3716
  • vear
    Befizettem a DarkFall New Dawn-ra. Játszottam vegyesen a két változattal. Itt van néhány dolog összehasonlítása. Mielőtt vitába keverednénk: mindkét verziónak megvannak a sajátosságai, viszont ha valaki DarkFall-t akar játszani, akkor mindkét verzió ugyanazt a DarkFall(TM) játékélményt nyújtja. Magam részéről mindkét verzióval játszok majd, aztán majd lesz valami...

Beteszek pár képet, aztán döntsétek el melyik melyikből való.

DND (Darkfall New Dawn), Weapon-bar: Ki lehet tenni a fegyókat egy sávra, és azokat választva lehet action-bart is váltani. Be lehet olyat tenni, hogy ha a heal spellt választod akkor automatikusan váltson staff-ra, aktiválja a heal spellt és utána váltson vissza az előzőleg használt fegyóra. A skill jobb alsó sarkában van egy kis pucuka, az hozza elő a konfigurálást, ez mondjuk nem olyan jól áttekinthető mint ROA-ban. A weapon-bar viszont nagyon jó újítás.

ROA (Rise Of Agon): Jobkatt a baron levő spellen felhozza a konfigurációs ablakot. Lehet ciklikusan váltani a spelleket, vagy az első használhatót aktiválni. Például csináltam egy "self heal" ikont amire vagy Heal Self vagy a Stamina To Health aktiválódik. Ezt a spell váltogatást a DND is tudja. Ezért nem kell már AutoHotkey az effektív játékhoz.

DND: A kis élőlények ölése a városban nem ad skill-t. Szóval egyből goblinokat kell ölni a lifeblade-el és meztelenül. Ez sokat nehezíti a kezdést. Új karakternek egy óra PvP protection-ja van.

ROA: Kezdésnek kapunk 100 goldot, reagenseket, szerszámokat, táskákat. Arra jó a gold hogy a leafbladet kapásból lecseréljem greatswordre. A "new player protection" 24 óra játékidő. Ez csak akkor érvényes, ameddig a kezdővárosok és főváros területén tartózkodik a karakter. Ezen területen kívül elvész a "new player protection".

ROA: Kezdéskor van néhány skill amit már tud a karakter, például Stamina To Health (és Mana To Stamina is) ami egy második heal, cooldown nélkül (viszont reagens kell hozzá). Így gyakorlatilag nem kell a "Rest"-et (leülést) használni mobok ölésénél. PvE-re ideális kezdőszkillek/spellek.

DND: Kezdéskor itt is vannak skillek/spellek amiket a karakter már tud. Ilyen a "Lay On Hands" (másik karakter gyógyítása) ami jó mert klánba csatlakozáskor kapásból van valami hasznos dolog amit egy kezdő karakter is megtehet, vagyis a PvP raid-ben gyógyíthatja a többieket. Ingyenes még a Launch is, így ugrálni képes a kari. Elvileg a Launch (és a másik ugrós spell, nem emlékszem a nevére) is minden irányba működik szóval nem csak északkeletnek és délnyugatnak (mint ahogy eredeti DF-ben volt ha jól emlékszem). Ezeknek az alapból meglévő spelleknek nem kell reagens, szóval látszik hogy a játék arra van beállítva hogy minél hamarább PvP-képes legyen a karakter.

ROA: A játék fut borderless window módban, van új GUI-ja olvashatóbb betűkkel. A Borderless Window ideális AFK farmolásra, mert el lehet indítani a favágást vagy érc-bányászát, aztán másik monitoron lehet mást csinálni.

DND: Kissebb GPU terhelés ugyanolyan beállításokkal, talán jobb framerate és kissebb latency. Lehet hogy a fullscreen mode miatt, nem tudom biztosan. Viszont időnként volt lag a mana-missile használatakor. Mint amilyen a régi DarkFall is, a játék kliense beton-stabil, soha nem crashelt, még amikor intenzíven ALT+TAB-oltam is, hogy ezt a szöveget írjam.

ROA: Eredeti "misztikus" ambiance hangok

DND: Új, a város fajától függő "nyugis" zene, de régi DF stílusához illeszkedik, a régi ambiance hangok is megvannak még. A skill hangok maradtak a régiek.

ROA: Questek adnak "Nectar Of Gods" ami gyors fejlődést biztosít 25-ös attribútum szintig. Utána a "Nectar Of Gods" haszontalan.

ROA: Kezdéskor 500K meditációs pontja van a karakternek, ami gyakorlatilag két attribútum 100-ra kimaxolására elég (persze szét lehet osztani több attribútumra, szkillekre/spellekre is). Utána goldért lehet meditációs pontokat vásárolni.

DND: Questek meditációs pontokat adnak, olyan 1000-1600-at quesztenként. Egy attribútum felhúzása 100-ra 160K meditációs pontba kerül, ami sok quest. Viszont elvileg betából kilépés után (valamennyi?) meditációs pontot át lehet majd vinni. Van naponta egyszer használható spell ami dupla skill-növekedés bónuszt ad egy órára. A két változatban ugyanazok a goblin-ölő quesztek vannak, nagyjából ugyanolyan jutalmakkal.

ROA: Bányszásnál, favágásnál, herbázásnál mutatja mennyi resource van még és megáll ha kifogy, szóval lehet AFK-ban tolni, míg másik ablakban csinálok valamit. Ha kifogyott a bánya, megáll a kari a gyűjtéssel.

DND: Mint az eredeti DF-ben, nem mutatja ha kifogyott a bánya, és csinálja tovább amíg van stamina, a gathering pedig "Failed" lesz.

ROA: Sok skillt nem lehet használattal növelni (markózás értelmetlen), viszont helyette van scroll-gyártás ami a skilleket/spellek szintjét növeli. A scrollokhoz nyersanyagok kellenek, amiket gyüjtögetni kell vagy mobokból kell farmolni.

DND: A skillek használattal fejlődnek, mint eredeti DF-ban, meglátásom szerint gyorsabban mint az eredetiben.

DND: F-re autoloot, nagyon praktikus. Itemek mennyiségétől függően 2-3 másodperc alatt automatikusan lootol. "U" gombra automatikusan elrendezi az inventory-t, nem úgy ahogy én szeretem rendezni, de használható.

ROA: F-re megnyitja a loot ablakot, abból itemekre kattintással lehet egyenként lootolni, mint eredeti DF-ben. Viszont a loot mehet külön zsákba (nem teszi kuszává az alap inventory-t a sok loot-szemét), automatikusan átvált nyúzós (skinning) késre lootoláskor. ROA-ban több a loot, PvE-ben lehet/kell essence-t farmolni amivel a scrollokat lehet gyártani, gondolom már csak ezért is.

DND: Fegyverek sebzése normalizálva van, mobokból eső cuccok mind ugyanolyan statokkal esnek kivéve
    a durability-t.

ROA: Staffok gyártásához egy új gyártó skill kell, és spell iskola szerint külön staff fajták vannak. Ugyanolyan fajta itemeknél item damage statban lehet bizonyos eltérés, mint eredeti DF-ben is volt

ROA: Craftnig skillek mindíg sikerülnek.

DND: Mint eredeti darkfallban, crafting/gathering lehet sikertelen. És nyersanyag el is vészhet közben.

ROA: Nincsenek specializációk, nincsenek weapon skill Mastery-k. A Whirlwind skillt például nem lehet megvenni, csak craftolt könyvből tanulni. Ehhez a Scribind skillt fel kell húzni 25-re vagy valakit találni akinek már megvan és tud könyvet készíteni. Bizonyos skilleket csak scrollokkal lehet fejleszteni. Viszont olyan skilleket is lehet scrollokkal fejleszteni amik egyébként használat során is fejlődnek.

DND: Ránézésre ugyanaz mint ami az eredeti DarkFall volt, előnyt/hátrányt adó specializációk (pl double-jump, indestructible, mage, stb), megvásárolható Weapon Mastery skillek. A speciális támadások megvásárolhatóak (power attack, whirlwind).

ROA: "new player" chat, trade chat, racial alliance chat, mind aktív. Játék során kezdővárosban 3 játékossal találkoztam.
    DND: Elvileg csak racial chat van, de csöndes minden chat. Kezdővárosban csak egy játékossal találkoztam.

DND: A szerver Európában van. Időnként a Mana Missile lagollt, sejtésem szerint inkább mert belenyúltak a játékba és még nincs helyretéve. Állítólag indulásnál átteszik USA-ba a szervert. Amit hibának tartok, hogy csak akkor teszik át, mert USA játékosok a beta alatt nem fognak rászokni a szerverre.

ROA: A szerver az USA-ban van, és szerintem ez is adja a nagyobb közönséget neki. Be kell látni hogy az eredeti DarkFall USA-ban mindig jobban ment mint európában, és szerintem ugyanez várható a beta után a két spinoff verzióval is.

Összefoglalásként: A két játék tartalom szempontjából ugyanaz, ha nem lennének GUI különbségek meg se lehetne különböztetni őket. A ROA inkább kezdő-barát, viszont a továbbiakban mindenkinek craftolni és PvE-zni is kell a skillek/spellek szintjének növelésének érdekében. Ez lehet jó is, van mi lefoglalja az játékost. A DND-ben jobban meg kell dolgozni az eredményért, de hamarabb PvP-raid-képes lesz a karakter.

Utoljára szerkesztette: vear, 2017.01.05. 01:30:24
  • Torzonborz
    A 2 linket betettem, meg a régi logót, ez jobban néz ki szerintem. :)
    Amúgy most a RoA-t is fanokból verbuválódott devek csinálják?
    Nem követtem régóta, hogy mi történt DF-el, annyit olvastam még régebben, hogy a görögök egyszer csak lekapcsolták az UW szervereket és csődöt jelentettek(ha ez igaz?).
  • dregnarr1 #3674
    Befizetnék a New Dawn-ba, de egy kulcs kérdésem még lenne:
    Az eredeti játék hangeffektjei megmaradtak? A hangulathoz azok adták a legtöbbet számomra, imádom őket.
  • dregnarr1 #3673
    Azt írja, hogy bár wipe lesz, lesz pár dolog, ami át fog menni.
  • Morinad
    A két magyar akit tudok ingame neve:

Arch Cartographer

Sasa Bazmeg (a név ellenére jó fej fickó)
  • Morinad
    Úgy nézem vannak ostromok, meg klánháborúk.
  • Morinad
    Én nem vagyok klánban, de a többieknek van egy sajátja azt hiszem. Nagy események nem tudom mennyire vannak. Jelenleg béta van, a végén wipe lesz. Azt hiszem kb. 1-2000 embernek van előfizetése a játékra, de ezek nem mind játszanak aktívan.
    Érdemes megnézni a fórumot, ott látszik mik mennek jelenleg és pontosan le vannak írva a szabályok, a tervek, hol tart a fejlesztés, stb.
  • vear
    Vagytok valamilyen klánban, vagy külön toljátok? Raidek vannak, mekkora a szerver populáció?
  • Morinad
    Én new dawnt játszom, és még két magyarról tudok, aki szintén. A roa az eléggé gyenge hozzá képest, bár ízlés dolga. A new dawn-t, ha valaki megveszi, akkor a végleges verzióig ingyenes.

A New Dawn csapata nagyon profi, a változtatások előre láthatóak, a roadmapon minden határidőt tartanak. A programozóik nagyon jók. Aki még nem vásárolt és tervezi, én a New Dawn-t javaslom.
  • vear
    Játszik a DF valamelyik változatával valaki? Most volt ingyenes időszak a DarkFall: Rise Of Agon-ban, és úgy döntöttem hogy előfizetek. Pontossabban 2017 közepéig betában tartják a játékot, addig egy havi előfizetéssel lehet játszani.

Ha valaki játszik vele, mennyire aktív a New Dawn? Azt olvastam hogy lokális bankolást csinálnak, meg minden területen nehezítik a játékot.

A Rise Of Agon-hoz kiadtak egy patchet, sokkal jobb lett az UI, például lehet a inventory és bank ablakot méretezni. A textúrákon is dolgoztak, nem túl nagy változás de valamelyest jobb lett a grafika is. Az alignement rendszert is módosították, most bárki bárhová bindelhet, kivéve a fővárosokat.

Ami eredeti DarkFall-hoz képest újítás DF ROA-ban, az a skillbarok beállíthatósága, szóval most már nem kell Hotkey programot használni a játékkal.

Még egy dolog, Torzonborz, frissítenéd a linkeket és a bannert a topicban? Az Unholy Wars ugye bezárt, de ki lehetne tenni a New Dawn és Rise Of Agon linkjét.

https://darkfallnewdawn.com/
    https://darkfallriseofagon.com/
  • Morinad
    Ingyenes hétvége.

https://darkfallnewdawn.com/2016-11-09-free-stress-test-2-new-pricing-model/
  • Terawatt
    Jól hangzik, szerintem én is vissza nézek.
  • Morinad
    Legalább ketten játsszuk :) Egyébként a bétában szerzett meditation pontokat meg lehet tartani a wipe után.
  • dregnarr1 #3663
    Én is így teszek.
  • Torzonborz
    Ha elindul élesben benézek, egy próba hónap simán megér 10 ájrót.
    Az a kérdés lesz e megint kis magyar bagázs vagy sem.
  • Morinad
    A játék átlépett a fizetős szakaszba. Még mindig béta, és lesz egy wipe, amikor minden elkészült. Az ár kb. 10 EUR havonta.

Rengeteg dolgot kijavítottak az eredeti DF-ban, amitől a játék már most nagyon jó, és az előre megadott ütemterv szerint haladva még sokkal jobb lesz,

Az alignment rendszer már most elérte, hogy nincs ész nélküli gyilkolászás, gyakorlatilag a saját faj területén szinte biztonságos a lét.

A makrózást teljesen kiküszöbölik a jövő heti patch-cel, bár eddig sem volt sok értelme, mert a csapatban mozgás sokkal gyorsabban növeli a skilleket.

A skilled fejlődése kb. 10 szerese az eredeti DF-énak, de csapattal még sokkal gyorsabb.

Ráadásul a questek és a medidtation pont miatt ez még tovább gyorsul az offline skill gain miatt.

A grafika az eredeti. Nekem mindig is a kedvencem volt. A kis felbontás és a hanyag részletek ellenére valószerű benyomást kelt a játék (egyfajta impresszionista grafika, ami mostanában több indy játékban visszaköszönt), én örülök, hogy nem nyúltak ezen a téren hozzá.

Úgy tűnik, hogy a játék egyfajta fantasy EVE online jelleget fog ölteni, ráadásul nem az eredeti görög cég tempójában. Amióta a játék elindult minden patch időre készült el, és mindig gyakorlatilag bug mentes.

Szóval aki annak idején kipróbálta és tetszett neki, az nézzen be újra!
  • Terawatt
    Jól hangzik, de sajnos a grafika már nagyon out dated. Nem vagyok egy nagy graf mániás, de na. :) Volt már vagy 5 éve, hogy játszottam a játékkal és akkor tetszedd ,de a próba hónapnál a grind miatt nem toltam többet.

Úgy néz ki ez utóbbi problémát a srácok ki akarják küszöbölni ami jó felismerés. Drukkolok nekik :)
  • Morinad
    Interjúhéj:

https://mmos.com/editorials/interview-marc-thompson-ub3rgames-developers-darkfall-new-dawn
  • Morinad
    Wipe lesz. A launch az még nem tudni mikor lesz. Hosszú béta időszak lesz, ami alatt tesztelik a változtatásokat. A bétában megszerzett meditációs pontokat tovább lehet vinni a végleges játékba, ennyi a könnyítés. (ez nem rossz, de valójában előnyt nem ad, csak az elején majd nem kell a már megcsinált küldetéseket újra megcsinálni)
  • dregnarr1 #3657
    Launch-nál lesz reroll, vagy megmaradnak az open-es karakterek?
  • Morinad
    Már lassan egy hónapja megy a DFnD. Eddig nagyon jók a tapasztalatok. Nincs túl sok játékos, szerintem 5-600 lehet. Ez jelenleg open béta, ami ingyenes. Augusztus 1-től fizetni kell majd.

Az alignment rendszert még csiszolgatják, de a df1-ből ismeről állandó eszetlen gyilkolászás már most sincs. Felsorolni hosszú lenne a változásokat, mert több oldal a hivatalos oldalon. kb. 1-2 hetente jön ki patch.

A fejlődés nem eszeveszett gyors, de lassúnak sem nevezhető. Az eredeti df-hez képest 2-10x szorzók vannak a különböző skillek fejlődésében, és működik a meditáció is (offline fejlődés questekben szerzett pontokból). Pénzért nem lehet meditációt venni, csak játékban lehet szerezni.

Lassan bejönnek a teherhordó állatok. Teleport már most sincs, és recall sem. A végső lépés pedig a local banking lesz.
  • dregnarr1 #3655
    Nagyon örülök a régi játék felélesztésének!
  • Morinad
    Érdemes elolvasni a weboldalukon a koncepciót, a változtatásokat. Elég jól összeszedett.
  • Morinad
    Igen, pont bányászom :) Detto a DF1. Jól is fut, csak már a játékmechanika jobb. Folyamatosan fejlesztik, régi DF játékosok. Szerintem elég jó lesz. Ingyen játszható jelenleg.
  • Torzonborz
    Erről a "legacy" DF projektről olvastam, elég érdekes. Próbáltad is amúgy?
  • Morinad
    Nos a görög kollégák simán becsődöltek. Egyik nap nem indult újra a szerver és aztán egy hét múlva az egyik fejlesztő beírta a fórumra, hogy már nem is fog. Ennyit erről.

Közben, a DFUW megjelenése után egy kicsivel egy vegyes összetételű csapat megvette az eredeti DF forrásait és elkezdett fejleszteni belőle egy újat. Tegnap elindult a béta tesz (ingyenes open beta). Nagyon sokat javítottak a játék mechanikáján és szabályain, és úgy tűnik a tempó nem görögös.

Akit érdekel: https://darkfallnewdawn.com/news/
  • dregnarr1 #3650
    Valami új tartalmi frissítést reklámoznak mostanság hozzá. Imádtam a világát, s nem is tudom miért hagytam abba anno. Kár, hogy halott itthon (meg talán amúgy is, bár akkor meg nem értem a frissítést).
  • Lanters
    Gondoltam.
  • Jockey
    sztem gyakorlatilag halott a jatek...
  • Lanters
    Halihó! Mennyi magyar játszik még ezzel a játékkal? Milyen irányban haladt a játék az elmúlt 3-4 évben? Azóta nem toltam. Gondolom fizetős még most is.
  • Jockey
    na lol, mondom letotlem belogolok erre azt mondja nincs karakterem, van lehetosegem karit krealni? wtf..volt valami vipe vagy mi a retek?
  • alienenemy
    Patch note
  • alienenemy
    Hihetetlen módon, immár hatodik alkalommal, pont a megígért napon telepíti a patch-t az Aventurine. Ez fogja tartalmazni az economy változásokat. Patch note hamarosan, és pár héten belül érkezik a custom role patch!
  • alienenemy
    Akinek május 31-én van aktív accountja, kap 2000 prowest. Júniusban jön a custom role-patch.
  • Magister kari
    Since, remélem tetszett a hétvége és kipróbálsz egy hónapot : )
    Tegnap este már nem tudtam rádírni, végeztünk a pve eventel majd ezt-azt elkelett intéznem a játékon kívül (afk voltam) és mire gépközelbe kerültem, már nem voltál online.
    Ha maradtál, írj egy pm-t!
  • Since
    Ok végülis sikerült belépnem illetve karaktert generálnom, felvettelek barát listára remélem megjelenik jól jönne egy kis segítség :)
  • Since
    most próbálok generálni egy karaktert, de folyton azt írja ki hogy lérzeik már ilyen név... Próbáltam mindent, egyszerűen nem jutok előrébb... Valaki találkozott már hasonló problémával?
  • Since
    Egyébként tudtok valami classt ajánlani amivel könnyen boldogul az ember így kezdésnek?
  • Since
    Köszönöm, majd kereslek ha online vagyok. Annak idején kipróbáltam, sok bug volt, és nem is nagyon értettem a játékmenetet, sajnos nem játszottam az "előző" DF-el. Kíváncsi vagyok mennyit változott :)
  • alienenemy
    Akit érdekel: egy brutális méretű Godzilla rohangál Agonon keresztül az event keretében. Egyelőre nem nagyon sikerült megsebezni.