168
  • lami321
    #88
    elirtam a flame-t, meg ezt azt vagom:D Mielott valaki ezen kezdene fikazni...
  • lami321
    #87
    Azthiszem jo dontes volt par honapja, mikor elhataroztam hogy soha tobbe nem szolok bele ezekbe a szarsagoba. Istentelen szegyen ez a flem ami itt folyik... Mindenki szidja a masikat, ahelyett hogy csendben maradna es inkabb kodolna...
  • NEXUS6
    #86
    "Vegyünk egy életből vett példát:
    Mari néni rendelkezik egy P3as géppel. Mari néni szívesen netezik, csetel, bújja a jútúbot. Két szempont, hogy miért éri meg mari néninek a linux."

    Akkor most vegyünk tényleg az életből egy példát:)))
    Nincs flashplayer támogatás PPC-re szal Tecső-t nem fog Mari néni Linux alol nézni PS3-on. Meg még egy csomó másik oldalt sem, pl a chatelni sem fog tudni mindenhol.

    Amúgy sok mindenben a win elött van a Linux felhasználhatóság tekíntetében!!!!
    Pl Ua idő alatt, amig talán felmászik a Win a gépedre, annyi idő alatt egy teljes, azonnal használható rendszert kapsz Linuxon.
    A frissítés is teljesen autómatikus.
    Ez viszont már gondot jelenthet, mert volt hogy teljesen autómatikusan úgy lefrissítette magát PS3-on, hogy jobban megérte inkább újratelepíteni, mint bogarászni.

    A PS3 Linux sajna kb 10 év elmaradásban van. Pl sebesség tekintetében is. Sajna a Sony elég jelentősen lekorlátozza a hardverhez való hozzáférést, szal csak és kizárólag alacsony igényszinttel és/vagy erős idegzetűeknek ajánlott.
    ;)))
  • turul16
    #85
    google
  • smv
    #84
    ./ -el kell kezdeni a parancsot, ha ott vagy abban a mappában. Pl.: ./install.sh indítja az install.sh scriptet, ha éppen abban a mappában vagy. ha csak simán makefile vagy install akkor az az alap pathból próbálná meg kiszedni. 10 másodperc google után kideríthető.
  • smv
    #83
    Nem hiszem el, hogy azok akik annyira monjdák, hogy a Linuxok még mindig nem elég felhasználóbarátak, hogy mostanában kipróbált volna egy ubuntut. Igenis könnyebb telepíteni, mint akár egy XP-t (most abszolút marinéni szempontból), mert csak nextnextfinish a telepítés, onnantól kezdve pedig azzal indít, hogy zárt meghajtót felrakná, kódeket letölti, wifire magától felmászik stb, míg XP-vel marinéni kezdhetne alaplap drivert telepíteni, majd videokártyát majd hangot etc etc. Ezt nem fogja megcsinálni. Ezután kezdhet netről vadászni mp3 lejátszót, böngészőt, tűzfalat, vírusírtót, szövegszerkesztőt telepíthet stb. Ezek egy frissen telepített ubuntuban mind mind megvannak.

    Miért jobb még marinéninek? Nem fogja összebarmolni, nemes egyszerűséggel azért mert nincs hozzá jogosultsága. És ez nem a windowsos szinten, hanem tényleg. Rohadtul mind1, milyen vírusos szutyok szar oldalakat nézeget, ugyanúgy biztonságban tudható.

    Remek alternativa éppen ezért könyvtári gépekre, stb.

    Én is elkezdtem, szivesen használom most is, de sajnos sok program hiányzik nekem is alóla, ám ez nem jelenti azt, hogy az egybiter júzer ne lenne tökjól meg openofficeal, firefoxal, xmmsel (ha épp winamphoz szokott), ésígytovább. Sőt, még élvezheti is a kis szines szagos forgó ablakokat és képernyőket ha bex-eli, h szeretne compizt.

    Ezzel pedig nem azt akartam mondani, h használja mindenki, csak annyit, hogy nem kellene ezzel az antifelhasználóbarátsággal jönni mindig. Igenis alapszinten tökéletesen kezelhető. Az persze más, ha már kicsit is komolyabb dolgot akarsz vele csinálni... :)
  • strogg
    #82
    Az viszont érdeklne, hogy al inux újjlenyomat olvasókkal hogy áll? támogatja őket?
  • strogg
    #81
    nem egy irodát "linuxosítottunk" már. Hagytunk 1 gépet winnel, ha befutna valami nagyon win specifikus dolog, a többi gép ubuntu+openoffice.
    Hálózati meghajtók, nyomtatót, szkennerek hálózati eszközként használva, mindenkinek külön account, stb....

    Jó móka ha mindezt vékonykliensekkel oldod meg, úgy mégtöbb zsét lehet spórolni, ráadásul egyszerübb mendzselni is.
  • Sanyix
    #80
    Ja és igen, utálom a vindózt, sok éve használom sajnos, és jóval nyugodtabb idegállapodban gépezhetnék nélküle, de otthoni gépen játszom, és játékre az ms ügyeskedése miatt dx kell, ami persze csak vindózra elérhető. Apám gépére mivel nem játszik nem is kíndozt tettem, és nem is tennék, elég 1 vindózzal szopni. Munkahelyemen meg azért használok vindózt mert az van, bár szinte csak az oprendszert munkaállomáson, mert az összes fejlesztői eszköz, rendszer ms mentes (opensource fejlesztői eszközök, open alkalmazásszerver, unix vagy ibm alapú szerverek).
  • strogg
    #79
    A nyomtató támogatás nagyon rendben van linuxon. Szvsz tényleg nagyon kretén nyomtatónak kell lennie ahhoz, hogy a cups ne vigye egyből.

    Akkom estem le a székről, amikor megnéztem, hogy az ilyen HP all in vonder csodák hogyan mennek. (gyk: nyomtató,szkenner, fénymásoló, fax, ....)
    Kiderült, hogy van valami hplip nevű HP csoda linuxhoz, amit a csomagkezelővel feltolsz, és a cups máris támogatja a hp csodakütyüdet. Ment is minden rögtön gyönyörű szépen.
    nagyon meglepődtem, mert régen szórakoztam a nyomtatókkal, és annó tényleg az volt, hogy 2 nyomtató megy linuxon, 2000 meg nem, és nekem ez volt az utolsó emlékem.
    A Sane (szkenner kezelés) is rengeteget fejlődött. Nincsen egy hete, hogy belőttem egy hp szkennert. Telepítettem az Xsane-t, és azonnal ment a szkennelés. Gut-gut...
  • NEXUS6
    #78
    Magam részéről sem Linux sem Win.
    Én otthon NEM egy néhány tucat gépes, főleg irodai alkalmazásokat futtató hálózatot menedzselek. NEM render farmot üzemeltetek és NEM szuperbiztos, országos informatikai rendszert építek. Az előbbiek miatt NEM akarom azt sem hogy alapból hálózati/internet nyomtató támogatást, karakteres web brózert meg minden ilyen hülyeségeket rakjon telpítéskor a gépemre.
    NINCS 5-10 percem egy-egy bekapcs-kikapcs, rebútolásra, bejelentkezésre administrációra. NEM akarom védeni a gépemet saját fájljaimat más/illetéktelen felhasználó ellen (magam ellen? annyira hülye azért még nem vagyok). És mivel hülye NEM vagyok, NEM akarom a rendszerfájlokat sem letörölni, így azokat NEM kell tőlem védeni. STB STB NEM NEM NEM...

    Rövidem NEM szeretem, ha koka, vagy pepszi közül kell választanom, ha valójában sört akarok inni és NEM kólát!!!!
    ;D
  • Sanyix
    #77
    Inkább a linuxos ismereted 0.

    Hányan használnak maudio hangkártyát (ráadásul fos firewirest usb helyett)? Rohadt kevesen. Ki nem csinál hozzá linux drivert? A gyártó.

    Azokhoz a cuccokhoz amiket sokan használnak van driver? Van hát. Sőt több linux disztro magától telepíti is őket.
    ati- nvidia drivert meg kb 1 perc telepíteni.

    "Egy sima átlag felhasználó inkább használ windózt és 2 perc alatt feltelpíti a vga és wlan drivereket aztán fogalkozik a családdal.
    A linuxos meg 2 hónapot küzd csak azzal, hogy életre keljen a rendszer."

    Aha múltkor apám gépére hirtelen felindulásból ubuntu minimalt tettem (nincs gui, csak csomagkezelő, kernel, hálókártyadriverek (amit szintén alapból felistmer). 1 óra alatt rendszer fel, rá fluxbox gui, rá firefox, vlc, flash player, nvidia driver. És kész volt a teljes netezős multimédiás rendszer (hangot nem kellett telepíteni, mert azt is felismerte).

    HAHAHAHAAA 2 perces vindóz driverek
    mint múltkor amikor a jókis vista sp1-re catalyst 8.6-ot telepítettem. Addig ment jó volt. Feltelepítem, a vindóz úgy gondolja, hogy márpedig ő 1024*768-nál magasabb felbontást nem engedélyez. Minden helyen megnézem hogy át lehet állítani de nem. Driver le, vindóz indul standart vga driverrel, megint csak max 1024. Újra fel catalyst megint 1024, laza 4 órát szórakoztam vele mikorra sikerült megcsinálom, nemtudom hogy hogyan.
    Vagy múltkor a hp nyomtatóm. Bedugom fel a gyártó oldalára, aszondja nemkell driver vistában van... ahhoz képest lazán ismeretlen eszköznek írta, de valahogy mégis sikerült felismertetnem vele. Régen nem volt használva, fejtisztítás. Persze a buzgómócsing majom ms dolgozok jól beleégették a tetű vindózukba, hogy ezután pazaroljon el 5 liter tintát egy tesztoldalra. Erre én kivettem a lapot a nyomiból hogy ne tudjon nyomtatni. Ok megint karatézás a nyomtatási sor vezérlővel hogy végre elfelejtse már az a kva tesztoldalt, mert ha rányomok a törlésre ugye le se kakilja, ez xp-n is így volt, végre sikerül a servicet leállítva meg a nyomtatót kihúzva töröltetni. Na akkor nyomtassuk a lényeget. Klikk semmi. Megnézem mivan? Vindózka azt írja out of paper, úgy hogy me se próbál nyomtatni, ha parancsot kap, nem is csinál semmit, nem próbál meg lapot behúzatni hogy talán mégis ott rohad, nem, inkább áll.
    Indít linux, nyomtató bedug, egyből felismer, klikk nyomtatás, ámulás a szép színesre festett papíron. Na ennyit a 2 perces telepítésekről vindózon, meg hogy nincs driver linuxra.
  • strogg
    #76
    tipikusan jó példa erre a 32/64 bites váltás esete. Az amd kijött a 64 bites lapokkal, és procikkal. A suse soron következő disztrója már tölthető volt 64 bites gépekre, míg winen legalább egy évet kellett várni mire kiadták a 64 bites XP-t, ami azonnal elvérzett rajta a driverek miatt.
  • Genin
    #75
    meg, a win-t fejleszti pár ezer ember max, addig a linuxot, jóval többen, és olyanok is vannak köztük, akiknek a tudását nem tudná megfizetni microsoft, linuxot meg hobbiból fejlesztik
  • Genin
    #74
    "Abba kéne hagyni ezt a az-idomítsuk-a-felhasználót-a-rendszerhez-és-ne-a-rendszert-a-felhasználóhoz dikatorikus nézetet."

    mivel minden embernek mások az igényei, így elég nehéz lenne olyan rendszert írni, ami mindenkiét kielégíti. van, aki a gyorsaságot, megbízhatóságot, nyílt forráskódot választja, és van aki a windows-t :D (ide igazából a felhasználó barát megoldásokat akartam írni, de nem bírtam kihagyni)

    ha írsz egy olyan rendszert, ami mindenkinek megfelel, hidd el, még a billy fiúnál is gazdagabb leszel.
    ilyen alapon minek van teherautó, személygépkocsi, motor...

    vista-t meg láttam már, kb 2-3 méterről, de nem is akarok közelebb kerülni hozzá, isten bocsá
  • strogg
    #73
    Aki mellesleg elolvasta rendesen a cikket az észrevehette, hogy linus a linux kapcsán nyilatkozott, amit viszont felvet gondolatmenetet az minden OS-t érint, nem csak a linuxot.

    Én hiszem, hogy ha egy ilyen változás bekövetkezik, akkor al inux sokakl hamarabb fog hozzá alkalmazkodni, mint egy win. (sima egyszerűséggel a disztrók kiadási ciklusa töredéke a winnek)

  • Sanyix
    #72
    Nemtudom ki hülyézte a vindows használókat...

    Akinek meg gondot okoz egy ubuntu linux használata, az tényleg hülye. Mert mindent a felhasználó segge alá tol semmit semmi bonyolult nincs benne.

    Nekem a napi tapasztalatom, hogy nagyon jól használható a linux. "nincs a nemmegy valamiért de úgysem tudod kideríteni miért" dolog, hanem szépen loggolja hogy mivan, és bele is írja miért nem megy, nem úgy mint a vindóz logjai amik csak kakit tartalmaznak, semmi értelmeset.
    Ja és tudod hány linux e vagy sima könyvem van? 1 sem. Soha nem is tanították nekem. Neten olvasgattam ha segítség kellett, nem is nagyon merültem bele, mégis tudom használni, egyre jobban.

    "Fogalmazhatok úgyis hogy a linux egyik legfőbb baja a beképzelt, öntömjénező, kritikát el nem fogadó, teljesen idióta felhasználói."

    ez inkább a vindóz felhasználókra érvényes, akik átéltek egy súlyos traumát amikor linuxon nem volt meg a sajátgép, elkezdett habzani a szájuk, beszabadultak a fórumokra hogy "linux szar", nem találtak drivert a yokotashi-6-os szupermárkás 5kpixeles fényképezőgépükhöz, ezért "linuxhoz nincs driver", máshova kell kattintani hogy elérd a menüt ezért a "linux nehezen kezelhető".
  • strogg
    #71
    Van egy nagyon jó írás a "linux nem windows" címmel. Tessék elolvasni.
    A linuxot szakemberek csináltak MAGUKNAK nem pedig NEKED. Ha úghy gondolod, hogy xopás, akkor NEKED a windows való. Én is támogatom a linux felahsználó baráttá tételét, de barmora máshogyan, ahogy azt a winesek gondolják.
    Értsük meg végre, hogy a linuxosokat marhára nem érdekli, hogy neked mi a jó. Sokan azt hiszik, hogy a KDE-t is azért fejlesztik, hogy neked jó legyen,ha át akarsz térni windows-ról pedig nem. Azért, hogy aki linuxozik annak jó legyen.

    Aki pedig 10 év windows után 0 kilóméteres linux tudással azt mondja, hogy a linux "szar" annak felhívnám a figyelmét a 0 kilóméteres részre. A linux nem windows, és remélem az életben nem lesz az.
    akinek a linux "szar", az nyúljon a zsebébe, és használjon wint. Jaaah, hogy a legtöbb fikázóban még annyi tisztesség sincsen hogy kifizesse az imádott windows-t? Ez ám a jellem :)
    (mély tiszteletem a kivételeknek)
  • Genin
    #70
    valami bűvös szám lehet ez a 2 hónap, mert mindenki mindennel annyit szopik. érdekes, nekem a leghosszabb idő, amíg szarakodtam valamivel, az max egy fél nap volt, és az is csak azért, mert az alaplapon az egyik slot-om szar volt (sima hálókártya ment, de wlan-os nem, de az win alatt sem ment)

    én úgy vagyok vele, hogy lehet, hogy eltart 2-3 órát lefordítani egy debian-t, meg az összes proginál több idő, viszont használat közben többszörösen megtérül a befektetett időm, mert minden alkalmazásom (az oprendszerrel együtt) optimálisan, a gépemet maximálisan kihasználva fut.
    így én nem évente mondjuk 1-szer töltök a családommal 2 órával kevesebbet, viszont az összes többi napon 2 órával többet tudok tölteni (persze ez a valóságban plusz 2 óra munkát jelent, de több pénzt is, amit aztán a család elverhet :D )
  • FoodLFG
    #69
    >de, a cmd az a command promt (parancssor), csak hiába írod be a futtatásnál a comm-ot, olyan file-t nem talál, cmd-t viszont igen (C:\WINDOWS\system32\cmd.exe)

    ja értem. Félreértettük egymást. Én a vista stratmenü keresőjébe gondoltam a "comm" beírást nem a futtatásba. ;)
  • homeless
    #68
    De nem értem, hogy miért ez a nagy felháborodás a winesek részéről? Ki kényszerített rá, hogy linuxot használjatok? Ha nem tetszik, akkor le kell törölni, nem itt a fórumon sírni, hogy egy fél perces művelettel szoptok napokig. Winnel már más a helyzet, mert arra igenis rá vannak kényszerítve az emberek, így egyeseknek teljesen jogos a felháborodásuk.
  • A1274815
    #67
    "de, a cmd az a command promt (parancssor), csak hiába írod be a futtatásnál a comm-ot, olyan file-t nem talál, cmd-t viszont igen (C:\WINDOWS\system32\cmd.exe)"

    Látom te se láttál még Vistat. Tudod gyorskeresés az új Start Menű alján, a classikusban a megszokott helyen van.
  • A1274815
    #66
    "Ez nem az a rendszer ami kinyalja a segged, és nem is lesz az."

    Abba kéne hagyni ezt a az-idomítsuk-a-felhasználót-a-rendszerhez-és-ne-a-rendszert-a-felhasználóhoz dikatorikus nézetet.
  • Genin
    #65
    biztos meg van az oka, hogy miért kell a user-nek foglalkozni a kapcsolók beállításával, nem hiszem, hogy nemtörődömségből nem olyanra csinálták ( bár lehet, hogy direkt szopatják a jónépet, foglalkozzon kicsit többet a rendszerével ;D )
    nem érdekelhet mindenkit annyira az informatika, hogy ilyenekbe energiát fektessen, ami nem baj, ezért perkálnak ki pár százezret winesek az informatikusoknak, meg a kürtnek, hogy segítsen megoldani a problémáikat


    de, a cmd az a command promt (parancssor), csak hiába írod be a futtatásnál a comm-ot, olyan file-t nem talál, cmd-t viszont igen (C:\WINDOWS\system32\cmd.exe)
  • salsoul
    #64
    Nekem komplett linux könyvtáram van.
    És így sem sokkal jobb a helyzet.

    Ferrer-nek teljesen igaza van.

    Átalg felhasználó számára önszopatás a Linux.
    Nyárvan, jó idő van és munka után inkább úszok egyet mint hogy a standby üzemmód működésre bírásával elb*szarintsak 2 hónapot az életemből.

    /ja és azt még nem is említettük, hogy a felhasználók 80%-a még a windows-hoz is analfabéta/
  • homeless
    #63
    És amikor a windows fejreáll a saját frissítésétől, akkor hány oldalt kell olvasgatni? Ja tudom egyet se, windows reinstall és meg van oldva.
  • Ferrer
    #62
    "Ez nem az a rendszer ami kinyalja a segged, és nem is lesz az."

    De miért nem lesz? A számítógépeket nem pont azért találták ki? :D
  • Mardel
    #61
    Ismerős sztori.

    Debiant felraktam, mert sokan dícsérik. Tetszett meg minden, bár nvdia driverrel volt gubanc, felraktam konzolból, mire felraktam a drivert találtam némi infót az Envyről, de akkora már nem kellett.

    Szerettem volna legújabb programokat használni, debian apt csomagkezelője nagyon tetszett, de a stabil változatban csak régebbi programokat telepít. Ha kell az új, akkor le kell fordítanod őket, a Debian sid (beta) alól lehet telepíteni a legújabb programokat (fordítás nélkül), de ahhoz meg nem jár biztonsági frissítés.
  • gémerpistabá
    #60
    Ferrer: Mennyi időt töltöttél linux tanulással? kb mennyi linux foglalkozó könyvet/dokumentációt olvastál el?
    Ez nem az a rendszer ami kinyalja a segged, és nem is lesz az.
    Aki lusta megtanulni használni, az nyilván azt mondja nem működik.
  • FoodLFG
    #59
    Az lehet, de egy kezdő ezt nem fogja tudni.
    Pontosan az a baj, amit te is mondasz. Olvass el ehhez 3 oldalt, ahhoz meg még kettőt és már megy is. De miért nem lehet ezt úgy megcsinálni, hogy ne keljen 3 oldalt olvasni hozzá. Mert meg lehetne. Lehet hogy fasszentos a Linux, de a készítőinek nem sok fogalma van az ergonómiáról és arról, hogy hogy lehet egy átlagjúzernek is könnyen kezelhető rendszert készíteni.
    És ami még durvább, az az, hogy ott van előttük a példa vindóz és a mac-es op-k személyében..

    Miért ? A command promt az nem a cmd ? Egyébként tök mindegy, mert nekem még sohasem kellett használni, pedig nem csak internetezek a gépen..
  • Ferrer
    #58
    A linux majd akkor fog elterjedni, ha a felhasználónak nem lesz muszáj az oprendszerbe látnia. Ha majd egyszerű lesz. Lásd a Firefox sikerét. Nekem pl. volt egy olyan linuxos programom, amihez nem volt külön telepítő, forrásból kellett volna felrakni. Na jó, mondom, megcsinálom úgy, ahogy azt kell, ott vagyok a terminállal könyvtárában, és beírogatom, hogy makefile vagy make vagy tökömtudja mit kellett már. És NEM TALÁLJA. Nem találja azt a makefile-t amikor az bizony ott volt. És igen, fent volt a build-essentials. Ezután leszophatnak a köcsög linuxos fejlesztők. Még én szenvedjek azzal, hogy kipróbálhassam az alfa-béta-gamma 0.000117 verziószámú programjukat?

    Na jó. Aztán kedvesek voltak, és átportolták az egészet winre. Majd felrakom onnan. Telepítési útmutató: töltsem le a 10-féle fordítót, csináljak végig mindent és a végén talán kapok egy exe fájlt. Na, talán itt kezdődnek a bajok.

    De engem a rendes telepítőfájloknál is irritált, hogy szinte mindennek van vagy 50-féle függősége, és mire felrakok 3 programot, vagy 200-300-400 másik csomag is felmegy a gépemre, amiknek se a nevéből, se a leírásából nem tudok rájönni, mi a fene is az. Ha meg egyszercsak eltörik az állományom, és nem tudok vele mit kezdeni, az persze user error.

    Na aztán itt van az az eset, amikor nincs elég hely a lemezen. (Pedig pár mega még volt!)


    kde nem enged be, mert nincs hely a lemezen

    nem működik a kurva SU parancs, így mindig sudo-zni kell, ha meg nem, akkor kérdezgeti, hogy are you root?????

    synaptic csomagkezelő - jelszó?? már megint

    firefox - csak egyféle betűtípust ismer böngészésnél,
    nem működik ugyanitt az egérgörgő kattintása

    a bluetooth nem tudja párosítani a gépet a telefonnal..

    "Nincs elég hely a lemezen a fájl mentéséhez. Szabadítson fel egy kis helyet és próbálja meg újra." - Mi ez, Windows 3.1? :D


    Kellemes szívást a "lesz egy kész rendszered" marhasággal.

  • Genin
    #57
    egy kis off:

    miért jók a szegedi csajok???

    mert nem azt mondják még egyszer, hanem hogy még öccö :D
  • gémerpistabá
    #56
    "A linuxé is mert nincsen standard amhez fejleszteni lehetne.
    Holnap jön egy újabb kernel és már nem is jó a tegnap elkészült driver. "

    pl?
  • Genin
    #55
    linux alatt egy gombnyomással átváltok neked grafikus módból parancssorra, amúgy grafikus móban is két klikk egy terminál ablak felhozatala.
    érdekes, hogy neked a comm-ra behozott valamit a win, nekem max a cmd-re szokta ;)

    azzal, hogy nem voltál képes elolvasni 3 oldalt, hogy megmentsd az adataidat, inkább ellened szól, nem a linux ellen.

    azon kéne elgondolkodni, hogy miért van az, hogy a win a saját zárt file system-ét nem tudja lekezelni, amikor a linux egy kis beállítással igen
  • Ferrer
    #54
    "A linux addig jó ameddig az ember egy bizonyos célra veti be.
    Pl webszervernek, vagy biztonsági megfigyelő rendszernek, egyéb szervernek."

    Na, én tudok még egyet! Nálunk Szegeden a trolikon vannak képújságok, amik nem mások, mint linuxos gépek. Mi szabad város vagyunk szabad szoftverrel, jee! xd
  • torcipepe
    #53
    ekkora lol-t, frissítem az XP-t, közben töltenék, de a fájl vírusos. vírusírtó szól is, hogy nem kellene és leállítja a letöltését. közben jelez a win defender, hogy megy az adat kifelé, azt hiszi hogy trójai és törli is. a hülye nemnormális windows defender letörölte a frissítő programot.

    egyébbként vali néni gépe: 900MHz AMD,256MB SD, S3 vga, 40GB HDD, CD-ROM, Realtech LAN, via chip
  • salsoul
    #52
    A linuxé is mert nincsen standard amhez fejleszteni lehetne.
    Holnap jön egy újabb kernel és már nem is jó a tegnap elkészült driver.
  • gémerpistabá
    #51
    "A linux hardware támogatottsága tényleg kb nulla.
    Csak az ezeréves eszközök működnek vele rendesen.
    Laptopmon még mindig nem működik rendesen a készenléti üzemmód.
    Az M-Audio FireWire410-es hangkártyám használhatatlan linux-on miközben Windowson tökéletesen megy."

    Mintha a hardware támogatás a Linuxon múlna. LOL Ez a hardware gyátok feladata de mind1. Azért mert van pár szánalmas hardware gyártó aki, egy dolog hogy nem ad ki akár zárt forrásu drivert a szutykához, még driver megirásához szükséges hardware specifikációt sem képes kiadni a linuxos fejlesztőknek, az _nem_ a Linux hibája.
  • FoodLFG
    #50


    Múltkor meghalt a HDD-m (SSD foreva) és gondoltam, akkor benyomom a friss Ubuntu lájv CD-t, hogy hátha az látja. Odáig jutottam, hogy megvolt a HDD ikonja (a vindóz már ennél a résznél lefagyott, szóval kezdtem örülni). Pontosan nem emlékszem, de a lényegen nem változtat. Nyomtam neki egy dupla klikket, erre feljön, hogy NTFS és azt nem komálja, és hogy akkor próbáljak egy "force mountot" -vagy mit- és kiírt 2-3 sor parancsot példának, hogy mit írjak be a consolba -vagy mi- . Hámondom: anyád! Miazhogy majd én másolgassak consolba.. o.O Ahelyett, hogy feldobna egy ablakot: "force mount? igen nem beállít" De neeem LOÁL.
    Najó, azért sikerült megtalálnom a consolt. Megjegyzem, hogy ez vistában nem 6 perc, hanem egy vindózgomb, "comm" beír, enter....
    Bemásoltam a consolba, és akkor meg kiad nekem 3 oldalnyi helpet kapcsolókkal. Na, ezen a ponton kapcsoltam ki. Köszönjük.

    A blender tényleg jó, sok jó ötletet láttam benne, főleg a felhasználói felülettel kapcsolatban
    Az más kérdés, hogy az integrált intel grafon néha eltűnt a kép... :/
  • Genin
    #49
    alapból nem szoktam össze-vissza vásárolni. érdemes pár percet ráfordítani, hogy találjak olyan hardware-t, ami fut linux-on, és ha már ott vagyok, akkor megkeresem a legolcsóbb boltot is hozzá.

    ja és a game-ereknek: ha én játszani akarok, akkor beteszem a játékot a ps3-ba és játszom. nem fogok azért gépet építeni több százezerért, hogy aztán csak játszak vele. erre vannak a konzolok. nem kell telepíteni a játékokat (ami hozzátenném nagyban hozzájárul a win féléves újratelepítéséhez, mivel nem szedi ki mindenhonnan a programhoz tartozó registry kulcsokat, és isten tudja még mit hagy fenn, ami egyre jobban lassítja a gépet)

    amúgy én csak azért használok windows-t (is), mert ingyen kaptam egyetemen, és flash-ez kellett (de flex óta már ez sem él, most már csak maradvány a win xp, és az is biztos, hogy vista-m nem lesz :p )