63
  • fradimail
    #23
    Tudomásom szerint 4-szer.Kukoricát.
    Az éhség ismeretlen fogalom volt náluk.
  • roliika
    #22
    De a kvarcra /hegyikristály/ is jellemző hogy saját anyagával alakítható, akárcsak a gyémánt.
  • Ronny
    #21
    már arattak volna az é. amerikai indiánok?
  • HUmanEmber41st
    #20
    19. vagy a 20. században fúrhatták a kőbe, mivel ez messze meghaladja a történelem előtti Amerika őslakósainak képességeit.
    És ha a készítő ( primitív?? ) őslakos fúrta, akkor mi van?

    Lehetne egy cikk ( ha már itt tartunk) arról a bizonyos hegyikristályból készült koponyáról is..
    ( A hegyikristály a gyémánt után a legkeményebb ásvány)
  • fradimail
    #19
    Kis fantáziával :Dns spirál,spermák,női megtermékenyített petesejt is fellelhetö rajta.
  • Epikurosz
    #18
    szimbológiáját

    helyesen: szimbolizmusát
  • komonyi
    #17
    hát én most megmondom hogy ezt még én kaptam a csajomtól húsvétkor csak nagy pénzt láttam benne és odaadtam az "okosoknak" :)
  • Kelta
    #16
    Lehet helyi focilabda volt..... kemény lábu gyerekeknek :)
  • roliika
    #15
    Mittomén..a leg gyorsabb vagy a leg többet arató arató kapta, vagy csak volt 1 művész aki úgy gondolta megörökíti az eseményt a kor technikájának színvonalán...
  • roliika
    #14
    Szerintem ez egy aratási dísz. Ott az emberke /fej/ meg az 1 db kalász, aztán a kalászok összecsomózva, az a w alak + az hogy hogyan csomózzák össze, a spirál dísz és víz jel is lehet, a kör a Napot vagy Holdat is szimbolizálhatja. Az az X-es félholdas izé meg a sarló, a tetején a 3szög alakok díszítés..ennyi... ilyen tojás alakú követ meg faragni sem kell. Folyó is tud tojás alakot csiszolni, nekem is van 1 ilyenem, teljesen tojás alakú, és kb a mérete is hasonló mint a képen :)
  • qtpman
    #13
    tuti hogy az ufok voltam ...
  • sonicXX
    #12
    Néhány "é" helyett "át"-t írtam - nyomdahiba, bocsi.
  • sonicXX
    #11
    Húsvét már jóval a keresztányság előtt is ünnepnap volt. Az angol Easter szó egy istennő nevéből (Eostara) származik, amely egyben az Ostara nevű kelta ünnep nevének eredeti neve. Ostara kezdete egybe esik a húsvéttal, és annak szimbológiáját (nyúl, tojás, etc), időpontját vette át a kanonizálódó keresztány egyház - mint tette ezt megannyi más ünneppel, például a holtak napjával, mely eredetileg szintén kelta eredetű, eredeti nevén pedig Samhein.
  • irkab1rka
    #10
    Te vagy az első, aki ilyen faszányosan megmondja. Egy URL-t azért berakhattál volna. az állitásod alátámasztandó.
  • Dzson
    #9
    Jézus előtti időkben is volt húsvéthoz hasonló ünnep. Sőt a mai kereszténység 90%-ban ősi "pogány" jelképeket, tanításokat és ünnepeket tart. :)
  • Robie
    #8
    Szerintem tyúktojta...
  • kbupdate
    #7
    hát ez aztán kur** rejtélyes....
  • kytron
    #6
    ufo
  • W B
    #5
    Egy ügyes indián farahta ki és ennyi.
  • gyuri12
    #4
    sztem az ufók voltak!hehe
  • metaljesus
    #3
    szerintem sem valami nagy rejtély a dolog. valami indiánnak képzőművészet volt a hobbija, jött a csúnya sápadtarcú, elvette tőle, és elvitte jó messzire mondjuk egy vándorlás során, ahol aztán elrejtette. nem csoda hogy nem találtak a közelben hasonlókat
  • djukel
    #2
    Egy jól sikerült húsvéti tojásnak néz ki, csak kár hogy Jézus előtti időkből származik.
  • Kelta
    #1
    Hm, ebben a köben nem nagyon látok rejtélyt, nyilván van mit kutatni, kik mikor faragták, de nem rejtélyes.
    Inkább az Icai kövekkel kéne foglalkozniuk..na azokban lenne mit kutatni, ott fogalmuk sincs kik mikor és hogyan csinálták..
    a mért-röl nem is beszélve.