97
  • bruderdavid
    #97
    Ja meg még annyit hogy olvastam arról, hogy háztartási mikrókból is lehet fegyvert készíteni csak kb 50db kellene hozzá. Na most ugye itt egy 12 v 24 voltos autóról indítanák ezt a mikrohullám generátort. Mivel táplálnák meg???? Utáfutón menne utána esettleg azt akku? A mikrohullám terjedési hossza az elég gyatra és könnyen eltéríthető. Mivel tudják pontosan iránytani? !!!!Milyen hatással van az emberi szervezetre????!!!És egy elhibázott lövés egy mennyibe kerülne?
  • bruderdavid
    #96
    Én csak arra alennék kíváncsi hogy egy szívóbenzines motorral mit csinálna???
    Teszem azt leblokkolná a karburátort? Blokkolná az akkumulátor elektrolízisét.
    Nem hagyná gyújtani a gyertyákat??Vagy leállítaná a rotort? :D
    Aztán a szívó benzines is megy mint az állat ha nagy a teljesítménye(csak hatalmas ccm-es lökettérfogatának kell lennie).
    Tehát az ellen szart sem érne mert nem hiszem el hogy egy-két tranzisztort képes blokkolni, mert a régi autókna ebben merül ki általában az össz elektronikája.
    Tehát itt jön a nagy cummancs hogy a modern technika kiskapuja egy fejletlen stabil technológia. Anno a lopakodót is csak a fejletlen radarok észlelték.
  • rigidus
    #95
    > hiszen a segítségével könnyen megállíthatók lennének az országban mindennapos ámokfutók.

    Az amokfutokat a hianyos/rossz oktatas es a hanyatlo tarsadalom a fejlodes peldakepekent valo kovetese termeli ki. Nemzeti oktatasi programra nem gondoltak meg?
  • NEXUS6
    #94
    Azt írják egyes helyeken, hogy az amcsik magas hőmérsékletű szupravezetős E-bombát használtak Irakban, ezt valszeg nitrogénnel hűtik.

    Monnyuk egyesek szerint akár kb 400 $-ból is összehozható egy hasonlóan hatékony eszköz.
  • teddybear
    #93
    wanek, jobb lenne elismerned, hogy tévedtél. De mindegy is.

    Ez az eszköz az EMP hatáson alapul. A felépítése a közönséges impulzusos radar adórészéhez hasonlít. Impulzus Üzem!!! Ami azt jelenti, hogy az adó egy mikromásodpercig több megawattot sugároz ki, de utána jó darabig semmit. Pl. a TU-154-es utasszállító radarja másodpercenként 400-szor ~150 kW -os impulzust ad ki, 1 mikromásodpercig, és ez még a kisebbek közül való.
    Az adócsöve hasonló magnetron, mint amilyen a mikrohullámú sütőben is van, de más frekvenciasávban üzemel, és mivel impulzus üzemű, ezért nem sokkal nagyobb(kb. kétszeres fizikai méret). A nagyfeszültséget egy tirisztoros áramkör adja, kicsit a gépkocsik gyujtóáramkörére emlékeztet, de annál nagyobb teljesítményű. Azok a "fél B30-as téglák" különleges, kis induktivitású kondenzátorok, amelyek nagy áramot képesek leadni kis idő alatt is.
  • talk
    #92
    Gondolom a rendőrautókat védenék. Akkor ezek után csak a rendőrautót kell elkötni és máris van egy védett egyben támadó fegyver szinte bármi ellen.
    bocs nem sugár hanem hullám
  • talk
    #91
    Pláne hogyha szembeforgalomból találna el valakit.
  • talk
    #90
    Akkor a rendőrök jól meg gondolják, hogy mikor használják, mert mi van ha a sugár egyrésze vissza verődik és az ő autójuk áll meg (na ez nagy szégyen lenne).
    Akkor ennek az egyik mellékhatása az lesz, hogy 200 méteres körzetben a hullám teljes irányában minden autó megál és karambol lesz plusz akinek pészmékere van az mind meg meghal?
    Autópályán is fogják használni? feltéve hogy igaz
  • xizor
    #89
    Ez kb olyan ötletnek tűnik nekem, mint kilőni a gumiját azt max felborul a kocsi és meghal 1-2 ember.De én nem értem, ha lekapcsol akkor megáll a kocsi csak úgy szó nélkül?
  • deathvir
    #88
    Meg hát igen ,önidukció keletkezik ami meg tudjuk milyen :)
  • deathvir
    #87
    A pontos felépítését nem tudom ,de arra kiv lennék ha tényleg szupravezető tekercsa van benne akkor mivel hűtik folyamatossan a tekercset? Talán folyékony nitró van körülötte keringetve? Bár technikailag biztos precíz robbantást igényel mivel mindig kissebb tekercsrész szakad meg azaz sok kis töltet van benne sorban és sorban robbannak fel.
  • Caro
    #86
    Én úgy tudom szupravezető tekercs van benne, jó sok árammal, és azt robbantják fel.
    A mágneses tér összeomlik, és az elég rendes elektromos tereket tud indukálni.
  • ColdFire
    #85
    de akkor kikapcsol a rádió is nem? :S
    :D
  • deathvir
    #84
    1ébként az EMP nem újkeletű dolog ,legelőször a fúziós bombáknál figyeltek fel a jelenségre aztán már fejlesztettek ki speciális EMP bombát is ami 1 tekercset tartalmaz amit 1 robbanás szakít meg úgymond így gerjesztve önindukcót ami a végén egy nagy elmásneses impulzushoz vezet.
  • deathvir
    #83
    Ez hihetetlen :D amit műveltek,talán ha 1 kicsit értenétek a nagyfeszhez ,persze tisztelet a kivételnek (wanekra célzok éppen) akkor tudnátok ,hogy mire képes.

    Kiv vagyok hányan csináltatok tesla tekercset pl. és figyeltétek meg milyen zavarokat tud okozni....
  • KLT
    #82
    OK. Feltéve, hogy látom, hogy működik.
  • Hegyikecske
    #81
    "illetve akár tönkre is teszi a motort vezérlő chipeket." >>tökjó, szép új világ...
  • wanek
    #80
    Mutatok neked én is egy dobozt, firkálok rá pár cirill betűt, és körítek hozzá egy szép mesét. Te meg jól elhiszed. Oké?
  • trsi
    #79
    Ilyen esetekben biztos jol jonne 1 ilyen kutyu, bar nem ertem az amcsikat, naluk ez mar szerintem iparagga notte kimagat (mar mint a kozvetites),kar lenne megszuntetni. Lehet h. gonosz vagyok, de en elautozgatnek 1 felszerelt rendorautoval mondjuk 1 oracskat Las Vegasban es sarkonkent lonek egyet a cumoval, amerre jarnek sotetseg maradna az tuti.
  • KLT
    #78
    Ja még valami, a kapcsolóelemeket nem kérdezted...
    :))
    Mégis mi a túróval lehet több100 A-t kapcsolni 50 kV-on?
    Ilyen biztos nem is létezik....
    Vagy mégis?
    Ránézésre egy bivaly triac-hoz hasonlított, de nem, nem az volt.
    Ignitronnak becéztetett, és az is orosz volt.
  • KLT
    #77
    "Maradjunk annyiban, hogy neked azt mondták, te meg elhitted."
    Meg láttam is. És igen, elhittem.

    "Nem teljesítményről volt szó, hanem munkáról: "3..4 MW -os (megawatt!!)""
    Szerinted a Watt minek a mértékegysége??????
    No comment okoska...
    "Akárhogy is nézem, itt csorognia kéne 80-120 Ampernak a kondi kisütése pillanatában" na ez az! Látom kapiskálsz valamit. Ezt nem akármilyen kondi tudja.

    "A kondik méretét eleve nem említettem" én sem. De benne volt, hidd el. Egyébként 4 db cirillbetűs feliratú B30 tégla feléhez hasonló méretű volt - sajna, hogy a kapacitásukra nem emléxem, abból most több mindent vissza lehetne számolni. De akkor nem volt fontos, így nem jegyeztem meg.

    "mert képtelen lesz a kondikat így feltölteni. Talán számolj egy kicsit utána. "
    Nem tudom milyen elv tiltaná (talán semmilyen, mert működött? ;)). Csak egy DC-DC konverter. És van ideje töltögetni Amint írtam vala jó 10 perc kellett hozzá - vagy 15, a fene se tudja 2 év távlatából, de szerintem tök lényegtelen.

    A projekt ott bukott el, hogy nem volt biztonságos (veszélyesnek tűnt) a visszavert impulzusok miatt - és nekem most is veszélyesnek tűnik.

  • Praetor
    #76
    Nem megawattórát mondott, csak megawattot...
  • deathvir
    #75
    Kedves wanek!
    Először is megkérdezném ,hogy milyen tudásanyaggal rendelkezel villamosságtan terén? Azon belül is az időben változó elektromágneses térrel kapcsoltaban?
    Figyelmedbe ajánlanám ezten pdf áttanulmányozását ,mivel az eszköz alapvető felépítését és működését is tartalmazza:
    Eureka1-Brief
    Még annyit tennék hozzá ,hogy pl Marx-generátort használ ami ugye egy nagyon egyszerű módja a feszültségsokszorozásnak valamint ,a CMOS IC-k felszültségszintjeinek túllépése közbeni hibával éri el a meghibásodást.
  • wanek
    #74
    Ácsi! Ne keverd a dolgokat!
    Nem teljesítményről volt szó, hanem munkáról: "3..4 MW -os (megawatt!!)"
    Később ugye kiderült, hogy kondikat töltenek fel "40..50kV"-ra.
    Akárhogy is nézem, itt csorognia kéne 80-120 Ampernak a kondi kisütése pillanatában. Ezt a feladatot azzal a 2 aksival soha nem oldják meg, mert képtelen lesz a kondikat így feltölteni. Talán számolj egy kicsit utána.
  • wanek
    #73
    A kondik méretét eleve nem említettem, mert az jóval meghaladná az aksik méretét is. Meg más egyebet sem, mert ez szerintem handabanda.
    Maradjunk annyiban, hogy neked azt mondták, te meg elhitted.
  • Sir Quno Jedi
    #72
    Nekem olyan kell, hogy bekapcsolom és monGYUk Budapestnek annyi, soha többet nem semmi sem fog műxeni... DE legyen zsebben hordható, kis mobil eszköz. Akkó veszek egyet (olyan 5k-t szánnék rá, de csak ha van rá 5év és 77városnyi gari).
  • AgentKis
    #71
    Nem kell nagy teljesítmény. A 3-4 Megawatt 1 mikrosec hosszan az 3-4 watt*sec, azaz joule. Na ezt egy 12 voltos akksi 1 amper áramerősség mellett 0,25-0,33 másodperc alatt le tudja adni. Ha mondjuk az egész kóceráj hatásfoka 0,1% (egy ezrelék) akkor is 4, 5 percenként lőhet egy 12 voltos egy amperórás akksival 1 órán keresztül azaz 15-12 lövést leadhat. (ez kb. 4 db mobiltelefonakksi sorba kötve...)

    (A megawatt ugyan nagy szám, de a mikrosec meg kicsi...)
  • Fre576
    #70
    Vazze pont ezt akartam írni...
  • KLT
    #69
    Most miért mondod hogy marhaságot handabandáztam?
    Az akksik méretébe kötöttél bele (tévesen, de nem számít).
    Viszont annyira értesz hozzá, hogy a dologhoz kapcsolódó TÉNYLEGES műszaki problémákat fel sem említettél...
    Nyilván eszedbe sem jutna, amíg nem akarsz egy ilyesmit csinálni.
    Nagy fesazültségekről van szó, amiket IGEN rövid idő alatt kell kapcsolni, IGEN NAGY áramokkal (igen kevés veszteséggel), nem akármilyen kondik kellenek, nem akármilyen kapcsolóelemek (és az sem mellékes, honnan szed az ember megfelelő magnetront - egy hétköznapi sütőé nem jó).

    Ha bármelyik összetevő gyengébb, a veszteségek miatt lassul a folyamat, oda a az impulzus energiasűrűsége. Az energia persze kijön a cuccból, de ha nincs elég rövid időbe sűrítve, oda a hatás.

    Szóval az akksi a legkisebb gond, éppen 74 Ah-s is megtenné, legfeljebb nem lehetne vele 2-3-at lőni csak 1-2-öt.
    De mind1.
    Én láttam, te meg csak álmodd, hogy hülyeség.
  • Visor
    #68
    Ezt már KITT is tudta anno a Knight Rider -ből.
  • wanek
    #67
    Oké, ezt most miért írtad? Én azzal a marhasággal nem értettem egyet, amit KLT itt összehandabandázott.
  • NEXUS6
    #66
    Nem annyira az energia nagysága a lényeg, hanem az impulzis keltette túlfeszültség, ami akár nagyon rövid idejű is lehet, a félvezetők marha érzékenyek rá.
  • atomkrumpli
    #65
    Nem értem a hitetlenkedőket vagy 10 éve kitaláltak hasonló eszközt, a másik hogy meg tudsz állni mert a fék az működik sőt szervó nélkül is tekerheted a kormányt ha van elég erőd hozzá. Viszon ha emberünk mellé lövi a sugarat akkor pár pda,mobil,laptor vagy egy egész szerver szobát is eltalálhat
  • KLT
    #64
    Legyen, ha Te mondod biztos úgy van.
    Nekem elég, hogy láttam.
  • GyuriX2572
    #63
    Azthittem már erőnyaláb
  • wanek
    #62
    1. Már annak a 2 aksinak a fizikai mérete is nagyobb, mint amit te leírtál.
    2. Ebből te soha nem veszel ki akkora energiát. Vagy ez talán termeli az energiát?
  • KLT
    #61
    "Amennyiben iránytják a sugarakat"
    Ami elindul, kb 30 fokos térszögben rajtol.
    Ez tehát mondható irányítottnak, de a visszaverődést nem tudod kontrollálni.
    Szerintem veszélyes.
  • KLT
    #60
    2 db 100Ah-s 24V-os ólom-savas akksiból.
    Erről töltött egy spec tápegység 2 kondit kb 40..50kV-ra.
    kb 15 perc a töltés, de még ennél is több idő a magnetron visszahűlése, úgyhogy nem igazán sorozatlövő.
    Mi ezen a nevetséges?
  • wanek
    #59
    És a működéshez szükséges energiát honnan szedte? Ne legyél már nevetséges!
  • mclevi
    #58
    faszam hazugsak , "az Eureka terméke viszont csupán 2,5 méter hosszú és egy méter széles" hogy nezne ki egy rendorauto ezzel az elso kanyarba feldol