131
  • el Boogie
    #11
    Na de mitől gonosz a gonosz tengelye? Tudja valaki honnan ez a név?
  • adamboro
    #10
    És ez milyen hatással lesz egy hétköznapi emberre, olcsóbb lesz tán a kenyér?
  • Darth Sith
    #9
    nagyon érdekes ez a cikk. Épp a napoban végeztem Simon Singh "Nagy Bumm" címü művével, amely 600 oldalon, teljesen közérthetően taglalja a Big Bang elméletet, köztük a háttérsugárzást és annak következményeit. Ezek tekintetében, ha ez a "gonosz tengelye" elmélet igaznak bizonyúl, eléggé felborítja a jelenlegi elméleteket. Már akkor is paradigmaváltás kellett amikor Steady State modellt lecserélték a Big Bang-re (vagy 50évbe került) erre most, a már naggyából működőképesre kidolgozott modellt alapjaiban rengeti ez meg. Rengeteg elméletet kell átalakítani, újra gondolni, netán teljesen kicserélni. Tudtommal a KMH egyenletesen oszlik el az univerzumban amely az inflációs korszaknak az eredménye, de ha ez a tengely valóban létezik, akkor ezek szerint mégsem teljesen helytálló ez az elképzelés. Tud vki netán vmi linket egy részletesebb cikkhez?
  • L3zl13
    #8
    Ha bebizonyosodik akkor megdől az az elképzelés, hogy a háttérsugárzás egyenletes a teljes univerzumban. Ez pedig befolyásolja az ősrobbanásról alkotott elképzeléseket, illetve jelzi, hogy olyan további erőhatások léztezhetnek az univerzumban amelyekről eddig nem tudtunk. Ez alapján talán újra kell majd gondolni bizonyos elméleteket, módosítani bizonyos számításokat és lehet, hogy a végén kiderül, hogy az univerzum mégsem fog a végtelenségig tágulni vagy valami hasonló.
  • kartacs
    #7
    Én teljesen hülye vagyok. Valaki mondja el nekem emberi nyelven plx, hogy mit olvastam. Szóval, hogy most akkor mi történt, meg ez miért ingatja meg a mit is?
    Btw cikk kicsit lehetne közérthetőbb is.
  • BCs design
    #6
    bulvaros egy név biztos valami hülye amerikai csillagász találta ki
  • Loverman
    #5
    *sigh*
  • babajaga
    #4
    "úgynevezett "gonosz tengelye" valóban létezik és megingathatja a standard kozmológiát"

    Micsinálnak a micsodával? Az eszem kereke is létezik?
  • Cheesy
    #3
    még az, de ha majd találkozik valamelyik vallással...
  • immovable
    #2
    Ezekre a koponyákra nehezen fogható rá a komolytalanság! De értem mire gondolsz.
  • L3zl13
    #1
    Ilyen hülye névvel teljesen komolytalanná tesznek egy tudományos elméletet.