58
Horrorrajongók figyelem...
  • stargatelost
    #58
    Elbeszélgetek én magamban . Megvan a mikroblogom :D :D
    Na de hátha később valakinek jól fog jönni, végigolvassa, ha meg akarja nézni, vagy megnézte a filmeket :)
    Szóval...

    The Task

    Egy elhagyott börtönbe zárnak néhány valóságshow jelöltet, hogy legnagyobb félelmeikkel nézzenek szembe, miközben kamerák követik őket. Teljesen középszer volt, olyan, amikor unottan bámulod, és várod már mikor hal meg a következő áldozat. A végén a csavar viszont kicsit meglepett, az jó volt végül is.

    4.5/10
  • stargatelost
    #57
    Az idei fesztivál még két filmje...

    Fertile Ground

    Ez nem volt nagy szám, nagy üres vidéki ház, titkok és rejtélyek a múltban, egy házaspár, meg egy kis Ragyogás beütés. Minimum egy plusz pontot viszont megérdemel a főszereplő nő vonzósága.

    5/10

    Seconds Apart

    Ikrek telepatikus képességgel. Elég jó volt végül is, az átlagnál mindenképp. Talán külön pozitívum, hogy nem vették tinisre a dolgot.

    6/10
  • stargatelost
    #56
    Nem tudok mást mondani, mint hogy elkurvult ez az After Dark cucc... lepaktáltak a SyFy csatornával, és nyomatják a szargagyit.


    51

    Szóval ezt a filmet is a SyFy csatorna adta le. A profiljukra mostanság jellemző Zs kategóriás szar erre a filmre is igaz. Négy riporter/kamerás civilt beengednek az 51-es körzetbe, hogy nyilvánosság elé tárják mi folyik ott. Persze az idegeneket tagadják, amíg el nem szabadulnak. Pont akkor, ja. Van itt alakváltó, nyálcsorgatva vicsorgó ronda hosszú farkú, és még akad telepatikus képességekkel bíró alacsony szürke is. Kész állatkert.
    Az is vicces volt, hogy ezen a magas befolyású katonai bázison volt kb. 20 katona.
    Ez egy alacsony költségvetésű, gyenge szörnyfilm. Nem értem mit keres az After Dark filmek között

    2/10


    Scream of the Banshee

    Ez is SyFy "remekmű", talán még az előzőnél is szánalmasabb. Komolyan nem tudom mit képzeltek idén a fesztiválosok. A Banshee feje sikít, és aki meghallja ezt, azt a halálig kísérti ijesztgetésekkel. A boszorka gagyi volt, az a néhány effekt nevetségesen rossz. Az utsó 20 perc pedig minősíthetetlen. SZAR nagy betűkkel.

    1/10
  • stargatelost
    #55
    Prowl

    Egész jól és érdekesen indult, de a a film felénél már csak ketten maradnak, innentől le is ül az egész. A csavar sem volt valami jó.
    A kamerakezelés és képi világ viszont bejövős volt.

    5.5/10
  • stargatelost
    #54
    2011 - Új év, új fesztivál. Az egyik filmet a SyFy csatorna le is adta tv-ben.

    Husk

    Kukoricában rohangászós, madárijesztős horror. Igazából marad az "egy csapat fiatal, egy meghatározott helyen" műfajnál, de így is jó tudott maradni. Végére egész érdekes sztorit hoztak ki a dologból.

    6/10
  • stargatelost
    #53
    The Reeds

    hhmm, érdekes, az elejéből tökre valami szar, szörny a nádasban filmet vártam, de aztán egy baromi hangulatos mindfuck film kerekedett ki belőle.
    És igazából az idei felhozatalból ha visszatekintek, ez volt a legjobb eddig:

    8/10
  • stargatelost
    #52
    első fesztiválból még kimaradt nekem David Arquette horrorja:

    The Tripper

    hát ebben semmi extra nem volt, őrült baltás gyilkos, beszívott hippi gyilkolás az erdőben. Ennyi. Meg nemtom, Arquette most Ronald Reagan ellenes vagy mi :D
    Gyilkolások sem kiemelkedők....

    4/10
  • stargatelost
    #51
    na pótlásom:

    Mulberry Street: hmm hát nem is volt rossz, ahhoz képest ahogy kezdődött.... Zombik..ööö...akarom mondani patkányemberek lepik el az utcákat, egész jól átadta néhol a futó(!) zombi hangulatot, bár a vége baromság volt....
    6/10

    Az újakból pedig:

    Dread: érdekes volt ez a félelmekre épülő sztori, bár a végére már kissé túllépett az épelméjűségen...vagy tán ez volt a készítők célja? :)
    6/10

    ZMD: Zombies of Mass Destruction

    Ez harmatgyenge volt és ráadásul pocsék is..... most már biztosan és bátran állítom, hogy a zombik rohadtul nem valók poénkodásra meg zomedy-zésre (ahogy a filmet reklámozzák: political zomedy.... hahaha).
    Első félóra tömör semmi de inkább SEMMI nagybetűkkel, alapozgatnak ide oda, de aztán szar se sül ki belőle. Mert hát azt nem mondhatjuk hogy a feszültséget akarták volna húzni lévén az még nyomokban sem volt a filmben, meg hát zomedy (jajjj)
    A trükkök még úgy ahogy okésok voltak, kivétel ez alól a kézletépés, ami kritikán alulian szar volt.
    És ami nekem sose tetszett (igen, mai gyerek vagyok, nekem a másik zombik jönnek be) azok a lassú fos zombik. Régen még elhiszem hogy oké volt, bár én inkább ezeket nevezném lebutított zombiknak, de most már akkora szenvedéssé teszik a filmeket velük, mint az állat. Rohadtul kiábrándító és egyben nevetséges ahogy elgaloppoznak szépen a zombik elől....

    na nem fikázom tovább (pedig lehetne)

    2/10


    Kill Theory

    szórakozni akaró fiatalok egy éjszaka alatt gyilkossá válnak egy pszichopata nyomására? érdekes alapsztori, kivitelezés már nem annyira, meg igazából full kiszámítható....

    5/10


    The Final

    Érdekes elgondolása az iskolai megaláztatások elszenvedődinek a visszavágására. Feszültség nulla, néhol pedig inkább röhejes....

    4/10


  • stargatelost
    #50
    én egy top 3-at fel tudok állítani az eddigi összesből:D sorrend nélkül:

    Frontieres, Unrest, Autopsy +bónusz a Perkins 14
  • drbob
    #49
    Hamiltons: semmi durva vagy sokkoló nem történik, családfilm jellegű a cucc, persze egy kicsit másképp...egyszer megnézni jópofa volt, de nem ülnék le mégegyszer megnézni..

    Wicked Little Things: jogos az egyes, ilyen sablonos, unalmas és a témában steril filmet sem láttam még nagyon :DDD

    Broken nekem nagyon bejött, mondjuk szoktam feszüklni ezeken a kórházas sztorikon (kicsit SK: Kingdom Hospital flessem volt valamiért, de hamar elmúlt :DDD)

    Autopsy: szerintem gyönyörűen ívelt a sztori, az unalamas visítozós tiniből át a nyolcvanas gagyirémísztgetős-orvosos hülyeségig...laza hármasnál nem érdemel többet :D

    Nightmare Man: gagyi, de végignéztük...kár volt..

    Mulberry St. nekem tetszett valamiért, isten tudja miért...jópofa volt, főleg a "falatozós" részek :DDDD

    GraveDancers: rettenetes mennyiségű borral sikerült túlélni....

    From Within: hehh...pedig próbálták csavarni, de akkor is csak baromság volt

    Unearthed-et töröltem, végignézés nélkül..nem ment...pedig mindent megtettem az érdekébe, de csak hatalmas anyagi veszteségek árán tudtam volna befejezni :D

    Ian Stone jópofa ötleten alapult, de kidolgozatlannak éreztem, ezt a sztroit sokkal jobban is el lehetett volna sütni...kihagyott ziccer fless

    Tooth and Nail egy katasztrófa, Madsen és Vinny Jones sem mentették meg a filmet, úgy szar ahogy van

    Perkins 14 az eddig legjobb AfterDarkos filmélményem...egy kilencfél jár neki :D

    Crazy Eights még hátravan

    Butterfly Effect 3nak még nem mertem nekiállni, a hiperszar második rész elkedvtelenített

    Slaughter egy jó nagy kalap szar, a készítőkkel nagyon sokszor megnézetném viszont (szenvedjenek!!!)

    Dying Breed: még pending, talán ma vagy holnap este

    Frontires, Penny Dreadful szintén megnézésre várnak

    Dark Ride: jófajta sablonfilm, egyszer nem baj ha megnézi az ember,,még talán másodszor is sörözgetve cimborákkal

    Abandoned: érdekes film volt, tipikusan olyan aminek a végén lehet agyalni hogy most mi is történt, és kivel? :DDDD

    Unrest tetszett, jól sikerült, még egy nyolcast is kipenderítek magamból

    folyt.köv. :D
  • stargatelost
    #48
    Crazy Eights

    Háát izé...elég érdekes volt, szokatlan, de talán az elvont a jó jelző rá. A történet számomra néhol zavaros volt.
    Legyen:
    5/10


    A lentebb linkelt feliratban meg csúnya félrefordítások vannak.
  • stargatelost
    #47
    Borderland

    Na, ez tetszett, végig lekötötte a figyelmem, pörgött is ahol kell. Bár kicsit thirrelesre sikerült, de ez nem feltétlen baj. Azért volt vér is rendesen :)

    7/10
  • stargatelost
    #46
    kis elmaradás (végig nézem mindet csakazértis :D)

    Wicked Little Things


    hát ömmm, nyilván 1/10 egyértelmű, nagyon szenvedtem alatta :-/
  • bcrics
    #45
    Crazy Eights Hunsub
  • stargatelost
    #44
    Nah, a 2009-es nyolc filmből a kiadott hetet megnéztem....

    The Brøken: hááát átlagnál jobb, de unalmas volt alapjáraton, csak a végkifejlet érdekes és nem elcsépelt
    5/10

    From Within: pff, ez viszont tényleg unalmas volt
    4.5/10

    Slaughter: szimplán baromság (ja és unalmas :D )
    3.5/10

    Butterfly Effect: Revelation : nah, ezen meglepődtem, hogy ennyire tetszett. nem gondoltam volna, hogy a fostalicska második után azért össze tudnak kaparni valami értékelhetőt
    7/10

    Perkins' 14: wooow ez meg egyenesen ütött. mintha csak egy zombi filmet néztem volna, de hát ugye azok mégsem zombik voltak ;)
    8/10

    Autopsy: nah, ez aztán a slasher trancsír film, visszagondolva ez tetszett és szórakoztatott a legjobban, bár az eleje döcögött... legyen:
    8.5/10

    Dying Breed: nah, azért ez sem volt rossz, halálos kitérő feeling.
    7/10
  • grebber
    #43
    Az egyik filmet már megnéztem belőle!
    Slaughter nem volt rossz!
  • Lipi1980
    #42
    2009-ben is lesz After Dark Horrorfest
  • stargatelost
    #41
    Dark Ride

    A szokásos recept: egy csapat fiatal+ egy gyilkos
    Nem volt ez rossz, csak a végére befulladt és jött a sok butaság és marhaság....
    A csattanót is már a film felétől sejtettem, szóval az sem lepett meg.
    Azért az a néhány gyilkolás elég jó volt :)

    Jószívű leszek:
    5/10
  • stargatelost
    #40
    Nightmare Man

    nem volt annyira rossz, mint ahogy te leírtad, és hogy ha tovább nézted volna, kiderült volna, hogy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    a nightmare man, aki üldözi a csajt egy igazi ember, igaz a végén lesz természetfeletti dolog is, de csak a végén


    6/10
  • grebber
    #39
    Mulberry street,Crazy Eights hoz kéne felirat!
  • grebber
    #38
    Nightmare Man,Uneharted,The Deaths of Ian Stone,Penny Dreadful filmeket megnéztem minegyik tetszett.
  • stargatelost
    #37
    Unearthed
    3/10

    Túlbonyolított történet telis tele butaságokkal.... és még a CGI-re sem volt pénz, a szörny iszonyat gagyi volt...
    Emmanuelle Vaugier miatt 3/10 , de különben 2.... (és még belőle sem sokat látni az állandó sötétség miatt...)


    The Hamiltons

    Félóra után kinyomtam mivel érdektelennek és unalmasnak találtam...
    Lehet csak fáradt vagyok, majd talán holnap folytatom...vagy nem...


    (ez most egy rossz kör volt sajna...)
  • AntiHero
    #36
    NIGHTMARE MAN

    10/1

    Annyira de annyira gagyi hogy 12 percet bírtam megnézni belőle. Iszonyat gagyi..
  • stargatelost
    #35
    további két filmet néztem meg:

    The Gravedancers

    pfff, iszonyatosan rossz volt.... egy ilyen szar hogy került be a nyolcba egyáltalán?
    valamikor már kínomban csak nevettem....
    2/10


    The Abandoned

    ez viszont jó volt. érdekesen megcsavart történet, sötét és ijesztő helyszínnel és hangulattal
    7/10
  • stargatelost
    #34
    lehet sántított, de azért szerintem elég eredeti volt :)

    közben egy újabbat is megtekintettem:

    Penny Dreadful

    6/10

    ennek is volt egyfajta hangulata, és még jó is lett volna, ha nem egy [spoiler]igazi ember a gyilkos
    mert én úgy vettem észre, arra építik a sztorit, hogy valamiféle természetfeletti legyen...
    meg a kiscsaj is már néhol idegesített...
    de összességében nem volt rossz[/sopiler]
  • AntiHero
    #33
    The Deaths of Ian Stone

    10/6

    Az egy dolog hogy szépen vannak megcsinálva "ők, azok, izék:D".
    De valahogy akkor is sántot a történet olyan se eleje se hátulja érzés.
    Amugy nézhető.
  • stargatelost
    #32
    The Deaths of Ian Stone

    7/10
    Remek történet, a vizuális megvalósítás is a helyén van, mármint azok a lények ábrázolása :)

    Tooth And Nail

    6/10

    Kissé nehezen hihető, bár megtörténhet....a vége viszont nagyon nem tetszett...meg maga ez a kannibál dolog sem....

    Unrest

    9/10

    Na ez már igen. Mindvégig van egy olyan hangulata a filmnek, ami ha beszippant, akkor nem is enged el. Nagyon jó volt. Így kell szellemes filmet csinálni, hogy nincs benne szellem (nem ám röfögő japán kisfiúk....)

    a többit is majd lassan megnézem :)
  • AntiHero
    #31
    jöhetnek a feliratok:D

    Az első film különösen tetszik.
  • Lipi1980
    #30
    Idén November elején ismét megrendezik az USA-ban az After Dasrk Horrorfest keretein belül az 8 films 2 die 4 horror-orgiát  A tavalyi felhozatal egész jó volt, úgyhogy ezeket is nagyon várom…

    A nyolc filmből egyenlőre a következők 6 film ismert:

    THE DEATHS OF IAN STONE

    Ian Stone-t minden nap paranormális dolgok ölik meg, a következő nap egy teljes új életben ébred fel, és az egész gyilkosságot minden nap újra kell élnie. Az egyedüli biztos pont az életében Jenny, de Jenny az, akire a gyilkosok valójában vadásznak, és az ő halála miatt tér vissza Ian újra és újra...

    NIGHTMARE MAN

    Miután egy titokzatos maszkot kap, Ellen Morris-nak kezd meggyőződésévé válni, hogy egy létezik egy gonosz, akit ő ‘Nightmare Man’-nek nevez. Férje Bill, azt hiszi, hogy a felesége megőrült. Útban az elmegyógyintézetbe lerobban a kocsijuk, és Bill gyalog elindul, hogy benzint szerezen, magára hagyva Ellen-t. Amikor a ’Nightmare Man’ megjelenik, Ellen a sűrű erdőbe menekül, holott nem biztos benne, hogy hallucinálta-e az egészet, vagy sem. Menekülése közben rábukkan egy faházra, ahol egy rakás idegen tudattalanul imádkoznak abban a pillanatban amint Ellen belép a házba.

    FRONTIERS

    Yasmine, az ex-barátja és annak két haverja elbarikádozták magukat a Párizsi zavargások közepette – mivel hatalmas összegű pénzt zsákmányoltak – mielőtt a dán határnak vennék az irányt. Útjuk során, bejelentkeznek egy motelba, ahol a dolgok túl jóra fordulnak, ahhoz, hogy igazak legyenek (könnyen elcsábuló nők és szabad szobák). De a látszat hamarosan horrorisztikusra fordul abban a motelban, amit egy Neo-Náci család vezet, és soha nem engedik kijelentkezni a vendégeket.

    UNEARTHED
    Egy 900 éve csapdában lévő gonosz teremtmény egy elhagyatott város közepén lévő régészeti ásatás során kiszabadul. Ahogy a mészárlás fokozódik, a helyi seriffnek és egy csoport civilnek meg kell találniuk a módját, hogy hogyan pusztítsák el a szörnyet, akinek csak egy küldetése van – a teljes megsemmisítés.

    BORDERLAND
    Amikor három Texas-beli egyetemi hallgató egy mexikói határ melletti városba utazik a diplomaosztójuk estéjén, az utolsó dolog amire számítanak, az, hogy szembe kell nézniük a saját halálukkal. Egy olyan ősi törzset találnak, akik emberi áldozatokat szoktak bemutatni. És most ők lesznek az áldozatok. Az igaz történeteken alapuló film egy olyan történetet mesél el, ami keveréke a Texas-i láncfűrészes gyilkos zord világának és a Capote Hidegvérrel-jének tiszta valóságának. A film egy paranoival, félelemmel és rettegéssel átitatott világot idéz elénk.

    MULBERRY STREET

    Manhattan utcáin a káosz veszi át az uralmat, miután egy patkányok által terjesztett vírus üti fel a fejét. Minden egyes harapással, a város csövesei vérszomjas zombikká alakulnak, és mindenkit megtámadnak aki az útjukba kerül, csakhogy a fogukat belemélyeszthessék. Amint a városrészt lezárját,és a vezetés sem küld mentő egységeket, egy bérház lakóinak össze kell fognia, vagy különben élve falják fel őket.

    További info ITT

    Bocs ha nem túl magyaros a fordításom, de hát senki sem lehet tökéletes...
  • Lipi1980
    #29
    Megnéztem:
    Unrest 8/10 - A hullák végett elég nyomasztó volt a film...
    Penny Dreadful 7/10 - Tipikus sötét erdős parázós kislányos horrorfilm!
    The Abandoned 9/10 - A történet egész jó volt...


    A Rennie-hez még mindig nem találtam feliratot! A Dark Ride-hoz ami angol feliratot találtam, most azt fordítgatom ráérős időmben (államvizsgára készülés mellett kikapcsolódás képpen)
    A 8 közül már csak a Wicked Little Things hiányzik, de az is 83,5%-nál tart a lejövetele!
  • NEOreg3
    #28
    őszintén szólva egyiket sem néztem még meg, csak bele-bele tekergettem a filmekbe

    még a Dark Ride és a Reincarnation feliratot megvárom:)
  • Lipi1980
    #27
    Mi a véleményed róluk?
    Érdemes őket leszedni?
    Bár ha az ember ngy horror fan, akkor biztos nem lesz csalódás. Nekem a Dreadful tetszett, és remélem, hogy a többi is hasonló jó lesz!
  • NEOreg3
    #26
    nekem már az összes megvan, egyedül a The Tripper kellene még, a Snoop Dog's Hoods of Horror meg kurvára nem érdekel (igaz azt sem lehet sehonnan se letölteni)

    Dark Ride-hoz szombat-vasárnap elvileg már lesz felirat, Reincarnation-hoz meg nem tudom, de ugyanaz készíti mint a Dark Ride-ost
  • Lipi1980
    #25
    Leszedtem a Penny Dreadfult, ahhoz találtam magyar feliratot is!
    Plusz még a Reincarnationt, de ahhoz benne van az AVIban az angol felirat japán film lévén!
    Fent van még + magyar felirat is található hozzájuk:
    The Abandoned
    The Gravedancers
    Wicked Little Things

    A Dark Ride-hoz én is csak angolt találtam...
    Folyt köv később, ha majd lesz több infó!
  • Lipi1980
    #24
    Nem az angol hanggal van (volt) problémám, hanem az, hogy nem volt internet kapcsolatom, csak a munkahelyemen, ott meg ugye nem szívesen torrentezget az ember fia!
    DE most már itthon is van net, így most nézelődtem egy torrent oldalon, és ott találtam meg a 8 film közül a következőket:
    1. Penny Dreadful
    2. The Hamiltons
    3. Reincarnation
    4. Unrest
    5. Darkride
    Remélem, hogy minél hamarabb lejönnek és hogy nézhető minőségűek lesznek! A felirat megnem számít! Tudok én annyira angolul, hogy 70%-át megértsem a filmeknek, de szerintem feliratot is lehet hozzá találni...
    Vagy végső megoldásként marad a felirat készítés!!! Jó meló lesz biztos
  • NEOreg3
    #23
    valami baj esteleg az angol hanggal?:D
  • Lipi1980
    #22
    Ezek gondolom, hogy USA-ban jelentek meg DVD-n...
    Hozzánk meg kötve hiszem, hogy eljut normális minőségben...
    Bár én mind a 8-ra nagyon kíváncsi vagyok!
  • NEOreg3
    #21
    nah akkor volt eddig Dark Ride és Gravedancers, tegnap jött ki az Unrest és a Hamiltons, várhatóan jön a többi is, hisz most adták ki őket DVD-n:)
  • NEOreg3
    #20
    sziasztok

    megtudnátok mondani melyik filmeket lehet már DVDRiP minőségben leszedni?

    a Dark Ride-ot láttam torrent oldalakon, de sajnos ahhoz magyar felirat nuku:(
  • Lipi1980
    #19
    The Abanndoned - USA bemutató 2007. 02. 23. - Az elhagyatott (talán így lehetne magyarítani a címet, de ha elér hozzák is, akkor biztos kap egy frappánsabb címet)

    Egy Marie nevű amerikai filmproducer visszatér szülőhazájába - Oroszországba - ahol az anyja holttestét bizarr körülmények között találták meg. Marie soha nem ismerte az anyját, mivel még csecsemőként adoptálátk és vitték ki Amerikába. Az egyetlen nyomra vezető jelnek, hogy kiderüljön mi is történt valójában - ezen az elszigetlet és elhagyatott farmon a hegyekben - biztosan köze van valódi szüleihez.
    Mivel ő az egyetlen élő rokon, örökli a farmot, de a helyiek közül senki sem akarja a farmra vinni őt, mert szerintük az egy elátkozott hely, csak egyetlen ember vállalkozik a hosszú utazásra. Egy idegen, akiről kiderül, hogy egy kicsit többet tud Marie múltjáról és a családjáról, mint azt Marie sejti. De amint megérkeznek az idegen eltűnik, és ez Mariet arra készteti, hogy egyedül fedezze fel az elhagyott farmot.
    Valaki mást is talál a farmon... Egy Nikolai nevű embert, aki arról panaszkodik, hogy úgyanabból az okból csábították oda, mint Marie-t, és így ő is ki akarja deríteni hogy milyen titok fedi az ő múltját is...
    A nyomozásukat hirtelen megzavarja egy szellem, akiről kiderül, hogy az ő saját szellemük...
    Egymás után elevenedik meg a szemük előtt a saját múltjuk, és amint a szellemükön keresztül látják hogyan fognak meghallni, lassan rébredenek arra is, hogy miért is vannak a farmon...