150
  • menetrend
    #30
    bocs de én rád se nagyon tudok felnézni nemhogy egy kínaira :D

    peace
  • Piedon
    #29
    Ühüm, elég volt az amcsikat meggyőzni a "terroristák" elleni hadjáratról, igaz ezzel fellendítette a gazdaságot a Bush-kormány.
    Szóval csak pénzkérdés az egész.
    Azt nem értem miért "betonprimitív" komment ha megkérdőjelezek valamit?
  • Hawaii
    #28
    Segits nekem megerteni, hogy mi koze az urruha tomegenek az emberi testre hato nehezsegi ero mertekehez.
  • xizor
    #27
    anyám borogass
  • HöfEE
    #26
    Pedig igaza van.
  • kev
    #25
    Nem írták sehol, de a kínai űrprogram rohamos fejlődésében szerintem az is közrejátszott hogy az Oroszok, technologiát adtak el Kínának.

    Onnan gondolom, hogy az egyik pillanatban még semmilyen kinai űrprogramról nem volt hír, utánna meg már arról hogy kinai űrhajósok kiléptek az űrbe. Túl gyorsan történt, ahhoz hogy ez önállóan menjen.)
  • Sanyix
    #24
    "Izrael kap 30 milliárd dollár segélyt a biztonsága növelésére, és a NASA kap 16 milliárdot a kutatásaira."

    MI? Ez komoly?
  • kernerster
    #23
    Si tacuisses, philosophus mansisses.

    Tanuld meg gyakran jól jöhet még...........főleg ahogy látlak
  • syn7h37ic
    #22
    A nullgravitáció még egészségtelenebb...
    Majd kap mindenki egy 200 kilós űrruhát, és a sulya már jobb lesz.
  • syn7h37ic
    #21
    Én is szeretem a kung-fu-t
  • Caro
    #20
    Majd centrifugatermekben fognak lakni :)
  • BCS pixel
    #19
    Holdra nincs értelme embert vinni. Bázist sem érdemes kiépíteni , mert az ottani alacsony gravitáció az ember számára egészségtelen.
  • Epikurosz
    #18
    No, igen, ezek J.F. Kennedy szavai, akit, ha igaz az egyik összeesküvés-elmélet a zsidók tettek el láb alól, mert le akarta fújni az izraeli atombomba programot.

    Aztán olyan jól sikerült nekik a továbbiakban a lobbizás és az amcsi hatalmi szervekbe való befurakodás, hogy az amcsi érdekeket is sikerült eltéríteni.

    Ezért van az, hogy manapság Izrael kap 30 milliárd dollár segélyt a biztonsága növelésére, és a NASA kap 16 milliárdot a kutatásaira.
  • assdf
    #17
    Nem lenne az annyira drága, az iraki vagy a jövőbeni iráni háború költségének töredékéből is meglenne.
    Csak épp a nasa jelenleg vegetál, annyira meg van nyirbálva a költségvetése hogy kb. cipősdoboz méretü robotoknál nagyobbat nem tud felküldeni az ürbe
  • assdf
    #16
    A nasaval csak annyi a baj hogy amerikában van az ügyvédek hazájában. Ugyanis az ürrepülés köztudottan egy tök veszélyes dolog, és nem is volt ebből semmi gond amig nem kezdtek el civileket felcipelni az ürbe mikor az egyik sikló felrobbant.
    Az ürsikló meg azért robbant fel mert egy 20 éves koncepció, az ilyen már autóból is öreg...
  • Zedas
    #15
    Jártak a holdon, nem kell megint a szokásos betonprimitív kommenthullámot legenerálni ezzel kapcsolatban.

    A probléma az összeg, mai árfolyamon az apolló missziók elképzelhetetlenül drágák lennének, soha nem tudnák meggyőzni az IQ90-es amerikaiakat (tisztelet a kivételnek), hogy ma is létfontosságú a dolog, nem csak akkor volt az, amikor fostak a komcsiktól.
  • tothzozo
    #14
    Az emberi űrutazás költséges, nagyon.
    Ezért inkább a szondákra hagyatkoznak.
    A technológia adott, az amcsik már végigjárták.
    De az összeg amibe kerülne csak az hogy, embert küldjenek fel "pár napra" nem éri meg.
    Szerintem ez ésszerű döntés főleg hogy, arra nincs technika, hogy hosszab időt töltsenek a holdon emberek.(Pl egy holdbázison)
    A legfontosabb szerintem, egy költéghatékony megoldás (lehet hajtómű vagy űrlift)
    amivel a tecnológiát és az embereket fel lehet juttatni az űrbe.
  • NEXUS6
    #13
    "Az oroszok politikailag instabilak."

    Höhöhö, ki nem az mostanában? Amúgy meg, hogy a Columbia után nem húzták le a rolót a ISS-en nem kis mértékben az "instabil" oroszokon múlt ugye. És azért az utóbbi 30 évben miníg ott van fenn folyamatosan egy orosz hapsi az űrben egy állomáson és figyel bennünket! Ha rencerváltás/peresztrojka van, ha pucs, ha olvadnak a jégsapkák, ha háborúznak, ha békét kötnek, mindíg.

    Szerintem a köv elnökválasztás után még szarabb lesz a helyzet a NASA-ra nézve. Egyrészt lesz egy gyurcsányos elbaxtukbeismerés, reformokkal, jelentős költségvetési megszorításokkal fűszerezve, és ennek keretében mindent kibaxnak megint az ablakon, amit a Bush kormányzat kezdett el, ahogy Bush is tette annakidején az előző kormányzat alatt kezdett projektekkel. Meg rájönnek arra, hogy Kína azzal hogy 3 évenként embert juttat az űrbe, kb az amcsi magán-űrvállakozókkal azonos szinten van. Egy féllábú, félszemű, félkarú, félagyú félveséjű NASA is röhögve felveszi velük a versenyt. Persze csak egyelőre.

    Na megyek azt nézem az Alfhódbázist, 2007-ben ez még mindíg olyan Sci-Fi hogy ihaj, sajna;(
  • ddt500
    #12
    Azért én erre nem vennék mérget. Elpukkan az egyik Kínai rakéta a kilövőálláson meghal 3 asztronauta és máris buknak 3 évet. A kínai AWACS program azért döglött meg mert lezuhant a prototípus rajta az összes mérnőkkel aki képben volt. Nem kívánom nekik de benne van a pakliban.
  • bomlat
    #11
    Az oroszok politikailag instabilak.A fejlesztési költségeket valóban felébe lehet vágni velük,de azon az áron hogy komoly esélyed lesz rá hogy egy politikai döntés során a teljes beleölt pénzösszeged elveszik.
    Tehát az amik választhatnak a korlátozott tervek,de garantált rendelkezésre állás,vagy a nagy léptékü tervek de bizonytalan rendelkezésre állás és ált. jövő között.
  • bomlat
    #10
    Az alapvető probléma ma hogy nincsen értelmes,vbalóban mozgosító célja a NASA-nak.
    40 éve az "emberek nyomulnak ki az űrbe és gyarmatosítanak" volt a jelszó a ,ma "kimegyünk és lessük az élet nyomait" ami távolrol sem tekinthető lelkesítőnek, és amikor haljuk hogy "két űrhajós meghalt miközben megprobálták megtalálni a marsi élet nyomát" vagy meghalt "miközben uttöröként készitette elő az útat a telepesek számára" nos, az első esetben valószinüleg leállítattod az egész baromságot,a második esetben meg elorzsolod a könycseppet a hősok emlékére és újult erővel hajtod az űrprogramot.
  • Pharaoh
    #9
    Ha szövetkeznek az oroszokkal akkor lehet ez a probléma megoldva, mert ők meg elég jók még most is a rakétatecknikában
  • bomlat
    #8
    Az ami űrprogram Von Braun által tervezett rakétacsaládra volt alapozva,amit a kukába hajitottak teljes egészében a sikló program miatt.
    A gyártóbázisokat leszerelték,a tervdoksikat muzeumba vagy megsemmisítésre küldték,a kilövöállomásokat elbontották és vagy modosították a sikló számára.
    Jelen pillanatban közel a nullárol kell indulniuk,az elmult 35 év fejlesztéseit lehuzni a wv-n és visszatérni a Von Braun féle eredeti koncepcióhoz,csak éppen mostanra már azok a mérnökök akik ezen dolgoztak nyugdíjasok,és nem adták át a tudásukat.
  • BlackRose
    #7
    Mert a régi technika más időből való a mérnökök kihaltak a mai mérnökök teljessen más technikára lettek kiképezve és most ez a más technikát kellene alkalmazni. De nem ebben van a probléma, hanem abban, hogy míg 40 évvel ezelőtt "fogták és csinálták" ma megfulladnak az adminisztrációban és az előírásokban stb. öregebb asztronauták nevetnek amikor a jelenlegi Shuttle biztonsági marhaságról van szó, lebénították az egéssz kutatást, mert a kockázatot szinte nullára akarják venni (ami lehetetlen) de még ha lehetséges akkor sincs értelme mert teljessen megbénítja a dolgokat. Az előrehaladás soha sem az előírások betartásáról szólt, hanem a pillanati lehetőségekről... valaki egyszer okossan mondta "you don't make history by following the rules, you make history by sizing the moment...", probáld ezt ma meg amikor az állam mindenbe beleavatkozik és amikor számtalan ügyvéd zúg a fejed körül és alig várják, hogy a legkisebb "hibát" elkövesd és már perelnek is... szóval a "can't do nation" ennek az eredménye.
  • Amergin
    #6
    Kína sosem volt (és remélem nem is lesz) akkora imperialista hatalom mint az USA. Remélhetőleg ő válik mihamarabb a világ vezető hatalmává. Jobb lesz az úgy mindenkinek...
  • Szefmester
    #5
    ezt én sem értem ne aggódj, mennyi is volt a számítógépes összteljesítmény akkoriban? mint egy mostani mobiltelefon? akkor tegyenek be nekik egy laptopot oszt jóccakát, máris kilókat/mázsákat spóroltak..
  • BlackRose
    #4
    Tetszin a 911 utána új amcsi "can't do nation" szellem... valamikor ha útban volt a hegy, ők elmozdították... a lehetetlen az ismeretlen szó volt... persze most más időket élünk, más szelek fújnak, az amcsik ma már abban is vesztesnek látják magukat amit 40 ávvel ezelőtt meg tudtak csinálni. Igazi előrehaladás, remélem jön egy post 911 elnök aki véget vet ennek a baromságnak és nem fogja tovább csődbe zavarni az országot, ugyanakkor kilép az emberek életéből és akkor a "can't do nation" átváltozik "can do individual"-ra és ha az egyén nincs fékezve akkor a társadalom visszafoghatatlanul fejlődik és az ilyen "szkeptikus" kijelentések teljessen feleslegessé válnak...

    nem is olyan régen egy ilyen kijelentés járta körbe a világot...

    "We choose to go to the moon. We choose to go to the moon in this decade and do the other things, not because they are easy, but because they are hard, because that goal will serve to organize and measure the best of our energies and skills, because that challenge is one that we are willing to accept, one we are unwilling to postpone, and one which we intend to win, and the others, too."

    Ez egy teljessen más szellem volt, egy győztes keményen dolgozó ember szelleme, és ma mi van? Nem tudom, de kétlem, hogy az aki a futam előtt már vesztesnek érzi magát győzhet. Remélem időben észheztérnek és felfogják, hogy nem Kínával van a baj, hanem velük.
  • Pharaoh
    #3
    Mert nincs a holdraszállásra a új tecknika, mivel nem foglalkoztak vele, így nem is fejlesztették csak a földkörűli eszközöket. Ezért számolnal, hogy 2020-ra lesz meg az új technika.
  • googlekereso
    #2
    Hát én valahogy nem tudok felnézni egy ÁTLAGOS! kínaira mert az menny is? 170-175 cm magas ( én hajszál pontosan 181 cm vagyok)
    (azért ne vagyetek túl komolyan(de a magasságom az tényleg ennyi))
  • Piedon
    #1
    Most ezt én nem értem, ha már egyszer leszálltak a Holdra, a "régi" technikával az amerikaiak, akkor a mostani "új" technikával miért nem tudnak? Vagy ez csak simán pénzkérdés? Felvetődik a gyanú bennem, hogy talán nem is jártak a Holdon?