46
A ReactOS egy freeware operációs rendszer, mely a Windows-ra írt programokat is futtatja, próbál kompatibilis lenni Windows-al.
  • Atkamon
    #6
    öh igen jogi problémáim vannak de nme sokáig mert már megrendeltem a Vistát:P de erről egy másik topicban kell bezsélni=D
  • gabber_saviola
    #5
    kipróbáltam, hááát felejtős :(

    maradok az ubuntunál
  • Dodo55
    #4
    Talán olyan fél éve próbáltam, hát akkor nem volt valami jó.
    Lehet azóta jobb lett, majd lehet kipróbálok valami új verziót.
  • zolo
    #3
    Így első ránézésre tényleg eléggé lekoppintották, legalább valami saját dizájnt kitalálhattak volna...
    Üresen mennyi rendszermemóriát eszik?Winchesteren pontosan mennyi helyet igényel?Directx, Winamp, WinMediaPlayer megy rajta?Van benne saját op.rendszer?(Nem szeretni FF)Nero,Irfanview?
    Tudom hogy ezeket csak ki kéne próbálni ,de nem akarom így feltenni ezt az op.rendeszert, te pedig le tuod tesztelni úgyis.:)))
  • Evin
    #2
    Én próbáltam egy korábbi verzióját, de nem sokra jutottam vele. Egyetlen drivert sem tudtam rá felrakni, aztán ráhagytam.
    De tény, kicsi, gyors és nem ronda, de ráfér még a kompatibilitási javítás.
  • blackgamer
    #1
    Mai világban egyre inkább fontos kisvállalkozásoknál is a tiszta szoftver.
    Gondoljunk csak a manapság sűrűn látható reklámra, amikor a liftben együtt utazik a rendőrség és a vállalat vezetője :)

    Keresem az alternatívát a Windows kiváltására, így találtam a programra.
    Tudom hogy több "butított" Windows létezik, de ott még felvetődik a jogi probléma.
    Linux-os dolgokkal meg sokat szív az ember (Windows-os progikat szeretnék futtatni), hát gondoltam kipróbál ezt, mivel nem linux alapú.
    Elkezdtem kísérletezgetni, mert hobbiként is érdekelnek az op.rendszerek.

    kis történelem: 1996 egy csapat FreeWin95 néven kezdett projektet fejleszteni, ami a Win95-öt akarta "klónozni". Majd később a célpont a Windows NT lett, ekkor váltottak nevet 1998 februárjában.
    A fejlesztés igazából 2006-abn gyorsult fel, céljuk nem változott: Windows-al kompatibilis op.rendszert szeretnének készíteni.
    Természetesen nyílt a forráskód, bárki bekapcsolódhat a fejlesztésbe.

    fut rajta: Mozilla Firefox, Unreal Tournament :) , OpenOffice.org és sok más program

    Weboldal guszta, tud magyarul.



















    Simán felment egy üres winyóra, alig foglal helyet.
    Indulása nagyon gyors.

    Utána viszont megakadtam, mert bár a Total Commander feltelepült, elindulni nem akar.
    Lehet hogy egy régebbi verzió menne, de még nem próbáltam.
    Hangkártya driveremet kitömörítette de a telepítő csak felvillan és eltűnik.
    Szóval van még mit próbálgatni rajta.
    Lehet utánaolvasok...

    Kiváncsi vagyok Ti milyen tapasztalatokat szereztek.
    Csak sok türelemmel megáldott egyéneknek ajánlom a kipróbálását :)