87
Kit miért állítottak meg a rendőrök, és mi lett a következménye?
  • Brolly
    #7
    Ha kocsiból kameráznak, akkor mennyi idő míg kiküldik a csekket?
    Vagy két hete mentem olyan 60al 40es táblánál és egy kanyarban közvetlenül ott állt a rendőrautó és hát benne szépen ott figyelt a kamera :@
  • 5w0rdf15h
    #6
    Gyorshajtásért....faszom a 40-es táblákba kb., 10000-be fájt a dolog. Bár mióta van radarjelző, soha nem állítottak vagy büntettek meg :D
  • autoszimulator
    #5
    Itt vannak a főbb tételek. Úgy tudom, hogy manapság már, az új rendszer bevezetése óta nagyon ritkán van helyszíni bírság, általában egyszer csak érkezik a csekk :(

    Engem sajnos nagyon sokszor kikapnak a rendőrök, főleg mikor látják, hogy fiatalabb sofőr vagyok. Ha ez este/éjjel történik akkor mindig szondáztatás is van, délutáni órákban kevésbé jellemző... Sajnos rendőr is sokféle létezik, vannak a rendes, nem lenéző rendőrök, és vannak, akik ha a papírokat rendben találják, akkor elkezdenek "kötekedni", elsősegélycsomagot keresni, stb stb...

    Következmény néhány gyorshajtás esetében helyszíni bírság, egyébként szerencsére eddig még semmi :)
  • stp4trick
    #4
    Autóelkobzás nincs közlekedési szabálysértés miatt.
    Vezetői engedélyt ittas vezetéskor vesznek el a helyszínen, de gyorshajtás és egyéb durva szabálysértés miatt bevonhatják utólag is a feljelentést követően szabs.eljárás keretében határozattal.
    Helyszíni bírság összege max 20000 Ft lehet, de az is csekken, kp nincs. A HB a rendőrre van bízva a legtöbb esetben, Ő dönti el mennyire mázsál meg.
    Az egyes kiemelt szabálysértések külön bírság tételekkel bírnak, ahol mindig a max van feltüntetve, ez lehet 300000 Ft is, de ilyenkor már feljelentés kell, hogy legyen.
  • rumkola
    #3
    Topik címére válaszolva:
    Eengem állandóan megállítottak, kivettek a sorból. Nyilván azért, mert citromsárga CRX-el jártam. Sosem büntettek meg, tulajdonképpen a papírokon kívül meg se néztek semmit.
    Amióta kocsit cseréltem békén hagynak...
    :D
  • rumkola
    #2
    Vizsga, zöldkártya, biztosítás-> rendszám levét, forgalomból kivonás + pénzbírság.
    Van táblázat a kiszabandó pénzbírságokról.

    Mellesleg szerintem minden fent van a rendörség weboldalán.
  • redbull0304
    #1


    Engem az érdekelne, hogy ha nem rendelkezik a sofőr a megfelelő papírokkal, akkor milyen büntetést kaphat érte? Például, ha lejárt a vizsga, vagy a zöldkártya, esetleg nincs befizetve a biztosítás... Pénzbírság, elkobozhatják az autót, visszavonhatják a jogosítványt?

    A másik dolog, ami érdekelne, hogy mitől függ a pénzbírság összege? Van egy táblázatuk a rendőröknek, amibe pl. ott van, hogy index nélküli sávváltás 5000Ft? Vagy ez rájuk van bízva, és tőlük függ, hogy 5000Ft vagy 50000Ft lesz a bírság?