114
  • PsyhoApu
    #34
    Jó a zárt rendszer a meghívózás. Public trackereknél egszerűen katasztrófa a helzet, nagyritkán lehet rendesen szedni. Ellenben ahol elvárások vannak, hagyom tovább futni. Gyakorlatilag egy oldalról szedek le mindent. Az esetek többségében megvárom amíg a cucc 1 egész körüli értéket vesz fel és csak akkor szedem ki. Így jó is az arányom, mások is kapnak, mindenki boldog.
  • wander01
    #33
    ez gonosz volt :DD de amugy igen, erröl van szo, és ne is változzon mert beszabadul a sok n00b aztán annyi...
  • Morden23
    #32
    Pont a meghívósdi adja az egész filecserélésnek a lényegét (már ami a torrentet illeti).

    Hányinger volt anno, amikor DC-n úgy nyomták az emberek, hogy kamu gigahegyeket osztottak meg, leütöttek a seedről, Olyan fileneveket oszotttak meg, amiket senki nem kereshet (pl. egy sorozatrészt elneveznek "kjdsghksdhgjfshgfd.avi"-nak), netlimiter ésatöbbi.

    Ha már megy a warez azért, mert megy, akkor legalább a betyárbecsület legyen már meg az emberekben, és ez a meghívó+arány rendszer rá is kényszeríti az összes, amúgy tök gyökér embert (meghívó azért, mert ha már van, megbecsülöd, arány azért, mert muszáj vagy upload-olni).

    És igen, azért is jó a dolog, mert így mondjuk tényleg annak küldök meghívót, aki valóban ki tudja használni az adott oldalt (pl. normális upload speedje van, nem kell 3 hónapot szenvednie, míg 1.0-ra visszaseedeli satöbbi).

    Amúgy tessék, itt a lehetőség szoc. hálót építgetni: Gerygrey-nek van 40 darab meghívója, kezdj el haverkodni vele :D (bocs Gery)
  • Feriboy
    #31
    azért már vannak olyan torrent oldalak itthon (külföldön meg pláne) amik szorongatják az aszfaltot (most nem csak a felhasználószámra, hanem minőségre, időbeli letöltési gyorsaságra is gondolok)pl az a kacsás :)
    Gerygrey-nek (#26) teljesen igaza van a meghívós dologgal
  • lazsi
    #30
    Megsúgom: Nem az Endless.
  • wander01
    #29
    emiatt a meghivos dolog miatt müködik még az egész cucc. nem lenne meghivo, csak ugy lehetne használni mi lenne a dologbol? káosz és anarchia :) az ilyen Evil Merodak félék pedig jobb ha elkerülik a torrentes oldalakat, inkább perkáljanak havi X-et, és legyenek boldogok vele . Az ismerösi és szakmai kapcsolataim között kb 4-5 nagyobb ftp-t üzemeltető társaság van, és érdekes modon sosem volt szükségem arra hogy használjam a cuccaikat. inkább csak az általam megbizhatónak tartott embereket küldözgetem hozzájuk, ennyi. aki lusta fizessen.

    ugyhogy meghivo rulz, és ha valaki szarozik igenis qrják ki a francba az oldalrol. ezért müködik, és ezért nem olyan mint a mininova, torrentreactor, piratebay, stb stb nagy szar site-ok. itt minöség van, és ameddig a rendszert az üzemeltetők ezen a szinten tartják müködni is fog a dolog.


    landroo, hálistennek nem, de mi lenne ha openforumon nem dobáloznál nevekkel? még az olyan szutykokkal sem?

    riszpekt :)
  • Evil Merodak
    #28
    Ezért tartom tisztességesebbnek a fizetős FTP-t.
  • landroo
    #27
    A leírtak alapján ez a endless lehet. Néhány éve amikor lekzdtem torrenetezni már nem lehetett bekerülni. Azelőtt FTPztem pénzért de megszunt a szerver. Ajánlom figyelmetekbe a flexhost.hu oldalt ha többet akartok megtudni a torrentezésről.
  • Gerygrey
    #26
    A meghívó jó dolog, mint ahogy az arány is, mindkettő arra ösztönöz hogy becsüld meg hogy van accod, ne csak leechelj pióca módjára, hanem tedd be te is a közösbe amit kiveszel. Ha semmi sem ösztönözné az embereket hogy seedeljenek is, akkor hogyan lehetne gyorsan letölteni? Ha nem lenne meghívó, akkor mindenki rászabadulna a trackerre, "töltök ezerrel és leszarom az arányt, ha bannolnak majd beregelek újra" típusú emberkéket ez a meghívós dolog kiszűri.

    Mondjuk az engem is zavar, hogy van 40 darab meghívóm bH-ra ami lassan egy év alatt összegyűlt, és van egy csomó ismerősöm akinek hónapok óta ígérgetem hogy küldök meghívót amint lehet, és továbbra sem lehet.
  • lacol
    #25
    nem vicc:P 17 eurót (4250 ft) fizettem 3 hónapért, az ftp-n ennyibe került egy hónap, ráadásul ők (ftp-sek) megmondják hány szállal tölthetek, és max mekkora sebességgel.
    ha premium account-od van, akkor gyakorlatilag bármilyen letöltésvezérlőt használhatsz, keresel egy linket, jobbgomb, letölt, kész.
    sztem ez baromira nem fos, csak rá kell szánni azt a havi x összeget, és találni kell pár olyan "blog(?)"-ot, ahol naponta belinkelnek valamit rs-re.
  • Lacc
    #24
    Kamu? Akkor én is csak kamu meghívókat küldözgettem.
  • Lacc
    #23
    De csak azért utálod mert nem vagy a tűz közelében. Savanyú a szőlő mi? :D
  • varga007
    #22
    még hogy vennék meghívót...
    te hüje vagy, pont ilyenektől kell megszabadulni mert a torrent nem a pénzről szól...
  • Evil Merodak
    #21
    Pont ez a meghívósdi cseszi el a fájlcserélés lényegét. A fájlcserélésben az volt a jó, hogy nem volt szükség ismerősre, nem kellett jóban lenni senkivel ahhoz hogy letölthess valamit. Ez a rohadt csakmeghívovalregisztrálhatsz hülyeség amellett hogy állítólagos szoc. hálót épít pont a lényeget vágja tönkre. Az anonimitás csökkenéséről már nem is beszélve. Ezért kezdem útálni a web 2.0-át.
  • wander01
    #20
    na ezaz baszki, pont az ilyenek miatt mint TE, nincs meghívás az oldalra, pedig már küldenék pár meghívót rohadjon meg. de még juliusig sajna várni kell ... :(

    ha valaki torrentezni akar jo helyről, szenvedjen kicsit a bejutással, ne vásárolgasson, mert olyankor mindig a juzerek csesznek rá.
  • Evil Merodak
    #19
    Rapidshare? Akkor már inkább Filebeam.

    Különben nem tudjátok honnan lehet meghívót vásárolni ezekre az oldalakra?
  • sh4d0w808
    #18
    Azt a router előbb-utóbb "meghálálja"... de a DHCP release/DHCP renew műxik jól...
  • vidu01
    #17
    A rapidshare sztem nem fos, én szoktam onnan töltögetni. Routeres vok, letöltés után router tápcsati kihuz-visszadug (kb 10 másodperc) és már indulhat is a következő, időlimit kilőve! :DDD
  • lexor
    #16
    Miért kell mindig felhozni a témát és hogy élőtérbe kerüljön....? A probléma nem a fájlmegsoztással van...........ezt már rég tudja mindenki.
  • psishock
    #15
    "Szerintem ingyen szerezni premium acc-ot sokkal nagyobb macera lenne."
    meglehet. és mond, nem éri meg a vért izzadást 1x, ha utána minden letöltés gondod meg van oldva?
    "5Mbit-es netem van"
    nekem még 256/64 adsl-m mert :kiemelve: kegyetlen/qrvák/ a szolgáltatól erre felé, de az összeg amit havonta fizetek, többé kevésbé gondolom megegyezik a tieddel.
    "nem tudom ennél hova gyorsabb..."
    dehát nem kell :), én 1-3mbittel (normális árak mellett) lennék.
  • psishock
    #14
    "zenét mondjuk ígyse-úgyse vennék legálisan"
    én nagyon is szeretnék (!), de a lehetőségeim nagyon megkötöttek online fizetés szempontjából. Egy csomó olyan szám van amit már nem lehet szinte sehol megtalálni, de van nagyon sok olyan anyag is amit a kiadó oldalán kívül nem került el (még/már) máshova. Normális árakért, óriási lokális választék (nem kell hetekig keresni valamit (képletesen értve persze)), normális belehallgatási viszonyok mellett (nem 0.20-0.30mp az elejéből a számnak mondjuk) semmi akadályát nem látom annak, hogy fizessek a szolgáltatásért, ha ezzel még (közvetlenül) támogathatom is a kedvenceimet. (nem 90%-ban a kiadókat és a terjesztőket)
  • Penge4
    #13
    Szerintem ingyen szerezni premium acc-ot sokkal nagyobb macera lenne.
    Különben nekem torrentről olyan 400-500 (van, mikor 600) körül szokott jönni (5Mbit-es netem van), nem tudom ennél hova gyorsabb...
  • psishock
    #12
    "A rapidshare, az egy fos, aki oda feltölt az nyomorék, aki onnan szed anyagokat az meg balek."
    hát igen, aláírom, hogy user/pass nélkül népkínzás amit az emberekkel mûvelnek. De ezt (nyilvánvalóan) direkt azért teszik, hogy fizess nekik (lehetőleg minél többet). Te meg direkt ne tedd, hanem találj alternatívát a belépéshez. :)
  • Gerygrey
    #11
    Állítólag idén júniustól lesz meghívás erre a bizonyos oldalra. Van egy ember, most így hirtelen biztos nem találnám meg, de az avatarjában visszaszámlálás megy hogy hány nap-óra-perc-másodperc van hátra a meghívóig, gondolom ő tud valamit :)

    Egyébként én több játékot megvettem már úgy eredetiben, hogy előtte warezban kipróbáltam. De egy csomó olyat is letöltöttem már, amitől még a torrent arányromlásomat is sajnáltam, és örültem hogy nem dobtam ki 10 rongyot érte az ablakon. Tehát hülyeség az hogy nem veszi meg a dolgokat aki warezol (zenét mondjuk ígyse-úgyse vennék legálisan)
  • psishock
    #10
    Ezekből a százalékos dolgokból azt vettem le, hogy ők is teljesen átlagos emberek. Nem sokat (szinte semmit?) változtat valaki életfilozófiáján a torrentezés.

    "rapidshare? ez ugye csak vicc volt?"
    Nagyon is nem. Intézz magadnak egy username/pass-t és aranybánya (annélkül macera). (Szinte) mindent ide töltenek fel elsősorban, rettentő gyors, kb mintha ftp-ről töltögetnél (btw többé kevésbé az is). Soxempontból előnyösebb mint a torrent.
  • Griphons
    #9
    Hát nekem az indep nem jött be. Elég rossz seedekkel találkoztam még a legfrissebb anyagoknál is, így gyorsan búcsút mondtam. (nooffense, van haverom, akinek jól megy)
    A rapidshare, az egy fos, aki oda feltölt az nyomorék, aki onnan szed anyagokat az meg balek.

    Azért érdekes, hogy azt írják: warez, meg "illegális fájlcsere", pedig legnagyobb részt nem az, legalább is egy bíróság sem ítélte még el a fájlcserélő szoftvereket, vagy trackereket. Sőt olaszországban a bíróság kimondta egy ügyben, hogy legális a fájlcserélés. (Persze ez nagy hatással nincs ránk magyarokra, csak írtam)
    De nem is értem, hogy mi az illegális abban, ha megmutatom a haveroknak azt a sorozatot, amit egyébként itthon nem vetítenek, és amit egyébként én is egy másik havertól kaptam megnézni. Pénzt nem adtam érte, pénzt nem kérek érte. Nem vagyok nagybani terjesztő... Nem értem...
  • Cat #8
    Nemigaz, felette vagyok, mégsem küldhetek. Kamu.
  • phalanx
    #7
    rapidshare? ez ugye csak vicc volt?
  • Lacc
    #6
    Van meghívás. Aki 3 terra felett van uploaddal, az küldhet 2 hetente 1-et.
  • dawinD
    #5
    indep powa
  • avman
    #4
    a másik oldalról :D
  • Bith
    #3
    Amúgy melyik oldalról van szó? :)
  • InfectedMann
    #2
    Torrent RULZ. Amúgy ahogy nézem ezeket a százalékos dolgokat tudom is honnan szedték őket mivel tagja vagyok az oldalnak :D
  • lacol
    #1
    hát nem tom, én a torrentet csak a kommersz dolgok leszedésére használom a többi ftp plüsz rapidshare. élelmes a magyar nép:D