95
  • nfr
    #15
    Nekem 18,5-19,3 C között mozog. Az jó?
  • qtpman
    #14
    nekem van egy vegetáriánus ismerösöm neki 34-35 fok között van a testhőmérséklete ha nem beteg
  • sonicXX
    #13
    Ja, hozzáteszem: nemsoká' 27 leszek.

    Gyerekek esetében eddig úgy tudtam, a normálisnak mondott testhő 36 fok, 37-től hívják hőemelkedésnek, felnőtteknél 37 fok és 38 foktól hívják hőemelkedésnek.

    Ez van. Legalább nem vagyok klisé
  • sonicXX
    #12
    Ez a "felfedezés" egy akkora baromság, hogy az iszonyat. De ezen felbuzdulva majd hamarosan megjelenik az új "Norbi 36,5" hamburger és a sok fitneszpicsa majd jól meg is veszi...
    Nekem meg 35,5-36,5 közt normális a testhőm. Naés? Most akkor holnap már szaladok a bótba venni 36,5 fokon tartó retrovírust...
  • kricsi
    #11
    ez csak egy általánosított érték...mivel mindenkinek más ezért ebből vontak egy átlagot éés nolám 37fok lett, tehát valakinek 36,5 és egy másik egyénnek 37,5 akkor ebből lett a 37fok, minden embernek más a testhőmérséklete tehát valakinek a 37,5 még nem hőemelkedés...szóval az az ember simán elbírja a 0,5 fok minuszt tehát mindenkinek az adott testhőmérsekletéből kell levonni 0,5-t de ez persze csak az én véleményem : )
  • Su0my
    #10
    forrófejű:)
  • insomniac
    #9
    nekem mindig 6.6.
    ha egésségesen táplálkozok lemegy 36,1re?:)
  • wmatyi
    #8
    Ha a bőröd 37 fokos, az azt jelenti, hogy a testeden belül biztos melegebb van. Szerintem ez 36.5 C a "mag"hőmérsékletre vonatkozik.
  • juzosch
    #7
    De egyébként tényleg 36,5 a normális. 37-et már hőemelkedésnek hívják, ill sportoláskor szokott addig felkúszni.
  • Ronny
    #6
    nekem 37.1-4 között van mindíg:(
  • Anteris
    #5
    "Jó ideje úgy véljük, hogy az emberi test ideális hőmérséklete 37 Celsius fok"

    aki így véli az egy segg...
  • kbupdate
    #4
    én mindig is úgy tudtam, hogy 36,6°C a megfelelő hőmérséklet, az enyém is mindig ez, +-2 tized...
  • juzosch
    #3
    Hogy miért nem favorizálja az evolúció? Hát mert a hosszabb élet nem jelent versenyelőnyt. Általában nem az öregségbe, hanem a betegségekbe és kardfogú tigrisekbe haltunk bele, ezek ellen meg nem segít a fél fok.
  • Shadow_THH
    #2
    ez érdekes de szerintem az agy közel sem tud olyan jól működni ha lehül a test hőmérséklet, hiszen mindenünk lelassul a testünkben

    lassan jársz tovább élsz lol
  • Frosty01
    #1
    aha, persze...