3718
  • Since
    #3638
    Köszönöm, majd kereslek ha online vagyok. Annak idején kipróbáltam, sok bug volt, és nem is nagyon értettem a játékmenetet, sajnos nem játszottam az "előző" DF-el. Kíváncsi vagyok mennyit változott :)
  • alienenemy
    #3637
    Akit érdekel: egy brutális méretű Godzilla rohangál Agonon keresztül az event keretében. Egyelőre nem nagyon sikerült megsebezni.
  • Magister kari
    #3636
    Szia Since!

    Elég sok bugot kijavítottak, patch után előfordulnak bugok, de percek alatt észreveszik és álltalában rögtön leszedik a szervert, hogy javítsák. Ennek oka többekközt az, hogy itt a játékosok egy része konkrétan vadássza a bugokat.. Mivel full-loot pvp játékról beszélünk, így a fejlesztőcsapat e tekintetben igen elővigyázatos és tisztában vannak vele, hogy vagy rögtön javítanak valamit, vagy kénytelenek csinálni egy roll-back-et ami nem jó reklám : ) A játék kezdeténél fellépő bugok, mint ui-gui bugok teljesen kelettek javítva.

    Ha csatlakozol, keress fel minket, szívesen elmagyarázzuk a játék menetét, de fontos, hogy ez egy sandbox open world, full-loot világ, így a játéknak vannak szabályai, mivel nem tab-tardet így létezik egy gyakorló periódus, de magát a játékmenetet teljes mértékben a játékosok írják : )
  • alienenemy
    #3635
    Az ingyenes lehetőség ma downtime után (kb. 13-14 óra között) kezdődik.
  • alienenemy
    #3634
    Nincs magyar guild. Én 3 magyar játékosról tudok, az egyik én vagyok, de ma nem leszek. Keresd esetleg Magister Biologin-t vagy Bella Fea-t. Mi egy angol-spanyol-finn-magyar klánban vagyunk, fő társalgási nyelv az angol.

    Ajánlom még ezt az oldalt:

    http://www.darkfallunholywars.info/

    Egyébként minden újonnan regisztrált és régi account is május 1-5. között ingyen játszható.
  • Since
    #3633
    Igen láttam. Van esetleg magyar guild, vagy aktív magyar játékosok akik eltudják magyarázni az alapokat?
  • alienenemy
    #3632
    Csak EU szerver van meg US, de az US-hez nagyon nagy a ping, nem tudsz rendesen játszani.
  • Since
    #3631
    Valószínű újból kipróbálom a játékot, melyik serveren van a legtöbb magyar? Annak idején teszteltem, de nagyon bugos volt illetve az alapok is hiányoztak...
  • alienenemy
    #3630
    https://forums.darkfallonline.com/showthread.php?390433-Party-Weekend-May-1st-May-5th
  • alienenemy
    #3629
    Május 1-5. között ingyenes a DFUW.
  • alienenemy
    #3628
    És megint új patch:

    https://forums.darkfallonline.com/showthread.php?390422-Patch-Notes-April-29th

    - armor festékek
    - mentor rendszer
    - auto explore rendszer

    +egy csomó apró változtatás és persze bug fixek
  • Hofigalopp2
    #3627
    Egy kis helyzetjelentés :)!

    Én is elkezdtem újra játszani, viszont Ice Screamen, Magisteren, illetve rajatam kívül nincs egyenlőre magyar, így belépünk a Malus Spiritus útódjába a Hammer Time klánba. Ma este lesz a vár trade, remek csapat. Handur ha jól emlékszem te voltál is egy ideig velünk.

    Szóval a lényeg, hogy ott leszünk aktívak, angol nyelvű klán, de nagyon rendesek, jó a humor, illetve bármikor külön tudunk vonulni TSen magyarul dumalni.

    Prowess miatt tényleg ne aggodjatok. Vannak napi/heti featek amik miatt a régi playerekkel siman lehet csapatban ölni a könnyebb mobokat is, nem kell egyedül szenvedni. A játékból eltűntek a retardáltak, nem csapnak agyon a farmnál csak úgy viccből, van rendes pvp, ott megy a bunyó.

    Na gyertek!

    üdv, Bella
  • alienenemy
    #3626
    A hétvégén dupla prowess lesz. A featekre nem vonatkozik, de minden másra igen.
    https://forums.darkfallonline.com/showthread.php?390190-Double-Prowess-Weekend!&p=6278126#post6278126
  • alienenemy
    #3625
    Valójában a prowess nagyon könnyen jön. De aki nagyon noob annak tudok adni egy 40k prowesses mágust meg van egy 20-30k prowesses skirmisherem is.
  • Magister kari
    #3624
    Srácok, a pont különbséggel egy pillanatig se törődjetek , ) kb (max!) 1 hét alatt bárkinek kimaxolunk egy role-t. A clan-nak vannak pve felszerelései, ismerjük a helyeket, ismerjük, hogy mit és milyen módon kell farmolni ahoz, hogy egy pillanat alatt akár egy új kari pvp kész legyen : )
    (Természetesen mindez a játékmenetből adódik, nincs semmi csalás a metódusban)
  • Handur Deen
    #3623
    mindegy, mert most olvasom, hogy ez meglévő accra nem működik, már mint a trial, én meg új karaktert nem kezdek.

    Na majd előfizetek most hétvégén, azt teszek még egy próbát. Kire írjak rá in-game a magyar guild ügyben? és mi a guild neve?

    Köszi!
  • Jockey
    #3622
    én ESO miatt most nem aktiválódom újra..(talán pár hónap)
    továbbta se látom, hogy tudnám ledolgozni azt a rengeteg pont különbséget, amivel le vagyok maradva és gyakorlatilag statok szempontjából is esélytelen vagyok..
  • Pari
    #3621
    Kár, hogy vagy 4 évet késtek...:/
  • alienenemy
    #3620
    Priviben küldd el a mailodat nekem, de olyat, ami nincs még regisztrálva a darkfallban.

    Egyébként ma reggel olvastam, hogy 28-án az új patch-ben jön valami mentor rendszer, meg színezhető ruhák, meg valami felfedező rendszer, amiről gőzöm sincs, hogy mi.

    Mintha megtáltosodtak volna az AV-nál. Nagyon bíztató.
  • Handur Deen
    #3619
    sziasztok,

    nekem küldhetnétek egy ilyen trial kódot! bár én már voltam előfizetve így nem tudom működik-e..

    Ha itt külditek üzenetben az jó, de küldhetek email címet is.

    Köszi, Handur
  • alienenemy
    #3618
    Egyelőre még senki nem jelzett, de ha van rá igény, akkor igen :)
  • Magister kari
    #3617
    Látom alienenemy is jelzett : ) Ha jól tudom, te valami 9-et tudsz az altokkal : ) - egy komplett klánt meghívhatsz! : )
  • Magister kari
    #3616
    Sziasztok!
    Ma két elég jó hírt szeretnék veletek megosztani : )
    Ime az első link ami egy igen izgalmas hamarosan elérhető content gyüjtemény, többek között a hibrid karakter generálás:

    https://forums.darkfallonline.com/showthread.php?389726-Vision-direction-and-immediate-plans

    A következő hír egy 2 hetes trial lehetőség:
    https://forums.darkfallonline.com/showthread.php?389742-Introducing-Buddy-Keys
    amint a linkből kiderül, én magam 3 embert tudok meghívni a játékba, egy 2 hetes ingyenes trial periódusra. Ha bárki maradna, igen kedvező áron juthat hozzá a további előfizetéshez! Ha valakinek lenne kedve csatlakozni, szerintem ez egy elég jó időzítés , )

    Jelezzetek, ha bárkit érdekel!
  • alienenemy
    #3615
    Lehet küldeni 2 hét trialt (buddy key) akinek kell, szóljon itt és küldök.
  • Handur Deen
    #3614
    Nekem most nincs előfizum, de csak azért nem mert nem szeretek nemzetköziben játszatni.

    Szóval ha elindul ez a magyar guildes dolog, én is teszek egy próbát!
  • alienenemy
    #3613
    Nekem is van előfizum, de ritkán vagyok. Ha lenne valami fellendülés ebben a klán témában biztos lennék többet. Ma reggel is csak hajóztam kicsit, aztán annyi. Én is próbálgatom a TESO-t, de eléggé themepark lett nekem. Nem rossz, de nem hiszem, hogy ottragadok. Bella még lehet, hogy jönne szintén, ha lenne csapat. Vele nem rég beszéltem róla.
  • Torzonborz
    #3612
    Régi arcok közül már csak Te tolod ?

    Visszanéznék én ha lenne pár napos welcome back lehetőség de látatlanban nem fizetek érte , meg most TESO-t tolom amellett meg nem biztos hogy lenne rá időm.
  • Magister kari
    #3611
    Szia Handur!

    Igen úgy tervezem, hogy teljesen magyar nyelvű guild lesz. Ez az oka annak, hogy kiválltam a Simiran nevü klánból, a Simiran egy nemzetközi klán volt, orosz, angol, francia és olasz. A TS-en ezeken a nyelveken ment a társalgás, mindenki teljesen megértette, hogy mivel szeretnék szervezni egy magyar guildet, logikus a kivállás. A guildet tegnap hoztam létre hossza búcsúzkodás után : ) Az olaszokkal kapásból alliance-t fogunk valószínüleg alkotni, megismerve az embereket, ők a leg segítőkészebbek, toleránsabbak. Mivel a klán pár órás, még senki sem keresett fel, hogy csatlakozzon, én egy 3 hetes időintervallumot gondoltam, ami alapján kiderülhet, hogy van e érdeklődő. Ha akár egy ember lenne aki aktívan játszana az esetben lenne egy két fős klán amivel ellehet kalandozni egy alliance-al (ben) És lehetne több időt adni a dolognak, hogy kiforjon, mint 3 hét..
    Ha 3 héten belül is egyedül leszek, az esetben lehet, hogy beolvadok valamelyik klánba.
    Még egy fontos információ, a klán rangok, nem előre meghatározottak, hanem az ostromok során szerzett pontok alapján alakulnak, tehát ez nem az "én klánom" hanem a miénk lesz amennyiben játszanátok - ez úgy gondolom fontos egy mmo-nál : )
  • Handur Deen
    #3610
    Szia

    és akkor ez full magyar guild lesz? hányan vagytok eddig?
  • Magister kari
    #3609
    Sziasztok!

    Kiléptem jelenlegi guildemből és létrehoztam egyet "Mages Guild" néven. A guild szeretettel vár mindenkit : )

    Egy új content került be a legutobbi patchbe, amit már az egyik postban megemlítettem, új kameraállás pvp turnamentek vezetésére/ megtekintésére + jelenleg egy erre a célra létrehozott arénával, amiből többet is terveznek a fejlesztők AV kiadott egy videót, ahol jól átlátható, hogy mi érkezett a contentel:

    https://www.youtube.com/watch?v=xux844PHw_Q
  • Magister kari
    #3608
    Há volt egyszer, valamikor aktív accountod a DF-en, mindegy, hogy EU, vagy US szerveren, a DFUW ingyenes (maga a program) Amúgy az EU/US szerver dolgot most úgy oldják meg, hogy ha van egy dfuw ac-d az esetben paralel lehet egy us és egy eu szerveren lévő karaktered is. Emiatt most megy is a fórumon egy lobby, páran mindkét szerveren felhúztak karaktert, mivel erre volt opció, most csináltak egy topic-ot, hogy megeljék a két szervert - ezzel nagyot nyernének, de nem gondolom, hogy ez megfog történni : )
  • n3m3t
    #3607
    Sajnos az accountom elment a levesbe, mivel meg 2010-2011-ben a darkfalleu-ról/ra költöztetni vagy vmi ilyesmit kellett volna csinálnom (passz régen volt) akkor nem tettem. 2 hónapja amikor a free to play-t használni akartam, akkor hiába írtam nekik, küldtek vmi linket, de már nem volt reaktiválható az acc-m.

    Mortal Online-nal játszom éppen, így a sandbox-ot + full loot-ot nem felejtettem el:)
  • Magister kari
    #3606
    Szia N3M3t!

    Ha volt accountod df1-ben semmi képpen ne vedd meg a dfuw-t, hisz ebben az esetben az ingyen jár a DF1 accountod után. Van pár ismerősöm akiknek nem sikerült átvinni a df1 accountot dfuw-ra de ez esetben írj a supportnak, mindenkinek segítettek idáig akinek ilyen jellegű problémája volt.

    Természetesen az EU szerveren játszunk a ping miatt : ) Vannak folyamatosan viták arról, hogy az EU, vagy az US szerver a populárisabb, de ezek szerintem meddő találgatások, meg a ping különbség elég döntő.

    A DF1-hez képest a játék rengeteget változott, azt lehet mondani, hogy DF1 re épülő teljesen új mmo-ról van szó ugyan attól a fejlesztői csapattól. A full-loot open word skill base, nem tab targetes pvp természetesen megmaradt , ) Fogok írni egy bemutatót a napokban azok számára, akik nem találkoztak a dfuw rendszeréről, most erre sajnos nincs időm, de szívesen megteszem ma este, vagy a holnapi nap folyamán.

    Ár terén vannak nagyon jó akcióik, én nemrég vettem 6 hónap előfizetést 49 euróért, az havonta 8 euró (nekem megérte, mivel stabilan ezzel az mmo-val játszom 2009-óta : ))
  • n3m3t
    #3605
    Szia mindenkinek!

    Mi a helyzet most a DF-lal? Játékosok száma mennyi? EU vagy US szerveren vannak inkább?
    Még 2009-ben és 2011-ben játszottam a DF-lal, 2 hónapja kaptam vmi "welcome back free to play for few days" event-re meghívót, de nem sikerült beizzítanom a régi account-omat.

    Szóval mennyire lett jó / jobb a game? Érdemes lenne visszatérni? Megnézni az újításokat? A 20 euro-s megvásárlás nem tűnik borzasztónak.
  • Magister kari
    #3604
    Szia Torzomborz! : )

    Változott nagyon sokat, persze mindenki folyamatosan elégedetlenkedik, de ilyenek mindíg lesznek : ) De neked ezt nem kell bemutatnom , )
    Megpróbálom pontokba szedni azokat a dolgokat amik pozitív változást jelenthetnek a szemetekben(szemedben) és ami még a "nem sok jó" kategóriába tartozik:
    A nem sok jóval kezdem, mivel szerintem ebből nem maradt sok, ezt a döntésemet pszichológusok, kérem ne elemezzék : P

    - nincs még enchantint
    - classonként még csak 3 aliskola van, a negyedik minden class számára úton van
    - a warrior és a skirm (ranger) classok még mindíg egy kicsit erősebbek a castereknél (pap, Ele) de nem vagyok benne biztos, hogy 100% balance-t kellene várni egy class alapú pvp mmo-tól

    A pozitívak:
    - megváltoztatták a nyersanyagok farmolási módját, ezt zónákra osztva, ez annyit tesz, hogy a zöld (safe) zónában lehet afk-zni a vörös zóna viszont dob annyi rare alapanyagot, hogy 15 perc alatt kifarmolható egy siege- bag (ergo, ha afk vagy, farmolgathatsz egész nap, alacsony szintű anyagokat, de a megfelelő helyen nem kell órákik klikkelni a bányára, hogy végre dobjon valami értékeset)
    - bejött egy elég komplex, tengeri gyüjtögetés/alapanyag farmolás rendszer. Két fajta hajó van, a halász hajó és egy scrapper nevü (tengerfeneket kotatja és tárgyakat gyüjt. A scraperrel lettek alternatív módjai a craftolásnak (nem kell megvenni a finomítószkilleket) és viszonyag sok kincsestérképet dob, a halászhajó rengeteg prowesst (pontokat a karakterfjlesztéshez) biztosít.
    - lett duel rendszer. Bárkit, bárhol felkérhetsz egy baráti párbajra, egy külön menün keresztűl, akár a safe zone-ban is. Tehát kezdők tudnak pvp-t gyakorolni a safezónban anélkül, hogy kockáztatnák a felszerelésüket. Duel opción belül köthettek egymásra fogadásokat is, lehet, de nem kötelező.
    - a duel opción belül most jött be egy turnament nézet opció, ez főként azoknak érdekes akik stream-elni, vagy rögziteni szeretnének dueleket.
    itt egy tesztvideó az opcióra:
    http://www.twitch.tv/catorino/c/4020868 (01:01:01 - nél jól látszik az új kamerabeállítási lehetőség
    - lett egy új rendszer a falvak adójainak beszedésére, Innentől bármilyen clán, szoló játékos beszedheti az adót, ha az adott pillanatban egy "adószedő kesztyű" segítségével megfelelő ideig tud kontaktusba kerülni a falu bindkövével. Lehet ninja-zgatni, de ez inkább pvp hotspotokat generált : ) Sok esetben így fest a betakarítás:
    http://www.youtube.com/watch?v=3e8HYCTG2xw : )
    - Sok combat patch látott napvilágot amióta elmentetek, lettek új aliskolák, mint slayer, duelist, watermage, chaos primalist (káosz pap)
    - A szerver alapvetően lagmentes lett - ez szerintem elég fontos , ) Előfordulhat még nagyon ritkán szerverlag, de velem maximum úgy hetente 2-3szor történik kb 10-40 másodpercig
    - A populáció pont tökéletes! Ha összetudunk jönni 15-20-an az esetben simán lehet egy saját várunk, lehet nyugiban farmolni, nem feltétlen ugranak rád minden bokorból, bár ez sem kizárt , ) Duelt mindíg lehet találni, pvp folyamatosan zajlik, siege talán egy kicsit sok is van, de egy jó 15-20 as csapat megfelelő szövetségesekkel jó esélyel tud tartani egy várat.
    - úgy felhúzták a vizuális élményt, hogy szerintem vetekszik az ESO-val , ) Persze a DF hangulat megmaradt
    - a mai patchel ráhüznak az egész játékra egy "Rizikó" (ha ismered a klasszikus társasjátékot) köntöst, erről itt olvashatsz:
    https://forums.darkfallonline.com/showthread.php?389249-Territory-Control-Patch
    - új feljavított lootot kaptak a high end mobok (kis bonusz)
    lettek maszkok, jópofa opció, lenyúzhatod a mobok skalpját amit aztán maszkként tud hordani a karaktered , ) Láncfűrész még nincs!

    Még lenne mit mesélnem, de a feleségem, Eszter már 15 perce vár a vacsorával, késöbb még visszanézek!
  • Torzonborz
    #3603
    Szasz Herba !

    Na mesélj mennyire változott a játék ?
    Én nem sok jót olvastam róla sajnos . :(
    Populáció milyen ?
  • Magister kari
    #3602
    Szia Noitulove!

    Csak most tudok posztolni, jelszóváltoztatás miatt várnom kellett egy 24 órát. Küldtem egy pm-et még a hétvégén az elérhetőségemről, de itt is tudunk beszélni innentől.

    Üdv,
    Balázs
  • Noitulove
    #3601
    Szia!

    Engem elképzelhető, hogy érdekel a dolog.
    Hol lehet elérni és beszélni ezzel a Magister karival?

    Köszönöm.
  • alienenemy
    #3600
    Ezt az üzenetet "Magister kari" nevében küldtem be. (ő nem tud még 24 óráig írni, mert jelszót változtatott)

    Sziasztok!

    Páran úgy emlékezhettek rám mint "Herbalist", "Mage DNA" DF1- ból vagy Magister Biologin DFUW-ból.

    A DFUW felébredni látszik! Egy pár hónapja elkezdték igen aktívan patchelni a játékot és folyamatosan érkeznek az új contentek : ) Egy pár példa:

    https://forums.darkfallonline.com/showthread.php?389249-Territory-Control-Patch

    https://forums.darkfallonline.com/showthread.php?387213-Changes-to-Villages-after-Feb-14-Patch

    új látványos feljavított vizuális élmény:



    Új aliskolák classoknak, új featek, round robin pve content és sok más érdekes fejlesztés látott napvilágot a launch óta.

    AV (a játék fejlesztője) kapott rendesen hideget, meleget, de úgy tűnik, hogy a kritikák nem tántorították el és egy ideje rendesen rálépett a pedálra, ráadásul jó irányt vett a project!

    A játék szinte 100% - ban lagmentes lett, és a legmagasabb beállításokat használom, teljes árnyék opciót és még a legnagyobb sieg-eket (clán-clán ellen városostrom) sem tapasztalok semmilyen lagot.

    Én úgy gondolom, hogy nyitott szívvel tudom ajánlani a játékot minden volt és leendő rajongónak! Megérett a project arra, hogy egy élvezetes sandbox pvp mmo élményt nyújtson anélkül, hogy folyamatosan a hiányosságait sorolgatnánk a TS-en , )

    Nagyon szívesen fedél alá hoznék egy magyar klánt, ha lenne köztetek elég érdeklődő! A karakterem az egyik leggazdagabb bankkal rendelkező karakter az EU szerveren és bárkinek nagyon szívesen segítenék felzárkózni, ha lenne kedve csatlakozni a jákékhoz. A jövő héttől érkezik egy új prowess (karakterfejlesztéshez szükséges pont) rendszer, aminek segítségével maximum egy hét alatt fellehet húzni egy karit (veterán)segítséggel.

    Az általam elképzelt klán felállás:
    - mindenki megkap minden segítséget a karakteremtől amíg az általa választott classt fel nem húzta maximumig.
    - készítenék egy weblapot a klánnak
    - teljes demokrácia, mindenki egyenrangúan beleszólhat a klán tevékenységeibe, játékmenetébe, taktikai lépéseibe
    - ha 10 + embert összegyűjtünk az esetben szerzünk egy várat amit majd igyekszünk megtartani : )
    - folyamatos eventeket biztosítanék (dolgozó, családos, felnőtt ember léptékeiben)

    Itt tudtok elérni, vagy ha megvan a játék az esetben pm: "Magister Biologin"-nak A játék forumán is elérhető vagyok, ott pm: "Magister DNA"-nak
    Remélem kedvet kaptatok :)
  • Jockey
    #3599
    14k prowess-m van jelenleg kb.. szal 60k az nem kevés,...:-p