46
A ReactOS egy freeware operációs rendszer, mely a Windows-ra írt programokat is futtatja, próbál kompatibilis lenni Windows-al.
  • Desiderata #46
    ReactOS: így klónozzák a Windows XP-t

  • matee100
    #45
    Idő közben elkezdtem készíteni egy magyar honlapot a ReactOS-nek... Kélet titeket, nézzétek meg, és ha valakinek lenne ideje, kedve segíteni a fejlesztésben, kérem jelezze nekem egy e-mailben (címem az előző hozzászólásomban). Szóval a honlap címe: http://reactos.extra.hu/
  • matee100
    #44
    Aki tesztelgette a rendszert, kérem írja le, hogy milyen tapasztalatai voltak.

    Én VirtualBox-on próbálgattam, eléggé elkeserítően.
    A telepítés gond nélkül ment. Első indulás is megvolt. Elkezdtem bekonfigurálni a hálózatot (csak annyi, hogy fix ip címet adok neki a routerhez), ám mikor beállítottam, hiába mentem az OKÉ-ra, a beállítások nem tárolódtak... Ezt vagy 10-szer eljátszottuk, mire mondom, na jó, hagyjuk, megpróbálunk valami mást, hátha a VirtualBox-ban nincs jól beállítva valami. Átállítottam egy másik féle hálózati beállításra. A ReactOS a következő induláskor erre már kérte a drivert... Jólvan, VirtualBox saját .iso-ja betesz, azon van driver... Igen ám, de az a mező, hogy hol keresse a drivert, nem aktív. Nem baj, nem adom fel, bemásolom manuálisan az .inf fájlt, igen ám, de valami miatt nem akaródzott "cd"-ről másolni... Így hát a hálózatról letettem.
    Egyenlőre ennyi, ha lesz még más, majd megírom...

    Más: a fejlesztőknek szerintem inkább mondjuk félévente kéne kiadniuk verziókat, hogy jobban látszon a különbség két verzió között... Ez mondjuk szubjektív, de én így látom. Olyat nem akarok írni, hogy húzzanak bele, mert lassú, de amúgy tényleg lassú... :D nah, épp most írtam. Szóval azért lehet, hogy lehetne gyorsabb, ha egy kicsit jobban reklámoznák magukat, és talán többen tudnának a projektről, többen beszállnának segíteni fejleszteni... Ha valaki vállalkozna rá, akkor velem együtt létrhozhatnánk egy magyar ismertető oldalt a projektről egy kis reklám képpen, hogy a magyarok is tudjanak az ötletről, és esetleg pár fejlesztő fantáziát lásson benne... Ha valaki segítene, akkor írjon az e-mail címemre egy levelet: [email protected]

    További szép napot mindenkinek! :D
  • matee100
    #43
    Nah, varázsszóra, megjelent a 0.3.5 :D Jó soká, de megjelent...
  • blackgamer
    #42
    :) jobb túllépni rajta
  • matee100
    #41
    Egy ideje már semmi hír... Az oldalon még mindíg május áll a 0.3.5 megjelenési dátumaként, holott már rég elmúlt május... Őszintén, én kezdetm elveszteni a projktbe vetett bizalmam :S
  • matee100
    #40
    Megjelent a 0.3.4... Valaki próbálkozott már vele?
  • matee100
    #39
    Huhh. A honlapon azt írták, hogy decemberben jött volna a 0.3.4-es verzió, de nem jött.... semmi hír... :S
  • matee100
    #38
    Valaki próbálta a 0.3.3-at? Szerintetek lesz egyáltalán 1.0-ás verzió valaha? Elég lassan haladnak a fejlesztéssel.
  • Vardar
    #37
    Google Earth?
  • matee100
    #36
    Még nem próbáltam, de ha megnézed a honlapon a galériát, ott sok olyan képet találsz, ami jóra utal.
  • Vardar
    #35
    Most a legújabb 0.3.3 miket futtat?
  • Tee
    #34
    Megpróbáltam volna felrakni a ReactOS-t , de már az elején amikor a gépet ellenőrzi (alul fehér csíkban, kék háttér) akkor lekapcsolja a gépet! Mi lehet a baj? Segítsetek Köszi!!
  • matee100
    #33
    Megjelent a 0.3.3! A galériában látható képek arról árulkodnak, hogy rengeteg program fut rajta, ami eddíg nem.
  • Vardar
    #32
    Jön a rendszerváltás.
  • matee100
    #31
    Megjelent a 0.3.3 RC2, és amint a folyamatjelzőt látjuk, már csak 0.5% kell a 0.4-es verzió kiadásához.
  • Vardar
    #30
    Ja nem értek az ilyenekhez. Egy komoly (gépigényes) stratégiai játék pl.: Pro Libertate! ?
  • matee100
    #29
    Amúgy a Sims 2-t megpróbáltam feltenni Reactos-re vmware alatt, de nem sikerült.
  • matee100
    #28
    A VmWare Worksation verziója az nem op. rendszer, hanem program. Az nem free, csak a Player verzió free. A workstationt csak ki tudod próbáltni ingyenesen 30 napig.
  • Vardar
    #27
    A Workstation??? Az mi? Csaknem maga az operációs rendszer? Az nem freeware?
  • matee100
    #26
    A Player ingyenes, a reactos honlapról meg lehet letölteni előtöltött vmware "géepet". A Workstation nem ingyenes, de igényelhetsz 30 napos próbakulcsot. Én is azzal használom.
  • Vardar
    #25
    Hát akkor még erősen alakul. VmWare 6.0 ingyenes?
  • matee100
    #24
    Média lejátszót eddíg a Media PLayer Classicot próbáltam, az nem ment. NOD32 az ment, Nero nem, Office 2003 nem. Majd még próbálok más progikat is, csak először a legnépszerűbbeket próbáltam.
  • Vardar
    #23
    És milyen programok futnak már rajta? Melyik ingyenes virtuális gépen megy? Programok alatt média lejátszót, biztonsági szoftvereket, CD DVD írót, OFFICE szerűségeket értek.
  • matee100
    #22
    Még nem ajánlom főrendszernek, azért annyira nem kiforrott még, de lehet vele próbálkozni. Úgy néz ki a partícionálója végre normális, és nem cseszi el a merevlemezt.
  • Vardar
    #21
    Tehát hobbi mellett komolyan ajánlod "fő" operációs rendszernek?
  • matee100
    #20
    Ja és nem utlsó sorban gyorsabb is sokkal, a programok telepítése és a rendszerindítás is gyorsult, valamint a telepítés is.
    Egy nagyon jó, gyors, ingyenes rendszernek néézünk elébe.
  • matee100
    #19
    Microsoft Virtual PC 2007-en a telepítő gond nélkül futott, de aztán nem indult be a rendszer, csak félig.
    VmWare 6.0 alatt szépen futott a rendszer.
    Úgy néz ki a merevlemez kezelése sokat javult, mivel most még MSVPC-n is normálisan partícionált!
    Úgy tűnik nagyon jó úton halad a fejlesztés, legalábbis most a 0.3.1-hez képest sokat javítottak rajta. (a 0.3.3-as verzióról volt szó)
  • Vardar
    #18
    Inkább ne próbáld ki, vedd elő 1 év múlva még gyermekbetegségekkel küzd akkora biztos jobb lesz.pl.:0.9.9 RC
  • matee100
    #17
    Megjelent egy új változat. A 0.3.3 RC. Én nem merem kipróbálni. Aki meri, az írja le tapasztalatait.
  • Schwarz
    #16
    vagy marad a vmware és társai
  • blackgamer
    #15
    ha érdekel a téma akkor érdemes beszerezni egyet
  • matee100
    #14
    Igen, csak nekem nincsen ilyen pár gigás "hobbi" vinyóm.
  • blackgamer
    #13
    érdemes egy max pár gigás hobbi winyón kisérletezni ilyenekkel
  • matee100
    #12
    Mindenki csak úgy tegye fel, hogy nagy valószínűséggel elcseszi a partíciós táblát! Nálam, és másnál is elcseszte, újra kellett formázni az egész vincsesztert.
  • PíszLávJuniti
    #11
    bátor próbálkozás, én jelenleg a Mono gyors fejlődésében bízom.
  • homeless
    #10
    Szerintem egy akármilyen linux+wine többet tud.
  • blackgamer
    #9
    kipróbáltam régi Windows Commanderrel is, meg egy puritán mp3 playerrel de nem ment
    hálózati kártyát elvileg felismerte (SMC), de utána nem jutottam előrébb

    írtam egy "Hello World!" progit Delphi 6-ban, azt szépen vitte :)

    lehet hogy régebbi Win95 NT-re írt progikat futtatna, de akkor meg már kényelmesebb Linux-on próbálkozni

    az ötlet jó, de a megvalósítás még gyerekcipőben
    talán majd fejlődik, de mindenképpen érdemes nyomon követni a projekt sorsát
  • stream man
    #8
    de ezen a gamek meg egyéb minden faszán megy?
  • Schwarz
    #7
    és mitől lesz neked jobb a vistával, mint xpvel?