114
  • Evil Merodak
    #114
    Kedves Morden23 és Wander01!

    Megszívtátok!! Már nekem is van hozzáférésem !
  • startmenu
    #113
    Én is hallgatnék szivesen rádiót (de jó aki megteheti hogy el tudja hallgatni a rádiót) de ez itt magyarországon nem megoldott. Rock/metal/punk, ilyesmi rádió tudomásom szerint nincs. A sláger még néha elmegy, de azért az se az igazi. Szemetet meg nem hallgatok.
  • cooldoc
    #112
    Pld. a Feed The Net-ről, Scenetorrents-ről, Exigo-ról nemigen hallottak itt. Ezek 9-10-es kategóriájú trackerek.
  • cooldoc
    #111
    Az a visszaszámlálás most 33837 napnál tart...LOL - teória:)
  • cooldoc
    #110
    Csimpnz az. A releaserekkel való nézeteltérésbőúl kiderül. Mindegy, az összes oldalon ott vagyok.:)
  • Pharaoh
    #109
    A kacsás majdnem olyan mint az aszfalt, ugyan azok vannak fent és szintén csak 100Mbit-es userek tölthetnek fel. Lehet, hogy egy kicsit kevesenn dolog van rajta, mint az olyan oldalakon ahoova mindenki tölthet, de a sebességgel nekem soha nem volt gondom
  • Dodo55
    #108
    Kell hagyni egy 10-20% szabad sávszélt a feltöltésből, és akkor nem.
    Azért van, mert amikor töltesz le, akkor a géped egyben folyamatosan nyomja felfelé is a csomagokat, hogy megkaptam ezt a részét a fájlnak, jöhet a következő.
  • Dodo55
    #107
    A kacsás az egy ***.
    Olyan cucc alig van, ami érdekelne, a kiválasztott kategóriákba napi 3-4 új cucc van csak. Máshol legalább napi 30-40.
    Másrészt iszonyú lassú a letöltés, seeder az van annyi mint az állat, de a 10megabites netem ellenére 200KB/s fölött még nem sikerült töltenem.

    Én azt mondom, hogy 3 jó magyar tracker van, a 3 régi híres.
    Az egyik azért jó, mert gyorsan fent van minden, max sebességgel jön minden.
    A másik azért jó, mert szintén gyors, és nem csak feltöltő tölthet fel, így sok ritka, jó dolog is felkerül.
    A harmadik meg azért, mert lehet ingyenes cuccot is feltenni, és sok olyan van, amit máshol sehol soha nem találnék meg.
  • ProClub
    #106
    Én személy szerint szívesen fizetnék és seedelnék is, ha lehetne SDSL csomagot kapni. Akár bankkártyával is, mert ha ilyen árért lehetne legálisat kapni, akkor nem tenném ki magam annak a veszélynek, hogy elkapjanak. Most inkább rádiót hallgatok. Sajnos.
  • startmenu
    #105
    Értem hogy nem kell a fel, azt azért írtam, hogy torrentre ééérdekess. Másra meg aztán elég kivéve on-demand vagy mi videóra.
  • Penge4
    #104
    És ezekhez az oldalakhoz (azt leszámítva, ha te magad is töltesz fel videót) mire másra kell a feltöltés? Amúgy ha vígasztal, nekem 5Mbit/768-as nettel is beszaggat például a YouTube elég gyakran videónézés közben, mondjuk nem is csoda, ha a letöltési sebesség a folyamatsávon 20-30kB/s között ingadozik. Néha felmegy 40-re. Azért ez már a selejtség csúcsa, főleg hogy még a magyar Tréonlányos Videa és a többinél is 200-300-400-as sebességekkel tölti a videót.
  • startmenu
    #103
    Hát azért nekem az 512/96-tal néha beszaggat egyik-másik videómegosztó oldal. NAGYON. Másra viszont tényleg túl sok...
  • Penge4
    #102
    A torrentet jelen pillanatban semmi nem öli meg. Értem itt a regelős/meghívós oldalakat, a nyitott oldalak eleve halálra vannak itélve, amióta az emberekből kiveszett az önzetlen segítségnyújtás a másik iránt. Ezért fos a DC is.
    Amúgy éppen a fájlcserélés visszaszorítása érdekében kicsi a feltöltési sebesség, ha meg végiggondolod, magad is rájössz, hogy ha nem torrentezel, akkor másra elég ez a feltöltési sebesség is, ami jelenleg van.
  • Vamp17
    #101
    amelyik oldal-t itt emlegetik arra nagyon is jellemzo ez a dolog. alapbol ugye csak 50 megabites tolthet fol szoval garantaltan tudod full savszellel tolteni a friss cuccokat. foleg hogy eloszor mindig par letolto cuppan ra hogy nyomja fol az aranyat. osszejon ilyenekbol 10-15 es egybol 500-750 megabit :) az azert mar jo :) es ez a 10-15 a feltoltes utan kb 10 percel mar megvan :) foleg nepszerueknel.
  • startmenu
    #100
    Nézz be szerintem nyugodtan mininova-ra. Szerintem egész jól jön szinte bármi. Bár sorozat inkább, lehet filmek nem annyira...
  • startmenu
    #99
    Ekkora flamelést :) Na mind1. Mininova sztem jó egy isohunthoz képest. És minek regelnék. Anélkül is lehet feltölteni. Mellesleg nekem 1/4 sávszél a felfele. Szóval így csak a magyar részt szívom be: nem töltök azt.
  • pir8pisti
    #98
    ± Ű²°±±Ű º toMpOr és az összes publikus ftpre és torrent º ۱±°²Ű ±
    ° ۱°±ŰŰ º boardra másoló scene leecher ha nem tartjátok º Ű۱°±Ű °
    þ Ü۱±²Ű º tiszteletben a scene iratlan szabályait a º Ű²±±ŰÜ þ
    ÜŰ²²²ŰŰ º kakilukatok meg lesz piszkálva egy kibaszott º ŰŰ²²²ŰÜ
    ŰŰŰ²²±ŰŰ º pajszerrel! º Ű۱²²ŰŰŰ

    Némi helyreigazítás az interjúhoz csak az érthetőség kedvéért: A release-csapatoknak nem az volt anno a gondjuk, hogy túl hamar kerültek ki a releasek (hiszen nekik elsősorban ez a céljuk), hanem hogy azokat az említett oldalon módosítják (a nyomonkövethetőség kedvéért pl) ami ellenkezik a scene alapvető szabályaival. (Fent idézet olvasható egy korabeli nfo-ból.)
  • huuu
    #97
    Tudjátok mi a probléma?
    Mi öli a torrent-et?
    A szolgáltatók.
    Szinkronba kellene lenni a le és feltöltési sebességnek.
    A web2-re a szolgáltatóknak is fel kellene lassan készülni.
    Ennyi.
  • shabba
    #96
    Én az első userek között voltam a cikkben szereplő trackeren és az elmúlt 145 hét alatt pozitív a tapasztalatom, minden lehetett róla max sebességen tölteni, pedig ezen időszak alatt ahogy nőttek a sebességek volt 512kbps, 2, 3, 4 és most már 6 Mbps-es kapcsolatom. Jellemzően sorozatokat töltök, hétköznaponként egyet néha kettőt és mindig full speed mellett jön. Ha néha kijön egy-egy sori DVDRip évad és nagyobb mennyiséget szedek az is jön full speed.

    De még a régebbi anyagok is jól jönnek a trackerről. Pl. múlt hónapban eltaláltam hogy megnézem a FireFly-t és Serenityt. A Firefly torrent 2005 novemberben került fel, szóval nem mai darab, mégis jött végig full speeden 6 Mbps-tel. Persze utána pár hétig seedeltem vissza amikor ment a gép és 2-3-as ratioval vissza is ment. És ahogy nézem most is van 3 seeder és 3 leech még ennél a régi torrentnél is, a teszt kedvéért elindítottam és azonnal jött 6 Mbps-en ahogy kell.

    Pont ezért jók a privát trackerek ahol ratio van, meghívó és user szám limit. Mert ezek megszűrik a tábort, nem lehet állandó új regekkel trükközni idővel kiszelektálódnak a leecherek és akik maradnak azok mellett jó működő lesz a tracker. A publikus trackerektől eltérően nincs leecher rengeteg és lassúság sem.

    Ez a külföldi trackerekre is ugyanúgy igaz, a magyar első előtt is hasonló külföldi privát trackerek voltak azok amik jók voltak. Mint pl. a TorrentBits, Elite Torrent. Ezeket már lehet említeni mert már úgy sincsenek, csak a szép emlékük.
  • wanek
    #95
    Dehogy temetem én a torrentet! Sőt, nagyon régen használom is. Az amit leírtál, az nem a jellemző állapot. Én sem tagadom, hogy van ilyen, de nem ez a jellemző.
  • Yv@n
    #94
    Csak a cfos-t ismertem, az adsl only. A cfosSpeed valóban univerzális, közben utána olvastam a linken :)
  • mrzool
    #93
    "az egyik magyarra már gyakorlatilag az indulása óta be vagyok regisztrálva. Maxszal tölteni? Az elég ritka. Ha valaki egy 100 Bbit-es, vagy gyorsabb vonalról seedel, akkor igen (de nem ez a jellemző). Vagy ha nagyon sok kis sebességű seeder van. "

    Azért, mert rossz oldalt választottál, még nem kellene az egész torrent technológiát temetned. Nézzünk csak egy friss példát: egy magyar oldalra 3 órája tettek fel egy elég kapósnak tűnő anyagot. Az első 10 seeder között a leglassabb 2.2MB/s sebességgel osztja vissza a cuccot. Ők tízen összesen 280GB-ot seedeltek ez idő alatt. Azt hiszem no comment.
  • Sanyix
    #92
    Nem adsl-re, tcp/ip-re van, és a net ilyen alapú :)
  • Yv@n
    #91
    A történet lényege egész pontosan a szerver bizonyos fokú tehermentesítése(lévén emiatt hozta létre az alkotója, saját állítása szerint legalábbis). Ez nem teszi feleslegessé a superseed meglétét.

    Nyilván meg lehet erőszakolni az egész torrentet, és megpróbálni beállítani, mint mindent verő fájlmegosztó szolgáltatás(van ismerősöm aki szerint arra való, mert hihetetlen jó dolog leszedni 1 éves torrent-hez tartozó 1seed/0peer cuccot), de ettől még a friss cuccok gyors elosztása lesz az a terület, amire azok használják, akik felfogták a lényegét.
  • wanek
    #90
    Most ezt mire értetted?
  • carter
    #89
    De ugye az exklúzív majd ki lesz cserélve valamikor exkluzív-ra?
  • Pharaoh
    #88
    De jól müködik
  • Vamp17
    #87
    CSOCSO: meg fizetos :)
  • wanek
    #86
    Az csak egy vadhajtás. Soha nem lesz eredményes. Bár lehet, hogy majd nagy lózungokat és kamu adatokat fognak terjeszteni a sikerükről, de 10-es IQ felett nem hinném, hogy valaki is bedőlne ennek.
  • wanek
    #85
    A torrent lényege nem ez. Egyébként mi a rák különböztetné meg egy ftp-től, ha csak a nagy sebességű seedertől lehet letölteni?
    PS: tracker nélkül is lehet torrentezni...
  • chuky123
    #84
    Én a Fizetös torrentre való "terelést" nem értem.
    Ki fog fizetni érte majd még seedelni is.
    Szerintem halott ötlet bár Amerikába lehet megvalositják.
  • BiG G
    #83
    aha és az mi a rák? :Cc
  • CSOCSO
    #82
    usenet rulez.. ezerszer jobb mint a torrent
  • Cat #81
    4 tera upom van és 4-es arányom. Mégsem küldhetek meghívót. Egyéb kifogás? :)
  • Pharaoh
    #80
    A jó torrent oldalakon alap, hogy csak 100Mbit-es nettel lehet feltölteni.
  • gKweol
    #79
    Osztom a véleményt. És igazábol ez az egész dolog hozzáállás kérdése hogy ki hogyan művel és mit.
  • wanek
    #78
    "itthon a regges trackereknél maxszal lehet tölteni. ennél eleve nem lehet gyorsabban" - az egyik magyarra már gyakorlatilag az indulása óta be vagyok regisztrálva. Maxszal tölteni? Az elég ritka. Ha valaki egy 100 Bbit-es, vagy gyorsabb vonalról seedel, akkor igen (de nem ez a jellemző). Vagy ha nagyon sok kis sebességű seeder van. Egyáltalán tudod, hogyan működik a dolog? Vagy csak okoskodsz?

    "kíváncsi vagyok hogy mennyi szinkronos filmet találsz egy publik külföldi trackeren. nyilván a magyar usert főleg ilyesmi érdekli." - téged biztosan az érdekel, mert te sorozatbuzi vagy. De én pl. eredeti hanggal jobban szeretem a filmeket. Nagyon ritka a jó szinkron, bár szerencsére akad arra is példa. Az viszont biztos, hogy ha valaki magyar szinkronnal ellátott filmet akar letölteni, az inkább a hazai trackereken keresgéljen, mert külföldin nem fog sokat találni.

    "vagy csak nem tudtál róla:) de most már ezt is tudjuk." - MEGALOL! Jó, hogy már nem azt állítod, hogy az a zsidó gyerek, aki a torrentet kitalálta, az valójában magyar volt, és itt kezdtek működni először trackerek. Meg sem fordult a fejedben, hogy kint nagyon sokkal előbb léteztek ilyesmik, és én azt használtam is?

    "ráadásul az irc-t nem is említetted" - azt írtam, hogy stb. Vagy szerinted itt pontos és alapos felsorolást kellett volna adnom? Sugárzik belőled a rosszindulat. Szerintem vegyél vissza, még ha moderátor is vagy.
  • wander01
    #77
    azt kihagytad, hogy ha esetleg tényleg annyira jó a játék... meg nem lehet warezzel teljesértéküen játszani online :) nekem ezért van GW, BF2, TDU kint a polcon...
  • kisb92
    #76
    Szép cikk, grat, jó kis hsz-özön. Miért is venne valaki valamit, ha ingyen is megszerezheti azt? (Kivéve a tisztelet egy játék/más iránt, és van is pénze, hogy tisztelegjen. Vagy ha milliomos. Magyarokra nem jellemző egyik sem.)
  • panther112
    #75
    Én egy játék értékét nem az alapján mérném le, hogy mennyit játszottam vele. Mert többféle játék van. Vannak olyanok, amelyek hasonló hatást érnek el, mint egy film, vagy egy időutazás, ilyen volt a Stalker, a cod, BIa, vietcong, line of sight, OP flaspoint, w3 sztoriline... 2-3 nap alatt végigjátsza az ember, beleéli magát abba a világba, azután letörli. (itt számít sokat a látvány, a hangulat, az előzetes hozzáállás a játék témájához, az általa közvetített világhoz... Pl. hiába lenne jó játék a Crysis, én tuti pár percnél tovább nem játszanék vele, mert nem érdekelnek a sci-fi játékok- Stalker kivétel volt, van ilyen is:). Valakik pedig biztosan lefordulnának a 6. vietnámi fps után, mkíg én alig várnám a hetediket is)
    És vannak olyan játékok, amelyek inkább a kártyához, vagy a társasjátékokhoz közelítenek, pl. w3multi-wow-pg2-AA. Ezekkel egyszerre sosem játszol sokat, de éveken át játszol vele hetente egy-két alkalommal. (itt szinte semmit nem számít a grafika, a megjelenített világ... Majdnem annyira mindegy, mint hogy az ultit magyarkártyával, vagy kiválogetott franciával játszuk.)

    Szerintem őrültség lenne arról beszélni, hogy melyik a jobb... egyszerűen más a céljuk.