185
Külföldi munkákról......aki kiváncsi és akinek van benne tapasztalata.....
  • Solten
    #105
    Itthon is kb.
  • HD JOHNNIE
    #104
    Ehh anglia... :) 3200 font egy év az orvosin...
  • Gladiator
    #103
    na, hát nem pont ott:D az nem tartozik bele az ingyenes országokba. mondjuk egy orvosi még így sem lesz olcsó, mert az orvosoknak egy csomó mindent ugye maguknak kell megvenni.
    az ingyenes országok: lengyelország, csehország, finnország, svédország, norvégia, málta, dánia meg még van asszem 1-2, de nem tudom kívülről:D
  • HD JOHNNIE
    #102
    Én akarok menni itt angliában orvosira. Szóval csak keveset kellene fizetnem?
  • Solten
    #101
  • bujcsik555
    #100
    ték
  • Gladiator
    #99
    Kb. 7-8 EU-s országban minden EU-s agországból jövőnek abszolút ingyenes az oktatás, 3-4 másik országban pedig csak valami nevetséges 50-100 euros regisztráxiós díjat kell fizetni. Svédországban havi 150, hollandiában meg kb 300 eurot kapsz havonta az államtól.
  • Solten
    #98
    Illetve a belvárostól 15 perc buszozásra.
  • Solten
    #97
    Bátyám minimálbérből eltengődik Londonban, hoz haza mp3 lejátszót, nike és Lonsdale cuccokat stb. Persze 3-an fizetik a kéglit.
  • Solten
    #96
    Jó akkor mondok konkrét példát: Pécs belvárosában 2 szobás lakásra a havi lakbér: 50e Ft. Ebben még nincs benne a rezsi, nem ettél semmit, nem vettél ruhákat, nem mentél el szórakozni, nem fizetted ki a többi számládat stb!
  • Solten
    #95
    Nem élnek. Minimálbérből nem lehet "élni".
  • The Garrett
    #94
    hiszed vagy sem, vannak akik minimálbérből élnek. Mondjuk nekik nagy eséllyel nincs internetük hogy elmeséljék neked mekkora szar lehet...
  • The Garrett
    #93
    nem is keveset. :) kb 3-4xese a átlag a magyar költségtérítésnek.
    Ha jóltudom az EUban csak nálunk (vagy nagyon kevés országban) van ilyen, hogy állami finanszírozás.
  • GregSB
    #92
    Jó akkor mondok konkrét példát:

    Dublinban 20 perc buszozással belvárostól 2 szobás lakásra havi lakbér: €1300 (kb 324.600 Ft). Ebben még nincs benne a rezsi, nem ettél semmit, nem vettél ruhákat, nem mentél el szórakozni, nem fizetted ki a többi számládat stb!

    Ha jól tudom akkor a skandináv országokban is hasonlóan drága az élet mint Írországban. Én nem csodálkozom hogy tüntetnek 2-3ezer €-s fizetések mellett.
  • Solten
    #91
    Ne nézz már -nak... Csak elgondolkodtató. Azért hazánkban sem nevezhető olcsónak a megélhetés... Ismerek olyan embert akinek a rezsije 100k körül van egy panelban..
  • Danny1987
    #90
    Angliában ha felső oktatásra mész kell fizetned?
  • Hedgehunter #89
    Ja, amikor ilyeneket meselek itt kiduledt szemekkel bamulnak ram....
    mondom 300 euro a fizu ok meg haat az joooo mire en de az egy havi...!!! (es az arak meg majdnem ugyanazok autok kaja pia boltban) Nem a lakas persze..
  • NeoMaN
    #88
    baszki az árakat is nézned kellene
    legbutább dolog átszámolni forintra és a mi árainkhoz viszonyítani azt a pénzt
  • Solten
    #87
    Meséld el hogy sz@ros 100k-ból hogy élsz meg Magyarországon...
  • Solten
    #86
    Drága? Még az itthoninál is...??
  • GregSB
    #85
    Ha tisztában lennél az ottani ingatlanárakkal és úgy általában azzal hogy milyen drága ott az élet asszem nem csodálkoznál :)
  • Solten
    #84
    Béremelésért sztrájkolnak az északi ápolók

    Svédországban egy ápolónő átlagfizetése jelenleg 24 994 svéd korona (525 ezer forint), Dániában pedig átlagosan havi 24 ezer dán koronát keresnek (790 ezer forint).

    Értitek!? 800k-t keresnek és béremelést követelnek Itthon meg jó ha 100k-t hazavisz egy nővér... Elképesztő...
  • Rockynhooo
    #83
    jajaja , árakban közeledünk a eu-hoz , fizetésben meg semmi :\
  • Tikal #82
    szerintem otthon is elég drága az élet, pláne a fizukhoz viszonyitva....és csak egyre drágább lesz...
    Érdekes modon angliában meg tudsz élni a kétkezi munkából, félretenni is tudsz, odahaza ugyanezt nem igazán teheted meg. Persze a kétkezi munka, pincérkedés stb nem lehet hoszutávu cél sehol sem, de azért elég szomoru hogy otthon a minimálbérből nem lehet megélni...
    Pl az északi országokban a szakszervezetek határozzák meg a minimálbért, az egyes szakmákban, ezért nem teheti meg egy cég hogy olcso románokat vesz fel, mert nagyon keményen megbüntetik, és mivel a fekete munkás alkalmazása is súlyos pénzibírság, akár börtön is lehet, mindenki legálisan dolgozik, te is védve vagy a cég is fizeti az adokat, igy mindenki jol jár... itthon meg a csalás megy csak, persze ilyen adoterhek miatt meg is értem....
  • HD JOHNNIE
    #81
    Én most fogok befektetni magamba... Orvosira szeretnék menni. Nem olcsó, de megéri.
  • Hedgehunter #80
    Ja es minimalberbol mindez.....
  • Hedgehunter #79
    Evi 2.5 milliot 3 even keresztul +befektetett haszon (utana mar csak 1.5 evente) es egy evben 3 nyaralni voltam.. A lehetosegek hatartalanok..... Badiztam felszedtem 25 kilot (eleinte 2 honap voltak ketchup-os kenyer heteink de a rosszat hamar elfelejti az ember)...
  • HD JOHNNIE
    #78
    A kaja drágább az igaz, de nem annyival mint amennyivel több a fizu az otthonihoz viszonyítva. Azonban ez nagyon relatív. Kinek mi az igénye. Vki képes tojáson egy hónapig élni. Én babkonzervet zabáltam míg londonban voltam. Nem volt másra pénzem. Most keresek normálisan, eszek is minden szart :) Pl haverom londonban húzott le egy évet. Fagyasztott csirkén meg sültkrumplin kívül nem evett semmit, nem bulizott, összeszedett másfél milliót. Minimálbérből. Szóval nem lehetetlen.
  • wordsworth
    #77
    Egyik haverom is volt kinnt 1 évig Londonban.. haverom.. munkatársam. McDonaldsban dolgozott és azt mondta simán visszamenne, meg volt amikor pizzafutár volt. Félretenni nem tudott, de nem is akart, elbulizta a zsét :)
    Aztmondta a pizzafutárkodás gáz volt mert egy két gangos fekete betámadta, meg mindig volt velük gondja. Volt egy egy szobás lakása és ennyi.
  • Rockynhooo
    #76
    biztos igazatok van , de haver azt mondta hogy ő vásárolt egy hónapra előre tojást és rántottán élt egy ideig és full gazdaságos volt :D
  • grizzly21
    #75
    nem tudom az ilyen statisztikakat hogy keszitik el, de semmit nem szamit.
    Teny, hogy dragabb ott enni mint itthon, de messze nem annyival. Nyilvan nem a Harrots-ban kell bevasarolni, meg az Oxford street legmenobb ettermeben kajalni, hanem meg kell talalni azokat a helyeket ahova a nem turistak jarnak enni. En egy chicken cottage nevu helyen ettem sokszor (sultkrumpli, csirke, cola menu, kb 3 font), hetkoznap meg egy kozeli helyen ahol 3.5 fontert olyan ebedet adtak, hogy meg sem birtam enni, es nem azert mert szar volt csak sok.
    Es akkor ennyit a kajarol ami dragabb mint itthon (a szallas, meg a kozlekedes is sokkal dragabb egyebkent, ott van csak nagy kulonbseg), viszont pl ruhak, muszaki cuccok, ugyanolyan aron vagy meg olcsobbak is
  • ba32107
    #74
    2007-es adatok szerint Moszkva a legdrágább város. NY csak a 15.
  • Hedgehunter #73
    10 kinnt elo magyarbol 8 ezt mondja.......
  • Solten
    #72
    Bátyám Londonban dolgozik és ugyanez a véleménye... Ez tök gáz
  • Molnibalage
    #71
    Elivleg a világ legdrágább városa. Talán csak NY veri meg.
  • Ronny
    #70
    nekem a bureau dánia egészen mást mondott, amikor náluk érdeklődtem. Mindenestre szombaton felkapom a sátorfámat és megnézem Koppenhágát:)
  • Rockynhooo
    #69
    Londonba kaja mennyire költséges? haver azt mondta hogy szupermarketbe kel járni meg tojáson élni és annyira nem vészes
  • HD JOHNNIE
    #68
    Értettem én :) Csak leírtam a tapasztalatomat, elvégre erről szól a totyik :) Egy szó mint száz: óvatosnak kell lenni.
    Én is ápoló vagyok egyébként de nem Londonban, hanem egy kisvárosban. Másfél éve vagyok kint, de az ápolósdit csak mostanában kezdtem úgyhogy nemtom mennyit tudok majd félretenni. Mondjuk London megint más: nagyon drága minden :(
  • Rockynhooo
    #67
    én is úgytervezem ,hogy ismerőssel megyek mert ugye akkor feleződik a költségek javarésze, de jobban bízom abban ,hogy rokonokhoz tudok majd menni.. remélem valmelyik összejön ^^
  • Hedgehunter #66
    Bocs arra godoltam akit ismersz vagy meg inkabb haverod.........

    A szar magyar tapasztalat itt is megvan sohe nem allok meg egyel sem beszelgetni... Sajnos sok a bunko muveletlen allat aki mikor segitesz neki hatbaszur... Bunko egy nepseg vagyunk...