perc után kilép, viszont csapatban egyszerűen fantasztikus tud lenni. Ez nem mondható el CoD -ról, nem kell ezerfele figyelni, és mozgásból is hirtelen be tudod célozni az ellenséget, és kilőni.
  • Desiderata #103
    időben tényleg régen jelent meg, de az újabbak se hoztak semmi újat amiért érdemes lett volna váltani, sőt...
    ráadásul korosabb gépen is (akár) full grafikával fut

    egyébként a "klánosodás" is árt ezeknek a játékoknak mert darabolja a mezőnyt
  • Rundstedt17
    #102
    ezen nem kéne csodálkozni őskori fps...egyébként a 2 is kezd kihalni
  • Desiderata #101
    COD-ban nem csak hentelés van, HQ módban van egy rádió amit védeni illetve foglalni kell
    ez azért jó mert van cél, nem a "vadászd le a másikat"-ról szól
    BAS módban pedig a tankkal bázisfoglalás is izgalmas tud lenni, sok múlik a csapatjátékon, a kommunikáción, az egymásra figyelésen
    ezek a játékok 20 fő fölött élvezhetők igazán
    na itt jön a probléma, nincsenek jó szerverek, gagyi beállításokkal vannak gányolva és laggolnak is mint állat
    és ezek a szerverek széthúzzák a mezőnyt,
    5-6 ember persze csak skalpszerzés céljából lövi egymást ekkora létszámnál nincs taktika, nincs háborús feeling
    és igazából a régi jó játékosok is kikoptak már, újak pedig nem igen jöttek

    xfire listája alapján Call of Duty a 12. legnépszerűbb, nevetséges
    ez a szervereken miért nem látszik?




    ennyire kevés szerverrel és emberrel egyszerűen nem érdemes játszani
    és a játék árát már levitték a béka segge alá, szóval a játékosok száma csak csökkenni fog
    de gondolom ez a többi játéknál is így van, széthullik az egész játékos társadalom lassacskán
  • Balumann
    #100
    Nekem ez elég divatnak tűnik, hogy az UT2003, meg újabbak szarok. Én a 99 -ről csak képeket láttam, a 2003-al és 2004-el játszottam először. Én pont úgy látom, hogy a 2004 lett a legélvezetesebb, jó fegyverek, járművek kerültek bele, mozgások, szép látvány is viszonylag, és pl. az Assault mód volt számomra a legemlékezetesebb.

    CoD 2 (és újabbak) az valóban olyan, hogy teli van gagyiságokkal. Ugrás közben is pontosan lehet lőni - legalábbis puskával vagy sniperrel, akkor lőjj gépfegyverrel nagyjából arra, oldalazz egy kicsit és biztos, hogy headshot vagy előbb meghal. Az egész valahogy annyira árkád. A CS is hasonló.

    Egyébként GRAW2 meg SWAT 4 valóban lassú, és nem kellemes, de a játékmenetben ez rákényszerít a nem esztelen rohangálásra, hogy taktikusan mozogj, ezáltal sokkal életszerűbb lesz az egész... bár a swat4 az már lehet átesett a ló túloldalára (de elvileg vannak hozzá olyan módok, amik ezt módosítják). Singleben jók a CoDok, multiban viszont én elítélem az ilyen fragvadászós, és túl arcade játékmenetet (kivéve ha tényleg olyan a játék, és nem valamilyen harci).

    Pl. CoD -ban és Cs-ben mész előre, és közben lősz. Ezzel szemben Ghost Reconban futás után kell 2-3 mp míg megállsz, addig lelőnek, Arma-ban szintén idő míg becélzol valakit.
    A másik amit ki nem állhatok, az az, amikor elkezdek valakire lőni, majd ilyen ultrareflexel rámnéz és lelő. Sajnos ez CoD -ban, CS-ben és sok játékban megvan, nálam már ezért kiesnek. Far Cry 2 is igazából ezért esett nálam ki, mikor rájöttem, hogy mesterlövész puskától csak fejlövéstől hal meg, amúgy csak lesérül, és megtudja gyógyítani magát, én töröltem. Mód persze nincs hozzá, hogy ezt be lehessen állítani.
  •  castor
    #99
    ut3