193
  • dez
    #113
    ""After vaccination rates dropped in northern Nigeria in the early 2000s"

    Ezek után nézd már meg légyszi, én miről is beszéltem.
  • dez
    #112
    Magad is megerősítetted a fő pontjait annak, amit írtam. Mire is kell akkor külön bizonyíték?
  • A1274815
    #111
    Ha 90% akkor x%-nak jóval kisebbnek kell lennie mint 90, de ha már itt tartunk nagyon kevés halálos betegség áll meg 90%-nál. Mint írtam stádium függővé kell tenni.

    Amúgy az igaz, hogy ebben a világban nem kivitelezhető egy könnyen, mivel igazából nem túl sok minden épül a jogban a racionalitásra.
  • Archenemy
    #110
    És ha csak 90% a meggyógyítandó betegség mortalitása? És ha különben nem hal meg a betegségben, csak élete végéig gyógyszert kell szednie/nyomorék lesz? És ha kártérítési per indul, hogy "amúgy túlélte volna a kórt, de a gyógyszertől meghalt!"? És ha a statisztikák nem pontosak? Stb, gázos dolog egy ilyen gyógyszert "kiengedni".

    Én max. tudom elképzelni, ha (pl) három egymástól független orvos állítja, hogy a beteg állapota folyamatosan romlik, halállal fenyeget, és aligha van esélye a gyógyulásra, és a beteg _kifejezett akarata_, hogy ezzel a szerrel kezeljék, valamint mind ő, mind a családja lemond az esetleges kártérítésről, ha a beteg meghal. Na akkor talán. És még így is bele lehet majd kötni, és bele is kötnek majd az összeesküvés-elméletesek, hogy "az orvosok biztosan rávették, mert biztosan részesedést kapnak a gyógyszergyártól, pedig amúgy magától meggyógyult volna".
  • A1274815
    #109
    Ha különben 100% lenne és most így csak x%, ahol x<<100, akkor igen.
  • Archenemy
    #108
    "A kanyaróra: Előbb került nyilvánosságra a hatásos gyógyszer, vagy más irányította akkor az ipart..."

    Netán a csillagok állása volt más... Érdekes, a máskor nagyontudományos, nagyonszkeptikus olvtársaknak ilyenkor eszébe sem jut Occam borotvájával borotválkozni.
  • Beepitettember
    #107
    Te felmernéd vállalni a felelősségét annak, hogy kiadj egy gyógyszert amitöl tudod, hogy a betegek X % a megfog halni? És ez a halál neked köszönhető mert forgalomba hoztad a gyógyszert?
  • Beepitettember
    #106
    Semmiféle írásos (kézzelfogható) dokumentumot nemtudok felmutatni.
    Amiröl írtam személyesen nekem mondta egy Professzorasszony.
    Az ő szava meg több mint elég bizonyíték a számomra ;-)
  • A1274815
    #105
    Azt tegyük hozzá, ha 100%-ék meghal a gyógymód hiányában az se jobb, sőt talán még rosszabb is. Mondjuk esetleg lehetne stádium függővé tennji és akkor már nem is anyíra vészse, ha 70% meghal szívrohamba 30% pedig kigyógyul a rákból sikeresen a 3. stádumban.
  • Balumann
    #104
    És tudsz erre bármi bizonyítékot, vagyis forrást, hogy az ilyen elfojtott kezelésmód azért lett elfojtva, mert más nagyonrossz hatása van?

    A kanyaróra: Előbb került nyilvánosságra a hatásos gyógyszer, vagy más irányította akkor az ipart...
    Az egy jó taktika, ha valamire kifejlesztenek normálisat, valamire nem... Szerintem ha minden erővel azon dolgoznának, hogy ezekre megtalálják a 100%-os gyógymódot, akkor már régen meglenne.
  • Archenemy
    #103
    Arról nem beszélve, hogyha lenne egy "rákgyógyszer", attól az emberek valamiben még meghalnának, pl. szívproblémákban, és akkor arról lehetne színes-szagos grafikonokat lobogtatni, hogy "Mióta a rákgyógyszer kötelező lett, az emberek nagyobb eséllyel esnek áldozatul a szívrohamnak, tehát: a rákgyógyszer szívbajt okoz!"

  • Beepitettember
    #102
    "A másik, hogy több állítólagos rák gyógymódról meg kezelésmódról lehet olvasni, "elfojtott rák gyógymód", amik végülis elmaradtak."

    Így van "elmaradtak" vagy ahogy írtad "elfojtották".
    Ennek azomban megvan az oka.
    Pl én is tudok olyen gyógyszerröl amelyik gyógyítana egy bizonyos betegséget DE nagy % ban szívrohamot okoz. (hogy nézne az ki, hogy a betegek 70% szívrohamot kap és valószínűleg meghal a maradék 30% meg meggyógyul) Úgygondolom, hogy ez elég ok arra, hogy ne adják ki forgalomba azt a gyógyszert, noha hatásosan lehetne vele gyógyítani azt a bizonyos betegséget.
  • Archenemy
    #101
    "Ha megtalálják a gyógymódot az nem hozzánk kerül ki sajna..."

    Deznek feltett kérdésem neked is áll. A kanyaróoltás hogyhogy kikerült hozzánk?

  • Beepitettember
    #100
    A hasonlat jóvolt éppen ezért érted, hogy mire akartam célozni ;-)

    Más kérdés, hogy egy kicsit lesarkított hasonlat volt.
  • Balumann
    #99
    Hát nem egészen. Az ollót már igen régen kitalálták, a haja meg mindenkinek nő de nem is muszáj levágni ^^ Aki jól le tudja vágni az nem megy fodrászhoz, aki nem annyira de igényes hajat szeretne az elmegy.

    A gyógyszeripar egy sokkal nagyobb terjedelmü dolog. Nyilván a gyógyszeripar támogatásával keresnek gyógymódot. Ha megtalálják a gyógymódot az nem hozzánk kerül ki sajna...

    A másik, hogy több állítólagos rák gyógymódról meg kezelésmódról lehet olvasni, "elfojtott rák gyógymód", amik végülis elmaradtak. De semmi bizonyítás, meg teszt, meg ilyesmi nincs, hogy nem működtek volna, meg hogy próbálták volna fejleszteni. Miért?
  • hdo
    #98
    Most több mint hat milliárd ember hajáról beszélsz ami mindenképpen megnő, és muszáj legkésőbb 3 havonta vágni. Szar hasonlat volt, de értem mire gondolsz! :D
  • Beepitettember
    #97
    "Arról is volt szó, azt miért nagyon nem áll érdekében a gyógyszeriparnak piacra dobni: mert abból filléres termék válna (könnyedén kivonható bizonyos magokból), amit bárki gyárthat! Kapásból milliárdoktól esnének el, stb."

    Ezt ugye te sem gondolod komolyan?

    Mintha azt állítanád, hogy a fodrásznak nem áll érdekében hajat vágni mert akkor mindenki rájön, hogy hogyan kell csinálni és akkor sok sok pénztöl esnek el ha mindenki levágja a saját haját...


  • Archenemy
    #96
    "http://www.cdc.gov/vaccines/vpd-vac/measles/faqs-dis-vac-risks.htm
    (ez egy kanyaró ellen küzdő szervezet honlapja)"

    Ja mégse, általános egészségügyi lap, a .gov kiterjesztésből gondolom hogy állami.
    Az (állítólag kisemszabadmondani a gonosz gyógyszergyárak miatt) prevencióval, egészséges életmóddal külön topikcsoportok foglalkoznak, amik a főlapról elérhetőek bárkinek, kettő kattintással.
  • Archenemy
    #95
    measles=kanyaró
    http://en.wikipedia.org/wiki/Measles

    "roughly the last 150 years, measles has been estimated to have killed about 200 million people worldwide."

    "After vaccination rates dropped in northern Nigeria in the early 2000s due to religious and political objections, the number of cases rose significantly, and hundreds of children died." (azaz ha az oltásokkal leálltak, ismét felütötte a fejét a kór)

    http://www.cdc.gov/vaccines/vpd-vac/measles/faqs-dis-vac-risks.htm
    (ez egy kanyaró ellen küzdő szervezet honlapja)

    "How effective is MMR vaccine?
    More than 95% of the people who receive a single dose of MMR will develop immunity to all three viruses. A second gives immunity to almost all of those who did not respond to the first dose."

    Most akkor ezt nem értem. Hiszen a gyógyszeriparnak inkább az volna az érdeke, hogy a kanyarónak csak a tüneteit nyomják el, de lehetőleg mindenki megfertőződjön. Hülyék ezek, hogy teljes immunitást adnak, gyakorlatilag fillérekért? Nem értem.
  • Archenemy
    #94
    Sok dologban egyetértünk, de...
    nem kérheted számon egy autógyártól, hogy miért nem reklámozza a biciklik, vagy a tömegközlekedés előnyeit. Azt majd reklámozza a bicikligyár meg a BKV, ideális esetben. Persze értem én, az a problémád, hogy a mostani helyzet korántsem ideális, nem egyenlőek az erőviszonyok - hát ja, ezen lehet vitatkozni.

    Amit viszont nem látok, azok a hivatkozási alapjaid pl. az "orvosi tényekre", nemgyógyszeres kezelések hatékonyságaira, csodás találmányok eltussolására stb. (és most nem azt mondom, hogy nem hiszek neked, csak azt, hogy sokkal hatásosabb lenne az érvelésed, ha tényekkel támasztanád alá a rezgőléces állításaidat. Első körben linkekkel, vagy könyvvekkel.)

    Az orvos pedig nem igaz, hogy nem mond semmit, mert minden alkoholistának megmondja, hogy hagyja abba az ivást, minden túlsúlyosnak, hogy le kéne fogyni, és minden dohányosnak, hogy abba kéne hagynia. ÉS PERSZE TOVÁBBÁ felír egy gyógyszert, mert nem célszerű, ha megmurdel az ember abban az esetben, ha mégsem diétázik és mozog. A nemmozgás, a dohányzás az egyén döntése!

    A rák egy _lehetséges_ gyógymódjának gyógyszeripar általi erkölcstelen kezelésén vitatkozni pedig nekem kissé magas, hiszen kissé "ha anyukámnak pöcse volna" szintűnek érzem.
  • hdo
    #93
    Jó sok hsz érkezett már a témával kapcsolatban. Visszatérve dez tegnapi hozzászólására az oltásokkal kapcsolatban. Van benne valami. Mozgássérült vagyok, és több embert ismerek országon belül is, de nemzetközileg is jópárat akik egy fiatalkorban beadott védőoltástól rokkantak le!
  • Hoz_Hun
    #92
    Konkrétan nem gondoltam esetre (erről a Gróf Spanyol féléről meg nem is hallottam).
  • dez
    #91
    Csak remélem, nem a Gróf Spanyol féle dologra gondolsz, mert az 99.99% csalás, sajnos.
  • dez
    #90
    Na, most tényleg kettőben válaszolok egyre: itt nincs hozzászólás-számláló, nem lehet vele villogni, azonban a közvetlen címzés megkönnyíti az átláthatóságot.
  • dez
    #89
    Én nem védek semmilyen összeesküvés-elméletet, hanem pusztán orvosi tényeket írtam, amik akár valamilyen összeesküvés-elmélet láncszemeinek is tűnhetnek, már ha valaki ilyen összeesküvés-elméletek szintjén mozog. Valójában arról van szó, hogy senem fekete a dolog, senem fehér (mint ahogy a naívabbak gondolják), hanem ugye szürke.

    Úgy vélem, a tényekkel jó tisztában lenni, és senem a ló egyik, senem másik oldalára esni. A saját egészségünk érdekében is. Aki ezt vitatja, az valamilyen érdeket képvisel.

    Na ja, a gyógyszeriparnak nincs egy közös fővezére, azonban a fő érdekek közösek, és nyiván nem eszetlenül mennek jobbra-balra, hanem valamilyen szinten egyeztetnek, ezen kívül vannak különféle szervezeteik, amik részben szintén összehangoltságot, és közös fellépést szolgálják. Így együtt olyanok, mint egy nagy úthenger.

    A rák (legalábbis jópár fajta rák) egy _lehetséges_ természetes ellenszeréről már volt szó. Tegyük fel, hogy tényleg beválik. Arról is volt szó, azt miért nagyon nem áll érdekében a gyógyszeriparnak piacra dobni: mert abból filléres termék válna (könnyedén kivonható bizonyos magokból), amit bárki gyárthat! Kapásból milliárdoktól esnének el, stb.

    De ha ez valójában nem működik, van ezen kívül jópár hasonló eset, más betegségekkel kapcsolatban, amikor is bizonyos természetes anyagok elismerten beválnak. De azok is csak megtűrtek, hétköznapi ember nem is hall róluk.

    A gyógyszeriparnak tényleg nem igazán. Csak az a bibi, hogy ha Józsi bácsi elmegy az orvoshoz, akkor legtöbbször ma sem mondd neki semmit, csak felír egy gyógyszert. (Lehetőleg amiért titokban részesedést kap... Ami már kriminális dolog!)

    Sőt, a gyógyszeripar befolyására ilyen szavakat, mint prevenció, stresszelmélet, nem-gyógyszeres megoldások (néhány esetet kivéve, mint pl. gyógytorna), stb. sokáig szinte kimondani sem volt ildomos az egészségügyben. Csak az utóbbi években tudtak ezek igazán a felszínre kerülni. Nem, addig megszállottan mindenre csak a megfelelő (majdan kifejlesztésre kerülő) pirula volt elképzelhető. No hát ez így már nem működik, lassacskán végre kiderült.
  • Hoz_Hun
    #88
    Ezzel én úgy vagyok mint a vízhajtású autóval. Elég nagy sz*rban lennének kuvaitban ha valaki előállna vele. Nekik megéri akár komplett tervező mérnök csoportokat eltüntetni a tanulmányukal, családjukkal együtt a föld színéről (mintahogy szerintem el is tüntek páran).
    Ennél egyszerübb eltusolni egy orvosi felfedezést. Minden csak pénz kérdése. És a gyógyszergyártoknak van, a kutatóknak nincs.
  • Hoz_Hun
    #87
    Ha a koporsógyártók tudják az örök élet receptjét, akár el is mondhatnák. Kiváncsi lennék az emberiség hány százaléka az aki öregségben hal meg, nem pedig balesetben, gyilkoságban, éhinségben, betegségben stb.
    Szerény véleményem szerint simán megélnének továbbra is.
  • Archenemy
    #86
    De há' a linken is az van, hogy az egészséges életmód a fontos... Az is a gyógyszergyárak felelőssége, ha valaki nem úgy él?
  • dez
    #85
    Az oltásokkal kapcsolatban érdemes elolvasni pl. az itt található 3 cikket: link (Persze megint az nem fogja elolvasni, akinek kellene, ugye kedves fade2black.)
  • Archenemy
    #84
    Nem, dez, csak vedd má' észre, hogy egy elég vad összeesküvés-elméletet védesz, ami számos sebből vérzik. Teszed mindezt források és bizonyítékok nélkül, "dr. Lenkei azt mondta", meg "olvastam erről könyveket" oda ne rohanjak. És ez a fene nagy felbuzdulásod szerintem humoros.

    Tény, hogy a gyógyszergyártásban nagy pénz van, és mint minden ágazat, ez is a saját érdekei mentén működik. De az egész ágazat nem egy nagy egység, hanem sok érdekcsoportból tevődik össze. Ha meglenne a rák ellenszere, gondolod nem rakná ki az egyik piacra 50k euróért? Ugyanezt a cukorbetegség örök gyógymódjával? Pont hogy a pénzhajhászásuk miatt raknák ki, nem érdekelné az egyik gyógyszergyárat, mennyire vág a másik alá, ha ő maga közben megszedi magát.

    Egyetértünk abban, hogy a betegségek kezelése jórészt tüneti, pl. meghízás miatt rossz az ember szíve, és erre kap gyógyszert, pedig nyilvánvalóan a súlyán kellene változtatnia. Vagy ha fáj a fejem, az lehet a stressztől meg a dohánytól van, mégis tüneti úton kezelem algopirinnel.

    Nade az ég szerelmére, hát a gyógyszeripar feladata engem lefogyasztani? A gyógyszeripar feladata engem stresszmentes életre nevelni? A dohányról leszoktatni is nekik kéne? Tán csak nem az ő hibájuk mindez?

    A gyógyszerek (nagy része) tüneti kezelést ad. Ha nem tetszik, nem kell szedni őket. És elvárni mástól, hogy az én érdekeimet nézze, el lehet, csak fölösleges. Kapitalista világot akartunk, megkaptuk.

    Ez a "mert reklámozzák a gonosz gyógyszergyárak" a mai világban nagyon gáz érvelés, aki nem öntudatos, könnyen befolyásolható, az bezony hátrányba kerül ma is, ugyanúgy, mint mikor tízezer évvel ezelőtt a törzsfőnök elvette tőle a zsákmány jobbik felét. Szomorú? Vagy törvényszerű?

    Másrészt megint 2 hsz-t írtál, pedig mindkettőt nekem címezted :p

    Egy kis jókedvet ezen az esős napon :p
    bye
    Arch
  • dez
    #83
    Újabb elmés hozzászólásban sikerült megcsillantanod fergeteges humorérzékedet. Ilyen borús időben végülis kell egy kis vidámság.
  • dez
    #82
    Nem 1 hsz-t írok 3-ba, hanem 3-at. Vedd észre, ember, hogy mind másnak címzem. Ott alul a jobb oldalon... Látod? Nalátod. Csak így szépen egymás után, mert most érek rá.
  • Archenemy
    #81
    Egyébként szerintem a koporsógyártók tudják az örök élet receptjét, csak nem mondják el. Érthető.
  • dez
    #80
    Valójában sokkal több betegséget kezelnek tüneti szinten, mint azt a hétköznapi ember gondolná. És ez nem ilyen "Lenkei-féle állítás" (mármint nem ő találta ki), hanem orvostudományi tény. (Sok betegség maga is csak tünet, azaz más ok húzódik meg a háttérben.)
  • Archenemy
    #79
    De azé' csak sikerült megint 3 hozzászólást írnod? :p
  • dez
    #78
    Gratulálok, hogy jelenléteddel emeled a színvonalat..
  • dez
    #77
    Oké, lehet, hogy az az egyes típusú nem, vagy épp fordítva.
    Nem valahol hallottam valamit, hanem konkrét dolgokat hallottam konkrét helyeken. Egyrészt lásd Balumann #67-esét, másrészt ha kicsit is ismernéd a témát (nem csak úgy, hogy hallottál valahol valamit, ugyebár...), akkor tudnád, hogy autoimmun betegség is meg tudja támadni a hasnyálmirigyet, sőt, lelki okokból is zavar támadhat az "inzulin-rendszerben". Az utóbbit is helyre lehet tenni, és az autoimmunbetegség sem véletlenül alakul ki, és a jelenlegi orvostudományi vélekedéssel szemben igenis visszafordítható a folyamat. (Az általam ismert esetekbe a sajátom is beletartozik.)
  • dez
    #76
    Olvastam korábban ilyen könyveket. Pár éve betegeskedtem egy sort, és picit beleástam magam a témába. Azóta is érdeklődöm iránta. Ezért kérdeztem, hogy pontosabban mire is gondolsz.

    Mint írtam, szerintem is lehet olyan fertőző betegség, ami túl virulens ahhoz, hogy magától visszaszoruljon. Főleg az elmaradottabb országokban. De ez nem jelenti azt, hogy minden ellen oltani kell.

    Mint szintén szó volt róla (másoknak címzett hozzászólást is el lehet ám olvasni), maga Pasteur sem volt meggyőződve róla, hogy az oltás a végső megoldás. Sőt, maga is tapasztalta, hogy néha éppen hogy ront a helyzeten. De ekkorra már beindult az üzlet, a lobbizás a lehető legtöbbféle oltás kötelezővé tételére, stb.

    Érdekes megnézni, hogy akár csak az európai országokban is mindenhol más-más oltások a kötelezőek (persze akadnak átfedések).
  • Archenemy
    #75
    sikerült :p
  • Archenemy
    #74
    3 hozzászólásban írni egyet