97
  • Rena11
    #57
    :) hát azért nem mind1 hogy véletlenül leállíttanak vagy véletlenül lelőnek :)
  • pbanfa
    #56
    Nekem is egyből KITT meg a bongyi vizimentő sofőrje ugrott be elsőre, ahogy a cimet elolvastam.
  • ALIENwoods
    #55
    Amennyiben iránytják a sugarakat, ergó be tudják célozni a megállítandó autót úgy városban is lehet használni. Az sokkal komolyabb probléma, hogy ez a sugár egyenes vonalban hat, ergó cikázás közbe civilt is leálltana.
    Ez majdnem olyan mint mikor az anyós ülésen lévő rendőr elkezd lövöldözni hogy kilőjje a hátsó kerekét az ámokfutónak :P
  • KLT
    #54

    Én láttam ilyen eszközt: EMI-nek hívták.
    A lelke egy MIG radar magnetronja volt.
    Egy 3..4 MW -os (megawatt!!) 1 mikroseces mikrohullámú impulzus
    végezte a "munkát" (a célbavett elektronikának egyszer és midenkorra kaputt).
    Az egész elfért 50*70*45 cm-es helyen.
    Nyílt terepen bizonyított , de városi körülmények közt a kockázatok miatt (visszaverődő impulzusok, tisztázatlan e.ü, hatások) nem merték tesztelni.
  • Mice
    #53
    csak egy kérdés: szerinted ő mikor élt? (Tesla)...
  • Praetor
    #52
    Hja, az Audi esete azért eléggé botrányos volt. A németek egyértelműen hadilábon állnak az elektronikával, a japóknak viszont elég jól megy. A BMW már régóta küszködik ezzel. Nagyon magas a meghibásodási arány náluk. Egy ismerősöm az 5-ös BMW-jét soxor vitte szervízbe, de csak elektronikahiba miatt. Aztán végül elpasszolta. Az is igaz, hogy most 3-as BMW-je van, és erre eddig még nem hallottam panaszt, pedig ebben is van dögivel kütyü.
  • Praetor
    #51
    így jártál. Kénytelen leszel 80kg-os ólomköpenyben rohangálni...
  • Doktor Kotász
    #50
    "Mit mondjak erre? Nikola Tesla.

    Cirka 100 év kellett, hogy elismerjék, és tudják alkalmazni? Hát grat.

    UI.: ez nem mikrohullám, vagyis nem ennyire egyszerű a dolog, mert ezek a hullámok a fémen is átmennek, pl motorháztető.
    Roiliika"

    Szerinted Tesla idejében hol a faszba voltak mikroprocesszorok?
    Ez egy EMP fegyver, mint a Mátrixban.
    Nagyteljesítményű mikrohullámokat kelt, ami elektromos áramot gerjeszt a fémekben, mert minden fém úgy viselkedik, mint egy antenna, és mivel a keletkezett feszültség nagyobb, mint amit egy processzor elbír, ezért az leég.
    Egy pacemakert is hazavág.
  • AranyKéz
    #49
    Minden egyes kurva haditechnikai cég, hadsereg és kormány az én pacemakeremet akarja szétbaszni ?
  • HNR
    #48
    Az AUDI nem szokott hencegni evvel a sztorival, de én is tudom olyan esetről, hogy emberünk x alkalommal jelezte a szervízben, hogy össze-vissza működik a blokkolás és kipörgés gátló a TT-ben, b.tak rá.

    Egy szép nyári napon nyílegyenes úton beblokkolt egyszer csak beblokkolt az egyik kerék és emberünk lement a szántásba.
  • DjDano
    #47
    Kitt a Knight Riderből már 20 éve is tudta ezt,,, :D
  • gabor0315
    #46
    csőbombával.. SIMÁN :)
    az egy egyszerűbb páncélos járművet is gajjra vár XD
  • Epikurosz
    #45
    én is ezt akartam mondani
  • juhand
    #44
    Viszont nekem 1.7D Astram van, na azt állítsák meg :-)
    Nincs benne elektronika, mechanikus Bosch adagolója van.
  • csimmasz
    #43
    Látom sokan nem vágják miről van szó!
    Nem kell az elektronikára rálátnia a "fegyvernek" ami nagyon sok autónál amúgy is fémházas.
    Elég ha a külömböző vezetékeken egy impulzus löket keletkezik,ami jo esélyel letiltja vagy mezavarja az elektronikát.
    Az impulzus olyan rövid hogy nem vágja haza.
    Én a problémát abban látom hogy más biztonsági berendezések is leállhatnak.
    A diesel-t pedig felejtsétek el nem gyártanak már szinte egy tipust se vezérlő electronika vagy indításgátló nélkül.
  • Caro
    #42
    Azért hogy egy tekercs leégjen, lényegesen nagyobb energia kellene, mint 100J.
    Ha még az összes energia is a tekercsben nyelődik el, akkor is lényegesen több kéne. (A tekercs hőmérsékletét az üzemitől legalább 30 K-el kéne emelni, fémek fajhője pár 100 KJ/K)
  • Caro
    #41
    Nem kell hozzá föld, a Faraday-kalitkában az nullázza ki a térerősséget, hogy a fémeken belül nem lehet feszültség. Ha lenne, töltések mozognának, és ellenteret hoznának létre, ami kiegyenlíti az őt létrehozó teret.
    Ez eddig tömör fémre, de igaz lesz nem tömörre is, mert a fémekben ráadásul a töltéstöbbletek mindig a felületen vannak (kisebb energiájú állapot).
    De ez csak határozott frekvenciáig működik!
    Próbálj meg csak gamma sugárzást akár tömör, de kis rendszámú anyaggal megállítani. Nem fog menni.
  • Vorpal
    #40
    Gondolom mindenki megfizetne egy kis felárat árnyékolt elektronikai rendszerért...
  • wanek
    #39
    Vitatkoztok itt a semmiről. A büdös életben nem lesz ilyen. Ez egy bulvárkacsa, fogjátok már fel.
  • Praetor
    #38
    Azért egy kicsit elektronikásabb autót kanyarban leállítani ezzel a vacakkal nem kis kockázatot jelenthet. Ha mondjuk például az elektromos menetstabilizátor kicsit megkergül, akkor érdekes jelenségek is adódhatnak.

    Anno az első Audi TT-knél nemtom hány halálos baleset történt elektronikai (vagy szoftver) hiba miatt. Nem kellett emp sem...
  • Praetor
    #37
    Ha engem épp kanyarban állítanának meg ilyen kütyüvel, és a szervo, vagy más fontosabb alkatrész leállása miatt baleset érne, olyan pert akasztanék a zsaru nyakába, hogy még 30 évig kellene vernie a tüntetőket, mire kinyögi a részleteit...
  • Molnibalage
    #36
    Baromság. Már többen is leírták, hogy miért. Fel nem fogom ki talál ki ekkora ökörségeket. Csúcstech. az van, de ész hozzá az már nincs....
  • kvp
    #35
    Mond az valakinek valamit, hogy diesel motorok? Nem veletlen, hogy atomhaboru eseten is csak azokat lehetne hasznalni, ugyanis a hagyomanyos dieselekben nincs gyujtas, tehat meg a gyujtotekercset sem lehet leegetni egy nagyobb emp lokessel. Viszont a keszulekkel garantaltan megolnek minden pacemaker-es embert, kiutik az osszes kornyezo elektronikat es jo esellyel leszedik a sugar iranyaba eso repuloket is. (mivel ha jol latom egysegesen szor folfele es oldalra is)

    Hatekony, de csak harci ovezetben, es csak akkor ha minden szovetseges egyseg a keszulek mogott helyezkedik el. (es nincs nagy femfelulet szemben, ami visszaveri a sugarat)
  • UnnameD
    #34
    A faraday ketrechez nem kell föld? A nagyfrekvenciás jelhez csak sűrűbb kell, nem vastagabb, az a teljesítménytől függ. Radarállomásoknál sincs vastagabb fal, mint fél méter, pedig ott aztán van kraft.
  • matt taylor
    #33
    max papír:D
  • Caro
    #32
    Egyébként ahhoz nem kell földelés.
  • Caro
    #31
    A Faraday-kalitka is csak a statikus mezőkre működik igazán, ha nagy frekvenciásat kell árnyékolni, oda már jó vastagra van szükség.
  • Caro
    #30
    Exponenciálisan gyengül, ahogy mondtam. Olyan, hogy teljes árnyékolás nincsen.
  • UnnameD
    #29
    A védekezést ez ellen már 171 éve feltalálták, és úgy hívják, hogy faraday ketrec. Föld ugyan nincs, de ha elég nagy a felülete a ketrecnek, akkor kisebb teljesítményeknél a teljes mikrohullámú energiát elnyeli. Egy radar klisztronnal már más lenne a helyzet, de akkor a céljárműből plazmalabda lenne.
  • darkhill
    #28
    ahhh 5letnek jo de aki meg akkar szokni az ugyis megtalakja ra a modjat h gyorsan hatcson... lathatatlan geppisztoly:)
    nem ertek hozza egyebkent de mi van ha valaki trabantal nyomja :D abba is vannak csippek?
  • Xantia
    #27
    Akkor a terroristák nem is ellopniuk egy repülőgépet, elegendő egy rendőrautóval kiállni a kifutópálya alá - esetleg a cuccost felviszik egy a háztetőre.
    Hazánk leggazdagabb település lesz Vecsés: minden második házra fog esni egy repülőgép.
  • wanek
    #26
    Az autók többsége nagyrészt fémből készült, ez az első öngól a szerkezetnek. A második öngól az, hogy az autóban ember(ek) van(nak), és a mikrohullám kifejezetten káros az egészségre. Ezek miatt nem valószínű, hogy ilyesmit alkalmaznának. Mint ahogy a régebben megjelent tömegoszlató mikrohullámos megoldást sem használják.
    A hír értéke pedig alulról veri a bulvárkacsa híreket.
  • Dodo55
    #25
    Egy kis ólomház a motorvezérlő számítógépre, azt kész.
    Az autónkban ott van a jobb első ülés előtt lent a jobb oldalon, egy műanyag házban van, szóval nincs úgy eldugva, hogy nem férne el rajta egy ilyen burkolat.
  • Loose
    #24
    Ez vicc, ez max villámhárítonak jó! Nomeg fogsz egy alufoliát és betekered a vezérlö egységet azt pusz a sugárnyalábnak!
  • Myron
    #23
    miért pont lengyel?
  • Adenoma
    #22
    mellesleg ugye a mikrohullám a víz-víz közötti hidrogénkötéseket szépen hozza lázba. képzeljük el, ha véletlenül egy menekülő lengyel autós fejét kapja el....
  • Adenoma
    #21
    "A mikrohullámokat egy speciális antenna segítségével lövik ki a céljármű irányába és minden nem fémes anyagon áthatolnak"


    tehát meg kell várni, mire minden autó karosszériája műanyagból készül?
    lámaság!
  • Polemius
    #20
    Azok nem épp a 'halálsugarak' akarnak lenni? :)
  • norbre
    #19
    elég hülyén néz ki az autó ezzel a sok rézcsővel a tetején
  • teddybear
    #18
    A motorháztető többnyire fémből van, az árnyékol. De a modern autók elektronikájának jelentős része az utastérben van, pl. a riasztó és társai. A műanyag műszerfal-burkolat és az üvegablak viszont nem akadályozza meg a mikrohullám kártételét.