170
Milyen zenéket szeretesz, vagy épp miért nem szeretsz?
  • Dióka
    #130
    "Ettől függetlenül a komolyzenék nyújtanak olyan élményt, amit semilyen könnyű zene nem."

    nos ezzel a poézissel én sem tudok azonosulni, ez így egy nagy faszság. nézd, én szeretem a komolyzenét is, illetve abból a stílusból néhány számomra emészthetőt, dallamosat, nem túl elvontat, több klasszikust is őrzök (most hagy ne másoljam be a teljes listát), de ha csak azt kéne hallgatnom, előbb-utóbb bekrepálnék, vagy szélütést kapnék, agyilag elvonódnék, leépülne a zenei igényességem, amit főleg a komolyzene zenei egyhangúsága, azaz pontosabban viszonylagosan korlátolt egyhangú hangzása váltana ki. pont ezért szeretem e klasszikus stílus mellett a teljesség és részletesség mellőzésével a discotechnohousedancetrancepopjazzspacegoaelektronikusintstrumentrock...estébéestébé stílusokat is úgy 1950-től napjainkig.

    hogy egyébként meg a könnyűzene neked mit jelent,az megint tág fogalom, a pl. jazz felvétel elemzése nekem annyira uncsi lenne, mint irodalomból az elemezzünk verset és találjuk ki, mit is akart mondani a nagy költő nevezetű idétlen borzadványok.
  • Balumann
    #129
    Najah... akkor írok 1-2 olyat ami nem rock: Yanni, Ska-P, Vietnam veterans (vagy ez rock? :S), Rachid Taha, Mariah Carey, Sting, Nox, indiánzenék, Lisa Gerrard, Loreena McKennitt, Mike Oldfield, Enya, meg ezenkívül van néhány válogatás mappám is, tehát nem komplett albumok együttesektől, pl. szeretem a Cirque de Soleil zenéit, Westlife, és még sokmindent.
  • RAMyMamy
    #128
    Ez tényleg nagyon sokféle... fele rock. :)
  • Balumann
    #127
    Legegyszerűbb ha felsorolok néhányat az elejéről hogy mik vannak (amiket nagyon nem hallgatok, vagy nem szeretek nincsenek a gépemen): Alan Jackson, Aljas kuszobab, alkaline Trio, Arash, Avantasia, Axxis, Best of Rock (the 50 biggest songs of History), Breaking Benjamin, Celine Dion, Classical Greats, dark moor, Dream Theater, Edguy, Green day, Gregorian, Hobo blues band, Il divo, Indian zene, Irish music, Jimmy Eat World, Kamelot, Karpatia, ...
  • Dióka
    #126
    félreértettél, nem én hasonlítom valamihez, hanem a hozzászólásokból az jön le számomra, hogy Ti hasonlítgatjátok mindenféle alapon a dolgokat.

    a 2 . mondatod meg -legyen is céltalan,de - nagyon árnyaltan egyértelmű!
  • RAMyMamy
    #125
    És abban a 15 gigányi zenében milyen stílusúak vannak?
  • Balumann
    #124
    Biztos lehetsz benne, hogy sokkal több fajta zenét hallgatok, mint te. Nagyon sokat hallgatok könnyű zenét is a komolyzene mellett (ha figyelmesebben elolvasod a hozzászólásaimat ha jól emlékszem írtam is, hogy 3-4 évvel ezelőtt itthon SOHA nem hallgattam komoly zenét, még mostanában is ritkábban hallgatok). Mi suliban műelemzésen (hangtechnikai) múltkor jazz felvételt elemeztünk, meg quadrofon felvételes Pink floyd -ot hallgattunk. Nekem is van 15 giga zeném itt gépen, amiből kb. 1 giga komolyzene, meg kicsit több filmzene, a többi mind könnyűzene.

    Másrészt a jártasságot meg úgy értem, hogy volt koncerten, és elmélyedt a komolyzene hangulatában, nem tudom már másképpen elmagyarázni.
  • RAMyMamy
    #123
    "ezt bárki alá támassza, aki járatosabb a témában" - Mármint úgy jártas, ahogy Te? Mert akkor is azt tudom mondani, hogy baromság. Egy olyan ember, aki csak komoly zenét hallgat, az egyáltalán nem jártas a zenében.
  • Balumann
    #122
    Nem, nem az. És ezt bárki alá támassza, aki járatosabb a témában, akár elfogadod, akár nem. És kizárólag te veszítesz vele, ha nem is próbálod elfogadni, és megérteni!

    Hajh...
  • Balumann
    #121
    Meglévő dallamokat még nehezebb úgy megcsinálni más műfajban, hogy az rá illjen a kíséretre :D

    Jah és senkit sem akarok lebeszélni arról, hogy hallgasson ilyesmi zenét (én csak elmagyaráztam, hogy én miért látom jobbnak az akusztikus hangszereket, meg azokat amiket szeretek).
  • RAMyMamy
    #120
    "Ettől függetlenül a komolyzenék nyújtanak olyan élményt, amit semilyen könnyű zene nem."
    Ez jó nagy hülyeség.
  • Balumann
    #119
    "a zenei komplexitással. Ami !NEM! egyenesen arányos a zene által nyújtott élvezettel."
    Ezzel egyet értek. Ettől függetlenül a komolyzenék nyújtanak olyan élményt, amit semilyen könnyű zene nem.

    Ettől függetlenül számomra viszont már nem nagyon nyújt élvezetet az, hogy van egy szép dallam egy jó kis pergős dobra, még ha vokál is van benne akkor sem. És én szerintem senkinek, aki közelebb áll a komolyabb műfajhoz.
  • DJ Skyline
    #118
    egyet mondok, zene nem egyenlő komoly zene. a speedcore is zene, a heavy metal is zene, a rap is zene, a country is zene, a mulatós is zene, és még írhatnék 94 sornyi műfajt. elhiszem hogy nehéz a komolyzenében érvényesülni, megtanulni, vagy bármilyen hangszeren elfogadható szinten játszani, de te is hidd el, hogy az elektronikus zenében sem olyan könnyű a dolgod, ha valamit elakarsz érni, és nem csak valami mucsaröcsögei diszkóban fellépni havonta 1x. természetesen a jingle bellst meg a boci boci tarkát mindenki megtudja csinálni 10 perc alatt egy gabonapehelyhez adott ajándék progammal. tegnap már leírtam a véleményem a témával kapcsolatban a #74-es kommentben, nem szeretném mégegyszer elmondani mert kb az következne most. :D
  • Balumann
    #117
    Nem nézek fel senkire. A trance műfajt, meg amiket még nem szeretek nem azért nem szeretem, mert valaki azt mondta hogy az nem jó... Ezt is csak ti akarjátok belemagyarázni abba amit írtam.
  • Balumann
    #116
    Ez azért elgondolkodtat, hogy tényleg ezt olvassátok ki a hozzászólásaimból, hogy magamat akarom isteníteni, az egomat akarom itt kimutatni? Nem fogok itt felmutatni semmit, nem érdekel hogy mit gondoltok rólam és mit hisztek el azokból amiket mondtam (hogy mennyire értek ezekhez). Amiket leírtam magamról azért írtam le, hogy közöljem milyen "tanulmány" és tudás alapján mondom a véleményemet, és nem azért, hogy királynak gondoljatok ez miatt. Még avval is tisztában voltam vele, hogy MOST páran egy sznob ego -nak (bár ennyire azért nem) fogtok mondani.

    Fbn Lx: Te még elismered, nézd meg Sanyix miket írt...

    Akár hiszitek akár nem, nekem egy szándékom volt, megpróbálni felkelteni az érdeklődéseket a komoly zene iránt.

    Már bánom, hogy megpróbáltam.
  • Fbn Lx
    #115
    "Szerinted Kocsis Zoltán, Bogányi Gergely, és más zenészek mit gondolnak az elektromos zenéről, és a könnyűzenék nagy részéről? :-)) Eleve nem is foglalkoznak ilyennel, ők még csak zenének sem tekintik!! Persze, hülye tehetségtelen sznobok, nem tudják mi a jó, mi? :DDD"

    Nem. Csupán más az ízlésük.
    Attól még, hogy felnézel valakire, ne hagyd, hogy elvakítsanak. És legfőképp ne hidd el, hogy csak azért, mert igazán értenek valamihez, csakis az ő nézeteik a helyesek.
  • Nitramk
    #114
    Éppaz. Nem kell feltétlenül überbrutál profin megkomponáltnak lennie egy számnak ahhoz hogy élvezhető legyen. Lásd: 8 óra munka - néhány akkord, egy jó szöveg, és szinte kész.
  • Fbn Lx
    #113
    Már azt hiszem értem, hogy mi a te bajod.
    A te problémád ott kezdődik, hogy összetéveszted a zene által önmagában nyújtott élvezetet a szakértelem által nyújtott csodálattal.
    Teljesen egyetértek azzal a mondatoddal, hogy:
    "És biztosíthatlak benneteket, hogy aki többszólamu zenét ír amit igényesebb (tehát aki odafigyellve hallgatja a zenét) hallgató elismer, nagyobb zseni, mint aki bármilyen rock, punk, pop, elektro meg ilyen zenéket ír, illetve játszik."

    Valóban nagyobb zseni, és ezt el is ismerem, ezzel nincsen semmi gond.
    Hogy mi az én problémám?
    Van róla fogalmad, hogy a zsenialitás mivel kapcsolható össze?
    Segítek: a zenei komplexitással. Ami !NEM! egyenesen arányos a zene által nyújtott élvezettel.
  • RAMyMamy
    #112
    Feltudsz valami művedet mutatni, hogy lássuk, Te milyen tehetséges és hozzáértő vagy? Mert nekem eddig csak az jött le, hogy itt egozol, de közben meg sehol semmi.

    Mellesleg én pl. elsőre lefújjogtam a trance-et (mert előtte szinte csak rockot hallgattam), aztán találtam olyan zenéket, amik tetszettek, egyre többet hallgattam őket, aztán már az is megtetszett, amit előtte utáltam. Lehet, neked is tetszene, de olyat kell hallgatni, ami szép, pl. zongorás/gitáros/vokálos trance zenéket.
  • Fbn Lx
    #111
    Ne hasonlítsd egy egyik oldal vs. másik oldal témához. Szerencsére az sg-s népesség már túlfejlődött azon, hogy én diszkós vagyok, te meg köcsög rokker.
    Ez arról szól inkább, hogy van, aki önnön nagyságát az "egyszerű emberek számára felfoghatatlan, nehezen megemészthető" zene szeretetének sznobkultuszával akarja velünk felismertetni, és vannak, akik nem ítélnek el semmiféle zenei stílust alapjában véve, PEDIG MÉG CSAK NEM IS ZONGORÁZNAK 10 ÉVE, ÉS MÉG NEM ÉNEKELTEK OPERÁT, szóval nem királyok.

    na jó, abbahagytam.
  • Balumann
    #110
    Ennyi baromságot én még tényleg nem hallottam a komolyzenéről. Hallottam már sok mindent, de ezek még poénnak is rosszak... :o

    Szó sincs sznobizmusról, ego-ról, meg ilyesmiről, ezt tudnotok kellene ha egy kicsit is megértitek, miért sokkal nehezebb a komoly(abb) zene. Ez a "na meg simán a nagyzenekaros zenék is nagyon jók" ezen jót nevettem. :)

    Random össze-vissza kottázásból nem lesznek sem harmóniák, sem zenei motívimok, sőt hallgatható ZENE sem. Próbáljatok csak meg egy 4 szólamu 1 soros valamit leírni, és elétenni egy olyannak akinek van egy csepp fogalma a zenének. 1000 -et is odarakhatsz, mind hallgathatatlan összevisszaság lesz. És biztosíthatlak benneteket, hogy aki többszólamu zenét ír amit igényesebb (tehát aki odafigyellve hallgatja a zenét) hallgató elismer, nagyobb zseni, mint aki bármilyen rock, punk, pop, elektro meg ilyen zenéket ír, illetve játszik.
    Nagyon kíváncsi lennék mikor írnak csimpánzok olyan műveket, amiket az ismertebb zeneszerzők.

    A másik, hogy én az objektív oldaláról mondtam el az én véleményemet, tapasztalataim alapján. Nem az ízlésetekről, hanem a műfajról általában.

    Szerinted Kocsis Zoltán, Bogányi Gergely, és más zenészek mit gondolnak az elektromos zenéről, és a könnyűzenék nagy részéről? :-)) Eleve nem is foglalkoznak ilyennel, ők még csak zenének sem tekintik!! Persze, hülye tehetségtelen sznobok, nem tudják mi a jó, mi? :DDD

    Jah, és én tanulok vezénylést is, el nem tudjátok képzelni milyen nehéz, ahogy azt sem milyen nehéz többszólamú művet írni, akusztikus hanszeren szólóban illetve zenekarban játszani...

    Másik, hogy nem vagyok sem sznob, senkiről nem vonok le következtetést ez miatt, és egy cseppet sem hallgatom azért, mert én úgyérezném hogy ettől több vagyok, szó sincs ilyenről, és többnyire 1 művésznél sincs így. Viszont minél közelebb kerül valaki a komolyzenéhez, annál jobban elfelejti a könnyűzenét :) Én nem szeretném, mert időnként meg nagyon jól esik valami pergősebb rockot hallgatni, vagy valami könnyebbet, amibe csak pár hangszer van, ének, stb..
    Nemtudom ti miért látjátok sznobizmusnak, csőlátásnak, majomkodásnak az egész komolyzenei életet (egyértelműen látom hogy így gondolkoztok erről, nem kell magyarázkodnotok).

    Amit írtam a 22-es hozzászólásban, a trance-ről visszavonom, elfogadom hogy lehet igényesebb. Azt viszont továbbra is fennttartom, hogy a technikai részét kell jól megismerni (szoftverek, vezérlőeszközök), a "zene" megírásához viszont nem kell szinte semmi zsenialitás, van lehetősége próbálkozni, és nincsenek olyan korlátok, mint az akusztikus zenével játszott műfajban.

    "elektronikussal kevert nagyzenekaros zene" Erre tudsz példát mondani?

    Rájöttem, hogy ezzel tényleg csak többet ártottam, mármint ezzel hogy megpróbáltam bárkit is meggyőzni a komolyzene szépségeiről. Mostmár csak azért se fogjátok megszeretni, mert én mondtam (és nem csak azért, mert az sznobizmus, meg az elektromos zene is lehet jó...). De tényleg annyira primitív dolgokat mondtok, hogy attól egy zenész, zenetörténész sírvafakadna.
    És nem is ez a gond, mert legyen, ez nem egy lényeges dolog (csak ti veszítetek sokat), de hogy engem próbáltok meggyőzni, hogy a trance milyen zsenialitást igényel, meg én nem ismerem eléggé a műfajt és azért nem szeretem...

    "3 éves korom óta állandóan zenét hallgatok" Ez meg aranyos volt :P

    Nah egyet értek, hagyjuk a vitát.
  • Fbn Lx
    #109
    "Én amióta élek zenével foglalkozok (énekeltem kórusban, operában is, zongorázok, stb.), ezeket tanulom."
    -> mert király vagy.

    "Nagyon jól tudom, hogy én miért szerettem meg a komoly zenéket, és értem is hogy miért. És azt is nagyon ól tudom, hogy miért szeretem jobban az akusztikus hangszereket, a kevés elektronikus hangzásokat."
    -> nyilván mindent tudsz, hiszen király vagy.

    "Ti nem, csak azt mondjátok, hogy nekem ez tetszik, másnak meg az, és kész."
    -> igen, mert mi nem vagyunk királyak. Meg amúgy sem tetszhet semmi sem, csak akkor, ha már meg tudod magyarázni, hogy miért!
    Kár, hogy alapvető igazság: az érzéseket nem lehet megmagyarázni. Ha mégis megtudod, mint ahogy sok minden más csodára is képes vagy az elmondottak alapján: hajrá.

    "Én is nagyon sok mindent meghallgatok, hangulatomtól függően"
    -> mert sokoldalú személyiség, ergo király vagy.

    "100%-ig biztos vagyok, hogy azoknak amiket én ismerek, 5%-át sem ismeritek."
    -> mert óriási ismeretekkel rendelkezel, hiszen király vagy.
    (te vajon hány százalékát ismered az általam hallgatottaknak? na? versenyezzünk?)

    "Én legalább azokat meghallgattam amiket linkeltetek, meg korábbról is ismertem párat, és ez alapján vonom le a következtetésemet."
    -> mert bölcsebb vagy, mint mi, és alaposabb, hiszen király vagy.

    EGO, EGO, EGO, sznobizmus, sznobizmus, sznobizmus, nárcizmus, ÖNÁMÍTÁS:
    Egy kicsit magadba kéne nézned.
    Illetve nagyon.
    Amit te itt összehadováltál már méltán beillik egy személyi kultusznak.
  • Dióka
    #108
    jujj, nagyon érdekes a téma, és kiemelkedően szórakoztatóak a hozzászólások, bár olyan hosszúak, hogy nem olvasom át az egészet....de azt látom, hogy itt sok vélemény ütközik, eszembe jutott Intel vs. AMD....szóval majd ennyi ennek is a lényege

    hogy kinek mi és miért tetszik az eddig is szubjektív volt és eztán is az marad, megideologizálni meg bármit meg lehet és meg is tudjuk.

    ha már zene, akkor abban meg csak az számít, hogy hallgatja-e valaki és a hallgatóra milyen hatással van, legyen akár az kolompolás vagy egy monumentális alkotás. ezen kár agyalni, bár sztenderdeket fel lehet állítani bármilyen összehasonlítási alapon, de AZ biztos nem győzi meg azt, aki valamiéert nem szereti azt,amit pl. én.

    hát sok sikert a küzdelemhez.

    ui.: bár egy balumann "alkotást" azért még meghallgatnék!

    üdv.
    a "menedzser"






  • RAMyMamy
    #107
    (szerintem egy nagyon jó zene)
  • Fbn Lx
    #106
    Arról nem is beszélve, hogy a te zenei kifinomultságodat tükrözi az is, hogy nem vagy képes különbséget tenni színvonalas és szemét elektró között. Számomra nagyon dogmatikus és agymosott nézetek ezek.
    Talán a szolfézstanárnőd verte beléd?

    Mindenesetre ismerek azért olyan embereket, aki sok évnyi színvonalas gitárjáték után nyergeltek át az elektronikus zenére.
    Nem elitélendő, fikázandó. Rengeted benne a lehetőség. Az, hogy te tudsz alap elektronikus számoakt írni, amelyeknek erősen kételkedem az élvezhetőségében, gyakorlatilag nem jelenti azt, hogy akár az 5%-át is ki tudnád használni a benne rejlő lehetőségeknek.
    Ok, én betudtam annak, hogy nem áll rá az ilyesmire a füled.
    Az általad emlegetett, és szapult ismétlődésekkel kapcsolatban: ez segíti a ráhangolódást.
    Engedd, hogy belinkeljek valamit, amit eredetileg TE linkeltél.
    EZ kérlek mi, ha nem egyetlen dallam ismételgetése 5 percen keresztül?
    Ez előtt viszont meg kellene hajolnom, mert egy egész zenekar játssza?
    nagy pompa.
  • Fbn Lx
    #105
    jaaajjj... erre nem tudok mit mondani. Füstöl az egótól. És még mered azt álíltani, hogy ez nem nagyképűség. omg. Tegyél le valamit az asztalra, ember.
    Vagy kérlek, tölts már fel egy ilyen "zeneszámot", amit te alkottál. Kíváncsian várjuk mindannyian.
    "simán összeraktam a jingle bells dallamára egy ilyesmit (2-3 perces, olyan fél vagy 1 óra alatt, de próbálkoztam minden félét)"

    gratulálok, hogy már megy a jingle bells. Igazán.
    Most akkor rakj össze egy olyat, aminek teljesen SAJÁT dallamvilága van, saját témája, mondanivalója, és van egy hangulata.
    Hajrá.
  • Sanyix
    #104
    így a maradék 10%-ban van olyan ami nekem is tetszik
  • Sanyix
    #103
    Én is ezt írtam, csak azt mondtam, hogy a 90%-a "zsenik" műveinek hulladék.
  • msstz
    #102
    Hagyjuk már a komolyzenét. Én is szeretem, sőt azt hiszem, minden értelmes ember találhat magának tetszőt - és ezzel itt vége van. Másról kell itt beszélni.
  • Sanyix
    #101
    mármint dallamot.
  • Sanyix
    #100
    én meg amióta élek najó csak 3 éves korom óta állandóan zenét hallgatok. Szerencsére a szüleim nem kényszerítettek sznobkodásba, így csak hallgatom. klasszikus rocktól heavy metalon keresztül mindenféle elektronikusig. A kedvencem rock és az elektronikussal kevert nagyzenekaros zene, na meg simán a nagyzenekaros zenék is nagyon jók... leszámítva a "zsenik" 90%-ának a hülye majomkodását.
  • Sanyix
    #99
    Az a nehéz benne hogy nem akárhogy és akármilyen zenét lehet egymás mellé rakni... csak ennyi.

    zsenik... aha, kár hogy egy csimpánz is utánuk csinálja azt a random összevissza kottázást, ha megtanítod neki a jelet.
    Persze mindent ki lehet magyarázni, így lett pár hülyéből "zseni", erről beszéltem a sznobizmus, és a hype.
  • Depridol
    #98
    ololol!!44 + teljes mértékben egyetértetek
  • FrancescoTotti
    #97
    Ha már #22-es:
    "Hasonlóan érzek én is ezek iránt, hip hop -ot, reppet, és ezeket az újabb igénytelen, idétlen műfajokat (disco, dnb, trance, emo, meg fogalmamsincs hogy hívják a többit...) inkább kerülöm."

    Itt árulta el magát a kolléga, hogy igazából nem kompetens a könnyűzenében. Ettől függetlenül, egy valamire való komolyzenei szakértő nem hiszem, hogy leszólja mások stílusát.
    Egy Kocsis Zoltánról vagy Bogányi Gergelyről nehezen tudom elképzelni, hogy beszólna másoknak. Pedig ők világszínvonalú zongoristák.
  • FrancescoTotti
    #96
    Ettől még nem leszel egy Tiesto.
    Ha képes lennél olyan zenét csinálni, már régen a milliárdjaidon ülnél Ibizán, és nem itt tornáztatnád az ujjaidat.
  • RAMyMamy
    #95
    Dehogynem tettél megjegyzést, #22.
  • Balumann
    #94
    (mennem kell, ne írjatok túl sokat hoy tudjak majd válaszolni... fél 8-ig suliban leszek)
  • Balumann
    #93
    Én amióta élek zenével foglalkozok (énekeltem kórusban, operában is, zongorázok, stb.), ezeket tanulom. Nagyon jól tudom, hogy én miért szerettem meg a komoly zenéket, és értem is hogy miért. És azt is nagyon ól tudom, hogy miért szeretem jobban az akusztikus hangszereket, a kevés elektronikus hangzásokat. Ti nem, csak azt mondjátok, hogy nekem ez tetszik, másnak meg az, és kész. Ez butaság, nincs állandó ízlés. Én is nagyon sok mindent meghallgatok, hangulatomtól függően rockot is, sőt keményebbet is időnként, valamikor meg indiánzenéket meg jóga zenéket hallgatok. 100%-ig biztos vagyok, hogy azoknak amiket én ismerek, 5%-át sem ismeritek. Én legalább azokat meghallgattam amiket linkeltetek, meg korábbról is ismertem párat, és ez alapján vonom le a következtetésemet.
  • Balumann
    #92
    Sajnálom, hogy így gondolod. Magamat nem győzködöm, nincs miért :)
    Az ízlés mint írtam függ a zenei ismerettségtől, tapasztalattól, egyéniségtől (ami változik), hozzáállástól, és hogy bizonyos dolgokhoz milyen emlékek fűződnek. Megjegyzést én sem tettem szerintem az ízlésetekre, én általánosságban beszélek az objektív oldaláról tapasztalataim alapján.

    "Hogyan ítélhetsz meg valakit, ha nem hallgattad meg egy CD-jét az elejétől a végéig legalább háromszor????"
    Had ne kezdjem el megint magyarázni :)
  • FrancescoTotti
    #91
    Balumann, szerintem óriási gáz, ahogy magadat győzködöd. (Mert elsősorban magadat győzködöd, nem minket.)
    Az ízlése mindenkinek olyan, amilyen. Én nem teszek megjegyzés a te ízlésedre.
    Viszont az eléggé abszurd, ha azt hiszed, hogy össze tudsz dobni egy ilyen elektronikus zenét.