150
  • eto demerzel
    #110
    no azert nm ilyen sotet a szitu. teny hogy mindket orszagnak vannak gyenge pontjai. de hol nincsnek. abban viszont waneknek van igaza hogy elobb ismerjuk meg a kornyezetunket, de a vilagur is ide tartozik. kerdes a prioritas. anno volt 1 hires kapitany aki probalta az emberek figyelmet felhivni a fold nevu bolygora. es ezt ugy hogy konyorgott masoknak tamogassert. ma mar csak paran emlekeznek erre az emberre. helyet atvettek a discovery-s g.i. joe-k hada akik hala megveto batorsaggal neznek szembe a fenevadakkal. nm fikazom oket de hol van itt a termeszet bemutatasa? az egesz valahol egy j.c.van dame filme emlekeztet, ahol minden utes utan a ficko befeszit. mesterkelt az egesz.
  • Epikurosz
    #109
    Amúgy, meg minek vagytok így elájulva Kínától?

    Az amerikaiaknak nincs félnivalójuk, mert ami ott Kínában is van, az a sok mocsok, és iskolázatlanság, hát nem egy belépőjegy Utópiába.

    Amerika sem különb, csak ott mások a színek. Képzelld magad elé azt a sok hajléktalant, akik egy szemetes, sötét utcában egy hordóban gyújtott tűz mellett melegednek, és közben nagyokat húznak egy mocskos viszkisüvegből...
    Vagy az egyetemi előadások szünetében kápszerező fiatalokat (feltéve, hogy épp nem lövöldöznek).
    Egyik oldalon a rothadó kapitalizmus, másik oldalon a rothadó szocializmus. Na, jól nézünk ki!

    De, hogy mégis adjak egy reménysugarat, nézd meg Németországot, vagy Skandináviát.
    Ott dobog a jövő reménységének szíve. Én abban a modellben hiszek.

  • wanek
    #108
    Már miért is üldögélnének az emberek Afrika (vágod?) pusztaságain? Én speciel azt mondtam, hogy a Földet kéne előbb jó alaposan megismerni. Olyasmit meg egyelőre teljesen értelmetlennek tartok kutatgatni (emberek űrutazása által), ami semmi hasznosat nem erdményez. Amit ma megtudhatnának, azt eddig is tudták.
  • Sanyix
    #107
    Ha minden ember így állna a dolgokhoz mint te, még mindig afrika pusztaságain üldögélnének az emberek, és azt hinnék, hogy a pár km-es élőhelyük az egész világ, és rajtuk kívül nincs is más ember.
  • bvalek2
    #106
    "PS: a századik mitől különb, mint bármelyik másik?"

    Nem különb. Kerek szám. Kicsi rá az esély, hogy pont az lesz a sorszámom, ha miközben írom a szöveget, többen hozzászólnak. A postai 100-as sorszámot is félretettem, de van otthon 001-es is
  • wanek
    #105
    Rosszul írtad neki, mert így nem biztos, hogy felfogja. Azt kellett volna írnod, hogy nézze meg, hogy ki írta a századikat :)

    PS: a századik mitől különb, mint bármelyik másik?
  • bvalek2
    #104
    Nézd meg az alatta lévőt, hogy ki írta...
  • irkab1rka
    #103
    nyehehehe :)
    mellléééé :)
  • eto demerzel
    #102
    hat ha a kinai aksi ilyen milyen lehet majd a holdjaro? azert nm kell lebecsulni oket. a kinai autok kiutik lassan az europai autokat. ha masban nm hat arban. :)
  • bvalek2
    #101
    WOW, Enyém a századik!
  • bvalek2
    #100
    Szerintem a kínaiaknak megvan minden esélyük rá, hogy előbb lépjenek a Holdra. És ne vádoljátok őket olyasmivel, hogy csak az orosz technika miatt van. A kínai űrprogramot még Teng Hsiao Ping szorgalmazta, már 25 éve dolgoznak rajta, hogy embert küldjenek fel. A Szojuz űrhajó konfigurációja a legegyszerűbb, ezen nem érdemes változtatni. Az elektronika, a meghajtás, az egész hordozórakéta sok évtizedes kínai fejlesztés eredménye. Meg is szenvedtek érte, mire idáig jutottak. Sok baleset árán van most egy megbízható hordozórakétájuk, amire rá mernek bírni egy emberéletet. Az űrhajót ember nélkül 5-ször vagy hatszor lőtték fel, hogy biztos működjön. Ezzel szemben az oroszok és az amcsik annak idején sokkal inkább kockára tették az embereik életét.
  • Epikurosz
    #99
    Hát, igen, ezek az átkozott aksik.

    Nemrég vettem a teszkóban 3000 (három ezer) forintér egy LED-es szerelőlámpát. Olyan hosszú, és 26 db. fehér led van benne, + 1 piros.

    1,5 órát kell tölteni, és kb. 4 órán át világít, amely idő alatt még a nemzetközi űrállomás (ISS) kilazult csavarjait meg lehetne elvileg húzni.

    Nos, én keveset csavaroztam vele, eleve nem csavarozok este, napnyugta után, mert az nem szerencsés, de kb. 1 hónap után kifingott.

    Az történt, hogy nem figyeltem a töltési időre, túlléptem a 1,5 órát, és - töltési idő szabályozó persze nem volt benne - az egész felmelegedett, és az aksiból kifolyt a savas trutymó.

    Most már csak közvetlen áramellátással működne, aksival nem is merem üzemeltetni, emrt még felrobban nekem, mint a Challenger, és én lennék a kínai űrtechnika következő hősi halottja.
    Ja, hogy nem mondtam, hogy ez kínai gyártmány? Óh, kérlek, ez magától értetődő. Manapság olcsó kütyü kínai. Így leszünk mi magyarok lassan tajkonauták. :-))
  • BCS pixel
    #98
    te az áldokumentum filmek áldozata vagy :D
    ajánlok figyelmedbe egy magyar áldokumentum filmet is ami a csendgépről szól :)
  • eto demerzel
    #97
    :))) felolem lehet GIGA LOL is.
  • wanek
    #96
    MEGALOL!!!!!
  • eto demerzel
    #95
    nekem is olyan van. elegeted vagyok vele bar a gyar szerint 3 ora kellene az aksit feltoltse de sajna csak 8-9 alatt sikerul. es nm azert mert regi. kerdeztem a szervizt es csak vonagatak a valukat.
  • eto demerzel
    #94
    :)) sajnalak wanek. verdogol a saljat kistilu korlatolt vilagodban, tele eloiteletekel masok irant. saljat maradisagodat vetited ki masokra. van egy olyan mondas hogy: ahanyi nyelvet tudol anyi ember vagy. de ez nnm rollad szol. amugy SKH (semmi kozod hozza) hogy hol forumozok, nincs zsido mentalisom, nm tudom honan veszed, epp beszelgethetunk angolul is, es akkor most angol mentalisom van vagy lesz? magyarnak tarthatod magad bar szerintem etalon szerencsere soha nm lesz beloled. amugy ez a resz nm arrol szol hogy 1mast baszogasuk, toled eltekintve, ergo ezenel eltekintek a mocskolodasodtol. tobbre nm vagy kepes en meg nm fogok lealacsonyodni a te szintedre. sajnalom hogy eddig megtetem.
  • teddybear
    #93
    Bútorszerelésre inkább a 12v-18v-os pisztoly alkalmas, annak nagyobb a nyomatéka.
  • teddybear
    #92
    Az a jó, amelyik működik. A 6000Ft-os Skill házi célokra OK. Én is ilyesmit használok, már kb. 10 éve. Egyszer kellett cserélnem az akkut, mert elöregedett, más baja nem volt.
  • wanek
    #91
    Aki napi rendszerességgel, és sok csavarral dolgozik, annak bizonyára hasznos dolog. Nekem nagyon ritkán kell "csavaroznom", így nekem ilyen aksis kütyüre nincs szükségem.

    PS: a fúrógépem tud csavarhúzós üzemben is működni, bár fúrni is nagyon ritkán szoktam.
  • teddybear
    #90
    Hát ha nincs normális érved, akkor lehet bunkóskodni. De hogy valami fényt gyújtsak a fejedben, nézzük sorjában:

    "A helyzet az, hogy már régen a Marson jártak, 1962-ben.
    Az USA pedig azért nem fordít hangsúlyt az űrversenyre mert már olyan fejlett gravitációs meghajtású járműveket fejlesztett ki a titkos bázisain, hogy évtizedekkel, ha nem évszázaddal lekörözte a mai rakétatechnikát."

    '62 az USA még csak a Mercury-program közepén járt. Mivel ebben az első három repülés is csak ballisztikus ugrás volt (kb. 15 perces űrbéli tartózkodással), és csak az utolsó 4 volt valódi, földkörüli űrutazás, közelébe sem szagoltak nem hogy a Marsnak, de még a holdnak sem. Ha meg tudták volna csinálni, azt hiszed, azonnal nem dörgölték volna az oroszok orra alá?

    Antigravitáció: Nem ismerek semmiféle természeti jelenséget, amely arra utalna, hogy egyáltalán lehetséges lenne.

    "Ezt a technológiát a második világháborúban vették át a náciktól, akik már akkor rendelkeztek repülő csészealjakkal. Ők Tibetbe mentek el a levitáció titkának megszerzéséért és ezzel a technikai ismerettel tértek vissza, közben ők is továbbfejlesztették.
    Kezdetben turbina meghajtással próbálkoztak, később elektromágneses elven oldották meg a meghajtást. És ez 1944-45 ben volt."

    Keversz mindent. Tibet, levitáció. Okkult források szerint páran képesek rá, kár hogy soha, senki nem tudta bemutatni.
    Turbina-hajtás = sugárhajtómű. A németek is, az angolok is, sőt magyar tudósok is kísérleteztek a második világháború előtt, alatt ezzel a hajtóművel. Ha érdekel a dolog találsz elég információt róla. De ez nem antigravitáció!
    A mágneses lebegővasutat is ismerjük, már működik is ilyen elven egy-két vonal. De ez sem antigravitáció!

    "A Holdon meg már bázisokat építettek és bányászat folyik olyan értékes anyagoké mint pl a He3. Ezért nem sietnek oda vissza olyan nagyon."

    Ehhez képest sokan azt is kétségbe vonják, hogy egyáltalán az amik jártak volna a holdon.

    "arról beszél, hogy 3 ember bitokol egy céget, akik a Hold bányászati jogait birtokolja
    Itt a weboldaluk:http://www.umlr.us/index.html"

    Az, hogy néhány szélhámos mit mond, nem érdekes. A Hold, és általában a Világűrrel kapcsolatos tulajdonjogi viszonyok feletti rendelkezési jog az ENSz Világűri Hivatalának jogköre, és az sohasem adott ki tulajdonlapot nem csak magánszemélynek, de államnak sem.

    "A náciknak jól kiépített bázisuk van az Antarktiszon, a 2. vil. háb. után az amcsik elmentek oda de olyan csatába keveredtek a csészealjakkal, hogy sok embert vesztettek, még hajókat is."

    A Walkűr-terv, keverve az Operation Jump-pal. Az elejétől,a végéig zagyvaság. Keveri a tényeket a kitalációkkal. A hatvanas évek közepén találta ki egy kanadai újnáci, később évekre lecsukták a szélhámosságai miatt.
  • wanek
    #89
    Szóval neked a héber az anyanyelved? Arról persze nem tehetsz, ha zsidó, de arról már igen, ha emellett még hülye is vagy.
    "1 olyan ember mondta aki ugyna nagy magyarnak tartja magat. tole tanultam" - akkor segítek neked. Én is eléggé nagy magyarnak tartom magam, szívesen segítek, ha valamit nem tudsz, persze előbb le kell vetkőznöd ezt a zsidó mentalitásodat, mert addig szó sem lehet róla. Addig fórumozz valamelyik zsidó oldalon, oké?
    Az okosságnak nem az a mérője, hogy valaki hány nyelven beszél. Természetesen az jó, ha valaki sok nyelven tud valamilyen szinten, de ettől még nem lesz okosabb, mert ha így lenne, akkor a tolmácsok lennének a legokosabbak...
  • Epikurosz
    #88
    Szerintetek - aki ért hozzá - melyik a legjobb akkus csavarozó?
    (A 6000 forintos Skil megteszi?)
  • Epikurosz
    #87
    Hát, sajnálhatod, hogy nincs.
    Amúgy, addig nincs gond, amíg nem kell több, mint 100 csavard meghúznod. (Mert ugye, a csavart meghúzzák és meglazítják, nem behúzzák, kedves edo emerzol :-)

    Nekem amúgy egy 3,6 V-os kis egyszerű akkus csavarozó (vagy más nevén: akkus csavarhúzó <- így mondjuk, de természetesen nem csak meghúzni lehet vele a csavart, hanem kilazítani is - eddig volt a magyar nyelvtani lecke az érdekelteknek :-) van.

    Ennek elég kicsi a forgatónyomatéka, úgyhogy tervezek is egy erősebbet venni.

    Ez már több éve megvan, és a legutóbbi költözködés során nem vettem elő, mert nagyképűsködtem, hogy majd én. Amikor a tenyeremen megjelentek a vízhólyagok, akkor már egyből nem voltam lusta előkeresni a csomagokból azt a kis ügyes csavarozógépet/csavarhúzógépet (na, megint egy másik elnevezés).

    Imádom a technikai kütyüket! :-)
  • eto demerzel
    #86
    p.s. ha csak ha enyibe tudtal belekotni akkor a szinted valahol egeszen lent van. az az erzesem hogy a hozaszolasaid inkabb abban merulnek ki hogy valakit blamaljal, semmi epito gondolat. eloszor a salajd ajtod elott seperjel utanna menyel mashoz.
  • eto demerzel
    #85
    ide figyuz wanek. te tanuljal meg mas nyelvet eloszor azon irjal es beszelgesel es jojon valaki oszt oszon ki neked. olyan korlatolt vagy hogy szinte faj, es szuklatokoru hogy ket szemmel nezel at a kulcsjukon. a magyar nekem nm az anya nyelvem, ezt tanultam. nm suliban mint te (mar ha jartal arra fele). apropo csavar behuzo. 1 olyan ember mondta aki ugyna nagy magyarnak tartja magat. tole tanultam. de ha nagyon okos vagy ezentul beszelhetunk heberul. es akkor meglatjuk en hogyan foglak fikazni.
  • wanek
    #84
    Fogadj meg egy jó tanácsot: sötétben ne beszélj, ha Negrot szopogatsz, mert világítani fog a szádban :)
    Olvass inkább még több UFO magazint. LOL!
  • Inquisitor
    #83
    Hmmm. Tudja a fene, a kínaiak lelkessek, a "párt" is nyomja az ilyesmibe a pénzt és a munkaórát, hogy növelje a "kínai öntudatot", meg talán tényleg érdeke is a kutatás. De ott vannak a japánok is, igaz nekik kevés pénzük van rá, de amit csinálnak az eléggé ott van a toppon mint a Hayabusa űrszonda.
    De nem becsülöm le a kínaiakat.
    Ha 10 éve valaki azt mondja, hogy a kínaiak megveszik az IBM PC/noti gyártórészlegét, vagy 3Com céget (!), akkor azt akkor Sci-Finek neveztük volna vagy viccnek. És most?
  • tom69
    #82
    Sötétek vagytok nagyon
  • wanek
    #81
    Nekem nincs "akkumulátoros csavarozó"m. Én is be tudom tekerni a csavart, ha kell.
  • wanek
    #80
    Azt hiszem kis haver, aki itt sajnálatra méltó, az te vagy ezekkel a marhaságokkal.

    "Akkor ti nem ismeritek az amerikai mentalitást" - dehogynem! Utálom is őket rendesen.

    "Aki ismeri az tudja, hogy Amerika soha nem hagyná, hogy lekörözzék az űrprogramban." - az általános iskolát kijártad már? A mentalitásod arra enged következtetni, hogy még nem.

    "megrekedtél azon a tudásszinten amit kisiskolásként tanítottak" - hmm.. magadból indultál ki? Nekem mellesleg több diplomám van...
  • Epikurosz
    #79
    A csavar behúzó az akkumulátoros csavarozó, ennyit kitalálhattál volna.
    Persze, a kolléga írásához azért kell némi kreativitás, vagy titkosírást megfejtő gyakorlat.
  • Epikurosz
    #78
    Ez a "Hitler csészealjai leigázták az Antartktiszt" témád mindent visz. Persze, ezt is kitárgyaltuk már, de azért dobd be itt is. Úgy látszik, hogy valakiknek mindenképp riogatniuk kell a náci veszéllyel, és ha nincs ilyen, akkor kitalálják.
  • wanek
    #77
    "amugy van otthon neked csavar behuzod" - meséld el nekem, hogy mi az a "csavar behuzo", mert nem tudom.
    "nm te fogod megmondani hogy tom69 hivo legyen vagy ne legyen" - ??? Mit mondtam meg kinek? Előbb tanulj meg rendesen magyarul, utána majd folytathatjuk.
  • tom69
    #76
    Sajnállak wanek meg teddybear, hogy ilyen korlátoltak vagytok.

    Inkább vegyétek a fáradtságot és kicsit ássatok bele a témába a sajnálkozás helyett, akkor talán lesz némi fogalmatok, hogy mi folyik körülöttetek a világban.

    Akkor ti nem ismeritek az amerikai mentalitást.

    Aki ismeri az tudja, hogy Amerika soha nem hagyná, hogy lekörözzék az űrprogramban. Az ebben résztvevő pénzemberek nagyon is tudják, hogy milyen felmérhetetlen gazdagság rejlik az Naprendszer erőforrásainak kiaknázásában.
    És ezt nem fogják senki kedvéért kiengedi a kezükből de legjobban annak örülnek, ha te erről csak mint tudományos fantasztikumként gondolkozol és nem mint realitásról...

    Mivel a technológia már minimum a 2. világháború idején létezett, tehát e két tény ismeretéből logikusan következik, hogy ez a munka már évtizedek óta gőzerővel folyik a nyilvánosság teljes kizárásával és félretájékozatásával.

    Egyébként ezt támasztják alá az ebben a munkában résztvevő emberektől kiszivárogtatott információk és dokumentumok is.

    Én is azt mondom, hogy HA NEM HISZED AKKOR JÁRJÁL UTÁNA és ne játszad azt mint Pista bácsi, mint amikor meglátta az első gőzhajót és azt mondta: De hát ez lehetetlen!

    Ez a technológia nem lehetetlen, csak nem fér bele a fantáziádba, mert megrekedtél azon a tudásszinten amit kisiskolásként tanítottak, és azt hiszed, hogy az emberek mindig autóval fognak járni és mindig benzint fognak tankolni, és ami ezen túlmutat az csak fantasztikum.

    Akkor nézzed meg ezt:

    Android fej a holdon ( emberfej méretű ), továbbá a Szaturnusz egyik holdja - avagy mit tud George Lucas ???


    Erdők és tavak a Marson videó


    Nem találják a MIR-t a sok más jármű miatt...


  • sokadikgab
    #75
    Hat persze,h. a Kinaik nyerik, hisz mi penzeljuk oket! Nezzetek csak korul magatok korul, hogy mi minden vann kinabol!!!
  • eto demerzel
    #74
    közelebb van az évi hárommilliárdhoz, de így is pofátlanúl magas ez az összeg. Izrael megalakulása óta 133 milliárdot feccöltek abba a kis országba az amerikai adófizetők pénzéből ami felháborító, elfogadhatatlan és tűrhetetlen állapot. es akkor mi van?

    Egyet sem. Legalábbis az én lakásomban lévők közül. miert van az az erzesem veld kapcsolatban hogy a "kakan is csomot" keresel? es lehet hogy nm csak nekem. amugy van otthon neked csavar behuzod? mert azt az urprogi kereteben csinaltak. meskulomben az ember abban hisz amiben akar. nm te fogod megmondani hogy tom69 hivo legyen vagy ne legyen. elgondolkodtato a film, a gond csak ott van hogy 62-s. a holdra szalas meg 69 volt. szoval a mars-ra hamarabb mentek mint a holdra? erdekes. altalabn az ember a kozelebbi celt eri el hamarabb nm a tavollabit. es kulomben is amsi-orosz 1uttmukodes a hideg haboru alatt?? ez olyan lenne mintha a zsidok oszefognanak az arabokal. abban viszont igazad van hogy saljat terunket sem ismerjuk elege. sajnos. es akkor az ember az urbe akar menni.
  • teddybear
    #73
    Csak helyeselni tudok waneknak, ez úgy kitaláció, ahogy leírták. Az egyik előző topikban ezt már kitárgyaltuk, keress utána, ha nem hiszed.
  • wanek
    #72
    És mit akarnak kutatgatni? Azt, hogy milyen hideg van? Ezek a kisded kutatgatások iszonyatos pénzekbe kerülnek ám! Persze, ha valaki saját maga előteremti rá a pénzt, az csak menjen, én nem tartom vissza. Sőt, én magam zavarnám el azokat, akik ilyenekről ábrándoznak, hadd kutatgassanak, ne csak a duma menjen. De az én pénzemből ne akarjanak haszontalan dolgokat kutatgatni, mikor még a Földet sem ismerjük eléggé.
  • wanek
    #71
    Te ezt el is hiszed? Ufo magazint meg rendszeresen olvasod, igaz? LOL!
    Hidd el, nagyon sajnállak. Szomorú, de a győzike-világban egyre több ilyen lesz, mint te.