63
  • feketeribizli
    #63
    A lyukról az jut eszembe, hogy a jogar alján is van és az teremtő forrást jelképez, talán egy ősi jogar feje lenne az s nem egy tojás.
  • Tiberius B
    #62
    hmmm érdekes eszmecsere alakult itt ki, szerintem a nyelvet tényleg nem kellene elszennyezni
    Mi van a csupakabrával?
  • Szaszka24
    #61
    Mehíkóban találták vagy lőtték pár éve. Farkasnál nagyobb testű, emlős féle, és rájárt a közeli nyájakra. Beszállították valamelyik helyi kutató központba, hogy majd jól fölnyiszálják, aztán semmi.
  • petko000
    #60
    a csupakabrára (vagy mi a franc) gondolsz?
  • petko000
    #59
    talán egy olyan ember csinálhatta, akinek rengeteg ideje volt, éveken keresztül csak csiszolgatta míg tökéletes nem lett... :)
  • Szaszka24
    #58
    Dehogy haragszom értem én a viccet. Hol is laksz? :D Nekem már az is elég ha valaki érthetően elmondja mi van azzal a r..dt kecskeszívóval. Felboncolták már? :)
  • Epikurosz
    #57
    Ezs mind sép és lyó, de ha ijenekre pazsarolom az időmet, akko mikó fedezem fel a térugrós időgípet?? Most akkó düntsétek el, hogy mi kén nektek: szípen beszílő embör, vagy Dr. Brown, aki úgy jár ki-s-be múlt és jövő közepett, mint más emberfia a Keleti pu. kapuján. :-))

    (Azér' ne haragudj meg, csak vicceltem :).
  • Szaszka24
    #56
    Epikurosz itt egy cím a beszéd oktatás témaköréhez ezenkívül ajánlom minden cikkírónak http://lantose.freeweb.hu/6.htm

    Még mindig semmi hír a kecskeszívóról? Az pedig nagyon érdekelne.
  • gyozo
    #55
    Mi van ha valakinek kedve szottyant annak idején egy tojás alakú követ csiszolni és kifaragni csak úgy?
    Miért?
    Mert éppen nem volt semmi dolga.
    Vagy az ér rá ma túlzottan, aki azon gondolkozik, hogy miért készített valaki ilyet annak idején?
  • Epikurosz
    #54
    Neked elméletileg igazad van, csak ugye az a makacs gyakorlat, amelyen megbuknak a szép álmok. ;-)
  • Szaszka24
    #53
    Azért a "nép nyelve" ilyen formán való értelmezésével én is vitatkoznék.
    Az egy dolog, hogy főleg az amerikai kultúra szennyezi a világ népeinek kúltúráját, és egy mai gyereknek nem sok fogalma van a saját hagyományairól, de ezt még nem kéne fokozni azzal, hogy nemcsak fülsértő, de a szép anyanyelvünk elsorvadását segítő, divatból felvett szavakat használunk a közismert kifejezések helyett. Most nem egy szóról beszélek!
    Az én effajta hozzáállásomat lehet konzervatívizmusnak nevezni, de szerintem ennyi tartás e téren nagyon is szükséges.
    Ezt pedig főként olyanoknak kéne vállalni, akik szavai sok emberhez jutnak el!
    Javítson ki aki jobban tudja, hogy Kölcsey mondta: "Nyelvében él a nemzet."

    "aki annyira jólfésülten fejezi ki magát, az vagy a legutolsó gazember, vagy egy terméketlen akadémikus."

    Ez legalább annyira igaz mint az, hogy akin drága öltöny van az bunkó, nagyképű, elkényeztetett, gazdag ember. Szóval az, hogy valakire ragadt valami az irodalom és nyelvórákon, ezér össze tud állítani 3-4 épkézláb mondatot, az egyáltalán nem negatívum. Úgyszintén a műveltség és tudás nem tesz rossz emberré.

    Nemrég adták A királyasszony lovagja című filmet Gerard Depardieu főszereplésével. Nézd meg és rájössz, hogyan lehet szépen kifejezni magunkat.

    A tudományt könnyen lehet egyszerűsíteni, de nem a "trendi"-nek nevezett, sajnos elterjedten használt szavakkal, ugyanis azzokkal képtelenség. Viszont remekül lehet az őrületbe kergetni olyanokat akik érzékenyek rá.

    Az ide látogató fiatalokat valószínűleg érdekli a tudomány, ezért gyanítható, hogy rendelkeznek annyi intelligenciával, hogy megértik a bonyolultabb kifejezéseket és leírásmódokat is, pontos szakmai ismeretanyag nélkül, vagy szorgalomból utánaolvasnak.

    Hangsúlyozom: Ha a torz kifejezésekkel lehetne is,
    akkor sem kell lealacsonyodni a hallgatóság szintjére mint a tv műsoroknál a nézettség érdekében, ugyanis ez destruktív folyamat. Ez könnyen felismerhető, a mai kereskedelmi tv-k adásaiból.

    Az MTA-n nem tudom mi folyik, de az szomorú, hogy magyar gyereket anyakönyvezhetnek Dzsesszika, Krisztofer és más hasonló neveken, még ha fonetikusan is kell írniuk, mivel az MTA nyelvi bizottsága jóvá hagyta.

    Én hiszem hogy a magyar nyelv a legszebb a világon -talán még az ó angol ami ennyire tetszik-, ezért nem kéne hagyni hogy elszennyeződjön, mert ez nem a nyelv fejlődése.

    Ezenkívül kijavítanám magam: A Pionir szondán volt az aranytábla, a Voyager adathordozó lemezt vitt (hanglemezt).

    Ha jól tudom a fémek szulfidjai közül kerülnek ki a legkeményebb anyagok, igaz talán nem a természetes anyagok kategóriájába tartoznak.
  • Epikurosz
    #52
    Igazad lenne, ha...
    Az SG-t nem tudósok látogatják, itt azért a többség átlagember, sőt, zömében fiatalok.
    Az SG - szerény véleményem szerint - legfeljebb a tudománynépszerűsítést tudja felvállalni, és ezt csak a "nép nyelvén" lehet elkövetni.

    Különben, majd megvédik magukat a szerkesztők, én csak fogadatlan prókátor vagyok, akit ráadásul a modi jól meg is büntetett. :-)
  • Emmegki
    #51
    Egy tudomány rovat stílusa legyen tudományos, ne bulváros. Egyébként ki lehet írni, hogy áltudomány.

    Értelmes ember értelmesen ki tudja magát fejezni.

    Feltételezem, hogy az SG szerkesztői képesek erre, tehát ha konyhanyelvi vagy szleng kifejezésekkel tűzdelik tele a cikkeket, csak azt a benyomást keltik, hogy olvasóközönségük értelmi színvonalát igen alacsonyra becsülik.

    Manapság divat az igénytelenség példává emelése, de nem kötelező beállni a sorba.
  • Epikurosz
    #50
    ""Nemrég sztoriztunk egy különös eszközről"

    Ááááá itt a richárdbalázsizmusok gyöngyszeme! Ez most az SG vagy az IM-net? Ezekkel a "hypertrendy" kifejezésekkel csak a színvonalat rontjátok!"

    Öreg, egy dolgot jegyezz meg: aki annyira jólfésülten fejezi ki magát, az vagy a legutolsó gazember, vagy egy terméketlen akadémikus.
    Elegünk van az ilyenekből, mellesleg az MTA-n is kisebbfajta forradalom zajlik.

    Csak, hogy világos legyek: a legkifogástalanabbul a maffiózok és ügyvédeik tudtak mindig beszélni, utánuk jönnek a hazug politikusok, majd a papok és a címeiket pofára szerzett tudósok.
    Erről ennyit.
  • Epikurosz
    #49
    Mars vissza az általánosba!
    Majd utána javíts ki Engem.
  • MhyCroft
    #48
    Hyez!

    "
    "A hegyikristály a gyémánt után a legkeményebb ásvány"

    Nem egészen:

    1. Gyémánt
    2. Korund (zafír, rubin)
    3. Topáz
    4. Kvarc
    "

    Nagyobb vonalakban igazad van, de ha pontosítani akkarjuka listát akkor még ez sem igaz mert a sorrend igencsak hiányos az első pár legkeményebb, természetes ásvánnyal kapcsolatban.

    Lehetett mással is csiszolni.

    Színes, és elterjedt ásványok, így keménységi sorba így bevehetők.
    Krizoberil, Spinel, Dumorteirit

    Byez
  • fradimail
    #47
    A kukorica nemesítésének a története.
    Egyszerüsített ábrákkal a génmanipulációról.
    A fémcsőben tárolták a fajtára nemesített szemeket.
  • Szaszka24
    #46
    Szóval ez nem egy időtojás, vagy olyan indián tábla, amit mi aggattunk a Voyager szondára? Amúgy meg mi van ha a lyukak a két végén valamilyen esztergagéptől származnak? "egy fémrúdon helyezkedhetett el, melyről többször is eltávolították" Vagy ez egy korabeli indián képeslap: Itt nyaralunk. A szállás jó, a nap süt, a kaja jó, igaz többnyire kukorica van, de meg lehet szokni.
    A kvarcit vagy mi mennyire kemény? Bár ki tudja lehet hogy ezt a követ a megtalálása előtt gyártották, és tették oda hogy megtalálják. A kő biztos régi, de a faragása milyen régi? A bennelévő szennyeződés rétegek nem mondanak semmit? Mindenesete nem hinném hogy egy indián így tudna ábrázolni, főleg ha a sátrat nézzük.

    Ezenkívül osztom EMMEGKI véleményét a nyevhasználatról. Ahogy mondani szokták: "Ez nem csak báncsa, de hasogassa is a fülem!"

    Tényleg, tudja már valaki, hogy mi van a mexikói kecskeszívó elemzésével?
  • Goth
    #45
    a sikerorientált pénzéhes keresztény papokat figyelembe véve 100% :D
  • mezeimodell
    #44
    Indián kő. Ennyi. Sg, már megint adjátok a színvonalat...
  • newil
    #43
    Az ősember "csészealjhoz hasonlító dolgot" rajzol a barlang falára - mire a mellette lévő megkérdezi :
    - Mi ez?
    - Nemtom,de az okosak majd gondolkozhatnak rajta késöbb,hogy került ez ide.
  • HUmanEmber41st
    #42
    Akkor is kemény!!:):)
    És egy emberi koponyát kicsiszolgatni belőle... nem egy könnyű feladat..
  • Vaultdweller
    #41
    Mi ebben a rejtélyes....

    (1db "művész") + (1darab kő) + (sok szabadidő) + (és egy csapat "tudós" akiknek az ilyesmi megmagyarázhatatlan) = "Mystery stone"
  • tar86
    #40
    Mi ebben a rejtély?
  • AgentKis
    #39
    Ennek az esélye 4 az 1471 hez. De ez messze nem a lehetetlen kategóriája...
  • Emmegki
    #38
    "Nemrég sztoriztunk egy különös eszközről"

    Ááááá itt a richárdbalázsizmusok gyöngyszeme! Ez most az SG vagy az IM-net? Ezekkel a "hypertrendy" kifejezésekkel csak a színvonalat rontjátok!
  • AgentKis
    #37
    "szimbológiáját

    helyesen: szimbolizmusát"

    helyesen szimbolumait.
  • Mashu
    #36
    Szerintem ez egy űrhajós, szkafanderrel a fején
  • Black Bird
    #35
    Szerintem is egy húsvéti tojás. Az indiánlány kifaragta locsolóknak, de a locsolók bevágták a közeli tóba! A tojást meg elejtette azt kész.
  • Mr Csé
    #34
    ez Jézus tojása :D
  • Rettenthető
    #33
    "A hegyikristály a gyémánt után a legkeményebb ásvány"

    Nem egészen:

    1. Gyémánt
    2. Korund (zafír, rubin)
    3. Topáz
    4. Kvarc
  • mikloss
    #32
    Idegenek csinálták egyértelmű... és nem az "UFÓK" mert az beazonosítatlan repülő tárgyat jelent... mé nem tudják felfogni ezt az emberek?!
  • asdasdasd
    #31
    "Jézusról az egyetlen forrás a biblia, és úgy tudom abban nem szerepel a feltámadás dátuma, mint ahogy a születése dátuma sem. Tehát csak megállapodás kérdése volt, hogy mikor legyen ünnepelve."

    Azért megjegyezném, arról amikor Jézus a (zsidó)húsvétot ünnepelte (lásd. utolsó vacsora), és az utána következő 3 napról egészen a feltámadásáig elég részletes leírást találsz a Bibliában. El kellene olvasni...
  • Psyho06
    #30
    Abban az időben nem tudom hogy sikerült ilyen szabályosra megcsinálni azt a tojást,a képekről a tojáson meg nem is beszélve.
  • TeFigyeljHaver #29
    Lóphaszt sem tanultál. Inkább kiszaladtál az ingatlanból - úgy balra...
  • Shadow_THH
    #28
    :DDD hát naagyon széphen kifahagta a zindián az avcokat a kőbe
  • tehen_m
    #27
    Szerintem a főoldalon lévő kisképen egy U -ra hasonlít, mint az Unreal Tournament úja.
  • Vamp17
    #26
    latom sokan lattak/olvastak a da vinci kodot :) persze gondolom elotte is tudtatok, de most nagyon eloterbe kerult ez a "kerszteny egyhaz beolvaszt mindent" tezis. bar teny es valo hogy van igazsag benne. a kersztenyek ugy szabtak az az egesz bibliai tanitast hogy nekik jo legyen. de maskepp nem is tudtak volna egy vilagi szervezetet letrehozni belole es meggazdagodni mint azt tettek a kozepkorban es utanna...
  • ezsgénikk
    #25
    A legtöbb kultúrában volt valamilyen termékenységünnep tavasz környékén (keltáknál, rómaiknál, görögöknél, germánoknál, szlávoknál, stb...). A keresztények nem tudták ezeket az ősi ünnepeket csak úgy kiirtani, hanem inkább kicsit átalakítva beépítették. Így könnyebben el lehetett terjeszteni az új vallást, nem volt annyira idegen. Pl. kitalálták, hogy akkor Jézus feltámadását ünnepeljük a tavaszi termékenységünnep idején.

    Jézusról az egyetlen forrás a biblia, és úgy tudom abban nem szerepel a feltámadás dátuma, mint ahogy a születése dátuma sem. Tehát csak megállapodás kérdése volt, hogy mikor legyen ünnepelve.
  • djukel
    #24
    Na ma is tanultam valamit. Akkor Jézus merő kibaszásból pont ezen a napon támadt fel, lenyúlva a keltáktól az ünnepnapukat? Mennyi volt erre az esély?