275
  • Attie
    #33
    Pff.. nem tudom, hogy lehet-e politizálni :/ Ha nem akkor bocs mindenkitől :(
  • Attie
    #32
    Ezért lehet támogatást kérni. Persze tudom, hogy az öregek nem szívesen mennek kéregetni. Az én nagymamám is ilyen. Én sem tudom, hogy hogyan él a nyugdíjából... A másik nagyszüleim idén haltak meg mindketten. Kettejük nyugdíja kevesebb volt, mint a fizetésem. És elképedtem amikor megtudtam, hogy a bankszámlájukon több millió forint megspórolt pénz volt... Egyszerűen az öregek más életformában éltek. Mindig azt szokták meg, hogy takarékoskodni kell. Abból élni ami van és nem könyörögni, "mert az jár nekünk".
  • NonsenS
    #31
    vagy talán már régen el is fogyott....
    Egyébként itt az sg-n lehet politizálni?
  • stremix
    #30
    Egyetértek veled. A lázadozók úgy képzelik, hogy mindent megkapnak és mindazt ingyen. De ők persze magasabb bérért dolgoznak. Ugyanaz történik mint anno a római időkben, "adjatok a népnek kenyeret meg cirkuszt és lehiggadnak!". Az is igaz, hogy attól eltekintve, hogy tönkre menne az ország, tényleg lehiggadnának, amíg végleg el nem fogyna minden pénz.
  • wolruf
    #29
    Na ezért utálom az összes politikai jellegű hozzászólást...
    Nomeg a dilettáns emberek szösszeneteit.
    2 dolgot említenék csak úgy meg:
    miért mindig az aktuális politikai vezetőséget szidjátok? A többi is ugyanúgy lopott. Megbüntették? Nem. Soha, senkitsem. Ezért morogni igencsak érdemes. Menj politikusnak ha annyira tudnál rajta változtatni és oldd meg. Aztán nehogy morogj bármikor ha valamiért nem sikerül. Vagy morogsz? Mert hibáztál? Ok, akkor ugorj a Dunába, hiszen annyira önérzetes vagy.
    A másik. Valóban hajtson be a rendőrök közé, akik rengetegen parancsot teljesítettek. Igen, volt aki túlkapott, mindenki elítéli azokat. De akkor erre válasz: legyél véletlenül te a tank és a rendőrök között és lapulj ki velük együtt. Elvégre mindegy hogy okkal vagy ok nélkül ütnek el nem?!
    Nomeg egy utolsó. Soha ne legyen az életbe olyanod, hogy egy olyan rendőr segít épp' rajtad valahol, amelyiknek te a halálát kívántad volna.
  • NonsenS
    #28
    Tudod, mamám néhány éve halt meg, amikor még fiatalabb voltam. És amikor a papírokat néztük, akkor tudatosult bennem, hogy mennyire is szegényen élt szegény. És hogy minden egyes 10 Ft-os kiadást is felírt mindig. Ha még most is élne, nem tudom, hogyan tudná elviselni ezt a megszorítást, de az biztos, h még nehezebb lenne neki. Csak egy példa, este még 10 órakor beszéltünk vele, élt, másnap délelőtt 10 órakor, mikor megtudtuk, hogy meghalt, az egész ház kb 10-12 °C-os volt. Kikapcsolta a fűtést éjszakára, mert az is k**va drága volt..
  • Emmegki
    #27
    Ez a tanklopási akció marhanagy volt, tetszett
  • Attie
    #26
    Bokor=Bokros :)
  • Attie
    #25
    Lehet, hogy rosszabb lesz az élet színvonala, de nem veszélyezteti az életét (=meghalhat). Ha egy tank tőled 40-50 centire forgolódik akkor nagy a valószínűsége annak, hogy kilapít.

    És szerinted miért volt kevesebb a hiány '98 és '02 között? A Bokor csomagnak köszönhetően. Annak hála tudták az átlag ember között népszerű intézkedéseiket megcsinálni. Jól szétszórták a pénzt (mert ugye az embereknek kenyér és cirkusz kell, és nem tudnak hosszú távon gondolkodni) aztán 2002-től pisloghattunk megint, hogy kezdhetjük előlről a takarékoskodást. (Mondjuk sajnos nem kezdtek el 2002-től takarékoskodni)

    Én mint közgazdász (és pénzügyi elemző) azt mondom, hogy az országnak most szüksége van a megszorításokra, hogy később ne legyen még rosszabb.
  • tucsilg
    #24
    nem tudom mennyirt modosulna az allaspontod ha esetleg buntelenul kiverik a szemed, eltorik a bordad, vagy esetleg szajonvagjak a felesegedet a gyerekeddel egyut mert volt olyan rebellis hogy kiment egy nemzeti unnepen az utcara. Kicsit bele kell am gondolni magadat a szenvedok helyzetebe is es rogton arnyaltabb a kep.
  • Bandew
    #23
    Ok tudom, hogy egyes családok tényleg nagyon rossz helyzetbe kerültek, neki igazán rossz, de furcsamód nem őket látni az agresszív tüntetők között.
  • Korner83
    #22
    elnök
  • Korner83
    #21
    Tudom hogy svédektől messze vagyunk, de pl. náluk most mondott le az egyik miniszter, mivel nem fizette a TV utáni díjat és feketén fizette a bejárónőjét. Ha csak tized annyira lennénk tőlük demokráciára való érettség terén mint most, akkor GYF már rég nem lenne miniszter!
  • Adenoma
    #20
    a nap beszólása :

    "vagy netán a tank erőteret generált hogy ne tudjon senki alákerülni ????"
  • Bandew
    #19
    Egyetértek!
    A tank életveszélyes, de nehogymár bárki is belehaljon a megszorításokba. Szar dolog tudom, de ez csak a kényelmünket veszélyezteti, az meg nem a világ vége.
    Az egész ország úgy viselkedik, mint egy hisztis kisgyerek, aki nem kapja meg a hőn áhított GI Joe-t.
  • Korner83
    #18
    "Miért is veszélyezteti milliók életét?"

    Ha hiszed, ha nem rengeteg ember életét fogja ez a "kis" megszorítás tönkre tenni.

    "1998-2002 -ig is ugyanilyen rablás ment"
    Nézd már meg, hogy hogyan alakult az államháztartás hiánya ezen az időszakon, és 2002-2006 között. Nevetséges...

    Amúgy mindent eladtak és sehol semmi pénz. Ki érti ezt?
  • Attie
    #17
    Miért is veszélyezteti milliók életét? Na nehogy már belehaljanak az emberek a megszorításokba... Mindenkinek szarabb lesz, nekem is, neked is, de szerintem ki kell bírni pár évet, hogy utána jobb legyen. 1998-2002-ig is ugyanilyen rablás ment, csak a populista dumáival meg tudta vezetni az embereket. Igazából amit anno Bokros rendbe szedett azt a Fidesz jól elherdált és most ismét szükség van egy olyanra, mint a Bokros csomag. Persze ezt már 4 évvel ezelőtt be kellett volna vezetni.
  • NYCBoy
    #16
    Teljesen egyetértek veled assdf, rohadjon meg az olyan aki szétbassza az egész országot, és még fizetést is kap érte!
    Ráadás:
    http://www.sg.hu/cikkek/48046/laptopokat_vesznek_a_fovarosi_kepviseloknek
  • Attie
    #15
    "egyet sajnalok hogy az oreg nem hajtott be a zsaruk koze"

    Hát te elmebeteg vagy... Normális ember nem gondol ilyet.
  • kutyak
    #14
    Igazság nincs.
  • muttley00
    #13
    Én is akajok tankot vezetni!
  • Epikurosz
    #12
    Tavaly a Szelidi-tónál egy roma fiatal megszúrt egy magyar fiatalt, aki a helyszínen meghalt. 3,5 év börtönt/fegyházat kapott.
    A tankos bácsinak max. 2 év felfüggesztett járna.
  • tucsilg
    #11
    azt ugy e senki se hiszi el hogy megrendezett akcio volt a tanklopas ????? ha vkik odacipelnek 4 drb 60-80 kg akkut majd bekinlodjak a tankba es begyujtjak akkor majd pont ket kanna gazolajt nem tudnak magukkal vinni ugye ?????? Szerintem othagytak a tankot raraktak 2 lakatot es szevasz, valoszinu hogy az uzemanyag tenyleg keves volt benne es azert allt meg, egyet sajnalok hogy az oreg nem hajtott be a zsaruk koze, most legalabb ott is lenne par serult nem csak a masik oldalon tobb szaz :(.
  • assdf
    #10
    /OFF/
    Nem értesz. Nyilvánvalóan nem helyes dolgot tett és bár kontrétan nem történt baj, meg kellene büntetni valamicskét hogy legközelebb ne igy gondolja és hogy ne történjek baj legközelebb. De ha továbbolvasod a hozzászólásom és nem csak kiemelsz belőle egy mondatot, akkor furává válhat hogy mig ezt tanksofört néhányan úgy érzik hogy meg kéne büntetni (jogosan), addig másvalakit aki nem 10-20 ember életét veszélyezteti hanem milliókét (ráadásul közvetett bevallot vagy fél tucat büncselekményt) ezt teljesen rendbenlevőnek találják... Ráadásul még csak a büntetés legapróbb veszélyével sem fenyegetik és aztán legkjözelebb nyugodtan anyagi csődbe viheti ismét az országot tudván hogy a birka magyar úgysem bünteti meg...
    Én mindig ez ellen beszélek legyen szó akár az MS vs EUról akár tüntetők vs kormányról, hogyha valaki csinál X-et és megbüntetik Yra, akkor hogy lehetséges az a demokráciánkban hogy aki meg 100Xet csinál azt még csak Y/100ra sem büntetik meg nemhogy 100Yra...
    /OFF/
  • BiroAndras
    #9
    "Szerintem is nagyon nincs rendben, hogy valaki vezetett egy tankot amivel gyakorlatilag semmilyen kart nem okozott, elmeletileg buntetheto"

    Az, hogy nem ölt meg senkit, tisztán a szerencsén múlt. Egyébként vagy fél tucat bűncselekményért elítélhető, és még akkor is olcsón megússza, mert amerikai kollégáját a helyszínen lelőtték (neki nem fogyott ki az üzemanyaga).
  • Shadow_THH
    #8
    ezek magyar mondatok érthető mind könnyedén olvasás közben ezek is hiszen magyar
  • Inquisitor
    #7
    Az a cikk akkora kamu, hogy csak na. Azt állította a "pilóta", hogy nem fogyott el az üzemanyag, csak veszélyesnek találta a tankkal való rohangálást, ezért állt meg. Ha valaki megnézi a felvételt, akkor azon látszik, hogy K*RVANAGY mázlija volt csak a potenciális 20-30 embernek akinek sikerült elugrania a barom elöl. Ráadásul egy tankból aztán rohadt sokat lehet látni a inti dolgokból. Szóval ennyit a veszélyérzetéről ...
  • assdf
    #6
    /OFF/
    Szerintem is nagyon nincs rendben, hogy valaki vezetett egy tankot amivel gyakorlatilag semmilyen kart nem okozott, elmeletileg buntetheto, mig egy másik uriember 3 millió magyar állampolgár életét teszi tönkre, a gyakorlati kár többezer milliárd forint az elméleti meg felbecsülhetetlen és nemhogy 2-3 év büntetésre nem számithat hanem semennyire sem...
    Ezt szeretem az emberekben, hogy mennyire "hülyék". Ha valaki lever egy cimert, csukják börtönbe, ha másvalaki meg ellop több milliárdot (amiből többszát cimerre futná...) az teljesen rendben van...
    /OFF/
  • tar86
    #5
    Úgy tudtam, a tankokat Gyurcsány Iraknak adományozta, egyébként azt az embert ki kellene tüntetni, amiért azt a roncsot be tudta inditani.
  • concrete
    #4
    a 4 csillagod ellenére te sem gondolod komolyan hogy ezzel nem veszélyeztették legaláb 5-10 a tank mellett futkározó/sétáló ember életét!
    a szük hely meg csak azért alakul ki mert az emberek elszaladnak a tank mellől mert egyszerűen NEM AKARTAK MEGHALNI.
    tehát hogy egyértelmű legyen:

    NEM A TANK HALADT SZÜK HELYEN, HANEM AZ EMBEREK LÉPTEK EL ELŐLE

    vagy netán a tank erőteret generált hogy ne tudjon senki alákerülni ????

  • Hamlet
    #3
    Ha min 2-3 év letöltendő alatt megússza akkor itt nagyon nincs rendben valami.
  • Cat #2
    Bár a Hadtörténeti Múzeum igazgatója azt állítja, a tank eltulajdonítása előre kitervelt akció volt, amihez akkumulátorokat kellett a tüntetőknek magukkal hozniuk, több, a tank beindításánál jelen lévő olvasónk cáfolta az igazgató szavait. Szerintük a tankot a fiatalok feszítővasakkal kinyitották, de nem tudták beindítani, amikor egy idősebb ember vállalkozott a feladatra. A férfi azt állította, 56-os veterán, és a harckocsizóknál szolgált, így rövid idő alatt, beindította a páncélost. Egy olvasónk, akinek ismerősét a sofőrrel együtt előállították, azt mondta, nem azért álltak meg végül a járművel, mert elfogyott a gázolaj, hanem azért, mert túl veszélyesnek találták a furikázást.

    Elindul a tank <- a videóról látszik is hogy tudja vezetni, szépen kanyarog a szűk helyen.
  • Frosty01
    #1

    "Normális ember olyat nem csinál, hogy a tömegbe hajt egy tankkal. Ha valaki kezéhez csak hozzáér a mozgásban lévő jármű lánctalpának széle, azonnal betekeri"

    bíztató...