46
A ReactOS egy freeware operációs rendszer, mely a Windows-ra írt programokat is futtatja, próbál kompatibilis lenni Windows-al.
  • blackgamer
    #1
    Mai világban egyre inkább fontos kisvállalkozásoknál is a tiszta szoftver.
    Gondoljunk csak a manapság sűrűn látható reklámra, amikor a liftben együtt utazik a rendőrség és a vállalat vezetője :)

    Keresem az alternatívát a Windows kiváltására, így találtam a programra.
    Tudom hogy több "butított" Windows létezik, de ott még felvetődik a jogi probléma.
    Linux-os dolgokkal meg sokat szív az ember (Windows-os progikat szeretnék futtatni), hát gondoltam kipróbál ezt, mivel nem linux alapú.
    Elkezdtem kísérletezgetni, mert hobbiként is érdekelnek az op.rendszerek.

    kis történelem: 1996 egy csapat FreeWin95 néven kezdett projektet fejleszteni, ami a Win95-öt akarta "klónozni". Majd később a célpont a Windows NT lett, ekkor váltottak nevet 1998 februárjában.
    A fejlesztés igazából 2006-abn gyorsult fel, céljuk nem változott: Windows-al kompatibilis op.rendszert szeretnének készíteni.
    Természetesen nyílt a forráskód, bárki bekapcsolódhat a fejlesztésbe.

    fut rajta: Mozilla Firefox, Unreal Tournament :) , OpenOffice.org és sok más program

    Weboldal guszta, tud magyarul.



















    Simán felment egy üres winyóra, alig foglal helyet.
    Indulása nagyon gyors.

    Utána viszont megakadtam, mert bár a Total Commander feltelepült, elindulni nem akar.
    Lehet hogy egy régebbi verzió menne, de még nem próbáltam.
    Hangkártya driveremet kitömörítette de a telepítő csak felvillan és eltűnik.
    Szóval van még mit próbálgatni rajta.
    Lehet utánaolvasok...

    Kiváncsi vagyok Ti milyen tapasztalatokat szereztek.
    Csak sok türelemmel megáldott egyéneknek ajánlom a kipróbálását :)
  • Evin
    #2
    Én próbáltam egy korábbi verzióját, de nem sokra jutottam vele. Egyetlen drivert sem tudtam rá felrakni, aztán ráhagytam.
    De tény, kicsi, gyors és nem ronda, de ráfér még a kompatibilitási javítás.
  • zolo
    #3
    Így első ránézésre tényleg eléggé lekoppintották, legalább valami saját dizájnt kitalálhattak volna...
    Üresen mennyi rendszermemóriát eszik?Winchesteren pontosan mennyi helyet igényel?Directx, Winamp, WinMediaPlayer megy rajta?Van benne saját op.rendszer?(Nem szeretni FF)Nero,Irfanview?
    Tudom hogy ezeket csak ki kéne próbálni ,de nem akarom így feltenni ezt az op.rendeszert, te pedig le tuod tesztelni úgyis.:)))
  • Dodo55
    #4
    Talán olyan fél éve próbáltam, hát akkor nem volt valami jó.
    Lehet azóta jobb lett, majd lehet kipróbálok valami új verziót.
  • gabber_saviola
    #5
    kipróbáltam, hááát felejtős :(

    maradok az ubuntunál
  • Atkamon
    #6
    öh igen jogi problémáim vannak de nme sokáig mert már megrendeltem a Vistát:P de erről egy másik topicban kell bezsélni=D
  • Schwarz
    #7
    és mitől lesz neked jobb a vistával, mint xpvel?
  • stream man
    #8
    de ezen a gamek meg egyéb minden faszán megy?
  • blackgamer
    #9
    kipróbáltam régi Windows Commanderrel is, meg egy puritán mp3 playerrel de nem ment
    hálózati kártyát elvileg felismerte (SMC), de utána nem jutottam előrébb

    írtam egy "Hello World!" progit Delphi 6-ban, azt szépen vitte :)

    lehet hogy régebbi Win95 NT-re írt progikat futtatna, de akkor meg már kényelmesebb Linux-on próbálkozni

    az ötlet jó, de a megvalósítás még gyerekcipőben
    talán majd fejlődik, de mindenképpen érdemes nyomon követni a projekt sorsát
  • homeless
    #10
    Szerintem egy akármilyen linux+wine többet tud.
  • PíszLávJuniti
    #11
    bátor próbálkozás, én jelenleg a Mono gyors fejlődésében bízom.
  • matee100
    #12
    Mindenki csak úgy tegye fel, hogy nagy valószínűséggel elcseszi a partíciós táblát! Nálam, és másnál is elcseszte, újra kellett formázni az egész vincsesztert.
  • blackgamer
    #13
    érdemes egy max pár gigás hobbi winyón kisérletezni ilyenekkel
  • matee100
    #14
    Igen, csak nekem nincsen ilyen pár gigás "hobbi" vinyóm.
  • blackgamer
    #15
    ha érdekel a téma akkor érdemes beszerezni egyet
  • Schwarz
    #16
    vagy marad a vmware és társai
  • matee100
    #17
    Megjelent egy új változat. A 0.3.3 RC. Én nem merem kipróbálni. Aki meri, az írja le tapasztalatait.
  • Vardar
    #18
    Inkább ne próbáld ki, vedd elő 1 év múlva még gyermekbetegségekkel küzd akkora biztos jobb lesz.pl.:0.9.9 RC
  • matee100
    #19
    Microsoft Virtual PC 2007-en a telepítő gond nélkül futott, de aztán nem indult be a rendszer, csak félig.
    VmWare 6.0 alatt szépen futott a rendszer.
    Úgy néz ki a merevlemez kezelése sokat javult, mivel most még MSVPC-n is normálisan partícionált!
    Úgy tűnik nagyon jó úton halad a fejlesztés, legalábbis most a 0.3.1-hez képest sokat javítottak rajta. (a 0.3.3-as verzióról volt szó)
  • matee100
    #20
    Ja és nem utlsó sorban gyorsabb is sokkal, a programok telepítése és a rendszerindítás is gyorsult, valamint a telepítés is.
    Egy nagyon jó, gyors, ingyenes rendszernek néézünk elébe.
  • Vardar
    #21
    Tehát hobbi mellett komolyan ajánlod "fő" operációs rendszernek?
  • matee100
    #22
    Még nem ajánlom főrendszernek, azért annyira nem kiforrott még, de lehet vele próbálkozni. Úgy néz ki a partícionálója végre normális, és nem cseszi el a merevlemezt.
  • Vardar
    #23
    És milyen programok futnak már rajta? Melyik ingyenes virtuális gépen megy? Programok alatt média lejátszót, biztonsági szoftvereket, CD DVD írót, OFFICE szerűségeket értek.
  • matee100
    #24
    Média lejátszót eddíg a Media PLayer Classicot próbáltam, az nem ment. NOD32 az ment, Nero nem, Office 2003 nem. Majd még próbálok más progikat is, csak először a legnépszerűbbeket próbáltam.
  • Vardar
    #25
    Hát akkor még erősen alakul. VmWare 6.0 ingyenes?
  • matee100
    #26
    A Player ingyenes, a reactos honlapról meg lehet letölteni előtöltött vmware "géepet". A Workstation nem ingyenes, de igényelhetsz 30 napos próbakulcsot. Én is azzal használom.
  • Vardar
    #27
    A Workstation??? Az mi? Csaknem maga az operációs rendszer? Az nem freeware?
  • matee100
    #28
    A VmWare Worksation verziója az nem op. rendszer, hanem program. Az nem free, csak a Player verzió free. A workstationt csak ki tudod próbáltni ingyenesen 30 napig.
  • matee100
    #29
    Amúgy a Sims 2-t megpróbáltam feltenni Reactos-re vmware alatt, de nem sikerült.
  • Vardar
    #30
    Ja nem értek az ilyenekhez. Egy komoly (gépigényes) stratégiai játék pl.: Pro Libertate! ?
  • matee100
    #31
    Megjelent a 0.3.3 RC2, és amint a folyamatjelzőt látjuk, már csak 0.5% kell a 0.4-es verzió kiadásához.
  • Vardar
    #32
    Jön a rendszerváltás.
  • matee100
    #33
    Megjelent a 0.3.3! A galériában látható képek arról árulkodnak, hogy rengeteg program fut rajta, ami eddíg nem.
  • Tee
    #34
    Megpróbáltam volna felrakni a ReactOS-t , de már az elején amikor a gépet ellenőrzi (alul fehér csíkban, kék háttér) akkor lekapcsolja a gépet! Mi lehet a baj? Segítsetek Köszi!!
  • Vardar
    #35
    Most a legújabb 0.3.3 miket futtat?
  • matee100
    #36
    Még nem próbáltam, de ha megnézed a honlapon a galériát, ott sok olyan képet találsz, ami jóra utal.
  • Vardar
    #37
    Google Earth?
  • matee100
    #38
    Valaki próbálta a 0.3.3-at? Szerintetek lesz egyáltalán 1.0-ás verzió valaha? Elég lassan haladnak a fejlesztéssel.
  • matee100
    #39
    Huhh. A honlapon azt írták, hogy decemberben jött volna a 0.3.4-es verzió, de nem jött.... semmi hír... :S
  • matee100
    #40
    Megjelent a 0.3.4... Valaki próbálkozott már vele?