131
  • sathinel
    #91
    A talpmasszázs, Masszázs pontjai nincsennek közvetlen idegi összeköttetésben. Masszőrként is dolgozok kúgyhogy nem kell megmagyarázni nekem hogy miképp megy. Az biztos hogy a legújabb röntgengépek kimutatták hogy vérbőség keletkezik az adott szervben, de nem tudják megmagyarázni. Olvass utánna angliában tesztelték le az orvosok. Persze pár ezer évig orvosi diplomás emberkék nélkül ezek működtek.

    Kb így lehetett Galileo Galilei mikor már az Egyiptomiak által is ismert földet gömbnek mondta, akkor mindenki hülyének nézte. Pedig már előtte is úgy tudták hogy ilyen, csak pár okoska akik magukat a tudomány isteneinek tartották ezt elvetették. Ennyi erővel ne kutassunk olyasmik után amik megmagyarázhatatlanok. Pl állatok

    http://en.wikipedia.org/wiki/Parapsychology azért hoznak létre ilyesmit mert kutatni akarják. Ennyi erővel Newton is barom volt hisz isten teszi ami történik, nem kell kutatni, főleg nem törvényeket alkotni.
  • L3zl13
    #90
    Szerintem meglepődnél, hogy a hadseregek mennyi hülyeséggel kapcsolatban voltak hajlandóak kisérleteket folytatni.
    Ez önmagában semmit nem igazol.
    A magukat parapszichológusoknak nevező emberek meg sajnos elég ritkán objektívek a témával kapcsolatban.
  • bvalek2
    #89
    Az egész tudományt a megmagyarázhatatlan dolgok miatt hozták létre (hogy megmagyarázzák őket). Ha egy tudományág neve elé teszed, hogy "para", az tautológia, mint a "nép + köztársaság"-nál. Akkor szokás ilyen neveket adni, amikor valaki kamuzik, és el akar hitetni veled valamit.

    A talpmasszás, és az akupunktúra azért működik, mert VAN idegi összeköttetés a maszírozott pontok és az érintett szerv között. Sajnálom hogy leromboltam egy apró illúziót. A többi számunkra rejtélyes dologra is van magyarázat, max mi nem hallottunk még róla, de vannak, akik ki akarják használni a tudatlanságunkat.
  • sathinel
    #88
    Van a pszihológiának egy olyan ága hogy parapszihológia. Ezt pont a megmagyarázhatatlan dolgok miatt hozták létre. Egy ilyen arcal beszélgettem, és azt mondta hogy vannak dolgok, amik arra utalnak, hogy létezik valami finomanyagi valami amit a tudatudnk tud befolyásolni. Nem hiába voltak elmével való kísérletek az orosz, amerikai hadseregben is. Nem azt mondom hogy Heroes sorozat van élőben, de vannak érdekes dolgok, amire a mai tudomány nem tud magyarázatot adni. Arra sem tudnak az orvosok, hogy miért működik a talpmasszázs, akupunktúra, mikor nincs közvetlen idegi összeköttetés a szerv, és a szúrt, nyomott pontok közt. Mégis működik ahogy a legújabb kutatások mutatják.
  • roliika
    #87
    Értem.
  • wanek
    #86
    Mire kéne magyarázatot adnom? A feltűnési viszketegségre? Vagy a szélhámosságra, és a csalásra?
    A "magyarázatokat" természetesen hajlandó vagyok elfogadni, ha olyan körülményeket tudnak teremteni, ahol bárki láthatja ezeket a "szellemeket". De ennek hiányában csak azt tudom mondani, hogy ugyanolyan kamu ez is, mint az ufo, és társai.
  • roliika
    #85
    Jójó persze...olcsó trükk meg szar ahogy van...de akkor mondj elfogadhatóbb magyarázatot!
  • wanek
    #84
    Én tudtam értelmezni, azért írtam azt a véleményemet az #53-ban.
  • wanek
    #83
    Akkor minimum egy bocsánatkérés kijár nekem, nem?
    Bírom, ha valaki úgy mond valamiről véleményt, hogy nem is tudja, hogy miről van szó...
  • roliika
    #82
    Látom a videót ami nem hosszú nem bírjátok értelmezni. LOL!

    Arrol van szó, hogy erős elektromágneses mező hatására vagy az emberi agy frekvenciájára hangolva egy nagy energiájú mező képes hallucinációt előidézni, ami olyakor akár pszichokinetikus energiaként is megnyilvánulhat. És semmi köze halott rokonainkhoz.

    Ebben mi a ****** az áltudomány?

    Az meg tény, hogy a piezoelektromosság is elektromágneses teret generál, sőt törésvonalak mentén tények is elég sőrőn megjelennek...a gyengébbek kedvéért hangsúlyoznám, hogy NEM UFO-k ról meg szellemekről van itt szó, csupán egy tudományos elméletről ami bizonyíthatja, hogy amit az ember lát és hall, érez, tapasztal, az számára lehet, hogy tökéletesen valóságos, ám mégsem létezik.

    Erre mondta az egyik emberke a videóban, hogy ha egy fénygömböt lát valaki, ami elvileg piezoelektomos aktivitás mellékterméke, akkor a pszichológus az emberi agy zavarának tudja be, a fizikus gömbvillámot lát, a hívő Szűz Máriát, valaki meg a rég meghalt rokonát látja benne...magyarra lefordítva, egy megfelelő elektormágneses mező némi rádioaktivitással kombináva, az észlelő szemszögéből gyakorlatilag bármit előidézhet, ami akár az észlelő szemszögéből fizikális megfogható anyagi tárgynak is tűnhet.
  • endale
    #81
    Szerencsére én hülye vagyok az ilyenekhez ezért nem kell aggódnom azon, hogy hogy is jött létre az univerzum.
    Számomra az, hogy az ősrobbanás hozta létre a teret, vagy hogy Isten 6 nap alatt teremtette a világot, vagy hogy egy varjú hordta össze a szárazföldet a végtelen óceánban, nagyjából ugyanazt jelenti: fingunk nincs, hogy mi volt, de mindíg meg akarjuk magyarázni az adott kor szintjén.
  • fade2black
    #80
    tévedtem ez tényleg áltudományos f*ság
  • Dömper Ármánd
    #79
    Csak azért segítek, mert kampány indult a köztünk élő értelmi fogyatékosok jobb befogadásáért.

    http://hu.wikipedia.org/wiki/Tudom%C3%A1ny
  • fade2black
    #78
    Énmég nemláttam de a kérdés úgy szólt: "Részleteznéd? :) Mi a baromság benne?"
    erre válaszolj ha lehet, bár ahogy sejtem neked mint mindig fikán kívül más nemmegy.
  • Caro
    #77
    Minden bizonnyal változik, de valószínűleg nem jelentősen, mert a Föld pálysebessége elhanyagolható ehhez képest, a Nap pályasebessége a galaxisban pedig csak nagyon lassan vált irányt.
  • mikike
    #76
    Én úgy tudom, hogy az éhezést, már most is (sőt a múlt héten is) meg tudnánk szüntetni. Ha akarnánk.
  • mikike
    #75
    Mi az a tudomány?
    Valaki árulja már el, mert mostanában egyre többet beszélnek róla, mintha fontos dolog lenne.
  • AgentKis
    #74
    De a Föld nem egyenes vonalban és egyenletesen halad. Ezért gondolom, hogy a fenti képeknek időnként változniuk kell. Mivel egy rakás mozgás eredője a föld mozgása a térben, és ezek közül csak 1 db az egyenes vonalú de az sem egyenletes.
  • Balu0
    #73
    Én rájöttem mi ez a tengely !!

    Mikor Isten a világot szerkesztette pauszra vonalzóval, a szerkesztővonalakat HB-s ceruzával csinálta véletlenül és nem tudta rendesen kiradírozni miután elkészült :D :D :D
  • bvalek2
    #72
    A mikrohullámú háttérsugárzás elméletileg komoly probléma, mert kijelöl egy globális vonatkoztatási rendszert, amihez képest mozoghatnak az égitestek, tehát meg lehet határozni valamiféle abszolút sebességet. A Galilei-féle relativitási elv szerint ilyen viszont nem létezhet. Ez a felfedezett tengely egy újabb csapás az évszázados alaptételre.
  • Caro
    #71
    Az ősrobbanásnak a mai elméletek szerint nem igazán volt középpontja, mert a teret is az hozta létre.
    Képzeld el, hogy az univerzum áll, és abban halad a Föld.
    Ez az eltolódás a kozmikus háttérhez van vonatkoztatva.
    Tehát ahhoz képest jön ez ki, amiből ered a háttérsugárzás. A háttérsugárzás pedig az ősrobbanás maradványa.
  • Caro
    #70
    Az meg a Tejút.
  • AgentKis
    #69
    Nade mihez képest van ez a 700 km/s az egykori ősrobbanás középpontjához képest? És ehhez a különböző keringések sebességek, pl. nap körül (majdnem 5 km/s), galaxis középpont körül, a tengelyek írányaitól föggően hol hozzáadódnak, hogy kivonódnak. Tehát ez a kép ősszel másmilyen mint tavasszal.
  • Scroll
    #68
    Felülről a második kép tiszta ying yang! Lehet,hogy az őseink, már sejtték a dolgot?
    De mitől gonosz??? Ráadásul ez nem fenyeget semmit, csak az emberi hülyeséget.
  • L3zl13
    #67
    És mi az a vízszintes piros csík?
  • Caro
    #66
    A kozmikus háttérsugárzás nagyjából mindenhonnan azonos.
    Ha viszont közelebbről megnézzük, akkor láthatjuk azt a képet, ami itt fentről a második.
    Itt a vörös és a kék eltolódás látszik: ha mindenhonnan egyenletesen jön a sugárzás, és te mész valamekkora sebességgel ebben a közegben, akkor pontosan ilyen ábrát fogsz látni. Ezt a doppler-effektus okozza, amiből kiszámolható, hogy mekkora sebességgel halad a Föld (és a Naprendszer).
  • fapapi
    #65
    Igen. Tisztán látszik, hogy a Föld 700-zal zúz a térben...
  • Caro
    #64
    Csak azt tudja beszívni ami elég közel van hozzá. A mi Naprendszerünk még NAGYON sokáig keringeni fog szépen körülötte. Míg egyszer az összes energiája szétsugárzódik gravitációs hullámokként, plusz még segít a csillagközi gáz által okozott súrlódás (Valójában ez sokkal erősebb a grav. hullámos disszipációnál), és végül az is beleesik.
    De amíg ez bekövetkezik, szerintem több idő eltelne, mint a világegyetem becsült élettartama.
  • Caro
    #63
    A Föld kb. 700km/s sebességgel halad a világegyetem többi részéhez képest.
    Ez látszik a fenti második ábrán.
  • Caro
    #62
    És mitől robbanna fel egy galaxis?
    Milyen kölcsönhatás következtében?
    Mert egyet sem ismerünk, ami ilyet okozhatna.
  • Caro
    #61
    És te a saját szemeddel is meggyőződtél ezekről a jelenségekről?
    (De még akkor is, a látás is csal néha)
  • M0rph3u5
    #60
    én ugyan nem vagyok az áltudomány istenítője, de azért megnézem a videót és jót röhögök rajta...:P
  • wanek
    #59
    Mindig is akadtak feltűnési viszketegségben szenvedők. Tudod te, hogy hányan "látták" szűz máriát? Meg a többi vallás által emlegetett hírességet?
    Svindli az egész. A csodavárók (mint te is) meg örömmel csámcsognak rajta.
  • roliika
    #58
    Részleteznéd? :) Mi a baromság benne? Te a szellemeket és telekinézist, materializációt hova sorolod? Mert annyi a bizonyíték és dokumentáció, hogy nem lehet csak úgy szőnyeg alá söpörni. Több a dokumentáció ezekkel a dolgokkal kapcsolatban mint bármelyik alap fizikai effektusról.
  • nanotech
    #57
    "Amúgy az se kizárt, hogy a BlackHole azért szívja magába a port-gázt minden egyébbet, hogy majd amikor már mindent magába szívott felrobbanjon, és ezzel új életet adva, egy újabb Galaxist hozzon létre... Azaz igazság ez, csak elképzelés, de kitudja:)" Igen, azt elfelejtettem odaírni, hogy a Galaxis központi magjában lévő feketelyuk!:Sry
  • nanotech
    #56
    Amúgy az se kizárt, hogy a BlackHole azért szívja magába a port-gázt minden egyébbet, hogy majd amikor már mindent magába szívott felrobbanjon, és ezzel új életet adva, egy újabb Galaxist hozzon létre... Azaz igazság ez, csak elképzelés, de kitudja:)
  • nanotech
    #55
    "hogy azt hisszük rá a világegyetem tágul?" --> Közbe meg, csak mi mozgunk iszonyat sebességgel a térbe és a létrejött többi kicsi Galaxis...
  • nanotech
    #54
    Én ebben a "Big-Bang" elméletben sose hittem:) Én inkább azt hiszem, hogy valaha egy SuperGalaxis robbant fel (mely hatalmasabb volt, mint amit eltudnánk még képzelni is), amire oly sokáig azt hitük, hogy a "Big-Bang" közbe meg azaz elképzelés hamis... És mivan, ha olyan erővel robbant szét, hogy a port-gázt szétlövelte mindenfelé, és az évmilliárdok során por-gáz összeállt ilyen kisebb galaxisokba, meg olyan erővel robbanhatott, hogy azt hisszük rá a világegyetem tágul? Tudom, erre bizonyíték nincsen, de kitudja lehet egyszer megdől:)
  • wanek
    #53
    Rettenetes baromság ez a video. Tipikusan a sok kis igazság, egy nagy hazugság elvre épít. Ez aztán mag van spékelve műszerekkel, hogy tudományos látszatot keltsen, meg mindenfajta trükk effekttel. Nagyon olcsó dolgok ezek. A magyarázatok szintén.

    De itt van egy jó példa arra, hogyan lehet valakit megtéveszteni (legalábbis egy laikust). Az alábbi mondást nem én találtam ki, hanem valahol olvastam (egyébként ott viccnek szánták):
    "A processzorok füsttel működnek. Amint kijön a füst, nem működnek többé!"
    :)
  • roliika
    #52
    Hm. Azt hittem egyediek ezek a gondolataim...de már könyv is van belőle... :D