126
  • Dany007
    #6
    Az a gond, hogy a vallás alapja a Hit. És azt nem lehet bizonyítani, se cáfolni igazán. Mivel úgymond mindenre tudnak valamit mondani.
    Olyan dologban hisznek, ami tudományos módszerekkel igazolhatatlan, ismételhetetlen stb...
    Mindig van egy aduász, egy Jolly-Joker. Ez az ért van mert Isten így akarta. Az meg azért halt meg mert Isten úgy akarta. Stb stb stb...
    A Bibliát is úgy értelmezik, ahogy akarják, vagy ahogy jónak látják saját hitük igazolására.
    Nem egyszer vitáztam mélyen vallásos emberekkel, akiktől megtudtam, hogy a Biblia bizonyos részeit szó szerint kell érteni, bizonyos részeit csak képletesen, más részeket pedig csak hasonlat ként stb...
    Szal sok mélyen vallásos emberben, és most mind1, hogy keresztény, olyan mély a hinni akarás, hogy sokszor az egyértelmű dolgokban se látják meg a lényeget.
    Nekem nincs bajom a vallással, csak azzal van bajom, amit az emberek csináltak belőle az évszázadok folyamán. Az emberi hiszékenységet / butaságot és félelmeket kihasználva manipulálták az embereket.
    A vallásnak erkölcsi tanítás lenne a lényege. Kb a 10 parancsolat, és annak kifejtése. Azt kész semmi több. Semmi köze ahhoz, hogy hogy keletkezett a világ, ki teremtette az embert, és hogy mi lesz a halál után. Az mind csak üres hablaty, fantázia stb... Csak az a gond, hogy ezek adják a legerősebb érzelmi hatást... Ha jó teszel a menybe jutsz ha rosszat akkor a pokolba. stb... Ezzel kordában lehet tartani az embereket, hogy tartsák magukat az erkölcsi normákhoz.
    DE
    És itt jön a lényeg, hogy ezeket az eszközöket az évek során felhasználták az emberek irányítására. Sőt, odáig jutottam, hogy pár éve nyáron beszélgettem egy értelmiségi 25-26 éves sráccal, aki mélyen vallásos.
    Odáig húztam nyújtottam a vallási beszélgetésünket, hogy azt mondta, igen aki nem hisz Istenben az a pokolra jut. Azért ez elég durva volt.
    Ott vannak az arabok. Náluk arra használják fel a vallást, hogy a túlvilági boldogság reményében öljék meg magukat és ezer másik embert is. Holott az eredeti muzulmán vallás egy szóval se írja, hogy a gyilkosság bármilyen formája is pozitív lenne. Ugyan ez a szent háborúkról...stb...
  • LPG
    #5
    A technika megválaszolhat millió kérdést, de úgylátom a vallásos emberek általában nem rosszabbak és hülyébbek, mint a többi. A materiális alapokon álló szekták, mint a hitgyüli és a szcientológiai egyház egymagában miért nem vált ki jogos felháborodást? A hagyományos európai egyházakat manapság divat legyalázni a sárga földig - pedig már többszörösen ki vannak herélve.
    Akkor majd nem lesz szükség a vallásokra, ha a technikai civilizációnak lesznek erkölcsi alapjai, és emberfeletti értékek felé tart. Nem ember alattiak felé, mint zabálás, aberráció, másokon átgázolás.

    Megértem, ha valaki elítél dolgokat akkor, ha látom hogy van hozzá erkölcsi alapja. Jó dolgok a tudományos eredmények, de ez a világnak vajon mennyit használt valójában? Kevesebb a gyötrődés betegségekben és szegénységben? Szerintem több ember szenved, mint azelőtt.
  • toto66
    #4
    Sajnos én úgy látom, hogy a jelenlegi ismeret is elég lenne ahhoz, hogy a "nagy vallások összecsomagoljanak", de ezt nem teszik, és nem is fogják tenni!
    Ugyanis nem csak a hitről szól a dolog, hanem az emberek feletti uralomról is, és erről nem akar senki önként lemondani. A hit pedig attól hit, hogy akkor is hisz benne a hívő ha mást lát! Ezt pedig mindig ki fogják használni!
    Ma (talán pont azért mert elég fejlett a tudomány és a felvilágosult embert nehezebb irányítani) a politika célja az emberek butítása (az oktatás színvonalának a béka sg-alá vitelével, miközben az élethosszig való tanulást reklámozzák). Ilyen kétarcú pofátlan politika szinte az élet minden területén megfigyelhető. Pl.: Mi nem vagyunk fajgyűlölők, ezért daunk a cigánynak segélyt, holott a segély igazi célja megosztani a társadalmat, aminek a következménye cigány progrom lesz. De sorolhatnám tovább, csak hogy ez már OFF.
    Mindenesetre hajrá hátha sikerül mesterséges életet létrehozni, (az sem biztos hogy majd egyszer az evolúció folyamán nem jut el egy embernél "humánusabb" szintre). Akkor talán majd mint valami primitíven gondolkodó őslényeknek tekintik a mai embert, amely nem tudott megszabadulni emberi (rossz értelembe vett) természetétől.
  • Dany007
    #3
    Igazatok van.
    Én csak Steven Hawkingot idézném:
    "Bebizonyítottam, hogy a világ a fizika törvényei szerint is létrejöhetett. Ez nem azt jelenti, hogy nincs Isten, csak azt, hogy nem volt rá szükség."

    Persze az élet más dolog. De ha ez sikerül, akkor az is bizonyítást nyer, hogy az élet létrejöttéhez sem volt szükség semmiféle istenségre.

    És így talán pár évtized múlva a vallások visszaesnek arra a szintre, ahová valók, ez pedig nem más, mint az erkölcsi tanítás, nem pedig a világ megmagyarázása, vagy a világ irányítása vallásos eszmék alapján.
  • Balu0
    #2
    + én nagyon valószínünek tartom hogy az elkövetkező évtizedben bebizonyosodik hogy nem vagyunk egyedül, azaz baketiális életet találunk más égitesten a naprendszerben, Marson vagy a Jupiter holdak egyikén, vagy egyszerűen lencsevégre kapunk egy Föld típusú exo-bolygót egy másik csillag körül ami úszik a vízben és fotoszintetizál. Ugye a fotoszintézist elég "könnyű" kimutatni egy pontos színképelemzésből.


    Ez a két esemény remélhetőleg betesz annyira a nagy vallásoknak hogy össszecsomagolnak végre és abbahagyák egymás kiirtását mert az ő képzeletbeli szakállas barátjuk a coolabb. :D
  • toto66
    #1
    Ha sikerül mesterséges életet létrehozni, az cáfolja azt a nézetet amely szerint az élet több mint az anyag szerveződése, tehát hogy az élet keletkezéséhez több kellett, mint az anyag szerveződése!