114
  • Gargantua
    #74
    Csak azért így szerzibe az ember mert sajna nincs miböl megfízetni a dolgokat. Én is több erredeti termékel rendelkezek otthon, de nem azért, mert azzonal lecsaptam hanem vártam még számomra megfizethető lesz számomra.
  • BiG G
    #73
    aszfaltozók a királyok. szerintem meg kell becsülni ha valaki bejutott, és meg kell tartani az accot, úgy hogy nem ugat be (divat leszólni a feltöltők hibáit...), szépen visszaszídel (1.xxx arány alatt mocsok aki torrentezik), és esetleg még segít is a fórumokon/hozzászólásokban.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Btw, 1,5 hónap és megnyilik a meghivás, ha igaz a kiirás :)
  • panther112
    #72
    Általánosságban az egész letöltést ellenzőknek írom:
    Elég komoly cégekről, szervezetkről van szó, ha zavarja őket, oldják meg, hogy ne lehessen. Ha emiatt csődbemennek, az ő bajuk. Ha az ételt, ruhát, bútort, stb. is úgy lehetne beszerezni, mint ezeket akkor azokért se fizetnék soha. Tőlem senki nem várhatja el, hogy becsületes legyek, teremtsen olyan körülményeket, amivel rákényszerít erre. Amúgy pedig, ha tényleg annyira zavarná őket, akkor régen intézkedtek volna, nem hinném, hogy szerencsétlen, és naiv széplelkek tartják fenn ezt az állapotot. Erre talán legjobb példa a Microsoft, nem hiszem, hogy azért lehet minden programjukat ingyen beszerezni, és 3 perc alatt feltörni, mert annyira ostobák lennének, bizonyára tudják, hogy nekik mi felel még meg, és mi nem. Ha tényleg szorult helyzetbe kerülnének bizonyára nem egy file lefuttatásával lehetne a Vistát átverni... hanem valószínűleg sehogy, akkor pedig meg is venném, mert szükségem lenne rá, máshogy pedig nem tudnám beszerezni, mint ahogy a kenyeret is vásárolom, nem pedig lopom. De ha úgy lehetne beszerezni, mint most a Vistát, 100% hogy nem fizetnék azért se soha.
  • Aramir
    #71
    Jó az kábelhez is, legalábbis én ugyanazt használom Chellonál (CfosSpeed), mint adsl-nél, és nem vettem észre, hogy max feltöltésnél szinte használhatattlan lenne böngészésre a kapcsolatom.
    http://cfos.tx.hu/
  • JTBM
    #70
    A cikkben említett torrent oldalon egyébként minden létező fent van, amire az embernek szüksége lehet. Persze mindig csak az aktuális cuccok.

    Az én tapasztalatom az, hogy én állandóan kevesebbet töltök le, mint amit fel. Kevés olyan tartalom van, ami engem érdekel. A legtöbb letöltésem GB-ban a HD filmek. A feltöltési sebességem kb. 40-50K, amit általában még ki sem tudok használni, mert annyira sokan akarnak feltölteni. Ennek ellenére az arányom folyamatosan javul, mert ha ba van kapcsolva a gép (napi 3-4 órát), akkor töltök is fel, persze ha van kinek.

    Persze nem töltök le mindent, ami megjelenik...
  • JTBM
    #69
    A jó játékok szerintem úgy lehet levédeni, ha a netes egymás elleni játék nem megy a feltört verzióval. Ez általában így is van, kevés olyan játék van, amivel neten is lehet játszani.

    Mivel a gép elleni játék tized annyira sem izgalmas, mint egy élő ellenféllel szembeni, ezért azt a játékot, ami erre érdemes, meg is veszi az ember...

    A sz*r meg fennmarad a rostán.

    A játékok 70%-át már eleve le sem töltöm, a 30%-nak pedig fele hatalmas csalódás, amire később az arányomat is sajnálom.

    A jó filmeket így is, úgy is moziban nézem meg, a rossz filmeket pedig úgysem nézném meg, sokszor a letöltött is megy a kukába az első 10 perc után...

    A sorozatokat pedig 1 év múlva megnézem a TV-ben is. (Már amelyiket leadják)

    Az igazi csemege a HD-s (720p v. 1080p) film, de azokat nem lehet úgysem sehol sem megvenni Magyarországon, úgyhogy ott szerintem semmiféle kárról nem lehet beszélni...
  • Yv@n
    #68
    Cfos nem adsl-hez jó csak? mert kábellel akkor nem sok hasznát veszi. Egység sugarú usenek megoldás lehet, ha a kienő adatmennyiséget limiteli a torrent kliensben kb 5k-val a max kimenő alá.
  • Vamp17
    #67
    Wilddog: sztm mar a cikkbol mindenkinek kiderult hogy melyik oldalrol van szo :) sot sztm a jogvedo szervezetek is tisztaban vannak ennek az oldalnak a letezesevel (mar ha nem teljesen hulyek) szal annyira nem kell aggodni :)

    amit a cikkben irt hogy azert nem szeretik a **-ot (eze en se irom le :) ) a release group ok mert hamar kirakja a cuccost az is erdekes. mondjuk meg mindig van varakozasi ido asszem. kb 2 nap tan PRE utann amig atkerul ftpkrol. + a release group ok maguk is varnak neha a releasekkel nehogy botrany legyen. pl egy bizonyos release group egy bizonyos nepszeru bortonos sorozat szinkronjat az elso evad 12. reszeig megtudta volna szerezni kozvetlen az 1 resz leadasa utan :)
  • Sanyix
    #66
    Mert a letöltési csomagok visszaigazoló csomagjai (ami jelzi a küldőnek hogy a fogadó megkapta az adatot, és a küldő csak a visszaigazolás után küld újra), bedugulnak a sima feltöltésbe. Erre van a cfos, cfosspeed program ami nagyobb prioritás ad a visszaigazoló csomagoknak, így azok időben megérkeznek, és így nem lassul a letöltés. És a többség ezt használja.
  • wander01
    #65
    csak egy kis jozan paraszti ész kell ahhoz hogy tudjon az ember seed-elni és böngészni egyszerre de lehet hogy tul bonyolult a dolog és nálam nincsen rendben valami, esetleg nagy technikai zseni vagyok (amit erősen kétlek ). a bonyolult megoldás a következő, példálozok kicsit a saját dolgaimmal: nekem a max feltöltésem kb 70-80k/s között mozog valahol. Ennélfogva lekorlátozom a feltöltést 60-65k/s-re, és mellette vigan böngészek, esetleg mást töltök ha a lefele szálon nincs max kihasználtság (ha fizet érte az ember akkor ugye használja is ki nemde?

    insp: igen, valoszinüleg az 56k-s dial up korszakban is volt rengeteg DC hub :)
  • Mardel
    #64
    Nemigaz, felette vagyok, mégsem küldhetek. Kamu.

    Ha jól tudom 3 terra up és 3-mas arány elérése kell a meghívó küldéshez. :)
  • Wilddog
    #63
    Emlegettek itt tracker neveket és linkelgettek. Utána pedig megy a siránkozás, hogy megint egy nagyon bezártak.
    Hát az azért lesz, mert felelőtlenül nyomokat hagytok.

    Hülyék.
  • peterx
    #62
    :D EGyébként én ennek tulajdonítom hogy a többség miért nem szeret feltölteni mert zavaró hogy nagyon lassú lesz a net... Erre a problémára kéne keresni megoldást nagy technikai zseniknek. Akkor valóban arany élet lenne nem csak a warezon hanem MINDENtéren ahol net van
  • saco
    #61
    látom megy a flame ;)
  • insp
    #60
    Volt már jóval előtte :)
  • wander01
    #59
    forrosodik a rézvezeték, és emiatt csökken az átviteli képesség. tudományosan bizonyitott tény hogy a meleg rézdrot kevésbé vezeti a warezt...
  • wander01
    #58
    akkoriban a kerületben kb az elsö 50 emberben voltam akinek adsl-e lett. kétlem hogy joval elötte lett volna már dc :) és ez bizony nem ma volt, bár a dc már akkor is szar volt :D
  • peterx
    #57
    mondja meg vki hogy mi annak a technikai háttere, hogy ha maxon töltesz fel akkor a letöltési sebesség enyhén szólva NAGYOn belassul? a kábelek nem bírják ezt vagy miért van ez? (kábelnetem van)
  • insp
    #56
    A DC hazai hajnalán sok-sok évvel ezelőtt még szuper volt, te valszeg már egy későbbi állapotról beszélsz...
  • Gerygrey
    #55
    Egy szó sem esik arról, hogy a nemzetközileg is legnagyobb trackerekre nem kell sem regisztráció, nincs arányfigyelés, és az esetek túlnyomó részében gyorsabban is lehet letölteni, mint az itthoniaknál

    Ismered te a külföldi, zárt regisztrációs/meghívós trackereket? Honnan tudod hogy nincs nagyobb/gyorsabb mint mondjuk a Pirate Bay? Persze, időnként jó tud lenni a TPB és az isohunt, ritkább/régebbi cuccokat olykor jobban megtalálok rajta mint az itthoniakon, és olyankor az sem zavar hogy valamire egy hétig kell várni. De az új megjelenésű dolgokat mindig a cikkben szereplő trackerről szedem le, általában full sávszéllel (1.1-1.2 megabyte/s), külföldiről próbáltam régebben 1-2 játékot megjelenés körül leszedni hogy spóroljak a BH-s arányommal, de a közelébe nem ér sebességben, mint ez a magyar.
  • kow83
    #54
    Szerintem fent van itt az meginterjúvolt tracker:

    Magyar tracker katalógus
  • heyman8909
    #53
    ha jól tudom ez a majomparade.com -ról való ürge aki éppen nyilatkozik. egész jó kis site, számomra ez, meg a bitbarat ami még király torrent oldal
  • m4G1c
    #52
    "Ez utóbbi oldalon mellesleg gyakran van olyan érzésem, hogy az adminisztrátorokat is beleértve a userek nagytöbbsége a privi.hu szinvonalán megragadt."
    - akkor nem csak nekem tűnt fel :)
    de sajnos tényleg így van.

    A cikk alapjául szolgáló oldal amúgy tényleg bestof, csak azt nem értem, hogy miért rossz a torrentbits kódja. Abban van pölö rendes keresés is :)
  • winnie
    #51
    "és az esetek túlnyomó részében gyorsabban is lehet letölteni, mint az itthoniaknál."

    bullshit:) necces lenne. itthon a regges trackereknél maxszal lehet tölteni. ennél eleve nem lehet gyorsabban, de public trackeren már a max is szép dolog, mivel ott nincsenek "főállású" seedeerek olyan arányban.

    "A kínálatról meg már nem is beszélve..."

    höh. kíváncsi vagyok hogy mennyi szinkronos filmet találsz egy publik külföldi trackeren. nyilván a magyar usert főleg ilyesmi érdekli.

    "Én már nagyon régen torrentezek, amikor elkezdtem, akkor itthon még egy tracker sem volt."

    vagy csak nem tudtál róla:) de most már ezt is tudjuk.

    "És ha már file-cserélés. Egy szó sem esett a többi alternatíváról,"

    azokról akkor esett szó, amikor aktuálisak voltak. nem hiszem, hogy értelme lenne újra leírni minden alapvetést. (ráadásul az irc-t nem is említetted.)
  • Yv@n
    #50
    "Egy szó sem esik arról, hogy a nemzetközileg is legnagyobb trackerekre nem kell sem regisztráció, nincs arányfigyelés, és az esetek túlnyomó részében gyorsabban is lehet letölteni, mint az itthoniaknál."

    Ezt ebben a formában én nem merném kijelenteni. Külföldi trackeren keresztül én még nem tudtam 12MBps-el húzni. Az említettel viszont nem ritka.

    Torrent oldala válogatja. Van olyan is persze, ahol 56k-s modemmel is engedik a feltöltést, ott ezt nem fogod látni. (Ez utóbbi oldalon mellesleg gyakran van olyan érzésem, hogy az adminisztrátorokat is beleértve a userek nagytöbbsége a privi.hu szinvonalán megragadt.)
  • Morden23
    #49
    Tulajdonképpen magas aránynál megkapod a kedvezményedet (mint ahogy GeryGrey is írta, jó magas arány, ergo jóideig nem kell foglalkoznia a feltötléssel).

    Igazából az egész torrent-dologban valamilyen szinten az a filozófiai szépség, hogy nem az egyénre, hanem a közösségre, mint egyének összességére épít: egy koma feltölti, te letöltöd és visszaseedeled, és tőled is töltik. Az adok-kapok igen jó megvalósítása.

    Ami ezen túl megy, az már csak az egyes egyének önálló igényeit jelenti (nem létező, csak érzékletes példa: ha naponta 5 DVD-t akarok letölteni, és nagyon nem akarok várni azzal, hogy seedeljek "mindenféle hülyének", akkor persze idegesítő az arányrendszer).

    Szóval a mellett, hogy a warezolással bizonyos elvi (nem jogi) kérdések kapcsán nem igazán értek egyet, a torrentezés legalább tényleg egyfajta kalózbecsületre épít, ami (szerintem) nem elhanyagolható.

    Persze ez most csak elmélkedés volt.
  • smv
    #48
    A torrent alapjaival az a problémám, hogy oké-oké 3 megabites letöltés, fe az up az tetű lassú nálam is. MAgyarán pl egy DVD után napokig tölthetek felfele feltéve ha egyáltalán van olyan, akinek még kell az amit én éppen most szedtem le. A rendszer a rossz.

    mindazonálltal éljen a torrent. :D
  • Szefmester
    #47
    cikkhez: mi lenne ha a seedereknek kedvezményt adnának a kövi letöltésből? minél többet seedelsz annál olcsóbban juthatsz új cuccokhoz.. egyfajta kreditrendszer...és pl egy 5-10x es visszaseedelésnél már a kövi akár ingyen is jöhet.. na jó az túl szép lenne.. :)
  • wanek
    #46
    Sosem tanulják meg, hogy az emberek nem eszik meg azt a maszlagot, hogy csak az a legális, amiért fizetsz, és DRM-mel van védve?
    A cikk egy magyar trackerről szól, meg általában a magyar trackereket látogatókról. Az egy dolog, hogy többé-kevésbé reális képet mutat be a cikk, de ezzel együtt is hiányolok belőle valamit. Egy szó sem esik arról, hogy a nemzetközileg is legnagyobb trackerekre nem kell sem regisztráció, nincs arányfigyelés, és az esetek túlnyomó részében gyorsabban is lehet letölteni, mint az itthoniaknál. Ennek többek között az az oka, hogy a külföldieknél a felhasználók kimenő sávszéle nagyobb. A kínálatról meg már nem is beszélve...
    Én már nagyon régen torrentezek, amikor elkezdtem, akkor itthon még egy tracker sem volt.
    És ha már file-cserélés. Egy szó sem esett a többi alternatíváról, amik még a torrent elterjedése előtt voltak: Gnutella alapúak, KazaA és társai, stb.
  • Morden23
    #45
    Hát addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér. Ez igaz a kemény pénzért való vásárlásra, és igaz a torrentre is.

    Lehet, ez most nem hangzik túl demokratikusan, de két rossz közül ez a kisebb. Arról nem is beszélve, hogy mondjuk a külföldi torrent-siteokon akár arra is van lehetőség, hogy X USD fejében javítsd az arányod - persze gondolom keveseknek szimpatikus a rendszer itthon, de nem a koncepció hibája, ha a magyar embernek nem felel meg.
  • Gerygrey
    #44
    Nekem 10-szeres a különbség, 10M/1M Chello Extreme... Erre való a seedszerver, én egy hónapra befizettem, feltornásztam 850 gigára a feltöltésemet, úgyhogy most 2-3 évig jó vagyok arány-ügyben (egy éve vagyok tag a legnagyobb hazai trackeren, ezidő alatt ~300 gigát töltöttem le, ebből kb 100-at a tavalyi "Nagy Free Leech Hét" alatt. Nem kell ész nélkül szedegetni mindent, úgy lehet tartani az arányt)
  • wander01
    #43
    apukám te semmit nem tudsz

    hálistennek, ezért van a meghivás és az arány, hogy kint tartsa a hozzá nem értőket, ami hatalmas előny az oldal számára.

    a magyar viszonyokrol annyit, hogy nekem 8 megám van, de nagyon ritka az olyan cucc ami nem teljes sávszélen jön, reszpekt a feltöltöknek és az üzemeltetőknek.

    mod:

    a hozzáértésröl is csak annyit, hogy NAGYON sok kereskedelmi, neves oldal elbujhat emögött, ami a rendelkezésre állást és sebességet illeti
  • Evil Merodak
    #42
    Hát a magyar viszonyokat ismerve el is tudom képzelni azt a minőséget.
  • Pharaoh
    #41
    A DC valóban régen se votl egy nagy szám, de egyre rosszabb. Ma már csal akkor használom ha 1-2 ritka számot le akarok tölteni
  • The Garrett
    #40
    jó cikk, grat hozzá! :)
  • wander01
    #39
    a DC már akkor is egy nagy rakás fos volt mikor még divat volt. akkor bár használtam ftp mellett, de agyrém volt, ráadásul még a nevesebb hub-okon is tul sok volt a fake és a gyökér. hát a DC
  • Csaba42
    #38
    Valóban, nekem is tökre elegem van a DCből a sok gyökér miatt. Amíg DC-ztem, azzal szórakoztam, hogy jelentgettem az adminoknak az ilyem embereket, akik aztán BAN-t kaptak
  • wander01
    #37
    az egyéni netkapcsolat szerinti elbirálás ugysem müködne, egyrészt senki nem akar foglalkozni vele és nyűg, másrészt ismét csalási modozatok tömkelegét hozná magával. sajna akinek lassu a netje nem igazán tud labdába rugni az arányfüggő fájlmegosztásnál, nekik maradnak az open site-ok ha már mindenáron torrentezni akarnak. ilyen netkapcsolattal ugyis csak ideig-oráig huznád egy komolyabb torrentoldalon...
  • Pharaoh
    #36
    Pár éve még ilyen netje volt mindenkinek és akkor is ilyen szabályok voltak, ezzel se nehéz 0,5-ös arány, aminél már tuti nem rugnak ki.
  • temes69
    #35
    igazat adok azoknak akik szerint tényleg kell feltölteni is, betyárbecsület meg minden. viszont az arányokat nem lehetne az adott felhasználó netkapcsolatának a sebességéhez igazítani. most én a 512/128 as netemmel nyilván nem tudok úgy feltölteni akinek van 5megás netje, meg ha feltöltök teljesen bellasulok, szinte alig tudok netezni. ok, ez lehet hogy hülyeség, annyira nem értek hozzá....