127
  • L3zl13
    #7
    Bocs. Nem hullámegyenlet, hanem hullámfüggvény.
  • L3zl13
    #6
    Én sem nagyon vágom, de kvantumszámítógépnél nem az a lényeg, hogy a méret le van csökkentve annyira, hogy egy atom hordoz egy bitnyi infót, vagy egy atom alkot egy logikai kaput pl. Ettől ez még nem lesz kvantumszámítógép.

    Valami olyasmiről van szó, hogy a qubitek értékei nem csak konkrét értékek (pl egyesek és nullák) lehetnek hanem ezek szuperpozíciói is. És egy n kubitből álló regiszter értéke ezért nem csak 2^n különböző érték valamelyike lehet, hanem valamiféle bonyolult hullámegyenlettel leírható érték... Wiki - Quantum computer
  • qtpman
    #5
    há me az elektronok helyet atomok roangálnak az'áramkörbe' bár nemtom tök gyökér vok ehez :))
  • wander01
    #4
    nem vágom én sem, de a lényege a kvantum szgépnek valami olyasmi hogy magát a tranzisztorokon alapuló számítási folyamatokat atomi szintre csökkentik. tehát egy kapu nem egy tranzisztor lesz mint a jelenlegi gépeknél hanem egy-egy atom, vagy valami ilyesmi. nem igazán értem a dolgot de jol hangzik :P meg azt hiszem hogy a fénnyel is mahinálnak valamit, optikai alapokra helyezik át a dolgot, amivel sokkal nagyobb sebesség érhető el... de mint mondottam, valoszinüleg most valami hatalmas baromságot mondtam :)
  • metaljesus
    #3
    ez baromi jól hangzik, de az hogy atomi szinten legyenek a bitek, nem inkább az adattárolásban lenne hatalmas áttörés? nem értem hogy jön ehhez a hatalmas számításigény. valaki okos légyszi magyarázza már el :)
  • egyember1
    #2
    jó lesz, csak aztán nehogy elhasználják az összes atomot meg részecskét!
    nem szabad azt hinni, hogy a bolygónk készletei kimeríthetetlenek! ;)
  • Mister
    #1
    Végülis sokkal kisebb, mint annó a mai PC őse :)
    De azért még nem tudom elképzelni az asztalomon... :D