166
  • smv
    #166
    Volt a TV-ben annó egy fickó aki nem felejtett, tehát mindent amit valaha látott pontosan fel tudott idézni. Elolvastattak vele egy könyvet és olyan szinten tudott rá válaszolni, hogy "57. oldal 4 sor első 3 szava" és megmondta. Persze ehhez hozzátartozott, h ezen kívül nagyjából semmire sem képes, tehát az úton nem tud átmenni és csak segítséggel tud felöltözni stb. Ettől függetlenül érdekes.
  • MrTressy
    #165
    Sztm inkább foglakozzanak saját magukkal meg csak saját magával kompatibilis oprendszerükkel.Mert ugyanis 6.1 re irt progi már nem indul el magasabb verziójú symbian alatt és visszafele is ez a helyzet.Ms féle wm mobile legalább egy fokkal jobb ott azért sokal nagyobb az átjárhatóság.Persze mind2önek megvannak a maga hibái mind2 messze van a tökéletestöl
  • huuu
    #164
    Nigel Clifford főnök abszolút beletemetkezik a marketingbe.
    A pc és az okostelefon egymást fogják kiegészíteni, segít majd minket a kommunikációba ill. az adataink mindenkori rendelkezésreállására.
    Nem hivatottak leváltani egymást.
    Nigel Clifford a wlan és 3g térhódítását sürgesse inkább.
  • dez
    #163
    Hát, akkor nézz utána ezeknek: mérhető-e adott személynél az agysejtek összehangoltsága adott belső feladatok elvégzése közben; tudat-kutatás.
  • lokko
    #162
    dez kíváncsivá tettél ...
  • n0k0m
    #161
    En is azt mondom, hogy nem fogom 2 colos kijelzore csorgatni a nyalam. Bocsi Symbian, ezt msot elnezted.
  • dez
    #160
    Írjak neked 1-2 érdekeset? Hm, inkább nem.
  • M0rph3u5
    #159
    agy = CPU + RAM + HDD, ha a cpu-t 5%-ról, vagy 10%-ról[ki mennyit használ:D] 100%ra emelnénk, nem maradna, mit feldolgozni, vagy nuku emlékek... :S :D
    ez persze nem tudományosan bizonyított, csak 1 számomra elképzelhető "M0Rph3U5-sejtés" :D
  • M0rph3u5
    #158
    mondasz vmit, de akkor is inkább laptop, vagy vmi psp-féleség, de mobilok terén nekem úgy tűnik eléggé le van maradva a tech. persze a miniatürizálás ami visszafogja a teljesítményt, de ha majd egy mobil annyit fog tudni, mint 1 notebook, akkor el fogok gondolkodni rajta...
  • lokko
    #157
    azért kell a pöcsnyi gép hogy ne légy a saját infókuckód önkéntes remetéje ...
  • lokko
    #156
    @psishock
    ha olyan sokra tartod az emberi agyat akkor nem ártana használnod mielőtt baromságokat kezdesz írogatni. Hány százalékát használjuk az agynak, meg ehhez hasonló baromságokból ne akarj kiindulni, mert ez az áltudmány ... mivel alap kérdés hogyha azzal dobálózunk hogy csak 10% os a kihasználtság akkor tessék szíves megmondani mi a 100%? mikor minden agysejtünk izzik??? elmondanám hogy ez esetben az idegrendszer informális állapota ekvivalens lenne a zéró agyműködéssel ... mit is mondtál még? lélek? az meg miaz? ...
    nem akard a tudóstársadalmat hülyének és fantáziátlannak látni, hogy számodra evidens dolgok mellett mennek el, csak az a terület amiben te agyalogsz egyszerűen nem tudományos .. és úgy ahogy te közelíted meg soha nem is lesz az, pedig nem lenne rossz
  • dez
    #155
    Hát igen, nem abból kell kiindulni, hogy tudatosan mit tudunk vele kezdeni. (Még ez sem egyforma mindenkinél.)
  • csorfab
    #154
    Háháháhá jó vicc...
  • Ma2ska
    #153
    Ez nem igy van, teljesen más megközelitést igényel ez mint a hw elöregedése, és a tények /játékok/ teljesen mást mutatnak, ebbe is jobb belenyugodni.
  • psishock
    #152
    @dez
    Ditto arra adom a voksom hogy az agyunk hihetetlenszer pontosabb és sebesebb mint azt bárki gondolni is vélné. (ha ez nem lenne nyilvánvaló, akkor próbáljuk a jelenlegi kihasználtságát figyelni, és ne a mostani szintre alapozzuk a nézetünket)
  • psishock
    #151
    @jozosch
    igazság szerint nem kellene még hasonlítgatni az agy teljesítményét semmihez mert fogalmunk sincs mire képes. Az hogy most milyen sebességgel tanulsz, vagy hogy milyen gyorsan számolsz az nem jelenti azt, hogy nem is lennél képes ezeket a dolgokat (és persze másokat is) tetszőleges sebességgel elvégezni. Azt nem kell ecsetelnem "most" milyen szinten használod (azaz használjuk) ki az agyad kapacitását/teljesítményét. Pont ez a lényeg, törekedni kellene, hogy minél részletesebben. A tendencia viszont inkább az, hogy a meglevő (egyszerû) dolgokat is géppel végezzük el... ami végsősoron előbb utóbb segítség lehet az agy megismerésében és fejlesztésében. Vahol csak el kell kezdenünk a dolgot, ugyebár, ha mentálisan (gyakorlással, meditálással stb) nem is vagyunk még képesek ezt megoldani.
  • dez
    #150
    Ja, és persze ha éppen arra van úgymond szükség, tud teljesen pontos is lenni az az álombeli város, ha az történetesen általad ismert város. Persze az általad nem ismert részeket a fantázia fogja kitölteni itt is.
  • dez
    #149
    Ezt tudod, mióta mondják? Évtizedek óta, ehhez képest az utóbbi 10 évben nagyjából egyhelyben toporognak. Egy ideje inkább élő idegsejtekből építkeznek, mert a mesterséges valahogy nem akar "megmozdulni".
  • dez
    #148
    Számológépről volt szó.
    Az álom közbeni "pontatlanság" éppenhogy nagyon érdekes, hiszen azt mutatja, hogy magától kreál városokat...
    Volt már annyira valósághű álmod, hogy nem tudtad eldönteni, álmodsz vagy ébren vagy? Na akkor majd rájössz, hogy nem semmi, amit tud.
    A Terminátorban látottakat meg nem olyan egyszerű elkerülni emberszerű, tanulékony, neuronhálózatos, stb. gépekkel, mivel azokat ugyanúgy nem lehet tökéletesen irányítani, illetve kiszámítani, mint az embereket, vagy akár az értelmes állatokat sem. Már ha lesznek ilyenek egyátalán, és nem ütközünk váratlan akadályba. Per pillanat úgy néz ki, az a helyzet.
  • juzosch
    #147
    A mesterséges intelligencia fejlődésével idővel elérhetővé válnak az ilyen szinten tanulni képes rendszerek. És akkor már képesek lesznek az agy szimulálására.
    Persze ugyanazokkal a hibákkal fog küzdeni, mint a mi agyunk, de mivel gépről van szó, beleintegrálhatjuk a hagyományos elemeket is:)

    De mindehhez mindenképp óriási teljesítményre van szükség. Főleg ha nem akarjuk évekig tanítani a gépeket, mint az agyunkat.
  • M0rph3u5
    #146
    2 monitor, 4 hangfal, 2 billentyűzet, 1 bivaj gép, több száz giga HDD, 1 GB RAM, dual optikás egér... mi a fasznak 1 pöcsömnyi zsebpc, aminek akkora a kijelzője, mint a webcam-em... ez persze csak az én igényem/véleményem(persze az is igaz, ha 1 psp-t hozzámvágnának azzal még ellennék, de 1 teló sztem NEM alkalmas pasziánszon kívül másra, mármint nem a hardware miatt, hanem a kis kijelző, meg irányít6óság miatt...)
  • lokko
    #145
    az hogy az agy erősségeit nem tudtuk beletuszkolni a számítógépekbe (kép hang stb felismerés) az nem azért van mert a processzorok olyan lassúak lennének ... hanem a világ nem akar matematikailag könnyen leírható lenni, a világhoz nem lehet programot írni, a világot ki kell tapasztalni, tanulni kell élni benne, a biológiai evolúció erre fejlesztette ki élőlényeit ... namármost ezek a dolgok nehezen lesznek adottak egy számítógépnek, pedig ennélékül nem fog menni a dolog.
  • Rolesz
    #144
    Pc halálát jósolja a Symbian.Én meg a Symbian halálát jósolom!
  • Penge4
    #143
    MHz-et akartam írni.
  • juzosch
    #142
    Hogy konkretizáljam:
    Számítógép: Egyszerű feladatok gyors és pontos megoldása (pl összeadás)
    Agy: Nagyon komplex feladatok megoldása, de lassan és pontatlanul.
  • juzosch
    #141
    Mutass egy fejszámolóművészt, aki milliárdszámú összeadást végez másodpercek alatt.(persze ez már nem számológép, hanem egy sima pc)
    Az álom pedig közel sem olyan pontos. Valós időben találod ki milyen legyen, álom közben, a következő álmodban pedig már más lesz az a város.
    Persze más területeken meg az agyunk veri ronggyá a számítógépeket. Pl hang, képfelismerés, intuíció stb.

    Na majd ha a kettő tulajdonság egyesül, az lesz a szép. Vagy nagyon is csúnya, de annyi eszünk van, hogy a terminátorban látottakat elkerüljük.
  • dez
    #140
    Úgy értem, valóság-leképződés.
  • dez
    #139
    A fejszámolóművészeket nem. És akkor még nem beszéltünk arról, mit tud a tudatalatti. Pl. leszimulál neked egy várost álmodban. (Szoktatok álmodni?) Illeve valójában az is egy általa(d) kreált valóság, amit nap közben megélsz.
  • dez
    #138
    Hát, ez sem pár éven belül lesz..
  • cateran
    #137
    Egyes teruleteken meg a szuperszamitogepek sem:P
  • juzosch
    #136
    Az aggyal az a baj, hogy lassú és pontatlan. Egyes területeken egy szimpla számológép veri.
  • psishock
    #135
    ó hát már rég ki van "fejlesztve" a "tökéletes számítógép" ami MINDEN téren kielégiti (vagyis kielégítené) az igényeinket, még mobil is, alacsony fogyasztású stb. Nem takargatom, "Agy"-nak hívják és elméletileg mindenkinek van belőle 1 :) Nem kivetített valóságrol kellene gondolkozni, perifériákról, célhardware(ek)-ről, maximális minőségû hangokról, beszédfelismerésről stb stb. Bármilyen igényünk is lenne azt símán le tudná "emulálni". De akár hogy is nézzül, mivel ezek az eszközök is csak közvetve adják át az információt, valamilyen szinten limitálva vagyunk a hardware-től vagyis a testtől/szervektől függően. egy kijelző (legyen akármilyen technikájú) maximum annyit tud elénk tárolni amennyit a szemünk befogad. De ha közvetlenül az agyunk alkotná meg a "virtuális" teret akkor annak minen pontját egyszerre tudnánk érzékelni és nem kellene "scroll"-oznunk minden irányban, nem beszélve hogy nem lennének semmi féle hibák/késések ami az átalakítgatásoknál szoktak fellépni (pl monitor-szem-agy). De ugyanez a direkt kapcsolat lehetne a hangal is mivel az agyunk ugyanúgy csak "feldolgozza" az adatokat amit a fültől kap, de ha maga hozná "létre" a hangokat (dallamokat, effektusokat) stb akkor nem kell mondanom mennyivel pontosabb és minőségesebb "képet" kapnánk. A telekomonikáció sem lenne probléma mivel a "telepátia" elméletileg "azonnali" sebességû és távolságfüggetlen, de akármit vehetünk példának, bármit alapból tudnánk érezni vagy vagy akár érzékelni. Ha képesek vagyunk gondolatokat átvinni (azaz adatot az agyból) akkor elméletileg probléma mentesen meg lehetne oldani, hogy bármennyi ember agya össze szinkronizálódjon és egyszerre keresség a kérdésekre a válaszokat megosztott erőforrásokkal (számítási sebesség, memória stb). a "személyiséget" nem tudom, hogy osztanák-e mivel az elméletileg a "lelkünk" és az hardware (vagyis test) független. Dehát pusztán agyi összehangolással nem biztos, hogy azt is osztanánk, de különben sem lenne sok értelme, mivel a lélek amúgy is limitálva van a test-től, szóval ki tudja már most önmagában mennyi dologra lehet képes (már csak abból is kiindulva hogy semmi esetre sincs limitálva a 3D-re vagyis a hétköznapi térre, merthogy a testünk sajnos igen). Lényegében ezzel a technikával nem lenne "felesleges" ember (nemúgy mint ma egy csomóan) mivel ha másra nem is, hát "segédkliens" tudna lenni bármilyen számításban, és a populáció sem lenne "probléma" mivel minél többen lennénk annál sebesebben oldanánk meg a problémákat és találnánk új megoldásokat a megosztott elménk segítségével. Lényegében csak a test életbentartására lenne szükség "hardware"-re azaz vízre, ételre, levegőre stb. De ez is addig lehet érdekes amíg nem találunk a jelenleginél jobb módszert azaz "agy-test"nél a lélek kívánságainak végrehajtásában. Az előzőekbe is érdekes belegondolni, nem hogy abban, ha már nem leszünk feltétlenül kötöttek az agyunkhoz testünkhöz. Azért kíváncsi vagyok miért kellett elméletileg eleve "testet öltenünk" ahelyett, hogy ezek a "szabályok" és limitációk nélkül cselekedhetnénk és fejlődhetnénk? Talán mivel "itt" is szerettük volta kipróbálni milyen "lenni" és még nem volt még jobb ötletünk.
    ...Kicsit eltértem a témától, de azért tettem, mivel hiszem azt, hogy ilyen irányba kellene a fejlesztésünket koncentrálni mivel "nálunk" már minden "hardware" adott, nem kellene egy csómó időt csupán a kifejlesztésre, sebességre, mobilizálásra, fogyasztásra stb stb áldozni, egyszerûen csak el kellene kezdeni "használni".
  • valamit
    #134
    Viszont a nagy teljesítményű pécé egyik legelterjedtebb felhasználási területe a játék.
  • dez
    #133
    Már ma sem csak a játékokhoz használják, hanem pl. katonaságnál, ipari területen (gépszerelés közben azon nézi a tervrajzot, stb.). Tudni kell, hogy ezekben a kép alapesetben nem fedi le a teljes látómezőt, hanem olyan, mintha 1-2m-re lenne egy nagy képernyő.
  • Peti0011
    #132
    PC-böl soha nem elég!!!:)
  • juzosch
    #131
    Na igen, pl a monitor-szemüveg épp ezért nem lesz igazán sikeres, csak maxa játékokban.
  • lokko
    #130
    ha valami a felhasználókon bukik el az azért van mert eleve nehézkes hülyeség volt, vagy túl drága ... pl a chatboard
  • juzosch
    #129
    Ez mind szép és jó, de annyi hasolnó kezdeményezés bukott már el a felhasználókon.
    A szórakoztatásban biztos lesz jövője, de könnyen lehet, hogy a munkában, hírolvasásban az emberek szívesebben maradnak a jól bevált, sokkal kézzelfoghatóbb eszközöknél.
  • kvp
    #128
    Felhivnam a figyelmet az ibm egyik regi (2000 koruli) tanulmany gepere. A rendszer egy kartyapakli meretu kozponti egysegbol allt, amihez bovitomodulokat lehetett kapcsolni:
    -kis erintokepernyos lcd: pda
    -asztali dokkolo: desktop pc
    -nagyobb lcd billentyuzettel: laptop

    Az egesz a platformon mulik. Ha egy szoftver olyan kornyezetet kap ami szabvanyos ezert konnyu hozza alkalmazkodni es erre fel is van keszitve, akkor csak az adatokat tartalmazo adathordozot kell magunkkal vinni es azok ott es ugy jelennek meg ahogy az adott keszulek keszitoi megalmodtak. Ha minden felulet es platform szabvanyos, akkor az otthon elinditott programot az ember lementi egy tarolora, a munkaba menent egy pda-n meg kiad par parancsot, majd a munkaba erve az egeszet atkuldi az ottani gepre ami befejezi a szamitasokat. Attol a pillanattol hogy ezt nem csak adatokkal hanem progamokkal is meg lehet tenni, mar semmi szukseg azon vitatkozni hogy mi micsoda. Ha a zsebszamitogep (pda) nem eleg eros, akkor az ember hozzakot meg 3 asztali szamitasi egyseget (pc-t). Az eredmenyt meg mondjuk a kijelzo (tv) processzora jeleniti meg.
  • lokko
    #127
    Tényleg a fantázia szegényességével kell itt küzdeni ... a nanotechnológia lehetővé fogja tenni a nagy felbontásű szemüvegekbe építhető megjelenítőket, a vezérlést is meg lehet oldani egyszerűen mozgásérzékeléssel ... így máris feleslegessé válik a monitor, a billentyűzet, az egér, ezzel együtt akár az asztal is, ekkor a helyhez kötött gép már csak egy plusz nyüg lesz, jobb lesz ha azt is zsebre rakod, ha belefér ... és járkálhatsz szabadon a világban, ami tele lesz élő 3D informatikai tartalommal ... ez a kiterjesztett valóság utópiája ... de a kiterjesztett valóságokat, akár már ma is létre leeht hozni a telefonok kijelzőjén, csak kamera kell a mobilra és egy külső fix pont amihez pozicionálni tudja önmagát a teló, és máris vetülhet a virtális tér rá a valósra ... ugyan ennek helyhez kötött gépeknél nem sok értelme lenne