Modern vadnyugat az internet
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Szocializmus meg csak nem is letezett.
> A profittal nincs semmi baj, ha értékteremtés által keletkezik, viszont nagyon nagy a baj, ha más kára az én profitom, ha valakinek veszítenie kell, hogy én nyerjek.
Ha szambaveszed azokat a milliardos tokeseket akik a nemzetkozi toket es egyben a tozsdet is mozgatjak, rogton kiderul, hogy a profitjuk mogott nincsen effektiv fedezet (munka). Ez a profit egy alapjaiban hibakkal teleaggatott rendszer miatt keletkezik ahol eloskodok keresik a jobbnal jobb lyukakat a sajton. Azt mar kevesen veszik szamba, hogy a sajtot valakiknek meg is kell termelni.
> Na ez a büdös filozófia ami miatt az emberek profitellenes nézõpontot alakítanak ki. (pl. olyan inteligens emberek is mint Einstein - "People, not profit")
Einstein bizonyitottan kiemelkedo kepessegekkel rendelkezett extrem bonyolult rendszerek megerteseben, a mai napig tanulunk tole. En nem batorkodnek ketsegbevonni, hogy nalam/nalad melyebben belelatott egy olyan bonyolult rendszerbe is mint a gazdasag.
> Na most abban igazad van, hogy ma csak a profit számít, hozzátenném, hogy fõleg a munka nélkül szerzett profit, ami éppen az a profit ami ellen szóltam az a profit ami mások vesztesége.
Ennek a profittermelesnek pedig a torvenyes hivatala maga a tozsde.
Intel.DZ77RE-75K.Core.i7-3770K.32GB.RAM.360GB.RAID.SDD.8TB.RAID.HDD.GTX660Ti.Dual.NEC.Windows.10.Enterprise Apple.Mac.mini.Core.i7-3615QM.16GB.RAM.1TB.HDD.OS.X.El.Capitan
Ezt kifejtened?
The Internet has evolved from smart people in front of dumb terminals to dumb people in front of smart terminals.
The Internet has evolved from smart people in front of dumb terminals to dumb people in front of smart terminals.
Na most abban igazad van, hogy ma csak a profit számít, hozzátenném, hogy fõleg a munka nélkül szerzett profit, ami éppen az a profit ami ellen szóltam az a profit ami mások vesztesége. Viszont legyünk reálissak, ha munka által szerzünk profitot akkor az nem, hogy rendben van, hanem az egyetlen dolog ami miatt reggel felkelünk és dolgozni megyünk, tehát egy nagyon fontos dolog. Kérdés... ki az aki miatt az ember képes munka nélkül is profitálni? Válasz az állam és annak az intervencionalista politikája. Szabad piacon profitot csak PRODUKTIV munkával lehet szerezni, és csak olyannal amelynek az gyümölcse kell az embereknek (mert csak akkor fizetnek érte). Állam ugye ezt lenullázza és egy csomó embernek lehetõséget ad ez nélkül is profitálni, megjegyezném, ez a profit mindég a dolgozó emberek vesztesége.
Intel.DZ77RE-75K.Core.i7-3770K.32GB.RAM.360GB.RAID.SDD.8TB.RAID.HDD.GTX660Ti.Dual.NEC.Windows.10.Enterprise Apple.Mac.mini.Core.i7-3615QM.16GB.RAM.1TB.HDD.OS.X.El.Capitan
De van: "elhivatottsag". A baj az, hogy a mai generacio el sem tudja kepzelni, hogy ez micsoda mert jelen pillanatban az egyetlen dolog ami osztonzi oket az a profit. Ezt latjak, ezt tapasztaljak, ez az idealis.
A profit meg olyan dolog, hogy a megszerzesehez nem minden esetben van szukseg a minosegre, sot ahogy globalizalodunk egyre kevesbe van jele minosegnek.
Ha lopás, vagy vagyonszerzés érdekében csalás történik akkor van joga a rendõrségnek (államnak) közbelépni, sõt akkor talán kötelessége is, ha csak qva anyáznak vagy radikális véleményt nyilvánítanak ki, akkor az legyen a fórum tulajdonossának-karbantartójának és persze a fórum user-einek a dolga (mert ha a user--eknek nem tetszik a dolog és a tulajdonos nem lép közbe, akkor a user-eket veszíteni fogja - ami nem érdeke, tehát nagyon is tudja a tulajdonos-karbantartó, hogyan kell mûködtetni a rendszert, a piszokul okos politikusok, bürokraták vagyis az állam nélkül is.
Intel.DZ77RE-75K.Core.i7-3770K.32GB.RAM.360GB.RAID.SDD.8TB.RAID.HDD.GTX660Ti.Dual.NEC.Windows.10.Enterprise Apple.Mac.mini.Core.i7-3615QM.16GB.RAM.1TB.HDD.OS.X.El.Capitan
Ez úgy gondolom elég diktatórikus megoldás és igen csak sérti a személyiség jogokat...én igy gondolom 😊 Persze, ha qva anyázik vki akkor rendben van.De ha pl. az igazságot probálja be bizonyítani és azt akarják begyüjteni...az durva.
FX6300 4.5G " GTX1070 " DDR3 2000 CL9 " CTG 550W80P
Annyira nem bonyolult. Csak megkeresik a beirasokat kuldok ip cimet, az alapjan pedig ket dolgot tehetnek: lelokik a halorol a hozza tartozo felhasznalot vagy kimennek es begyujtik azt aki irogatott. A lehetoseg es a felszereles megvan, csak szerencsere meg nem veszik komolyan az internetet. Egy forumba irogato es az azt olvaso emberekrol mar most is lehet teljesen automatikusan letartoztatasi listat csinalni (legalabbis a hozzaferesek tulajdonosairol). Szerencsere eddig csak kinara volt jellemzo ezen listak felhasznalasa.
Viszont jelenleg a rendorseg elsodleges feladata az allam vezetoinek a vedelme (mostanaban eppen az allampolgarok ellen). A torvenyek sem igazan jok, de ami jo azt sem tartja be senki, meg a rendorseg sem.
Intel.DZ77RE-75K.Core.i7-3770K.32GB.RAM.360GB.RAID.SDD.8TB.RAID.HDD.GTX660Ti.Dual.NEC.Windows.10.Enterprise Apple.Mac.mini.Core.i7-3615QM.16GB.RAM.1TB.HDD.OS.X.El.Capitan
P3 Celeron 1000 Mhz, 512 MB SDRAM, Ati Radeon 9550 256 MB, Maxtor 160 GB Minek több?
Mint az életben sehol sincs meg az esélyük a hozzá nem értõknek és ez így van rendjén.
Nehogy már egy rakás hülye miatt kelljen egyenlõsdit játszani meg beszabályozni mindent. (Az állam/rendõrség meg leteheti a mancsát a netrõl - "webbûnözõk" helyett keressenek olajmaffiózókat, akármelyik minisztériumban elõfordulnak.)
P3 Celeron 1000 Mhz, 512 MB SDRAM, Ati Radeon 9550 256 MB, Maxtor 160 GB Minek több?
http://janoszen.hu/ | http://en.janoszen.hu/
Viszont ahogy a jelenlegi valos rendorseg is egyre inkabb az allamot vedi az emberek ellen, ugy az internetes megfeleloje is egyre inkabb ezt teszi. Innentol mar nem a sima rendorseg a jo szo hanem a politikai rendorseg. Sajnos ezen csak az emberek tudnak valtoztatni.
Technologiai szinten pedig vannak jo megoldasok, csak a szoftverfejleszto cegeknek nem all anyagi erdekukben biztonsagos rendszereket kesziteni, ugyanis szamukra fontosabb a cegek erdekeinek vedelme. Ha az ember hazan meteres lyukak vannak, csak azert hogy kideruljon ha veletlenul masolt zenet hallgat, akkor nem csoda hogy ezen a lyukon elobb utobb bunozok maszkalnak be mintha a fal ott sem lenne.
0 50 100% bûnözés
Nincs megoldás, a dolog mindég valahol ezen a skálán helyezkedik el, az oktatás és a önkéntes érdeken alapozott biztonsági intézkedések a cyberbûnözést a 0 felé (de soha nem a oda) tennék. Persze az Internet sem különbözik a reális világtól és ha valaki az Internet által lop, Internet által csal, hogy másnak kárt okozzon vagy vagyonát megszerezze azt teljesen a törvényeknek megfelelõen bûntetni kell. De itt a beavatkozásnak végét kell vetni, ezen kívûl már egyrészt kontraproduktív lenne a dolog, másrészt pedig a szabadságot korlátozná.
Intel.DZ77RE-75K.Core.i7-3770K.32GB.RAM.360GB.RAID.SDD.8TB.RAID.HDD.GTX660Ti.Dual.NEC.Windows.10.Enterprise Apple.Mac.mini.Core.i7-3615QM.16GB.RAM.1TB.HDD.OS.X.El.Capitan
Xbox360 gamertag: Alwares, Nintendo Wii Lenovo Thinkpad T400
1. csak kb 10 év múlva lenne valami hatása
2. ez nem általános iskolás anyag
3. a diákok fele nem akarná/nem tudná megértani, hogy mi hogy mûködik
4. a 14 éves 10-es iq-jú pistike úgyis rákattintani minden "ingyenpornó" linkre
Intel.DZ77RE-75K.Core.i7-3770K.32GB.RAM.360GB.RAID.SDD.8TB.RAID.HDD.GTX660Ti.Dual.NEC.Windows.10.Enterprise Apple.Mac.mini.Core.i7-3615QM.16GB.RAM.1TB.HDD.OS.X.El.Capitan
Intel.DZ77RE-75K.Core.i7-3770K.32GB.RAM.360GB.RAID.SDD.8TB.RAID.HDD.GTX660Ti.Dual.NEC.Windows.10.Enterprise Apple.Mac.mini.Core.i7-3615QM.16GB.RAM.1TB.HDD.OS.X.El.Capitan
Különben a rendõrség nem felesleges szervezet, a kérdés, hogy mit csinál a rendõrség, hogy mire van felhatalmozva és hogyan dolgozik.
Intel.DZ77RE-75K.Core.i7-3770K.32GB.RAM.360GB.RAID.SDD.8TB.RAID.HDD.GTX660Ti.Dual.NEC.Windows.10.Enterprise Apple.Mac.mini.Core.i7-3615QM.16GB.RAM.1TB.HDD.OS.X.El.Capitan
Ide nagyon jól illik az a bizonyos Benjamin Franklin idézet, amit már mindenki unalomig ismer.
"Akik szabadságjogot adnak fel azért, hogy szusszanásnyi ideig biztonsághoz jussanak, nem érdemlik meg sem a szabadságot, sem pedig a biztonságot"
Intel.DZ77RE-75K.Core.i7-3770K.32GB.RAM.360GB.RAID.SDD.8TB.RAID.HDD.GTX660Ti.Dual.NEC.Windows.10.Enterprise Apple.Mac.mini.Core.i7-3615QM.16GB.RAM.1TB.HDD.OS.X.El.Capitan
Akkor rendõrség sem kell, mert az csak egy felesleges szervezet, hogy megrendszabályozzák a bûnözõket.
Mivel az Internethez egyre többen férnek hozzá, egyre több a naiv felhasználó - ezzel együtt az õket kihasználó bûnözõ is.
Mivel a naiv felhasználó átverése nem csak önmagának, hanem másoknak is árt (és a naivitás megszüntetése gyakorlatilag nem eszközölhetõ, csak a naiv felhasználók kitiltásával - ami megint egy nem jó megoldás), ezért ebbõl következõleg szükséges a bûnözõket kordában tartó rendõrség is.
Biztonság vs. személyiségi jogok - melyiket áldozzuk fel?
[A64 3200+, 2gb ram, 9800GT] SE Xperia Ray
Intel.DZ77RE-75K.Core.i7-3770K.32GB.RAM.360GB.RAID.SDD.8TB.RAID.HDD.GTX660Ti.Dual.NEC.Windows.10.Enterprise Apple.Mac.mini.Core.i7-3615QM.16GB.RAM.1TB.HDD.OS.X.El.Capitan
Nem a lényeg, hanem a fontos!
jah, persze... Az egész világon egyetlen dolog van, amely fölött még egyik kormánynak sincs irányítása - az internet - és nagyon szúrja az oldalukat, gyors megoldások kellenek, nehogy valahol szabadon kommunikáljanak az emberek, hozzáférjenek korlátlanul az információhoz és véletlenül rájöjjenek hogy kormányzati szinten basszák át õket generációk óta... <#violent>#violent><#wilting>#wilting>
Nem a lényeg, hanem a fontos!