185
Külföldi munkákról......aki kiváncsi és akinek van benne tapasztalata.....
  • Ronny
    #145
    19 évesen az utolsó kettő rögtön kiesik
  • HD JOHNNIE
    #144
    Anglia,Kanada,Dubai
  • Attila8805
    #143
    Tudja valaki hol érdemes külföldi munkalehetőség után nézelődi?
    Szeretnék szerencsét próbálni:D
  • Ronny
    #142
    Te kint vagy most?
  • Tikal #141
    nem reklámozzák, mert idegesiti őket, hogy a kulfoldi jobban keres náluk... igaz csak egy évig, végulis a 8% azért van hogy csalogassák a munkaerot amire kibaszott szukséguk van....

    A papirt oedig elfogadják, sőt olyan idioták, hogy magyarul is jo nekik csak legyen rajta pecsét...
  • Ronny
    #140
    ezeket a dolgokat külföldön nem nagyon szokták elfogadni.
  • Ronny
    #139
    "You can not choose taxation by 8% but you can end up with only paid the 8% if the various income tax deduction gives this result

    You can read about taxes in Denmark by clicking on the link

    http://www.skat.dk/SKAT.aspx?oId=1717885&vId=201759"

    Ezt a skat küldte! Milyen segítőkészek...
  • Tikal #138
    nem igazán, legalább egy lakcim igzolás a polgármesteri hivatalbol vagy vhonnan...
  • Ronny
    #137
    kösz, akkor biztos elég lesz egy bankszámlakivonat.
  • Tikal #136
    a lényeg hogy igy van, de csak akkor ha odahaza van bejelentett lakcimed, tehát otthon is van lakásod... ez fontos. probálj irni nekik egy mail-t... vagy az ottani adohivatalnak, skatoffice.dk azt hiszem...
  • Ronny
    #135
    ha a rendes dán adózási rendszerbe esik az ember, akkor mindjárt nem annyira buli az egész.
  • Ronny
    #134
    követség? Elvileg erre rájön még egy rakás más adó is, nem?
  • Ronny
    #133
    végignyálaztam az oldalt, de nem találom!
  • Tikal #132
    workindenmark.com or .dk? nem emlékszem, de ez 100% hogy igy van.
  • Gladiator
    #131
    nekem levélben írták.
  • Ronny
    #130
    Gladitáronak is ment:)
  • Ronny
    #129
    ezt a 8%-ot hol olvastad?
  • Gladiator
    #128
    google
  • Attila8805
    #127
    Hali!
    Ha a szerencse mellénk áll haverommal ki tudok menni Németországba dolgozni.
    Tudtok vmit mondani az országról munkavállalás és adózás szempontjából?
    Előre is köszi.
  • Gladiator
    #126
    pedig de.
  • I.C.ram
    #125
    Ja a sima mindennapi életben annyira nem vészes, de mint turista elég húzós. De gondolom turista szempontból lett késítve a lista, és nem mint munkavállaló.
  • Solten
    #124
    Nyugati. Na persze egy nővér itthon 150 brutto kezdőfizuval rendelkezne, de szép volna... :D
  • Gladiator
    #123
    Persze nem az ingatlan árak, hanem kaja, meg ilyenek.
  • Gladiator
    #122
    Moszkva a legdrágább város, NY pedig asszem vhol a 6. helyen van. Amszterdam meg én úgy tudom, hogy csak kb. másfélszer drágább, mint Pest.
  • Hedgehunter #121
    Azert ne hasonlitgassuk mar MO-t kulfolddel... Van vagy 40 ev elmaradasunk (es csak no sajnos).....
  • I.C.ram
    #120
    A nyugati fizetés, vagy az itthoni?
  • Solten
    #119
    Több. Az egy nővér fizetése...
  • I.C.ram
    #118
    Ja csak itthon egy orvos kezdőfizuja kb bruttó 150ezer az állami szférában, addig kint olyan brutto 800-900ezer.
  • I.C.ram
    #117
    Németeknél is így van pár tartományban. Meg talán pár keleti blokk-os országban is a hagyomány miatt.

    Csak az a baj, hogy nyugaton nem jelent túl nagy gondot egy középosztálybéli családnak a csemetéjük egyetemre küldése, viszont itthon eléggé költséges dolog még az állami finanszírozás is egy átlagos magyar családnak. Jobb helyeken a tandíj olyan 220-300ezer forint körül mozog/szemeszter. Legjobb esetben is (az új BSc rendszerrel) 6-7 félév kell, és akkor nem számoltam bele a csúszásokat, amik a legjobb tanulókkal is előfordulhatnak. Így kijön, hogy olyan 1.6 millió egy BSc-s diploma, amivel itthon eltud helyezkedni olyan bruttó 200ezerrel kb. Aztán persze feljebb megy ez az összeg az évek, és a tapasztalatgyűjtés során, de akkor is elkell telnie jópár évnek, hogy visszajöjjön ez a pénz.

    USA-ban egy kezdő diplomás bére olyan éves 30-40ezer dollár körül mozog. Az olyan 540ezer forint/hónap, ami nem tünik soknak annyira, de Amerikában messze nem olyan drága az élet, mint Európában, főleg nem az európai nagyvárosokban.
  • I.C.ram
    #116
    Már be is előzte Moszkva az európai nagyokat? Nem semmi.
  • I.C.ram
    #115
    NY miért verné meg NY? NYnál ezerszer drágább helyek vannak itt Európában is. Amsterdam pl. vagy Párizs, de mondhatnám, akármelyik Skandináv fővárost. NY ezekhez képest vidéki falu. Kalmar-ban, ami egy svéd kisváros, nem sok látnivalóval 500 forint körül mozog a félliteres kóla, és ez nem az étteremben, hanem a közértben. De ott van Moszkva is, ami egyre drágább kezd lenni, és akármilyen meglepő, hogy orosz város, mégis kezdi beérni a nyugat-európai városokat. Az ottani szegények már szószerint menekülnek, ha tehetik, mert egyszerűen nem bírják az árakat. NY sokkal olcsóbb.
  • Ronny
    #114
    hol, merre célszerű? Általában arra, amerre a nyelvet beszéled:)
  • Alice Sabbat
    #113
    így megragadva a téma nyújtotta lehetőséget, igaz nem vitem túlzásba a visszaolvasást de ha esetleg valaki tud valami információt, megosztaná velem megköszönném, 1-2 hónapra most nyárra diákmunkákat keresni hol érdemes vagy holm merre célszerű?
  • Solten
    #112
    Én is kitöltöttem... a számlaszámom: ...

  • Hedgehunter #111
    hogy toltsem ki..??? Mintha otthon lennek..?? Vagy ahogy itt vagyok..???
  • fzsolt76
    #110
    Igen. És köszönöm neked is!
  • HD JOHNNIE
    #109
    Na kitöltöttem, habár előszőr nem voltak teljesen egyértelműek a kérdések :) Ha azt nézem, h már angliában lakom akkor más válaszok születtek volna. De úgy töltöttem ki mintha még otthon lennék :) Gondolom erre keresel választ :)
  • fzsolt76
    #108
    Sziasztok!

    Megkoszonnem ha segitenetek. A diplomamunkamat az elvandorlasi hajlandosagrol irom, es van hozza egy kerdoivem itt:

    http://fzsolt76.freeweb.hu/index.htm

    Elore is koszonom!
  • Rockynhooo
    #107
    itthon is :P :D
  • Hedgehunter #106
    Csak kinnt legalabb meg tudod keresni az arat...:)