185
Külföldi munkákról......aki kiváncsi és akinek van benne tapasztalata.....
  • adamgorvath
    #185
    Szia!
    Ezen az oldalon jobb lent találsz egy hirdetést a transferwise-ról, ami viszonylag olcsó és biztonságos is.
    http://www.londoniapro.co.uk/
  • jankabodnar
    #184
    Sziasztok!

    Tud valaki valami olyan lehetőséget, amivel olcsón és biztonságosan tudok utalni Magyarországra külföldről?
  • Attila8805
    #183
    Csatlakozni tudok az előttem szólóhoz!

    MENEKÜLJ!
  • hunbasser
    #182
    te figyelj már,eu-ban vagyunk,meg se állítanak a határon...amúgy ne menj ki,drága a benzin és biztos nem vesznek fel.egyébként meg itthon is megvan a 150 rongyod,akkor minek mész ki?ilyen mentalitással ami neked van,nem sokáig húznád. csak egy tanácsot tudok adni: ha nem vagy ezzel az országgal megelégedve (ami jogos) és ha van lehetőséged németbe vagy angolba menni dolgozni,NE HABOZZ!
  • SzocsA
    #181
    ki kell menni próbamunkára! Babenhausenbe! 876 km kanizsától!
    mennyi pénzbe fog fájni? a benzin 55000 ft lesz ha itthon tankolnák 100 on 7 litert eszik az astra!
    németbe nem kell fizetni autópályamatricát, azt mondták bent a benzinben!?

    csak az a baj hogy a kocsimnak a jobb első elejét melóhelyen megnyomták targoncával! a lámpa hátulján törött el a műanyag és a tetején amivel rögzítjük a lámpát ki kéne cserélni!
    úgy átengednek a határon hogy látszik rajta a karcolásnyomok! a kerékívben lévő dobbetét vagy mi, törhetett el de nem mozog rajta semmi
  • Ronny
    #180
    Munkatapasztalat nélkül ebből csak a közvetítő fog pénzt látni.
  • hunbasser
    #179
    akkor maradj otthon és dolgozz tovább 150 ezerért.
  • Attila8805
    #178
    Mnnyit kell érte dolgozni?
  • SzocsA
    #177
    ez így nagyon szar
  • SzocsA
    #176
    Ez megéri!
    Megegyszer : 1, Nemet munkaadojuk lesz korrekt munkaszerzödessel amit en felügyelek.
    2,Nemet biztositasuk
    3,Velem nem szakad meg a kapcsolatuk.24 honapon keresztül az Önnök netto bereböl az en jutalekom havi 140 Euro .Ezt irasban rögzitjük. Biztos vagyok benne hogy önnok meg lesznek elegedve.
    4,Netto berük minimum amit kezhez kapnak az en jutalekom levonasa utan cirka1250 Euro.A szallas már levonva. Erthetö??
    5,Hazajaras 5-6 hetente.

    május 2. kell kimenni a céghez, iylen próbamunka!
  • Attila8805
    #175
    Ha a szállást meg az utiköltséget fizetik azzal rögtön spórolsz 600-700 eurót.A kaja egy árban van az otthoniakkal alkoholból van olyan ami talán olcsóbb.Nem mindegy persze hogy hol vásárolsz.Melyik vidékre jössz?
    A benzin 1.65 és 1.71 között van.
    HA esetleg valami konkrétan érdekel írj még nyugodtan.
  • [NST]Cifu
    #174
    mert azért nem mindegy hogy ha keresek 350 000 ret és a felét elköltöm kajára piára! és csak 150 000 marad! majdnem ennyit keresek itthon

    Majdnem ennyit keresel itthon, de itthon a 150e Ft-ből lejön még a kaja-pia (utazás és albérlet/rezsi) is, nem igaz? Szóval nem igazán értem a kérdést. :)

    Hogy mennyi az albérlet, utazás, élelmiszer költsége, az függ attól is, hol, milyen vidéken sikerül munkát találnod. Vannak ilyen oldalak, túl precízen nem érdemes rájuk támaszkodni, de hozzávetőleges adatoknak megfelelnek.

    Én mondjuk úgy számolnék, hogy 400-500 euró körül lehet az albérlet, és mondjuk havi 500 euró a járulékos költség (étel-ital, bejárás), szóval maradna 300-400 euró havonta a zsebedben (ebből még mindig kell költened, ruházkodásra, telefonra, internetre és egyebekre). Ez szerintem nagyon is korrekt elsőre. Kezdő fizetésből ne arra készülj, hogy annyi marad a zsebedbe, mint amennyit itthon összesen keresel...

    Tipikus hiba a külföldi munkavállalással az, hogy a naiv lélek azt képzeli, hogy külföldön minden szép és jó, könnyű jó munkát, jó albérletet találni, ott majd jól megbecsülik a munkáját, és így tovább. Aztán sokan kiábrándulnak, hogy azért külföldön sincs kolbászból a kerítés...
  • SzocsA
    #173
    Ha kimennék németbe dolgozni megérné? mármint mennyi lenne a havi költségem? szállást fizetné! útiköltséget fizetné!
    azt mondta hogy kapnék 1300 eurót mivel még kezdő volnék viszont fél éven belül beérném a többieket!
    gépésztechnikus és esztergályos vagyok! de még nem dolgoztam a szakmámban csak iskolai gyakorlatom van!
    mennyi lenne a havi költségem kint? mert azért nem mindegy hogy ha keresek 350 000 ret és a felét elköltöm kajára piára! és csak 150 000 marad! majdnem ennyit keresek itthon
  • Attila8805
    #172
    Hali!
    Németországba megyünk melózni ha minden jól megy.
    Az lenne a kérdésem hogy e85-öt tényleg olyan nehéz kint tankolni vagy csak én nem találtam meg a módját?
  • hunbasser
    #171
    hát londonba is necces kimenni kocsival,elég sok idő meg fárasztó ráadásul a komp sem túl olcsó,szerintem küldesd ki előre a csomagokat ha olyan sok van
  • okosszöszi26
    #170
    Hahó mindenki!

    Írországba megyek majd melózni, nem akarok repülővel, mert vinnék elég sok cuccot, ezért a kocsi mellett döntöttem.
    Tudtok valami oldalt, ahol útitársat lehet beszervezni?
    Egyedül kicsit húzós az összeg amennyiből kijön, de felezve már nem annyira gáz.
  • TothLaci
    #169
    Hát az államcsődöt és a munkanélküliséget leszámítva...
  • Ronny
    #168
    Görögországnak állítólag most jól megy...
  • TothLaci
    #167
    Sziasztok! Szeretnék kimenni délebbi országba. Pontosabban tengerpart mellett szeretnék élni. Mi a tippetek, hova lenne érdemes? Persze munkalehetőséget beleszámítva is.
  • hunbasser
    #166
    köszi! :) küldtem is emailt nekik
  • fernanda
    #165
    Szia!
    Nekem épp ma ajánlottak egy oldalt: www.dhir.hu
    Nézd meg, ez egy kecskeméti cég, bár én még csak egy embertől hallottam róla, de ő dicsérte! :)
    Egy próbát megér!
  • hunbasser
    #164
    sziasztok! tudtok külföldön munkákat? angol,holland,ír,skót,spanyol,belgium,jöhet bármi és persze nem szakképesített munkákra gondolok,hanem gyárba betanított munkára,raktárba,takarítás is jöhet vagy akár konyhára krumplit pucolni,tök mind1. angolt középszinten beszélem,barátnőmmel mennénk ki.
  • drevil666
    #163
    Kazahsztánba szükség van olajipari technológiákhoz értő mérnökökre, de nem nagyon találnak:)
  • Gladiator
    #162
    takarítás. mosogatás az halál, azt mondják.
  • Tabitha
    #161
    Sziasztok!

    Lehetőségem lenne kimenni külföldre dolgozni választhatok a mosogatás és a szoba takarítás között, de egyenlőre nem tudom melyikre jelentkezzek. Szerintetek melyiket érdemesebb? nem fizetésben kérdezem, hanem melyiket kényelmesebb csinálni?
  • f4ember
    #160
    Van egyáltalán valami? A válság mindenkit elért, úgy hallottam sehol sem könnyű munkát találni.
  • AntiHero
    #159
    Nem tud valaki. Valamilyen jó munka helyet ajánlani külföldön?

    Vagyis inkább olyan lenne jó ha valakivel mondjuk aki már régebb óta kint dolgozik azzal mennék. Mert egyedül nem nagyon vágnák bele a dologba, haverok meg nem nagyon akarnak kimenni külföldre.
  • Gladiator
    #158
    elmeletileg boduletes szopas hajon dolgozni, de ahogy erzed.
  • payron
    #157
    Sziasztok hallottatok az ETC-ről. Külföldre közvetítenek munkavállalókat(Főleg Eu-ba, hajós munkák), diákokat. Ráadásul úgy hogy szakmai nyelvi képzést adnak, és a kiutazás, munkába állás költségeit előre megelőlegezik. Részletbe kell kifizetni, ha már kint dolgozol. Sztem ez eléggé korrekt, de van valakinek erről tapasztalata?
    Külföldi állás, külföldi munka nyelvtudás nélkül az eu-ban, folyami és luxus hajókon.Gyere és dolgozz külföldön
  • Monoton
    #156
    Egy alapfokú angol nyelvtudás elég, vagy társalgási szinten kell vágni?
  • Panzerfaust
    #155
    1000 euro korul, attol fugg. Barokban polo szallas nelkul 800-850 plussz jatt, per ho it coral bayen, mondjuk en szallodaban dolgozom, ott nekem minden tapasztalat nelkul msot havi 600 plussz szallas, kaja, jatt, meg a vegen kapok 13. havit, bonuszt egyebeket. De amugy lehet ez tapasztalattol fuggoen, 1000 korul szallassal kajaval, az meg nem annyira rossz, de nem is valami falrengeto. De azt kell nezni, hogy buli az egesz. A helyi diszkoban meg szolt mar az almodj kiralylany is, annyi a magyar.
  • Ronny
    #154
    a béreket illetően lehetnél egy kicsit konrétabb is.
  • Panzerfaust
    #153
    Hat gyerekek amugy Ciprus se rossz higyjetek el. Csak meleg van nagyon. Bar mar nem tudok este alsogatyaban kimenni a szemettel, de azert nappal eleg a rovidnadrag meg a papucsa strandig. Tele van az egesz nyomorult sziget Magyarokkal, es ismerek itt olyan sracot, akit mindig kibasznak, mart allandoan reszeg, meg se volt soha munkanelkul 5 napnal tovabb. A berek nem olyan hasraejtoek, es viszonylag draga is, de fizubol meg lehet elni, meg bulizna, vagy megelni es felretenni rajtad all. Ertem konkretan az utcan szaladtak, hogy nem akarok e dolgozni. De csak masodallaskent csinaltam.
    Nem egy nagy karrier, de ritka konnyu kezdesnek.
  • Brypiere
    #152
    Ha esetleg valakit Ausztrália érdekel, szóljon!
  • Brypiere
    #151
    Attól füügg melyik országba akartok kimenni.
    Én mindig egyénileg keresgéltem lehetőséget.
    Minden országról külön külön infóztam, hogy mit hogy merre...
  • ba32107
    #150
    kulfoldimunka.lap.hu innen érdemes elindulni
  • Attila8805
    #149
    Nagyon köszi az eddigi válaszokat de én inkább weboldalakra vagy konkrét munkaközvetítőkre gondoltam:D
  • Csibe001
    #148
    Szerintem esetleg Málta v. Finnország is szóba jöhet.Ismerősöm Máltán próbál szerencsét, eddig sikerrel (3 hónapja van kint).
  • Rockynhooo
    #147
    jaja ezzel én is így vok.. előbb biztos európa, aztán yo lenne bejárni világot :)
  • HD JOHNNIE
    #146
    Én csak a kérdésre válaszoltam :)