185
Külföldi munkákról......aki kiváncsi és akinek van benne tapasztalata.....
  • Tikal #25
    nem ám :D
  • Solten
    #24
    Klassz, én is sok jót hallottam Dániáról. Angollal el lehet boldogulni? Vagy tanuljunk dánul?
  • Marvi
    #23
    jah...csajozás miatt menjen oda az ember dolgozni....ez se rosz szempont:D
  • Rockynhooo
    #22
    de akinek nincs Dániába ismerőse az pl hogy induljon el ? tegyük fel 1 év múlva mennék ki , vak kis alaptőkém, de hogy kezdjek neki ?
  • Tikal #21
    huhu, szerintem nézz meg egy két képet Dániárol, nekem nem tunnek depreszsiosnak :) A svéd és dán csajok pedig irtó jók :)
  • Tikal #20
    az ado dániában az egyik legmagasabb, keresettől függ, a 8% egy évig érvényes rád, utána rendesen adoznod kell, de kétségtelen Dánia szép hely és jol fizetnek.

    Rosszul irtad munkanélkuliség nincs :)
  • grizzly21
    #19
    ez igaz, Daniarol jokat hallottam en is, meg ugy altalaban a skandinav orszagokrol, Norvegia es Svedorszag is jo. Viszont en nem tudnek telben elni fel even at, es a masik fele is csak gyenge tavasz. Az emberek nem tul aktivak allitolag, depressziosak meg isznak a sotet miatt:)
  • Gladiator
    #18
    ja, egyébként van az SG-n egy "külföld helyi szemmel" topik, ahol kint élők írnak életükről. van aki csak tanul és nem ír munkáról (pl én anno), de van aki dolgozni ment ki, így lehet hogy sok érdekeset találni ott.
  • Gladiator
    #17
    én elég régóta nézegetek már mindenfele, mind tanulás, mint munka, mind pedig simán élet téren. eléggé külföld, meg világjáró mániás vagyok és már egész jó rálátásom van a dolgokra.
    szvsz a legjobb hely dolgozni dánia. nagy munkanélküliség van, külföldiek nélkül nem sokra mennének. nem az van, mint londonban, hogy kiszúrják a legkissebb fizetéssel a szemed, mer ha nem vállalod el, holnap úgyis lesz másik.
    volt már, hogy kimegyek újságot hordani 3-4000 ft-os órabérért, aztán kertészkedni még jobb fizetésért, de aztán bonyolódtak a dolgok és nem volt időm. most lerendeztem itthon a dolgokat és pont írt egy dán ismerősöm, hogy ha nincs jobb dolgom, kimehetnék dániába egy gyárba pakolászni. 4100ft-os órabér, heti 35 óra munka után már túlórát fizetnek. ha minden jól megy, akkor napi 30-40 papírt össze tudnék szedni és ennek csak a 8%-át kell leadóznom. a szállás naponta 4500ft. biztosításnak EU-nak hála, jó a magyar is.
    ez négy hetes meló. aki hosszabb időra menne dániába, annak azt javaslom, hogy ne koppenhágába, mer ott már munka nem nagyon van, inkább odensebe, vagy aarhusba. ott még az albi is olcsóbb, bár még mindig kegyetlen drága. egy pár négyzetméteres kolesz szobáért is elkérnek 60-70-et havonta. egy rendes albi már több 100ezer. mindenesetre szerintem ez a legjobb ország a közelben, ahol érdemes munkát vállalni. aztán lehet, hogy tévedek.
  • Checkerboy
    #16
    Gazd Infós?


    Pötty-Pötty....pöttypöttypöttypötty :P

    Gazd Elemező?

    Koc-ka, koc-koc-koc-koc-ka.

    (megfelelő kézmozdulatokkal)
    :D
  • GregSB
    #15
    Ez így van, és még azt is észrevettem hogy ha olyan színvonalon akarsz élni mint itthon(jókat és sokat kajálni, hetente többször bulizni), akkor nem igazán tudsz sokat megspórolni. Sok olyan embert ismertem kint aki robotolt, és mellette szinte nem is volt élete, mert spórolt.
  • grizzly21
    #14
    ja igen es nyelvtudas ugye, mondani se kell..
    ha ertesz valamihez az pedig a legjobb, es neten elore erdemes megbeszelni, keresgelni stb. szallast is
    En biztosan nem mentem volna ki mosogatni, akkor maradok itthon a Balatonon es nem keresek semmit, de legalabb jol erzem magam. Szerencsere azt csinalhattam kinn amit szerettem csinalni (flash roxx)
  • grizzly21
    #13
    te Joe, ez a mufuves focipalya kurvajol nez ki, igaz nem talalom a kaput:) mit dolgoznak haverjaid?

    lehet nekem is Londonban kellett volna maradnom nyaron, hianyoznak azert azok a penteki sorozesek a ceg szamlajara, no de mindegy, megyek meg ki lehet hogy most nyaron is.

    Kulfoldi munkarol meg csak annyit, hogy ott rendesen fizetnek, de rendesen is kell dolgozni erte. Sok magyarnak sir a szaja, de ha eszrevenne magat, baszik megtenni mindent itthon hogy rendes munkaja legyen - szerintem - kint meg robotol mindenki ahhoz kepest. Legalabbis ahol en voltam mindenkepp ez volt, es vegig akikkel talalkoztam.
  • Rockynhooo
    #12
    én most leérettségizek, aztán elmek szakmára egy évre, szállodai recepciosnak tanulok , közbe nyelvtudásomat magasabb szintre emelem, madj nyáron probálok balcsin vhol lehúzni egy szezont, aztán őssze megyek ki ha minden yol megy! szerencsére vannak kint ismerősök , meg szülök támogtnak,remélem valora válik minden :)
  • Attila8805
    #11
    Mi is szeretnénk osztálytársammal kimenni.
    A báttyja most kint van szigetelőként és ha minden igaz intéz nekünk munkát maláta földön:D
  • Marvi
    #10
    Igen...az informatika nem kispálya...én mondjuk gazd. infos vagyok de én ugy érzem ki kellene szellőztetnem a fejem...mondjuk olyan szeptember felé tervezem a dolgot ha elhatározom magam:) persze megváltásrol szo sincs...de ha mást nem már csak a nyelv tökéletesités miatt is megérné...van nekem középfoku nyelvvizsgám 15éves korom ota de azért csak hasznos lenne mondjuk egy évet abban a környezetben eltölteni
  • ba32107
    #9
    amúgy +fav
  • ba32107
    #8
    egy haverom nővére németországban babysitterkedett jó ideig. azt hiszem elég jól ment neki. egy másik ismerősöm angliában van már több mint egy éve, neki bejön, ő is babysitter és pultoskodik is mellette. mi is terveztük haverokkal, hogy kimegyünk londonba nyáron, de az ismerős aki kint van, mondta, hogy ennyi időre nem érdemes, mert kb 0-ra jönnénk ki. amúgy állítólag london olyan, hogy bemész egy boltba munkáért, és úgy jössz ki, hogy másnap már mehetsz dolgozni.

    én sem bánnék egy kis külföldi tapasztalatszerzést, de nem érzem magam elég talpraesettnek ahhoz, hogy egyedül dolgozzak kint hosszabb-rövidebb ideig. részemről szerintem előbb befejezem az egyetemet. kihagyni egy évet szerintem nagyon szar dolog, haverom érettségi után dániában lóbálta a faszát egy évig, és most a BME-re jár, és hát marhára nehezen megy neki. főleg infón........én is oda járok, nem egy sétagalopp.
  • joebacsi
    #7
    jó pár haverom tolja kint az ipart már több mint 1 éve

    szerintem nem kell annyira hasraesni külföldtől, világmegváltás ott sincs, és azért itt a balkánon is vannak lehetőségek :)

    de mindenki döntse el önmaga mit kezd magával...
  • magus
    #6
    mi azon gondolkodtunk, hogy ki kéne menni dolgozni 1 hónapra nyárra vhova. Londont vagy valami tengerpartot céloznánk meg, de vagy nem találtunk (tengerpart) vagy nem akar senki 1 hónapra senkit (London) :/
  • GregSB
    #5
    http://kulfoldimunka.lap.hu/
  • RoR zsozso
    #4
    2 unokatesóm dolgozik külföldön az eggyik Babysitterkedik meg mosogat egy szállodában (Olasz) a másik Svédbe nemtommit
  • Marvi
    #3
    szoo sincs erről...simán megvannak a pontjaim...csak egyszerüen a gazdasági informatika nem azt adja amit vártam...meg eleget tanultam most egy darabig...nem ártana egy év pihenő:D
  • Pheel
    #2
    Még csak most jön a vizsgaidőszak, neked máris kampec? Vagy csak most kerültél ki az előző sikertelen UV-k utáni alkoholmámorból?
  • Marvi
    #1
    Mivel az egyetem nekem nem lett igazán díjnyertes dolog azt tervezem hogy kihagyok egy évet és esetleg megprobálkozom valamivel külföldön...van olyan aki már dolgozott/dolgozik kint? mik a tapasztalatok? hol érdemes keresni?