63
  • Kelta
    #1
    Hm, ebben a köben nem nagyon látok rejtélyt, nyilván van mit kutatni, kik mikor faragták, de nem rejtélyes.
    Inkább az Icai kövekkel kéne foglalkozniuk..na azokban lenne mit kutatni, ott fogalmuk sincs kik mikor és hogyan csinálták..
    a mért-röl nem is beszélve.
  • djukel
    #2
    Egy jól sikerült húsvéti tojásnak néz ki, csak kár hogy Jézus előtti időkből származik.
  • metaljesus
    #3
    szerintem sem valami nagy rejtély a dolog. valami indiánnak képzőművészet volt a hobbija, jött a csúnya sápadtarcú, elvette tőle, és elvitte jó messzire mondjuk egy vándorlás során, ahol aztán elrejtette. nem csoda hogy nem találtak a közelben hasonlókat
  • gyuri12
    #4
    sztem az ufók voltak!hehe
  • W B
    #5
    Egy ügyes indián farahta ki és ennyi.
  • kytron
    #6
    ufo
  • kbupdate
    #7
    hát ez aztán kur** rejtélyes....
  • Robie
    #8
    Szerintem tyúktojta...
  • Dzson
    #9
    Jézus előtti időkben is volt húsvéthoz hasonló ünnep. Sőt a mai kereszténység 90%-ban ősi "pogány" jelképeket, tanításokat és ünnepeket tart. :)
  • irkab1rka
    #10
    Te vagy az első, aki ilyen faszányosan megmondja. Egy URL-t azért berakhattál volna. az állitásod alátámasztandó.
  • sonicXX
    #11
    Húsvét már jóval a keresztányság előtt is ünnepnap volt. Az angol Easter szó egy istennő nevéből (Eostara) származik, amely egyben az Ostara nevű kelta ünnep nevének eredeti neve. Ostara kezdete egybe esik a húsvéttal, és annak szimbológiáját (nyúl, tojás, etc), időpontját vette át a kanonizálódó keresztány egyház - mint tette ezt megannyi más ünneppel, például a holtak napjával, mely eredetileg szintén kelta eredetű, eredeti nevén pedig Samhein.
  • sonicXX
    #12
    Néhány "é" helyett "át"-t írtam - nyomdahiba, bocsi.
  • qtpman
    #13
    tuti hogy az ufok voltam ...
  • roliika
    #14
    Szerintem ez egy aratási dísz. Ott az emberke /fej/ meg az 1 db kalász, aztán a kalászok összecsomózva, az a w alak + az hogy hogyan csomózzák össze, a spirál dísz és víz jel is lehet, a kör a Napot vagy Holdat is szimbolizálhatja. Az az X-es félholdas izé meg a sarló, a tetején a 3szög alakok díszítés..ennyi... ilyen tojás alakú követ meg faragni sem kell. Folyó is tud tojás alakot csiszolni, nekem is van 1 ilyenem, teljesen tojás alakú, és kb a mérete is hasonló mint a képen :)
  • roliika
    #15
    Mittomén..a leg gyorsabb vagy a leg többet arató arató kapta, vagy csak volt 1 művész aki úgy gondolta megörökíti az eseményt a kor technikájának színvonalán...
  • Kelta
    #16
    Lehet helyi focilabda volt..... kemény lábu gyerekeknek :)
  • komonyi
    #17
    hát én most megmondom hogy ezt még én kaptam a csajomtól húsvétkor csak nagy pénzt láttam benne és odaadtam az "okosoknak" :)
  • Epikurosz
    #18
    szimbológiáját

    helyesen: szimbolizmusát
  • fradimail
    #19
    Kis fantáziával :Dns spirál,spermák,női megtermékenyített petesejt is fellelhetö rajta.
  • HUmanEmber41st
    #20
    19. vagy a 20. században fúrhatták a kőbe, mivel ez messze meghaladja a történelem előtti Amerika őslakósainak képességeit.
    És ha a készítő ( primitív?? ) őslakos fúrta, akkor mi van?

    Lehetne egy cikk ( ha már itt tartunk) arról a bizonyos hegyikristályból készült koponyáról is..
    ( A hegyikristály a gyémánt után a legkeményebb ásvány)
  • Ronny
    #21
    már arattak volna az é. amerikai indiánok?
  • roliika
    #22
    De a kvarcra /hegyikristály/ is jellemző hogy saját anyagával alakítható, akárcsak a gyémánt.
  • fradimail
    #23
    Tudomásom szerint 4-szer.Kukoricát.
    Az éhség ismeretlen fogalom volt náluk.
  • djukel
    #24
    Na ma is tanultam valamit. Akkor Jézus merő kibaszásból pont ezen a napon támadt fel, lenyúlva a keltáktól az ünnepnapukat? Mennyi volt erre az esély?
  • ezsgénikk
    #25
    A legtöbb kultúrában volt valamilyen termékenységünnep tavasz környékén (keltáknál, rómaiknál, görögöknél, germánoknál, szlávoknál, stb...). A keresztények nem tudták ezeket az ősi ünnepeket csak úgy kiirtani, hanem inkább kicsit átalakítva beépítették. Így könnyebben el lehetett terjeszteni az új vallást, nem volt annyira idegen. Pl. kitalálták, hogy akkor Jézus feltámadását ünnepeljük a tavaszi termékenységünnep idején.

    Jézusról az egyetlen forrás a biblia, és úgy tudom abban nem szerepel a feltámadás dátuma, mint ahogy a születése dátuma sem. Tehát csak megállapodás kérdése volt, hogy mikor legyen ünnepelve.
  • Vamp17
    #26
    latom sokan lattak/olvastak a da vinci kodot :) persze gondolom elotte is tudtatok, de most nagyon eloterbe kerult ez a "kerszteny egyhaz beolvaszt mindent" tezis. bar teny es valo hogy van igazsag benne. a kersztenyek ugy szabtak az az egesz bibliai tanitast hogy nekik jo legyen. de maskepp nem is tudtak volna egy vilagi szervezetet letrehozni belole es meggazdagodni mint azt tettek a kozepkorban es utanna...
  • tehen_m
    #27
    Szerintem a főoldalon lévő kisképen egy U -ra hasonlít, mint az Unreal Tournament úja.
  • Shadow_THH
    #28
    :DDD hát naagyon széphen kifahagta a zindián az avcokat a kőbe
  • TeFigyeljHaver #29
    Lóphaszt sem tanultál. Inkább kiszaladtál az ingatlanból - úgy balra...
  • Psyho06
    #30
    Abban az időben nem tudom hogy sikerült ilyen szabályosra megcsinálni azt a tojást,a képekről a tojáson meg nem is beszélve.
  • asdasdasd
    #31
    "Jézusról az egyetlen forrás a biblia, és úgy tudom abban nem szerepel a feltámadás dátuma, mint ahogy a születése dátuma sem. Tehát csak megállapodás kérdése volt, hogy mikor legyen ünnepelve."

    Azért megjegyezném, arról amikor Jézus a (zsidó)húsvétot ünnepelte (lásd. utolsó vacsora), és az utána következő 3 napról egészen a feltámadásáig elég részletes leírást találsz a Bibliában. El kellene olvasni...
  • mikloss
    #32
    Idegenek csinálták egyértelmű... és nem az "UFÓK" mert az beazonosítatlan repülő tárgyat jelent... mé nem tudják felfogni ezt az emberek?!
  • Rettenthető
    #33
    "A hegyikristály a gyémánt után a legkeményebb ásvány"

    Nem egészen:

    1. Gyémánt
    2. Korund (zafír, rubin)
    3. Topáz
    4. Kvarc
  • Mr Csé
    #34
    ez Jézus tojása :D
  • Black Bird
    #35
    Szerintem is egy húsvéti tojás. Az indiánlány kifaragta locsolóknak, de a locsolók bevágták a közeli tóba! A tojást meg elejtette azt kész.
  • Mashu
    #36
    Szerintem ez egy űrhajós, szkafanderrel a fején
  • AgentKis
    #37
    "szimbológiáját

    helyesen: szimbolizmusát"

    helyesen szimbolumait.
  • Emmegki
    #38
    "Nemrég sztoriztunk egy különös eszközről"

    Ááááá itt a richárdbalázsizmusok gyöngyszeme! Ez most az SG vagy az IM-net? Ezekkel a "hypertrendy" kifejezésekkel csak a színvonalat rontjátok!
  • AgentKis
    #39
    Ennek az esélye 4 az 1471 hez. De ez messze nem a lehetetlen kategóriája...
  • tar86
    #40
    Mi ebben a rejtély?