193
  • dez
    #33
    Nekem 10 éve nem fájt a fejem.
  • Molnibalage
    #32
    Az, hogy évente beveszek kb. 5-8szor ilyet? Na persze...
  • dez
    #31
    Mielőtt ilyen stílust ütsz meg, azért tájékozódj egy sort. Nem a kisujjamból szoptam, amit írtam. Orvosi tény.

    Igenis, rá vagy szokva a fájdalomcsillapítóra, csak nem úgy, ahogy egyszeri módon képzeled. A fejfájás nem véletlen dolog, amit azonnal meg kell szüntetni, majd megfeledkezni az egészről, hanem a szervezet jelzése. Te viszont nem kerülöd el az olyan körülményeket, amik a fejfájáshoz vezetnek (előzetesen kiderítve, mik is ezek a körülmények, stb.), hanem fogod és bedobod a tablettát, és annyi. Ennek hosszabb távon vannak meg a következményet.
  • dez
    #30
    Persze, sok megy a kutatásokra is. De tudod mit jelent az a fogalom, hogy jövedelmezőség? A gyógyszeripar az egyik legjövedelmezőbb iparág. Azaz, a kiadásaival együtt is egy pénzcsináló gépezet.
  • Molnibalage
    #29
    "A gyógyszerek nagy része pont ilyen. ;) Ezen kívül a gyógyszeres kezelések többsége alapvetően tüneti kezelés, azaz meg sem próbálják az okokat megoldani."

    Ezt viccnek szántad? Fura, hogy ezek a gonosz gyúgyszergyárak olyan fejfájás és fájdalomcsillapítót adnak amire nem szokok rá, de kb. 10 perc alatt hat. A vesemedence gyulladásom is 15 éve volt, mégsem szedek azóta sem gyószert folyamatosan. És még sorolhatnám. Nagy az isten állatkertje.



  • dez
    #28
    Pontosabban, ez a hozzáállás mára oda vezetett, hogy tömegesen befolyásolja a munkavégzési képességet a sok szőnyeg alá söpört, félig megoldott probléma, ami kikényszeríti, hogy az okokkal is elkezdjenek végre foglalkozni, és a megelőzésre is nagyobb hangsúlyt fektessenek. Már nem a gyógyszergyártók, hanem az orvosok és a hatóságok. De nagyon nehezen tudják ám az utóbbiak is érvényesíteni ezeket az érdekeket. Pénz beszél...
  • dez
    #27
    A gyógyszerek nagy része pont ilyen. ;) Ezen kívül a gyógyszeres kezelések többsége alapvetően tüneti kezelés, azaz meg sem próbálják az okokat megoldani.

    Ezek orvosi tények, nem egyszeri fórumozók mit sem tudó kitalálmányai. Sajnos.
  • Balumann
    #26
    Vagy olyan módszert próbálnak kifejleszteni, ami nem gyógyít meg teljesen, és élete végéig szednie kell.
  • who am I 7
    #25
    Aha, szóval nem érdekekük, és a kutatásokra szánt pénzt csak el pókerezik..jaja.Elég xar taktika, mert ha valaki meghal akkor nem fogyaszt többé, és nem is termel...És a gyógyszereket sem a végtelenségig szedi..Halála után már nem kell.Szóval, ez elég gyenge összeesküvés elmélet.
  • dez
    #24
    Egyes gyógyszereket igenis eléggé erőszakosan tukmálnak az emberekre az orvosokon keresztül. És a gyógyszeres megoldások alternatíváit is elég erőszakosan nyomják el, lobbizással, és tudományos intézmények szponzorálásával.
  • dez
    #23
    Egyébként ja, a kutató csak egy kis hangya.
  • dez
    #22
    Azért az extrém és nagyrészt alaptalan feltételezések, valamint a kő naívitás között azért valahol középen ott van a józan ész is...
  • dez
    #21
    Poénosak a beírásaid..
  • Molnibalage
    #20
    Egyesek itt összekeverik a szezont a fazonnal. A kutató az szart sem tud tenni annak érdekében, hogy a munkájából az legyen amit ő álmodik. Egy cégnek dolgozik és minden fejlesztés valszeg a cég birtokát is képezi. Pattoghat ahogy akar, de nem ő van döntési helyzetben.

    Mellesleg mennyi összeesküvés elmélet hívő van itt...
  • Archenemy
    #19
    Például tegnap is bejött hozzám a gyógyszeripar, és a számba tömte az antidepresszánsokat meg a nyugtatókat, erőszakkal.

    Erkölcstelenség. Az volna a minimum, hogy mindenki az én érdekeimet nézze.
  • Balumann
    #18
    Én több helyen olvastam/hallottam már, hogy a rák ellen már lehetne gyógymód.
    Sajnos nem értek hozzá, így nem tudom mennyire hitelesek mondjuk ez a cikkek; [URL=http://www.geocities.com/all_are_one.geo/hun/rak.htm]"Egy elfojtott rák gyógymód"[/URL]
    Rák és leukémia gyógyítása gyógynövényekkel

    És az ok talán az, amit Dr. Lenkei is állít erről (akik tájékozottabbak ilyen téran azok biztosam tudják ki ő... ^^)... minél több beteg annál több pénz. Ha tényleg meg szeretnék találni a teljes ellenszerét akkor már rég megtalálták volna, ahogy a legtöbb betegségnek is.

    Sok betegségnek lelki okai vannak pl., és nem feltétlen 3 gyógyszer felírása a megoldás amit élete végéig szedni kellene (tapasztalat, rokonom...)
  • dez
    #17
    (Mármint receptköteles gyógyszereket nem reklámozhatnak, és talán a szabadon hozzáférhetők közül sem mindent.)
  • dez
    #16
    A tévében leginkább fájdalomcsillapítókat reklámoznak. (Ha tehetnék, mást is reklámoznának, de tilos.) Nos a gyógyszerüzleten belül ennek a legnagyobb a részesedése, milliárdokat költenek rá (dollárban) az emberek 100 milliói. Utána jönnek a nyugtatók (egyre erősebbek, a hozzászokás miatt), majd az antidepresszánsok. Ezen tömeges igények az életmóddal függenek össze. Nos, talán nem túlzás azt állítani, hogy a gyógyszeriparnak az sem érdeke, hogy az emberi társadalom életmódot változtasson... (Még jó, hogy egyátalán megtűrik az életmóddal kapcsolatos nem-gyógyszeres javító-segítő kezdeményezéseket, módszereket -- amennyiben azok nem sok vizet zavarnak!)
  • dez
    #15
    (Monjduk a pénz jó része ki tudja, hova vándorol.)
  • dez
    #14
    Wow, te a gyógyszeriparban dolgozol, hogy ilyen körmönfont szöveggel próbálod kimagyarázni a nyilvánvalót? Vagy csak ennyire lelkesen naív vagy?

    Hát én meg egy sor ismert esetet tudok neked sorolni, aholis elhallgatják a természetben megtalálható hatóanyagokat (bár szerencsére néhány esetben ez csak átmenetileg sikerült), mivel azt nem lehet szabadalmaztatni (csak egyes termékeket, de az nem biztosít komolyabb előjogokat), így bárki felhasználhatja -- hanem inkább sok év kutatással megpróbálnak ennek mintájára valamilyen szintetikus vegyületet létrehozni, ami hozza a másik hatását, de már szabadalmaztatható is, azaz pénzt lehet belőle csinálni. Nagy pénzt. Márpedig a gyógyszeripar pénzből él, sőt falja a pénzt. Ami az említett kutatásokra kell. No ez a paradoxon...
  • dez
    #13
    Tudod, hogy szokott ez menni, vagy nem? Majd szépen a hozzátartozónak elérhetővé teszik (persze nem nagy dobra verve), de ez egyátalán nem azt jelenti, hogy a népesség számára is. Egyesek hajlamosak nagyon elfeledkezni a nagypolitikáról, ami nem túlzottan humánus, legalábbis nem egyéni érdekeket néz -- és a gyógyszeripar, a hatalmas horderejével erősen kötődik a nagypolitikához is. Meg persze a saját iparági érdekei is megvannak, és 1-1 kutató nem tud ennek keresztbe tenni.
  • Hoz_Hun
    #12
    Sarkitva van ugyan, de egyetértek JoinR-rel. A fegyverbiznisz után a következő a gyógyszerüzlet. A legjobb betegség az ami hosszan eltart(hat) és állandó gyógyszerezést igényel, pl rák. Ráadásul ez nem egy olyan termék, amit vagy megveszel vagy nem.
    Nem tudom feltünt-e de manapság lépten nyomon ömlik ránk a TV-ből a gyógyszer reklámok. Szerintetek ez normális!!! Gyógyszert akkor kéne bevenni, ha az orvos ezt felírja és/vagy ajánlja. De manapság minden sz*rra kapni valami pirulát. "Fáj a hasika? Nesze vedd be ezt, meg ezt." Tüneti kezelés... nagy biznisz és ez csak rosszabb lesz.
    Igen! A gyószergyártóknak nem érdeke, hogy megtalálják a rák ellenszerét.

    De a fejlesztőnek-kutatónak speciál érdeke, hogy elenszert találjanak, csak túl nagy az ellenlobbi.
  • Archenemy
    #11
    "Egy fejlesztőnek-kutatónak sem érdeke, hogy megtalálják a gyógymódot."

    Sőt én úgy hallottam, hogy igazából a tűzoltók gyújtják a tüzeket.
  • fade2black
    #10
    A gyógyszer is pénzbe kerül mint minden más ezen a földön. pl az, hogy te és a gyerekeid ne szenvedjenek, halljanak meg TBCben az 4800FT/személy.

    És sorolni lehet a betegségeket amitől neked meg a gyerekeidnek már nem kell félniük mert pl 5évesen kapott egy szurit. Eközben az én nagyszüleim testvérei közül többet is elvitt a rubeola. Ja te már azt se tudod mi az Rubeola, hisz nem érdekük a "fejlesztőnek-kutatónak, hogy megtalálják a gyógymódot".
    Tiszta paradoxon.
    btw a te és környezeted gyerekei közül, hányat vitt el a rubeola? Megér kb 5000Ftt neked az oltás? Az pont 4 nagy BigMac menü ára. :)

    De sorolni lehetne más tömeggyilkosokat amiknek a nevét ha te meghallod azt se tudod mi az, mert a tömeggyilkos-gonosz fejlesztő-kutatók már rég kifejlesztettek ellene egy oltást, gyógymodot.

    Minden sikeres gyógyszer a sikertelen kisérleteket is figyelembe véve 2-20!milliárd$t és legjobb esetben is össz 10-15év fejlesztést/tesztelést igényel. Természetesen/sajnos a gyógyszeripar is olyan mint minden iparág: Ha úgy látja, hogy nem fog megtérülni a befektetése akkor nem fejleszt. Ezért egy új még nem generikus "lórugás" antibiotikumból 4db pirula 8000Ft. Ritkán írják, de ha vkinél szövödmény gyanus pl egy inflenza (szövödmény pl: megvakulsz, tönkremegy a veséd és járhatsz dializisre egy életen át) akkor igen és az esetek 99%ban az illetőnek 2nap múlva már kutya baja. Hide hülyék ezek nem kellett volna ezt kifejleszteni és akkor egy életen keresztül lehetne adni neki a vesegyógyszereket.

    Nem értesz hozzá de belebezélsz. Ezt csinálod, ennyit tudsz.
  • A1274815
    #9
    Amikkel nem rendelkeznek az olyan emberek. Kicsit rosszúl jött össze a mondat.
  • Narxis
    #8
    Nyújtsa fel a kezét az akinek orvosi diplomája van. Hm? Nincs? Köszöntem.
  • A1274815
    #7
    "Vannak egyetemes emberi értékek."

    Amikkel az általában olyan pozicióba kerülő (befektető, valamilyen vezető) pszichopatákat hidegen hagynak. Abból kiindulni, hogy mindenki jónak születik nagyon nagy naívitás.
  • valamit
    #6
    Nehogy azt hidd, hogy egyiknek se érdeke. Akárki vagy épp akárkinek a hozzátartozója is meghalhat vagy épp esetleg már meg is halt rákban. Legyen az akár kutató, akár befektető. Vannak egyetemes emberi értékek. Például általában véve az ember gyerekének az élete, vagy épp szülőjének, stb.
  • JoinR
    #5
    Egy fejlesztőnek-kutatónak sem érdeke, hogy megtalálják a gyógymódot. Legyenek csak több tíz-százezres gyógyszerek, milliós kezelések, a gyógyszeripar nagy biznisz. Ha pedig valaki megtalálná - lásd alábbi link - akkor azt is elhallgattatják. Már ez volt a 2. világháború előtt, a 21. században szinte már fölösleges próbálkozni is...
  • JoinR
    #4
    http://www.geocities.com/all_are_one.geo/hun/rak.htm - ennyi.
  • Frayer
    #3
    Azért van ez mert a kutatók gyökerek.
    Mekkora idétlenség egy olyan helyzet előidézése amikor egy halálos betegségre megtalálják a gyógymódot, majd SZŰK körben elkezdik a módszer tesztelését, phase 1-3 klinikai tesztek, amik több mint 10-15 évet is igénybevesznek.
    Kapásból mondok példákat is, Becker féle izomsorvadás, izomelgyengüléses betegségek. A weeth cég már a 90-es évek elején birtokában volt a "csodaszernek" ami visszafordítja ezen halálos kórnak a kimenetelét, sőt, annyi izmot építhetsz vele amennyit csak akarsz a project neve MYO-029, ez a gyógyszermegakadályozza a myostatin izomlebontó gén aktivitását, úgy hogy leköti a gén által termelt hírvivő proteineket. Ott van a kezükben már vagy 15 éve, és közben nemtom hány tíz ezren haltak meg ebben a betegségben.
    Akkor tudok olyan cégről akik sikeresen állítóttak elő teljes bőr és porcszövetet, egyetlen sejtből, így akár minden a börön keletkezet sebet hegesedés nélkül tudnak gyógyítani. Több kisebb szövettípuist tudtak előállítani, amivel szerveket sikerült felújítani. Idegsejtek, fogak a semmiből, egy kitenyésztett sejtből, új hajhagymák, új bőrszövet, új kötőszövet. Fel tudják frissíteni az elhalt szívizmokat is. És gyakorlatilag még mindig évek óta csak tesztelgeteik, én meg csak azt olvasom,hogy ez meg az a teszt is sikeresen lezárult, minden jól működik ahogy várták, semmi mellékhatás, közben meg isten tudja hány millió embernek van már szüksége MOST a dologra, és hány olyan van akinek az élete függhet tőle.

    Na ez már maximálisan gonoszság, vagy ha nem veszik észre a hibát akkor nem alkalmasak arra hogy ilyen döntési pozicióban legyenek.
  • A1274815
    #2
    Úgy tudom, hogy genetikailag módosított vírusokkal képesek az összes dafganatos sejtet elpusztítani a szerveztben, legalább is az egerekben sikerült, ám közben blokkolni kell az immunrendszert.

    Soha sem értettem egyet azzal, hogy olyan betegségenél, ahol a betegség halálos kimenetelű miért nem lehet kapásból kisérleti módszereket alkalmazni, egy csomó dolog már kisérleti stádiumban is emberek 10000-inek az életét mentheti meg.
  • jeti00
    #1
    na ebbe kéne nyomatni hatalmas összegeket! Minél előbb kell egy biztos gyógymód.