181
  • Yv@n
    #101
    Tényleg ennyire sötét vagy, hogy nem vagy képes felfogni amit írtam? Nevetséges baromságokat hordassz össze, és én nézzek magamba? Ok, valóban igazad van :)

    Köcsög blizzard meg, hát a piszkos életbe, hihetetlen...évekig fejleszt valamit, most pénzt keres belőle. Rengeteget. És nem fejleszt belőle a te kedvedért diablo3-at...hát én a helyedben indulnék a nemzetközi bíróságra. Ez tarthatatlan állapot. Kötelezni is kellene őket, hogy a világon jelenleg legjátszottabb MMORPG-t azonnali hatállyal állítsák le, és az eddigi összes bevételüket szórják szét a rászorulók között...
  • Marchus
    #100
    azért sikeres, mert a világát mindenki ismeri és q-vára nagy marketinggel rendelkezett, az egyszerű harcrendszert a kölkök is tudják irányítani, a pve része izgalmas egy ideig, a questek kidolgozottak...

    viszont a PvP -je sz*r :(
    és a grafikája se az én stílusom...
    meg a community nagy része is f*s

    csak ennyit akartam mondani, senki ne vegye sértésnek, ezt csak pár hónapos játék tapasztalatom alapján mondom + amit olvastam, hallottam, mondtak... Lehet hogy mostmár a PvP -je is bonyolultabb, nem csak zergből áll, és nem tart egy harc fél óráig... A PvE már nem csak grindelésből + nyuszi fülek begyűjtéséből áll, és az emberek (főleg a "magyar szerveren") is normálisabbak és nem 13 éves tard Diablo skilles kölök :p .
  • SanquaL
    #99
    Sziasztok !

    Mint WoWban es jatekfejlesztesben is erintett ember szeretnek a Cikkhez hozzaszolni.
    Azaz meirt is sikeres a World of Warcrat.

    Szerintem a WoW siekrenek kulcsa 2 nagyon fontos dolog, ezekbol az egyik regre nyulik vissza, megpedig a Warcraft 1 reszehez. Az emlitett jatek fejlesztesekor a Blizzardnal sokkal tobb eroforrast (energia, penz, ido, emberanyag) forditottak a game hatterenek megalkotasara, mint azt a jatek megkovetelte volna. Gyakolatilag mar akkor kidolgoztak a komplett vilagot, amiben most jatszunk. A Warcraft kesobbi epizodjaiban pedig egyre tobbet csepegtettek nekunk, es egyre tobb nyitott kerdest hagyva maguk utan, ami beinditotta az emberek fantaziajat. Megjelentek a regenyek, es egyeb a Blizzard altal eljuttatott kiegeszitok. Ettol a pontol a folyamat ongerjesztove valt.

    Hogy mit is jelent ez? A WoW-ot mint olyan evekkel a megjelenes elott mar beleultettek az emberekbe es nem hagytak, hogy az tavozzon onnan.

    A masodik resz mar jatektechnikai:

    Sikerult olyan tartalommal megtolteniuk a WoW vilagat, amely mindenki szamara erdekes lehet.A heti par orat jatszo casual gamer szamara szintugy, mint a HCraidben napi 6 orat eltolto jatekosnak.

    Es egy kis szemelyes tapasztalat:

    A WoW megjelenese ota jatszom.( kisebb kihagyassal ) mind PvP es RP servereken. A jatekot lehet elvezni, ha akarjuk. Nagyon sok mulik azon, hogy milyen embereket is gyujt maga kore az ember. Teny es valo, hogy mas jatekokra nem marad idom (atlagosan 2-6 orat jatszom egy nap) VISZONT: Van maganeltem, baratnom, van munkam es van szabadidom, arra amire szeretnem. Mert a WoW megengedi.

    Meg egy kerdesre kiternek : WoW mint szerepjatek : Igenis van lehetoseg szerepjatekra es a kulcsszo szamomra a _lehetoseg_. Attol nem leszel szeretjatekos, hogy hetvegen a M.A.G.U.S. konyvet kirakod az asztalra, vagy eppen egy Vampire: the Masquerade-et teszel a parnad ala a sotetben. Tenni kell erte. Neked kell a szerepedet jatszani.

    Konkret peldat is hoznek, RP szerver, RP-s haver. Ork warrior. Addig nem volt hajlando ertelmesen beszelni, amig fel nem lett buffolva AI-val (intelligencia noveles). Kepzeljetek el a helyzetet, Jon az ork harcos ... : huuuu csillivilli, en odamegy megol, szintu volta tarsalgas, de amint megkapta az AI-t teljesen ertelmesen beszelt, talan meg szavalt is valamit >D.

    Abba, hogy a WoW divat-e, vagy nem inakbb nem mennek bele. Ismerek nem egy olyan embert, aki divatbol kezdett jatszani, de megszerette es akkor sem hagyna abba, ha mindenki mas ezt tenne.

    Vegszonak csak annyit, hogy a WoW adott nekunk egy mar megismert vilagot es egy _lehetoseget_ hogy kield magad (RP es HC tekintetben egyarant).

    A lehetoseggel csak elni kell. Nem csak a vegletek leteznek.

    .:SanquaL:.
    "Life is Short, Play More!"
  • Komolytalan
    #98
    Nem lezárt területre tévedésről van szó, mert azért még senkit se rúgtak ki hogy felment pl IF tetejére. Sőt, még terrain bugok kihasználásáért se bannolnak, max ha valaki bejelenti akkor azt javítják (vagy nem). Amiért bannolni szokott a blizz az külső (exe) programok igénybevétele, amivel módosítják a wow működését (gyakorlatilag belenyúlnak a szerver és kliens közötti adatfolyamba). Ilyenekkel dolgoznak a kínai farmerek, de pl ha valakit tartósan epic paci sebességgel lát az ember futni, vagy BGken olyan helyekre teleportál fel ahová nem lehet felmászni,
    az is egy ilyen exploitot használ, ergo törlik az accountját (nem csak bannolják).
  • Komolytalan
    #97
    Elsődleges szakmákra igaz. Karakterenként 2 szakma, ráadásul elég sok szakma épül egy másikra is (pl kovács/bányász, alkimista/herbalista, stb). Ezért kell több karit csinálni, hogy tudd támogatni a többieket mindenfélével (4 kari már elég:-)
    Másodlagos szakmát (horgászat, stb) mindet megtanulhatod.
  • Komolytalan
    #96
    "Szerintem aki wowozik jól át van ejtve a palánkon. Ez a havi 4000 forint egy röhej."
    Én is ezt mondom, 2x nem lehet belőle elmenni moziba. Így meg 1 hónapig játszhat érte az ember...
  • Komolytalan
    #95
    "a témához kapcsolodva szerintem a wow unalmas lessz egy idö multán mert igazábol ugyanazt csinálod nap mint nap ( egy bizonyos szint után ez méginkább igaz ).ebbe bele lehet kötni, de gondold végig mit csináltál wowban az elmult 5 napban ( jaaa hogy a különböző szörnyek ölése különböző dolognak számit? okéééé :D )"
    PvP részéről mindenki megfeledkezik a WoWnak, pedig az is érdekes tud lenni. Főleg most 1.12-es patch után hajnali 6-kor is mennek a bgk, szóval már napszakhoz sincs kötve. Ilyen apróságok, amik miatt elég sokan megtalálják a számításukat a WoWban.
  • Komolytalan
    #94
    "1.Szerintem a WOW és a hasonszőrű MMORPG-k könnyen antiszociálissá és igénytelenné tehetik azokat akik játszanak velük"
    Ez gyakorlatilag minden szórakozásra igaz.

    "2.Nem vitatom hogy lehet úgy is játszani hogy van melette valós életed is, de előbb utóbb a virtuális életed nagyobb hangsúlyt fog kapni!"
    Jó, akkor mondom a menyasszonyomnak, aki wowos pályafutásom kezdetén még csak barátnőm volt, hogy mégse szeretnék babázni, mert a virtuális életemnek kell előtérbe nyomulnia szerinted.

    "3. Nézd meg a sok zombi kínait akik farmolják a pénzt a játékban elenyésző mennyiségű valós pénzért."
    És mit nézzek rajtuk? Azt hogy hány 10ezer ilyen accountot törölnek havonta? Egyéb MMO játékoknak alig van annyi előfizetője, mint amennyit a WoWból már töröltek a game policy megsértése miatt.

    "4. Halottam már olyanról is hogy apuci, anyuci meg a gyerekek is tolják a WoW-ot, szal az egész család...mondhatom szép"
    Hallottam már olyat, hogy egy család moziba ment, mondhatom szép...

    "5. Sokáig játszottam az Anarchy Online-al, szerintem az ezerszer jobb, mint a WoW, amelett hogy részt vettem a WoW béta tesztjében, tehát van valami fogalmam róla mi is az a MMORPG."
    És sikeresebb? Ugyanis a cikk arról szól. Egyébként nem lettél függő? Vagy azt a betegséget csak a WoWtól lehet elkapni, meg esetleg a fidesztől?

    "6. Szerencsére rájöttem hogy vannak sokkal értelmesebb dolgok az életben amik értékesebbek minthogy elb@sszam az időmet és a pénzemet egy MMORPG játékra."
    Jó, csináld azt. Én is szívesebben vitorláznék pl, csak míg 1 valamire való vitorlás 50 milánál kezdődik, addig a wowot megúszom habi 13 eurobol.

    "7. Ezek után nem akarok leülni mint a kisiskolásmert az ilyen "Komolytalan" nickel mászkáló beképzelt arcok nekem nem fognak észt osztani..."
    Észt nem is, azt apukád meg anyukád osztotta. Max tudást bele, ha nem betonoznád be az ajtót.
  • Indigo
    #93
    Nem a farmolók bannolására értettem, hanem arra, hogy aki elzárt területre téved, azt miért büntetik? Nem a Blizzard hibája véletlenül, hogy el tudott jutni arra a területre? Hát nem kicsit lennék kibukva, ha hónapok óta fizetném a sokezer forintot a Blizz-nek, aztán saját hibájukból egyik pillanatról a másikra bannolnak. Na ez a köcsögség...
  • hopp
    #92
    az egyáltalán nem köcsögség, hogy bannolják az ebayes pöcsöket.. vannak olyan szerverek, ahol nem lehet megmozdulni a kínai farmbotoktól, amik 24/7 gyűjtik a cuccokat... bannolják őket, én azt mondom.

    a lezárt területre kalandozókat amúgy nem nagyon szokták cseszegetni, amíg nem jutnak olyan előnyökhöz, amikhez nem kéne

    merodak: amúgy igen, hivatalos szerveren csak két professiont tudhatsz egyszerre, de ebbe nem tartozik bele a first aid, a fishing és a cooking, azt mindenki megtanulhatja a 2 fő prof mellett.
  • Archenemy
    #91
    Nem lehet rossz a wow, ha ilyen sokan jatsszak, de en leragadtam az Eve Online-nel. (14 napos ingyenes trial van, ha valakit erdekel, es kesobb meg lehet oldani, hogy jatekbeli penzzel fizeted a havidijat, azaz ha eleg sokat jatszol, akkor ingyen jatszol, nem vicc, sokan csinaljak, es tok legalis... ellenben elegge osszetett, komoly jatekbeli gazdasaggal, politikaval, nem egy casual jatek, hanem elegge hardcore. A kozonseg is jellemzoen 20-25+. Ha valakit erdekel,

    www.eve-online.hu

    magyar oldal, forumok kozul a kezdo faq-ot olvassatok el)
  • Indigo
    #90
    Ez már azért köcsögség a Blizzard részéről...
  • Evil Merodak
    #89
    Pl.: ez? Utolsó bekezdés.
  • Evil Merodak
    #88
    Amúgy tényleg igaz hogy csak 2 szakmát lehet megtanulni a hivatalos szervereken?
  • Szefmester
    #87
    Igen? lvl40 en kezdődik az igazán élvezetes játék? És addig mi van? Tömör unalom és recskázás a pad alatt? Egy játék az elejétől a "végéig" legyen élvezetes... ne csak onnan amikor már táp vagy... ezt csak a Vér Pistikék szokták élvezni.

    És én megmondom mi nem tetszik.. hát ez.. az eleje unalmas... a játékosok nagy része egyszerű hs játékot játszik tehát már csak sima MMO a wow nem MMORPG... azán még ronda is, tudom ez elég szubjektív de valóban gumimacis -nem tudom ki találta ki de tetszik a kifejezés- 2 óra játék után elszédültem és elhánytam magam.. éljen az epilepszia.. -kár hogy csak a turok2 nél jött elő ez..-. Én inkább elmegyek Lineage2-zni vagy Anarchy-zni Sokkal hangulatosabbak azok a világok.. Az L2-vel 2 bajom van csak .. a sötét elfek futásanimja , és az Orkok Adoniszi teste..

    És annak teljesen igaza volt valakinek a wow nem a legjobb MMO... csupán a legnépszerűbb...
  • QuippeR
    #86
    mondj egy esetet, amikor töröltek karaktert! csak azért, mert ellenpéldát tudok hozni, de szerintem te csak a levegőbe beszélsz. fél évig garantálják, hogy megtartják a karaktereidet, ez nem azt jelenti, hogy fél év után vérben forgó szemmel törölnek mindent, hanem hogy nem garantálják, hogy meglesz. ettől függetlenül eddig még csak pozitívumot hallottam erről: háromnegyed-egy év után visszatérő játékosok karakterei is megvoltak még.
  • CsőKujts
    #85
    Te disztingváld már magad főleg ha kettőig nem tudsz gondolkodni. Ha nem tejelsz a Blizzardnak elvesznek a karakterek. Hülyék kedvéért ha most előveszem a 2 éve vagy mennyi ideje megvásárolt játékomat nem tudok a 60-as warriorommal és a 60 as papommal nyomulni. Mert nem tejeltem a drágalátos blizzardnak másfél éven keresztül és ezért elvesztek a karijaim...
  • Yv@n
    #84
    "..es a jatek "egyszeru" iranyitasa.."

    Kiemelném a kezelő felületet. Iszonyatosan eltalált, logikus, kézre áll, és teljes mértékben testreszabható. Szerintem tudat alatt nagyon sokat dob az élvezeti szinten. Az pedig, hogy egyszerű xml+lua kombóval teljesen modolható is, iszonyatos lehetőségeket hordoz magában, amivel a fogékonyabb játékosok rendre élnek is.
  • moRtiZ
    #83
    Fura, hogy mekkora fikazas alakult ki, pedig teljesen ertelmetlen.

    Egyertelmu, hogy vannak akiknek tetszik, es az is, hogy van akinek nem. Ez a vita ami itt folyik kb. a Rock vs. House melyik a jobb szinten van.

    Eszerveket persze fel lehet hozni, hogy miert jo (hangulat,zene,kihivas) ill. rossz (addiktsag,"gumimaci",hacknslash) a jatek, de a commentek nagy resze meg se probal errefele tendalni, egyszeruen isteniti vagy leszarozza a jatekot.

    Mindenesetre Pszichologus halgatoknak az internetes forumviselkedes remek diplomamunka lehet. :).

    Ha valaki nagyon komoly osszetett RPG-t akar tolni, az jatszon EVE-el.

    A wow szerintem azert sikeres, mert a hangulattal rengeteg embert megfogtak, es a jatek "egyszeru" iranyitasa mellett (azert ezen is lehetne vitazni egy darabig de ez egy masik tema), nagyon nagy kihivasok is vannak (High level instak - 40 ember osszehangolt jateka).
  • QuippeR
    #82
    a legnagyobb tárgyi tévedésed, hogy a wow-játékosok kb 90%-a 18 év feletti. de nem baj, biztos jobban alszol, ha azt hiszed csak kisgyerekek játszanak vele.
  • Yv@n
    #81
    Fél évig garantált, hogy ha hozzá sem szagolsz, akkor megmarad. Ezen felül egy db mail a tech supportnak, és megoldanak neked kb bármit.

    Nálunk guildben többszöri eset, hogy gámára ráunt player teljes tier1-2 felszerelését valami elmebaj alapján shardolta, nem játszom többé más kezébe meg ne kerüljön felkiáltással. Majd rá egy hétre rájött, hogy mekkora balfasz volt, és egy gyors GM ticket után már mehetett is a postaládájához kiszedni belőle a korábbna bezúzott felszerelési tárgyait...
  • gazo
    #80
    állítólag kb. fél évig, ha nem újítod az előfizetést, a karakterek (account is?) törlődnek
  • M0rph3u5
    #79
    -autódidakták +autodidakták... így azért mást jelent:D
  • M0rph3u5
    #78
    oltás, h az ilyen SG fórumokon 2%ban a témáról van szó, 98%-ban meg 1más fikázásáról... No Para! majdnem minden netes fórum ilyen...sokat voltam a prog.hu fórumján, de ott pl. nem a wow-osok voltak + anti-wow-osok, hanem egyetemisták az autódidakták ellen... már senkit se érdekel az eredeti téma 2-3 hsz után??? pedig jó lenne. Tényleg...;)
  • unknown nick
    #77
    Egyetértek nagyrészt az evolúciós lépcsőddel. Blizzard=PR=népszerűség=sikeresség. És ezzel egy baj van, ha valami sok területnek, nagy tömegbázisnak próbál megfelelni, akkor felületessé válik bizonyos mértékig.
  • KIP
    #76
    Akkor egy tanulságos idézet ha már ide fajult a helyzet
    "Ne legyél azok közt akik véleményezgetnek másokat, legyél talpig ember és a magad minoségével törodj, azt tedd jobbá. Nem a külsoség teszi az embert. Emlékezzél meg saját dolgaidról, amit csiszolni kell, más dolgába ne avatkozz, mint a modern emberek szokták fújjj:)"
  • Yv@n
    #75
    "A legnagyobb pofátlanságnak pedig a karakterek idővel való elvesztését tartom."

    He? Te meg mi a francról beszélsz?
  • Yv@n
    #74
    "Ha vki egyszer kipróbál egy Lineage-t, vagy egy GuildWars-t, akkor visszatérve a WoW-hoz csalódni fog."
    Ez valami buta vicc?
  • Evil Merodak
    #73
    Ezért találták ki a tört szervereket.
  • CsőKujts
    #72
    De legalább hallanám, hogy a beömlött pénzből csinálnak egy Dio3-at vagy Starcraft 2-öt, de nem! Rohadék pénzéhes telhetetlen banda. Pfújjjjj!
  • CsőKujts
    #71
    Szerintem aki wowozik jól át van ejtve a palánkon. Ez a havi 4000 forint egy röhej. Attól független a játék nem rossz de sokkal jobb is lehetne. A legnagyobb pofátlanságnak pedig a karakterek idővel való elvesztését tartom. A k... a...kat ennyi pénzért nehogy már ne legyenek képesek tárolni az adataimat. Moslék egy banda. Volt rá három hónapom azalatt anyit játszottam mint a többség 5 év alatt azt slussz. Engem nem fognak ezek a köcsögök ilyen szinten meghúzni.
  • Matyóhímzés
    #70
    Hopp, bocsánat, nem "4:" hanem "d:" :)
  • Matyóhímzés
    #69
    4: Nem unja meg a WoW-ot, megpróbál új vizekre evezni, de azért fel-fel nézeget WoW-ba, mivel tetszik neki a világa. :P
  • Griphons
    #68
    A WoW népszerűsége nem egy nagy meglepetés. Egyszerű a megoldása: Sokkal népszerűbb - mert sokkal nagyobb a PR-ja - mint más MMORPG-knak és más multi játékoknak.
    Az evolúciós lépések a következők: kiccsávó (apucitól kapott gépet, meg netet) elkavargászik a neten, rátalál a WoWra, apucitól kiharcolja a lét, elkezd játszani.
    a., vagy megunja, akkor abbahagyja az egészet, és egy életre megutálja a MMORPG kifejezést is, és az ilyen fórumokba utálkozó leveleket ír.
    b., nem unja meg, és rákockul a WoWra, és ilyen fórumokba dicsőítő leveleket ír
    c., szintén megunja, de új vizekre evezget, kipróbál más MMORPG-ket is. Ekkor talán lesz benne elég belátás, hogy összehasonlítgassa a WoW-ot a többivel, és saját véleménye alapján válasszon.

    Sajnos a WoW szó sokak szemében egyet jelent a MMORPG kifejezéssel, pedig a WoW nem a legjobb, csak a legnépszerűbb. Nem szabad összekeverni a két dolgot. Még azt sem állítanám, hogy ezzel játszanak a legtöbben a világon, mert ez is hazugság :P
    Ha vki egyszer kipróbál egy Lineage-t, vagy egy GuildWars-t, akkor visszatérve a WoW-hoz csalódni fog. Ez így van.
  • onimusha
    #67
    nemtom mi bajotok vele sztem jó kis gamma, egy ideje más nem is érdekel és nem is tud kikapcsolni, de rohadtul addiktív, vagy rákattansz pár óra utan de nagyon vagy le fogod tojni, de akit meg nem fog meg sztem nem játszott elegett vele, igazi élet lvl40 után kezdődik(mount, komolyabb insták/dungeon-ok), mondjuk addig is lehet jókat WSG-zni, de tényleg túlon túl sok időt vesz el :( :(
  • 1Obi1
    #66
    Én nem szeretem ezt a játékot, sosem szerettem.És hogy miért ekkora a rajongótábora?Sok a 12 éves gyerek a gép elött, aki jó dolgában ilyen játékokkal játszik.
  • Matyóhímzés
    #65
    Mi lenne, ha ki tudnátok legalább egy hszetekből hagyni az "osztja az észt" kifjezést? :)

    Hentelés alatt nem azt értettem, hogy miylen q-ek vannak, hanem a játékosok álltalános hozzáállására céloztam, az item mániára, meg a farmolásra, és az ebből fakadó hentelős játékstílusra, ami elbaszta az egész wowot. Sajnos a többség ezt szereti, blizzard meg a többségnek fejleszt, mert nekik van több pénzük, ezt van, ezt kell szeretni...egyenlőre. :)
    ( http://www.3dmagicbox.com/index_hu.php )

    Egyébként az sem igaz, hogy nem lehet mit csinálni, vagyis mindig ugyanazt csinálod, ez csak a hentelős/farmolós játékot játszókra igaz, példáúl booty bay fogadójában kifejezetten szeretek rp-zni a klánom tagjaival. :)
  • HuAn82
    #64
    Ide is beszabadultak a "népnevelők" és osztják az észt.
  • MrTressy
    #63
    nálam a wow mánia kimaradt a gumimaci grafika miatt...nem is baj elég volt az RTCW kockulás 2001 környékén
  • nephotep
    #62
    nagyon komolytalan ami itt folyik, mindenki oltja azt akinek más a véleménye :D
    eddig is tudtam hogy vannak kisgyerekek akik betegsen védik kedvenc játékukat és ha bármi inzultus éri akkor robbannak, de hogy ilyen sokáig tartson a dolog lol

    a témához kapcsolodva szerintem a wow unalmas lessz egy idö multán mert igazábol ugyanazt csinálod nap mint nap ( egy bizonyos szint után ez méginkább igaz ).ebbe bele lehet kötni, de gondold végig mit csináltál wowban az elmult 5 napban ( jaaa hogy a különböző szörnyek ölése különböző dolognak számit? okéééé :D )
    elfogadom hogy az embereknek van igénye ilyesmire csak azt ne értem meg hogy lehetsz képes ezért havonta fizetni is?:o
    nekem megvan a guildwars, abban is lehet játszani ha éppen olyanom van, szerintem hangulatban legalább ott van mint wow és mégcsak nem is kerül annyiba... ha megunom nem játszok vele.ennyi.