58
Horrorrajongók figyelem...
  • agyhalál
    #18
    The Gravedancers című film már tölthető. Magyar sub is van hozzá.
  • Lipi1980
    #17
    Köszi Hellnight!

    A többiektől kérdezem, hogy hogy jön ide a Szárnyas fejvadász, meg az Uwe Boll??!?!?!?!?!?!??!
  • hellnight
    #16
    Ajánlom a Masters of Horror sorozatot is
  • Matthewpamer
    #15
    ez zsír lesz, várjuk ;]
  • winnie
    #14
    dynamic: ((tök jó ez az offtopik:)

    hülyén hangzik, persze. az egy dolog.
  • winnie
    #13
    hustler hu: (nem működik még mindig a replym...)

    nem feltétlenül nézne meg egy boll-filmet, ezért nem is kerültek mooziba. a bloodrayne egy kis forgalmazótól bekerült, de ahogy várható volt, nem váltotta meg a világot.

    a scanner, ha jönne, ha lenne irracionális forgalmazó (mert kicsik rétegfilmeket pláne nem fognak behozni), akkor kultikus siker lenne, de visszhang nélkül. nyilván, ha akadt pár ország ahol siker nélkül bemutatták, akkor nem magyarországon fordulna meg a trend. nem hiszem, hogy mi lenneénk ennyire felvilágosultak meg minden.
  • Dynamic
    #12
    Miért lenne ciki, ha egyszer AZ a címe:)Szóval tévedés ne essék, nem azt mondtam, hogy rosszul van fordítva.Egyszerűen nekem hülyén hangzik magyarul, még akkor is ha azt jelenti.

    "az is baj, ha nem szó szerinti a cím (szárnyas fejvadász) és az is, ha az?"

    Azért ez nem ilyen egyszerű.Sosem arról volt szó, hogy miért nem fordítanak mindent szó szerint, hanem arról, hogy sokszor túlzásba esnek és idiótábbnál idiótább filmcímek születnek(PiROSSZka - A jó, a rossz, a farkas, MEGAnagyi ; Gyagyák a gatyában, avagy tudom, kit fűztél tavaly nyáron stb.)
    Viszont tény az is, hogy néha érdemes eltérni a szó szerinti fordítástól , mert magyarul jelentéktelen, félreérthető, lefordíthatatlan vagy szintén hülyén hangzik(Danny the Dog, Scanner Darkly, See No Evil, Hear No Evil(Vaklárma) stb.)
  • Hustler_hu
    #11
    Ezt miből veszed ? Azt akarod mondani , hogy egy Uwe Boll filmet jobban megnézne a magyar közönség ?
  • winnie
    #10
    dynamic: és a scanner darkly nem ciki? nem te írtad, de az is baj, ha nem szó szerinti a cím (szárnyas fejvadász) és az is, ha az?

    persze ilyenkor legszívesebben azt kérdeném meg, hogy a scanner darkly-ra mi jobb lehetne? jó, "szkenner által homályosan", csak ugye nem arról van szó. abcug p.k. dick, hogy ilyen áthallásos címeket adott, de ha már ezt tette, akkor illik jól reprodukálni, nem?

    most komolyan, nekem sem jutna jobb eszembe. szerintem a cím korrekt. a szárnyas fejvadász nagyon béfilmes, azt passzolom, abba sosem gondoltam bele, nem tudom mi az alapja.
  • winnie
    #9
    a szérnyas fejvadász érdekes és kreatív cím, nem tudom, hogy "rulez"-e (de az jobb, mint a pengefutó, vagy mi lenne a blade runner - és értelmesebb, mint az eredeti elektromos bárányos, ami mosolyogtató, de az is ász.)
  • winnie
    #8
    mivel a nézőket sehol sem érdekelte, ezért hiába érdemelte volna meg, nem lenne racionális. inkább örülnünk kéne, hogy ilyen hamar itt van. megérdemelte volna, persze, de ez nem így működik.

  • Hustler_hu
    #7
    Szárnyas fejvadász mint címfordítás is rulez ugye ?
  • Hustler_hu
    #6
    Az , hogy a film megérdemelte volna , hogy kijöjjön mozikban is , szerinted nem ?
  • Dynamic
    #5
    Akármilyen magyarok vagyunk kizárt dolog, hogy én valaha kiejtsem a számon, hogy "Láttad a Kamera által homályosant?"
  • winnie
    #4
    egrészt hogy jön ide a scanner darkly (kamera által homályosan, mert magyarok vagyunk)? másrészt decemberben jön a dvd, lehet, hogy hamarabb, mint amerikában.

    mi a röhej tárgya?
  • Hustler_hu
    #3
    Magyarország ... Scanner Darkly is sehol ... kész röhej ...
  • Neoncsoves
    #2
    tele a gatyám
  • Lipi1980
    #1
    Most akadtam rá, hogy a www.horrorfestonline.com-on egy trailerbe belezsúfolva reklámoznak egy 8 horrorfilmet! Ezek közül 7 címe és rövid tartalma már ismerhető:

    1. Penny Dreadful - www.pennydreadfulthemovie.com
    Penny – akinek szülei még gyermekkorában meghatlak egy autóbalesetben, és emiatt azóta traumában szenved – terapeutájával együtt a terápia részeként visszatérnek a baleset helyszínére, hátha így leküzdi az autók iránt érzett félelmét. De amikor útjukat keresztezi egy titokzatos stoppos egy elhagyatott hegyi úton, rövidesen ráébrednek, hogy rémisztő és horrorisztikus hajsza kezdődik az életben maradásért egy elmeháborodott gyilkossal szemben…

    2. The Gravedancers - http://gravedancers.com
    Egy baráti társaság életébe beront három ellenséges szellem, miután ők egy részeg dorbézolás alkalmával egy temetőben a sírok között táncolnak, és felébresztik a halottakat…

    3. The Abandoned
    Egy filmproducer, akit kisgyermekként fogadtak örökbe és Amerikába vittek, visszatér a családi farmra, Oroszországba. Különös dolgok veszik kezdetüket – eltűnik az idegenvezetője, szellemek feltűnése (még a saját szelleme is!), és egy másik ember megjelenése, aki hasonló okok miatt kötődik a farmhoz…

    4. The Hamiltons - www.sffilms.tv/thehamiltons
    Hamiltonék egy tökéletes amerikai családnak tűnnek. Mindannyian keményen dolgoznak, társasági emberek, részt vesznek a városi jótékonykodásban, a városházi összejöveteleken is mindig megjelennek és minden esetben tisztelettudóan viselkednek a szomszédokkal… Egy dolgot kivéve, ami végül a végükhöz vezet…

    5. Reincarnation - Rinne - www.j-horror.com/rinne/index.html
    Sajnos az oldal japán! A filmet a The Grudge és a The Grudge 2 rendezője Takashi Shimizu rendezte, ami szerintem elég garancia egy jó kis japán rémisztgetős filmre. Persz csak annak, aki szereti a japán horror műfaját...

    6. Unrest - www.unrestfulmovie.com
    Alison Blanchard orvos akar lenni, és az anatómián kezd, ahol szembe kell néznie egy rakás hullával és a halandóság okozta félelmével. Amikor a lepedő megfeszül a hullákon, Alison megérzi valaminek a jelenlétét a laborban. A holtfáradt professzora az „első évesek” majréjának könyveli el, de csak egyre nagyobb lesz a félelem, amikor egyik barátját holtan találja az alagsorban. Alisonnak meg kell találnia az igazságot a hullák között mielőtt még azok egyre erősödő lelki erejükkel kitöltik a bosszújukat azokon akik megzavarták testüket…

    7. Dark Ride - www.darkridethemovie.com
    10 évvel azután, hogy brutálisan meggyilkoltak két lányt, a gyilkos megszökik az elmegyógyintézetből és visszatért a tett színhelyére. Főiskolai fiatalokból álló csoport tart éppen arra, akik még nem tudják, hogy ez az utazás lesz életük utolsó utazása…

    A 8. film egyenlőre ismeretlen az oldal szerint! Az oldalról az is kiderül, hogy csak egy hétvégén (november 17-19) lesz látható a moziban ez a 8 film. És hogy hol vannak ezek a mozik? Sajna az USA-ban 17 államban 51 városban és moziban :o( Magyarországon miért nincsenek ilyen fesztiválok????

    Aki tud valami infoval szolgálni arról, hogy hogyan lehetne hozzájutni ezekhez a filmekhez, az szoljon hozzá ehhez a témához!
    Thanks a lot