87
Kit miért állítottak meg a rendőrök, és mi lett a következménye?
  • redbull0304
    #1


    Engem az érdekelne, hogy ha nem rendelkezik a sofőr a megfelelő papírokkal, akkor milyen büntetést kaphat érte? Például, ha lejárt a vizsga, vagy a zöldkártya, esetleg nincs befizetve a biztosítás... Pénzbírság, elkobozhatják az autót, visszavonhatják a jogosítványt?

    A másik dolog, ami érdekelne, hogy mitől függ a pénzbírság összege? Van egy táblázatuk a rendőröknek, amibe pl. ott van, hogy index nélküli sávváltás 5000Ft? Vagy ez rájuk van bízva, és tőlük függ, hogy 5000Ft vagy 50000Ft lesz a bírság?
  • rumkola
    #2
    Vizsga, zöldkártya, biztosítás-> rendszám levét, forgalomból kivonás + pénzbírság.
    Van táblázat a kiszabandó pénzbírságokról.

    Mellesleg szerintem minden fent van a rendörség weboldalán.
  • rumkola
    #3
    Topik címére válaszolva:
    Eengem állandóan megállítottak, kivettek a sorból. Nyilván azért, mert citromsárga CRX-el jártam. Sosem büntettek meg, tulajdonképpen a papírokon kívül meg se néztek semmit.
    Amióta kocsit cseréltem békén hagynak...
    :D
  • stp4trick
    #4
    Autóelkobzás nincs közlekedési szabálysértés miatt.
    Vezetői engedélyt ittas vezetéskor vesznek el a helyszínen, de gyorshajtás és egyéb durva szabálysértés miatt bevonhatják utólag is a feljelentést követően szabs.eljárás keretében határozattal.
    Helyszíni bírság összege max 20000 Ft lehet, de az is csekken, kp nincs. A HB a rendőrre van bízva a legtöbb esetben, Ő dönti el mennyire mázsál meg.
    Az egyes kiemelt szabálysértések külön bírság tételekkel bírnak, ahol mindig a max van feltüntetve, ez lehet 300000 Ft is, de ilyenkor már feljelentés kell, hogy legyen.
  • autoszimulator
    #5
    Itt vannak a főbb tételek. Úgy tudom, hogy manapság már, az új rendszer bevezetése óta nagyon ritkán van helyszíni bírság, általában egyszer csak érkezik a csekk :(

    Engem sajnos nagyon sokszor kikapnak a rendőrök, főleg mikor látják, hogy fiatalabb sofőr vagyok. Ha ez este/éjjel történik akkor mindig szondáztatás is van, délutáni órákban kevésbé jellemző... Sajnos rendőr is sokféle létezik, vannak a rendes, nem lenéző rendőrök, és vannak, akik ha a papírokat rendben találják, akkor elkezdenek "kötekedni", elsősegélycsomagot keresni, stb stb...

    Következmény néhány gyorshajtás esetében helyszíni bírság, egyébként szerencsére eddig még semmi :)
  • 5w0rdf15h
    #6
    Gyorshajtásért....faszom a 40-es táblákba kb., 10000-be fájt a dolog. Bár mióta van radarjelző, soha nem állítottak vagy büntettek meg :D
  • Brolly
    #7
    Ha kocsiból kameráznak, akkor mennyi idő míg kiküldik a csekket?
    Vagy két hete mentem olyan 60al 40es táblánál és egy kanyarban közvetlenül ott állt a rendőrautó és hát benne szépen ott figyelt a kamera :@
  • redbull0304
    #8
    Ha jól tudom több hónap is lehet! Mi is így jártunk előző hét, Etyek előtt egy kanyar, mennek az emberek jó 70-80-al, kanyar után egyből falu és egyből fotóznak! Ráadásul haver épp pont telefonált! Ilyenkor ez látszódik a képen, figyelembe veszik, azaz több lehet a büntetés?
  • Palinko
    #9
    ha te vezettél attól még telefonálhatott a haver nem?
  • Énvagyokazapád
    #10
    Jó estét kívánok, közúti ellenőrzés!
  • redbull0304
    #11
    Haverom telefonált vezetés közbe...
  • w77d
    #12
    sziasztok! engem az érdekelne, hogy milyen mértékű gyorshajtásért veszik el a jogsit és mennyi időre..
  • redbull0304
    #13
    Mennyit ér a gyorshajtás?
  • w77d
    #14
    itt csak a pénzbírságokat írják, jogsielvétet nem
  • redbull0304
    #15
    A jogosítványt a gyorshajtásért csak a szabálysértési hatóság határozata alapján lehet 1 hónaptól 1 évig terjedő időre bevonni. A rendőr a helyszínen a gyorshajtásért a jogosítványt NEM veheti el!

    Sebességhatár Ettől már elvehetik a jogosítványt, és 60 000 Ft lehet a bírság!
    50 km/óránál (pl. városban) 75 km/órától
    70 km/óránál 105 km/órától
    90 km/óránál (országúton) 135 km/órától
    130 km/óránál (autópályán) 173 km/órától

    Ha a gyorshajtó a megengedett sebességhatárt kisebb mértékben lépte túl, úgy őt a szabálysértési hatóság 30 000 forintig bírságolhatja, és nem veheti el a jogosítványát.
    A helyszínen eljáró rendőr figyelmeztethet, feljelentést tehet, vagy helyszíni bírságot szabhat ki, ami 500 forinttól 10 000 forintig terjedhet. Ezt csekken kell befizetni. A gyorshajtás csak műszeres méréssel és fotóval, videofelvétellel vagy más egyértelmű bizonyíték alapján büntethető. A félreértések elkerülése érdekében: gyorshajtásért a rendőr a rendszámtáblát nem veheti le, sőt a forgalmit sem vonhatja be.
    Még valami, a bírságolás mellett, ha az elkövető a megengedett sebességhatárt több mint a negyedével lépte túl, 1 előéleti pontot, jelentős esetben 3 pontot is kap. 18 pontért elveszik a jogosítványt.
    Sajnos a gyorshajtás következményei nem korlátozhatók a leírtakra. Sokkal súlyosabb következményei vannak, ha valaki közlekedési balesetet okozott vagy szenvedett el a gyorshajtása miatt. Vétlenség esetén is kevesebb kártérítést kaphat!
  • redbull0304
    #16
    Azért ez elég durva, hogy ha 50-es táblánál megyek 75-el akkor már 1évre is bevonhatják a jogsimat, +60.000.Ft bírság!
  • norbi56
    #17
    Ugye kamionoknál van tahográf ami méri a sebességet és a vezetési időt és 9 óra a max. apum 13. órában volt és aszonták neki vagy 50 helyszini birság vagy 800k még jó h volt nála annyi pénz és be tudott menni a legközelebbi postára.Így megúszta 50-el.
  • redbull0304
    #18
    Jaja és csomó ideig meg kell tartanod a korongot! :/ Asszem 1évig kérhetik utólag is... Hogy pl Dec 24.-én, hogy járt a teherautó/kamion... :/
  • w77d
    #19
    ha bevonják a jogsim, akkor újra kell vizsgáznom a bizonyos idő lejárta után, vagy visszakapom automatikusan?
  • redbull0304
    #20
    Nem tom... De elvileg van valami szigorított vizsga, amit ilyenkor kell letenni...
  • norbi56
    #21
    Igen tudom ez a baj...
  • stp4trick
    #22
    ha minden igaz, hat hónapot meghaladó bevonás esetén kell vizsgázni
  • Nandusz
    #23
    1 évet meghaladó bevonás után kell utánképzésre járni, aminek elég borsos az ára, de újra nem kell vizsgázni, csak kivételes esetekben. Ilyen pl. az is, ha a feltárás során olyan mértékű elmaradás állapítható a KRESZ-ből, illetve a vezetésből.
  • w77d
    #24
    tehát mondjuk 3 hónapos bevonás után automatice visszakapom??
  • Nandusz
    #25
    Legutolsó információm szerint vissza kell kapnod. Be kell menni érte a lakóhelyed szerinti okmány irodába, ott fogják vissza adni. Egyébként, ha lejár a bünti és feltételekkel kapnád vissza, akkor az is az okmányirodában derülne ki. Magyarán ott kapnál tájékoztatást arról, hogy el kell-e menned után képzésre, vagy sem. De ezt már most is, a büntetés lejárta előtt is megkérdezheted személyesen.
  • w77d
    #26
    ne értsd félre, nem vették még el a jogsim, csak érdekel a téma, mivel elég lendületesen közlekedek :)
  • Christiansen
    #27
    Ha 50-es táblánál 55-60nal mentem és volt kamera,
    akkor az vajon bünti, vagy csak 65től lenne?

    tudom elég gáz kérdés, de akkor is
  • w77d
    #28
    50-es táblánál 65-től bünti
  • M@TriX
    #29
    nem mind1, hogy 55 vagy 60...

    55nél talán még semmi, de 60-nál már valami.
  • w77d
    #30
    engem egyszer bemért a rendőr Füreden 64-el és megállított, hogy gratuláljon milyen mázlista vagyok, egy picit több akkor már meg is vagyok XD
  • M@TriX
    #31
    ha tuti, akkor átállok 50-ről 60-ra közlekedésben ;)
  • Christiansen
    #32
    Na akkor mégsem volt annyira hülye kérdés :D
    nem egyértelmű az egész..65től 30e Ft és addig semmi..
  • szjuca
    #33
    Engem egyszer megállított egy rendőr, a kocsin volt egy urh antenna.
    Kérte tőlem a frekvenciahasználati engedélyt.
    Mondtam neki, hogy nincs a kocsiban készülék. Amúgy szokott volt lenni, de akkor éppen nem volt.
    Le kellett tekerni az antennát, úgy engedett tovább, és persze soha többé nem akarta látni.
  • w77d
    #34
    tuti
  • Christiansen
    #35
    Így viszont vicces hogy szinte mindig óvatosan 50en tartottam a mutatót akcióban:DDDd
  • w77d
    #36
    a legtöb ember reflexből így csinál ha rendőrt lát. A rosszabb fele meg még 30-40-re is lemegy...
  • Nandusz
    #37
    Egyre több településen vezetik be a 40-es táblát. Tehát az egész településen annyival lehet menni. Akkor viszont most én kérdezek: itt mennyi a felső határ, amit meg lehet úszni büntetés nélkül?
  • Christiansen
    #38
    #5 szerint 52km/h-től jár a 30e bünti
  • Nandusz
    #39
    Egy kis témához kapcsolódó cikk.
  • Rita79
    #40
    A megengedett a 10%-os sebességtúllépés.
    Azt hiszem ezt elég egyszerű kiszámolni minden táblánál.