95
  • Frosty01
    #1
    aha, persze...
  • Shadow_THH
    #2
    ez érdekes de szerintem az agy közel sem tud olyan jól működni ha lehül a test hőmérséklet, hiszen mindenünk lelassul a testünkben

    lassan jársz tovább élsz lol
  • juzosch
    #3
    Hogy miért nem favorizálja az evolúció? Hát mert a hosszabb élet nem jelent versenyelőnyt. Általában nem az öregségbe, hanem a betegségekbe és kardfogú tigrisekbe haltunk bele, ezek ellen meg nem segít a fél fok.
  • kbupdate
    #4
    én mindig is úgy tudtam, hogy 36,6°C a megfelelő hőmérséklet, az enyém is mindig ez, +-2 tized...
  • Anteris
    #5
    "Jó ideje úgy véljük, hogy az emberi test ideális hőmérséklete 37 Celsius fok"

    aki így véli az egy segg...
  • Ronny
    #6
    nekem 37.1-4 között van mindíg:(
  • juzosch
    #7
    De egyébként tényleg 36,5 a normális. 37-et már hőemelkedésnek hívják, ill sportoláskor szokott addig felkúszni.
  • wmatyi
    #8
    Ha a bőröd 37 fokos, az azt jelenti, hogy a testeden belül biztos melegebb van. Szerintem ez 36.5 C a "mag"hőmérsékletre vonatkozik.
  • insomniac
    #9
    nekem mindig 6.6.
    ha egésségesen táplálkozok lemegy 36,1re?:)
  • Su0my
    #10
    forrófejű:)
  • kricsi
    #11
    ez csak egy általánosított érték...mivel mindenkinek más ezért ebből vontak egy átlagot éés nolám 37fok lett, tehát valakinek 36,5 és egy másik egyénnek 37,5 akkor ebből lett a 37fok, minden embernek más a testhőmérséklete tehát valakinek a 37,5 még nem hőemelkedés...szóval az az ember simán elbírja a 0,5 fok minuszt tehát mindenkinek az adott testhőmérsekletéből kell levonni 0,5-t de ez persze csak az én véleményem : )
  • sonicXX
    #12
    Ez a "felfedezés" egy akkora baromság, hogy az iszonyat. De ezen felbuzdulva majd hamarosan megjelenik az új "Norbi 36,5" hamburger és a sok fitneszpicsa majd jól meg is veszi...
    Nekem meg 35,5-36,5 közt normális a testhőm. Naés? Most akkor holnap már szaladok a bótba venni 36,5 fokon tartó retrovírust...
  • sonicXX
    #13
    Ja, hozzáteszem: nemsoká' 27 leszek.

    Gyerekek esetében eddig úgy tudtam, a normálisnak mondott testhő 36 fok, 37-től hívják hőemelkedésnek, felnőtteknél 37 fok és 38 foktól hívják hőemelkedésnek.

    Ez van. Legalább nem vagyok klisé
  • qtpman
    #14
    nekem van egy vegetáriánus ismerösöm neki 34-35 fok között van a testhőmérséklete ha nem beteg
  • nfr
    #15
    Nekem 18,5-19,3 C között mozog. Az jó?
  • Epikurosz
    #16
    Az Egely-kerék annál gyorsabban forog, minél forrób vagy, és annál nagyobb a vitalitásod is. Akkor most hogy is van ez?
  • haxoror
    #17
    Ja, én is így tudtam.
  • haxoror
    #18
    "A kutatók már évtizedek óta tudják, hogy a szokásosnál egyharmaddal kevesebb kalóriát tartalmazó étrenddel akár 40%-kal is meghosszabbítható az egerek és más emlősök élete, az étrend hatására pedig legalább fél fokkal csökken a testhőmérséklet is."

    A szokásosnál 40%-al kevesebb volt év-százezredeken át a normális szal min kell meglepődni?
    Az állatok és az ember is a kvázi-éhezésre van berendezkedve és csak újabban "túltáplált" és EZ a nemnormális.
  • haxoror
    #19
    sry vagyis a szokásosnál egyharmaddal kevesebb kaja volt a megszokott nagyon hosszú ideig
  • turul16
    #20
    En is ugy emlekszem, hogy az emberi test ~37.2 fokos belul.


    A honvedelmunk is igy tudja :)
  • mathe
    #21
    nemtom...37 felett mi már hőemelkedésnek hívtuk mindig...nálunk is 36.5 a normális meg az orvosunk szerint is elég sok éve...olyan érdekes dolgokat tudnak néha feltalálni
  • lee56
    #22
    nem találtak fel semmit...

    juzosch: jó a kardfogu tigris elméleted

    Shadow_THH: a "lassan jársz tovább élsz" miért lol?

    Amugy érdekes dolog ez a höfok, mikorobiológiai szempontból elég tág határok közt képesek fennmaradni a baktériumok például (vulkánok közelében, csakugy mint extrém hidegben is találtak már élő mikroorganizmusokat)
  • abzu
    #23
    a 37Celzius fok az nem hőemelkedés?
  • Cactus
    #24
    LOL, szegény egereket mindig szívatják...
    Egyébként én örökké élni fogok, mert lefagyasztatom magam. Holnap veszek is egy jó nagy mélyhűtőt...
  • Frosty01
    #25
    galaxis útikalauz stopposoknak, láttad már? :D
  • chase
    #26
    akkor jövő hónapra már ne vegyél bérletet :)
  • Loverman
    #27
    37 felett kezdődik a hőemelkedés;) de csak Felette
  • Mihail
    #28
    ja, ez tényleg így van
  • Mihail
    #29
    :)
  • dez
    #30
    Ez nem egészen így van. Még egy forró műkéztől is csak viszonylag lassan forog. A gyorsabb forgáshoz más is kell.
  • dez
    #31
    Nem kell, hogy megjelenjen, mert már eddig is az alacsony kalóriabevitel volt a fő célja. Lásd ezzel kapcsolatban #18-as, milyen magától értetődő ez. (Mellesleg természetesen nem Norbika találta ki.)
  • VRSDM
    #32
    tökminegy hogy hány fok, mikor az ember piál-drogozik-betegedik-elütik-sérül ésígytovább,ésígytovább

    még ha igaz is, akkor is sokkal több JOBBAN KIHATÓ tényező van amik elnyomják enne a súlyát
  • H0ri
    #33
    úristen de faxság :)
  • sonicXX
    #34
    "Az Egely-kerék annál gyorsabban forog, minél forrób vagy, és annál nagyobb a vitalitásod is. Akkor most hogy is van ez?"

    Megtennéd hogy ezt magyarul és érthetően is leírod? Mert így egy kukkot nem értek belőle. Köszi előre is!
  • Gerbill
    #35
    Szerintem a 36,5 a normális. A 37(hőemelkedés) már a hőmérőn is pirossal van jelezve. A bőrünk meg hidegebb a nyitott részeken, ezért is tesszük a hónaljunkba, ahol zárt teret hozunk létre, ergo a kölső hőmérséklet kb egyenlő a belső hőmérséklettel.
  • Epikurosz
    #36
    A kedvedért, de csak most utoljára rágom a szájacskádba:

    Állítólag az Egely-kerék egy nagy lehúzás. Nem a vitalitást méri, hanem a kéz melege miatt mozgásba lendül a levegő (még akkor is, ha a kerék és a kéz között pld. üveglap van, mert ugye a hő az üvegen keresztül is terjed), és az forgatja meg a kereket. Ha még mindig nem értenéd: a szél is úgy keletkezik, hogy van egy meleg régió, és egy hideg régió, és a a föld atmoszférája próbálja kiegyenlíteni a különbséget.

    Nos, ha lázas vagy, vagyis beteg, akkor a testhőd magasabb, vagyis a kerék jobban pörög, azaz kvázi nagyobb a vitalitásod.

    Teccik kapisgálni?

  • Epikurosz
    #37
    Vagyishát az Egely-kerék szerint betegen vitális vagy, annak ellenére, hogy magas a hőd.
    Ezzel szemben a tudósok itt azsongyák, hogy akkor vagy vitális, ha alacsony a hőd.
    Ezt add össze ceruza/sz.gép nélkül!
  • dez
    #38
    Csakhogy ez így nem teljesen igaz, mint ahogy már leírtam, de ez ne zavarjon.
  • crisztof
    #39
    Tisztázzuk a bőrünk valamenyirre hőszigetel tehát kivül nem annyit mérünk amennyi belül van. Amikor 37c hőemelkedést mérünk hónaljban akkor a belső hőmérséklet ennél magasabb.
  • Epikurosz
    #40
    Nem is.