87
Kit miért állítottak meg a rendőrök, és mi lett a következménye?
  • joshua
    #87
    Szevasztok.
    Ma közúti ellenőrzésen kiderült, hogy a műszakija a kocsinak lejárt 2 hónapja. Elvették, és mondták, hogy szabálysértési eljárást kezdeményeznek. Ilyenkor mennyire bírságolhatnak meg?
    Előre is köszi a választ!
  • öregember
    #86
    szia, te puzi vagy?






    XD
  • öregember
    #85
  • mc pita ramos
    #84
    a közúti ellenőrzés ilyen is lehet! remélem tetszik!

  • w77d
    #83
    rohaggyále :D
  • DeenQa
    #82
    és ezzel tudod hogy hány percet nyersz, és mekkora plusz fékutat kapsz? Nem azért van az 50-90-130 hogy 55 105 145 el menj...
  • Willi Betz
    #81
    De rajtad látták,hogy nincs rendben veled valami. Vagyis egy bagoly vezette az autót
  • w77d
    #80
    engem is ellenőriztek már párszor, miután lejöttem az M7-esről....
  • redbull0304
    #79
    Mért ne kereshetne? Azt írta, hogy apja azt hitte, hogy még mindig autópálya, azaz egy egy olyan település lehetett ami egy autópálya lehajtó mellet lehetett! Pl ha 3M-ason megyünk Pestről ki, akkor Mogyoródnál le lehet fordulni, nah most ott rendszeresen meg is állítanak ellenőrizni, hogy van-e matricád! (mivel sok ember, rövid távra, kis szakaszra nem vesz!)
  • autoszimulator
    #78
    Hát mivel nem autópályán vagy, természetesen nem kereshet nálad autópálya matricát :) De meg viszont megállíthat, ha ő ezt úgy gondolja (najó igazából nem, de a gyakorlat azért ezt mutatja)..
    Amúgy szerintem az autópálya matricás téma nem a rendőrséghez tartozik.
  • milk41
    #77
    lehet hogy rosszúl tettem fel a kérdést,de én arra voltam kíváncsi hogy városban,megállíthat e minket a rendőr azért hogy megnézze van e autópálya matricánk
  • Vlala #76
    Ne végy rá mérget, bármelyik "útszéli elektromos doboz" lefotózhatott... :)

    Nem is az a kérdés, hogy láthatta-e... inkább az, hogy milyen jogon vonod felelősségre a rendőrt egy igazoltatásért, amikor bevallottan 160-nal száguldoztok? Nem ügyvédi értelemben gondolok a "jog"-ra, inkább emberi, erkölcsi alapon.
  • milk41
    #75
    nem láthatta azt hogy mi száguldozunk
  • Vlala #74
    Azt hitte, hogy autópálya?

    Tehát a sztori.

    Késésben vagytok, Apud azt hiszi, autópálya, ez a két tényező feljogosít Titeket arra, hogy 160-nal száguldozzatok.
    Aztán jön egy lámpa, egy kisváros és egy buszmegálló, erről már Apud is tudja, hogy valószínűleg nem autópályán vagytok... és a rendőr a köcsög, mert megállít a matricáért, amit Anyud rossz helyre ragasztott, alig látni kívülről.

    Grat.

    Mi van, ha arendőr is csak "azt hitte", hogy Ti felelőtlenül száguldoztok?
  • milk41
    #73
    apám azthitte hogy autópálya,csak a lámpánál esett le hogy már nem az
    mellesleg meg már késésben voltunk
  • Vlala #72
    A hibát mindig először magunkban keressük

    Az normális, hogy százhatvannal mentek?
  • milk41
    #71
    hi mindenkinek!
    az normális hogy kisvárosban(Szlovákiűban valahol) azért állítanak meg mert nemlátja a rendőr az autópálya matricát?(igaz anyám tette rossz helyre mert alig lehet látni kívűlről).mellesleg mentünk max 30-35km-t autópályán,(39eurónkba került mindez,1napos nemvolt csak 1hónapos...)
    a történet ott kezdődött h 90km/h helyett 160km/h-al mentünk 2sávos úton(először azthittük emiatt lettünk megállítva),majd jött egy piros lámpa,balra fordultunk ami vmi főút féleség volt(ügye autópályán kellett volna mennünk de még nincs kész,cserébe egy ilyen táblát kaptunk"Thank you for your patiance,we are building our highway for you!:mosolygóspofa:"),és ott várt minket a rendőr egy buszmegállóban

    (megpróbáltam mindent tömören leírni,ami kicsit szétszórtá teszi a szöveget)
  • Vlala #70
    Attól függ, miként állsz hozzá. Persze, ha (kisarkított példa) belvárosban százhússzal ijesztgeted, lehet, hogy nem fog kitörő lelkesedéssel fogadni.
  • redbull0304
    #69
    Azért erre nem vennék mérget!
  • Vlala #68
    Áltlaánosságban elmondva, bármikor. De veszélytől nem kell félned, a rendőr barát, nem ellenség.
  • redbull0304
    #67
    Szerintetek, mikor szoktak ellenőrizni? Azaz hánykor? Pl nálunk mindig 10kor állnak ki és olyan jó 2-3órát tuti fényképeznek! Melyik időszakok lehetnek veszélyesek, és mikor nem kell tartani annyira?
  • autoszimulator
    #66
    Hát én eddig csak olyan kocsit láttam, amely a GPS-hez képest kevesebbet mutatott. Hogy többet, olyat még nem :D Meg én mondjuk 20%ról tudtam, hogy onnan jönnek a nagy büntetések, nem 30-ról, de ebben nem vagyok biztos teljesen. De amúgy érdemes egyszer egy GPS-sel próbálgatni a kocsit, utána már nincsenek meglepetések :) Én óra szerint 65re állítom be a tempomatot, és akkor megyek 55-el kb, a külvárosi részeken, belvárosban felesleges ilyen, úgysem lehet tempozni :D
    Főúton 115-re lövöm be, úgy olyan 105 körül megyek valójában, autópályán pedig 145-re, mivel ott már nem csal annyit a km óra :)
  • DJKonya
    #65
    tavaly nyáron volt valami ünnep vagy nemtom micsoda és ugye nagybáttyám kamionos és át kellet vinni a kamiont szlovákiába mert az ünnep miatt estétől nem engedték volna át őket a határon. és ott álunk a határ előtt a parkolóban, jön egy vám és pénzügyőr kocsi, odajön, mondja báttyámnak
    -nyissa ki a pótkocsit
    -én ezt ki nem nyitom
    -miért?
    -mert ha én ezt kinyitom 20 tonna almadara ömlik a nyakába, ha meg akarja nézni ott a létra elhúzom a tetején a ponyvát felmászik és megnézi
    -jó akkor haggyuk
    megnézte a papírokat aztán elhúztak
  • alert
    #64
    Azért ez túlzás. A mutatók általában exponenciálisan csalnak, de ez sem mindig igaz. Az astra 47-nél mutat kb 50-et, 94 körül 100-at. Ha ennél többet csal, akkor vagy rossz az eszköz amivel hitelesíteni próbáltad, vagy rossz a beállítás.
  • w77d
    #63
    naneironizálj XD
    múltkor 5-en ültünk a verdában és bőven elég a hely :D
  • Willi Betz
    #62
    De mögéd senki nem fér akkor
  • w77d
    #61
    ha én beleférek akkor te is XD
  • Willi Betz
    #60
    Corsaba nem férek el bameg. Kicsi autó.
  • w77d
    #59
    mondtam már hogy lökd a dunába és vegyél egy Corsát XD
  • Willi Betz
    #58
    Őőőő...Astra 8km/h-t csal. Teszem 50et mutat az óra de valójában 42vel megyek.
    Direkt csal az autók km órája,nem azért mert szarok.
  • w77d
    #57
    a büntetési határról beszélgettünk, nem a tábla szerinti sebességhatárról. 100km/h alatt 30%-os túllépés után büntet csak a rendőr, felette 10% a megengedett, ez így van és kész. Ezt anno még a különböző autótípusok km órája közti eltérések miatt vezették be. Pl találtak olyan suzukit, melynek az órája 7km/h-t tévedett 50-nél (57-et mutatott). Mai autóknál már ezt nagyrészt kiküszöbölték, de a százalékos szabály az megmaradt...
  • Christiansen
    #56
  • Nandusz
    #55
    Valószínű igazad van..hisz nekem alapjában csak arról a környékről (német, belga, holland, finn, stb.) van személyes pozitív tapasztalatom.

    Viszont sokszor elég lenne egy kis ÉSZ-t belevinni sokaknak a vezetésbe.
    Pl.: Nem hajtok bele egy olyan kereszteződésbe, melyről tudva lévő, hogy miután nekem piros jelzés jön, akkor azt a kereszteződést egy balról vagy jobbról jövő forgalom használni szeretné, de nem tudják, mert épp ott ragadt valaki balfaszságából adódóan.---> nos ezzel mo-n rossz tapasztalataim vannak.
    Vagy....szembejövő sávba egy autó le szeretne kanyarodni balra (az én sávom keresztezésével) és senki, de senki nem kapcsol, hogy elengedje őt (persze ehhez meg kellene állni ugye, húúú de nagy áldozat). Senki nem gondol arra, hogy az a szerencsétlen autó mennyi másik kocsit tart fel a szembe jövő sávba. Szal kicsit ésszel és rugalmasan kellene vezetni ilyen helyzetekben.
    Jó aláírom, hogy gyakran kell erőszakosabbnak is lenni és kényszeríteni a másikat, különben nem megyünk egy tapodtat sem.
  • Christiansen
    #54
    Én még 50 km/h-s kispolszkit sem előznék meg..
    trolit,buszt,traktort stb. de:D

    Nandusz: hát sajnos szerintem ez csak a német-osztrák-svájci stb. sofőrökre jellemző. A franciák,spanyolok,olaszok,horvátok már korántsem ilyenek
  • Rita79
    #53
    Valóban nem. De ha 50-es tábla van és mellettem egy rendőrautó 50-el halad, biztos, hogy nem fogom megelőzni.
  • Nandusz
    #52
    Nyugaton ez is máshogy működik, nem kell semmiféle jelzést adni a gyalogosnak. Ott úgy van, hogy a sofőr néz körül már jóval a gyalogosátkelő előtt, és ha látja, hogy egy gyalogos KÖZELEDIK a zebrához, akkor minden idegeskedés nélkül megáll, majd megvárja, míg a gyalogos odaér a zebrához (figyeled?...a kocsi már áll, holott a gyalogos még messze-messze van az úttesttől!!!). Persze Magyarországon javarészt bumburnyákok vezetnek. Vezetési kultúráról beszélek, amit sajnos mi magyarok nem fogunk soha a büdös életbe magunkévá tenni.
  • Christiansen
    #51
    Tényleg, most néztem, hogy gyalogátkelőhelyen ha nem engeded át a gyalogost 3 büntipont, egy átlagos sofőrnek sajnos egy hét alatt bevonnák a jogsiját...

    kíváncsi vagyok az új integetős tervezet hogy válik be, és hogy lehet
    ellenőrizni..
  • Christiansen
    #50
    Azért gondolom te sem 49-el mész lakott területen

    Szerintem ezt az új táblázatot azért csinálták, hogy ténylegesen a gyorshajtók legyenek megbüntetve(ők viszont keményen), ne pedig a sebességtúllépegetők
  • Rita79
    #49
    Mint már az előbb írtam, általában többre vannak beállítva a sebességmérők, hogy ne villanjanak minden másodpercben, de attól még a szabály, az szabály!
  • Rita79
    #48
    Annyival lehet menni, amennyi az adott táblán fel van tüntetve!
    A 10% engedmény is csak azért van, hátha véletlenül egy kicsit jobban rálépsz a gázra.
    De tudjátok mit!
    Próbáljátok meg túllépni a sebességhatárt az általatok jónak ítélt mértékkel és próbáljátok meggyőzni a zsarukat az igazatokról!