99
  • Sanyix
    #59
    Volt pár szép játék, de nem volt ilyen nagy hype a grafika körül. De ennél, mint pár játéknál ez van, és ebből simán lehet következtetni, hogy jó grafikán kívül semmit sem fog nyújtani, ha nem így lenne, nem reklámoznák ennyire a grafikáját...
  • Indigo
    #58
    Nahh feladtam, nem találtam ilyen kimutatásokat... Peidg tényleg kíváncsi volnék rá.
  • Indigo
    #57
    Nincs itt félreértés, mindketten tudjuk a másik miről beszél, csak kiforgatjuk egymás szavait :) De szerintem fejezzük is be.

    Azért azokra a statisztikai adatokra kíváncsi lennék, tudnál adni egy linket ilyen kimutatásokról, hogy mely korosztályok hány százalékban vásárolnak játékot?
  • Molnibalage
    #56
    Igen, sokszor baj, hogy kényeztetik a szemem. Vegyük pl. ezt.
    www.fighterops.com Eddig csak screeshotok vannak belőle a repülőgépek repmodelljéről semmit se lehet tudni. Lehet AKÁRMILYEN szép, ha nics jó repmodell EGYETLEN szimulátoros se fog vele játszani. Arról nem is beszélve, hogy milyen gép kell majd ehhez? Minek kell egy rakétának 2000-3000 poligonból állnia, ha úgyse látom mikor seggbelőnek vele. Az igazi szimjátékos csak nagyritkán gyönyörködik kintről...
  • Morden23
    #55
    Indigo

    A legjobban azt élvezem, ha valaki maximálisan félreérti a szavaimat.

    A programozó nem csak a grafikával foglalkozik. kevés programozót láttam (hidd el nekem, láttam egy párat), aki például Motion capture technikát alkalmazva karakteranimációkat készít (pedig ez alapelvárás manapság, még egy ócska Diablo-szintű game-be is). Ez amiatt a roppant egyszerű tény miatt van, hogy senki nem a mindentudás Egyetemén diplomázik, effektíve megvannak a jól meghatározott munkaügyi kategóriák.

    Abszolút nem úgy értettem, ahogyan te levezetted. Megint elmondom: a plotline, és későbbiekben a storyline kidolgozóknak semmi köze nincsen a programozókhoz. A programozók a pékek, akik kenyeret sütnek. Szerinted hogy kezdődik egy project élete? A programozó azt mondja, hogy szeretnék egy jófajta, történetnélküli FPS-t programozni? Fenéket. A marketinges, a creative designer, meg a porduction dierctor fogja megmondani, hogy mit is programozzon le a koma. Innentől fogva, amikor megmondták a frankót, jönnek a jópofa egyéb emberkék, akik elkezdik költésgkímélés címszó alatt lefaragni az előbb kitalált csodát, és végül kapnak egy olyan programot, ami költséghatékony, de arra az ötletre épül, amit az erre foglalkoztatott emberkék kieszeltek. Így születik a játékprogram. A programozó, meg mint helyes, jólnevelt kiskutya, végrehajtja az utasítást.

    E"z valószínûbb hogy a fialatabbaknál van így mert nekik elég ha csak "elkápráztassák" őket"

    Csak a gebasz ott jön, hogy nem a 20-30 éves rétegnek van kitalálva a játékvásárlás. Ha statisztikai adatok keretében kutatómunkt végzel, akkor rájössz, hogy az egyéni fizetéssel rendelkezők körében kisebb százalék vásárol játékot, mint a kiskorúak piaci szegmentumában. Hovatovább, a kor is meghatározott. A játékok iránti lelkesedés (többek között a számítógépjátékokkal foglalkozó magazinok megvásárlása) leginkább a tizenéves rétegben dívik. Ezt nem én mondom, hanem a világ mondja. Innentől nincsen apelláta.

    Mice: igazad van. Akkor majd jönnek más vesszőparipák. Remélném, hogy azért egy idő után olyan dolgokra térnek rá, amit ilyen buta giccseskedés nélkül is észre lehet venni. Legalábbis én nem tudom megállapítani, hogy a golyó mennyire realisztikusan csapódik a falba, mivel sem falba, sem máshova nem lőttem még pisztollyal.
  • Mice
    #54
    ha még mindig nincs meg küldj egy privát üzit nekem és előkotrom. egy pár dvdre kiírtam, mert mindig elfelejtettem melyikre írtam, és akkor még nem volt whereisit-em:)
  • Mice
    #53
    afene:)megelőztek, de ezexerint nem csak én akartam nyulakként szaporítani az iberonokat, vagy karácsonyfaizzókhoz hasonló fényáradatot előcsiholni a krahen csatahajókból:)

    de jó játék is volt:)néha még manapság is meghallgatom a human123 és a politika mp3akat:)
  • Mice
    #52
    ", ha végre elérnénk a "valóságtól megkülönböztethetetlen" grafikai minőséget, mert akkor végre feleslegessé válna ennek a hajszolása, és végre..."
    ááá
    kár ezen filózni, akkor majd a fizikára, vagy az ai-ra mennének rá. valamit úgyis találnának mindig...
  • Mice
    #51
    1.06-os patch-el sem? na nee
    nemrég (cirka 1 éve lehetett), hogy játszottam vele, pedig akkor már rég nem 98at használtam.

    legalábbis én a 3 gyári koronggal próbáltam mindig. a neten vannak patchek a setup és a szimpla exe-re is ha jól emléxem a digitalreality.hu-n
  • Mice
    #50
    állítólag van az ilyenekre valami scvm v. milyen nevű progi. azt mondják jobb mint a dosbox. ha érdekel utánézhetek
  • Mice
    #49
    mondjuk ez nem feltétlen mindig rossz. a farcrynál pl. a low graphics miatt nem volt egy csomó zavaró madár (mozgó szir-sz@r) meg bazi nagy fű és lombok ami miatt nem tud az ember célozni. kifejezetten könnyű volt gyilkolni benne. májusban havernál egy gt-s kártyán mutatta haver hogy mennyivel másabb a gém izmosabb gépen és bár szó se róla hihetetlen gyönyörű volt a környezet a magas felbontásnál, de bazze törpének éreztem magam az elefántfüves lugasban. jött a muki, hogy ólmot etessen velem és alig szúrtam ki a fűtől

    szóval van amikor ez, van amikor az a jó...
  • Mice
    #48
    azért szerintem nem lesz olyan vészes a dolog, max 1-2 feature marad ki...

    annó a farcrynál én is szórakoztam azzal, hogy az atitraytoolssal a pixel és a vertex shader verzióját erőszakkal felülbíráltam a kártyának. 1.0/1.0-nál már elég érdekes volt a víz:DD (bordó :D)
  • Mice
    #47
    neked az elődje sem tetszett? a maga idején annak is hihetetlennek mondták a grafikáját mégis élményszerű volt egy középkateg-es gépen is.

    miért baj az ha kényeztetik a szemet? gondolod akik a grafikot csinálják azok csinálják a sztorit is? szerintem elküldene a búsba az a fejlesztő aki egész nap azon fáradozik, hogy minél szebb környezetet teremtsen, hullafáradt, szétmentek az izületei az egérkattintástól és akkor valaki azt mondja neki, hogy szar a sztori
  • Psyho06
    #46
    hűűű,ufógyilok,valszeg nem lesz rossz játék,csak majd a gépigény...
  • Cat 02 #45
    vmi szar lezuhan egy kóreai szigeten kóreaiak odammenek de amcsik is odaküldenek egy osztagot (ez vagyte) és elöször az kóreiak ellen kell tolni de kiynílika lezuhant meteor és kijön belőle vmi és mindnet megfagyaszt :)
  • Cat 02 #44
    jó lesz a storya :D

  • Indigo
    #43
    Az a baja, hogy szép a játék (és ezáltal a sztorija már csakis szar lehet). Szerinte a Crysis-nak sem lesz története, mert szép lesz a grafikája
  • Indigo
    #42
    "Igen, én is a 2. válaszra szavaznék. De ha te is, akkor ennek fényében miért írod azt, hogy erről a kiadók tehetnek?"

    Hol olvastál olyat, hogy a közízlés minőségéről a kiadók tehetnek? :) Idéznél?

    "Ebből, plusz a "keretköltségek létezésének tagadása" miatt én arra következtettem, hogy szerinted a programozónak kell a sztorit is fabrikálnia, esetleg a sztoriíró maga is programozó."

    Rosszak a következtetéseid :P Ironikus hangnemben mondtam. Bár lehet ezáltal félreérhető voltam, akkor korrigálok:

    "Akik meg értenének, azok csak a grafikával foglalkoznak, és ezek után már nem marad pénzük arra hogy beüljenek a kocsmába egy pofa sörre..."

    Helyesen:

    Akik meg értenének (a játékfejlesztők), azok csak a grafikával foglalkoznak (mármint a grafikusok), és ezek után már nem marad pénzük arra (mármint a team kreativ tagjainak) hogy beüljenek a kocsmába egy pofa sörre...

    Merthogy szerinted így működik a dolog, ha jól vettem ki.

    Nem tagadtam a keretköltségek létezését, csak arra a baromságra reagáltam, amit a keretköltség és a sztori összefüggéseiről írtál...
  • Psyho06
    #41
    morden amúgy nemtom mi bajod van a HL 2-vel mikor nagyon is jó története van,vagy nem játszottál vele vagy pedig nem ismered a történetét (uff,half-life fan)
  • psishock
    #40
    A Crysis tény, hogy nagyon jól fog kinézni a mostani viszonylatokhoz, de hogy ez az EGYETLEN lényge lenne azt még így nem jelenteném ki. Nem volt még a kezünk között a dolog, és folyamatos fejlesztés alatt van. Majd akkor ráérünk kritizálni a belsőket amikor már bele is láttunk ;) Eddig csak képeket és trailereket láttunk abból meg szerintem nem sok értelme van sztoris következtetéseket levonni.

    Az idő és a sztori kérdése? Hmm, álltalában a játékokat évekig szokták fejlesztgetni és nem 3 hónapig. Szerintem ennyi idő elég lenne a nagyszerû történet kitalálására és a játékba importálásába. 2-3 már nagyon sok idő, gondolj csak az elmult 2-3 évedre, és ha ezt az időt mondjuk a creative-design team mondjuk fejlesztéssel tölti akkor nem kéne hogy gondok legyenek. Szerintem a kreativitásnak akkor is nagy a hangsúlya ebben a kérdésben. Na meg azért nem kerülnek több 10 millió dollárba ezek az emberek, szerintem vígan ki lehetne szorítani a költségvetésből a többi mellett. Ha meg is nézzük, hogy ezzel igen megnőne a játék iránti kereslet is akkor meg nem értem hogy pont a kiadóknak miért nem érné meg? Persze hogy sokan vannak akik mondjuk CSAK a grafikát nézik, de azt is elhiheted, hogy az emberek még mindég értékelnék a belső mindőséget is. Ha ez csak 1/3-ával növelné meg a bevételt akkor már megérné, de ha "annyira" jó összehoznák akkor biztos lehet a sikerben és a reklámban is mivel mindenki erről beszélne, hogy "mekkora dobás" minden téren.

    "az emberek TÚLNYOMÓ TÖBBSÉGE csak az "egyszerű élvezetnek", azaz a grafikának hódol"
    Ez valószínûbb hogy a fialatabbaknál van így mert nekik elég ha csak "elkápráztassák" őket, persze ott se mindenki. Nekik még minden "új" és mivel még nem láttak olyat. egy bizonyos ideig szórakoztató lesz nekik függetlenül, hogy van-e a háttérben fedőtörténet, vagy sem. Nekik vannak pl az "arkádok" is kitalálva. De ahogy az ember fejlődik egy idő után már kell valami más, valami mélyebb is a puszta káprázatnál, mert szerintem minden (tényleg minden) unalmassá válik 1 idő után ha nincs változás, és ez a generáció már érdeklődően fog kutatni mondjuk a belső dolgok iránt is, ha továbbra is élvezné szeretné, és nem csak unalmasan tologatni a játékokat.
  • Morden23
    #39
    Amúgy mondtam egy szóval is, hogy "csúnya, rossz kiadók"? Tettem megjegyzést arra, hogy "fúj, gonosz programozók"?

    Naná, hogy nem. A marketing csodájával még mindig semmi bajom, én a közízlést szidom, he
  • Sanyix
    #38
    Teljesen egyetértek :)
  • Morden23
    #37
    Engem ezzel nem vernek át, mert nem veszem meg. Sőt, bármilyen meglepő, nem is fogom leszedni és "ingyé" játszani vele, mert nem rablom a saját időmet ilyennel.
  • Morden23
    #36
    Igen, én is a 2. válaszra szavaznék. De ha te is, akkor ennek fényében miért írod azt, hogy erről a kiadók tehetnek? Végtére is, senkinek nem célja egy nem jövedelmező játékot kiadni. És akárhogy is tekerjük/kavarjuk a dolgot, ha csinálok egy játékot 100 forintból, de csak 80-at hoz vissza, akkor ez nem éri meg. Sőt, ha 100 forintból 105-öt hoz vissza, de kiderül, hogy 80 forintos játékból is 105-öt hozott volna, akkor melyik a valószínűbb?

    Egyszóval, a kiadó csak megfelelteti magát a mindenkori közízlésnek. Ha a közízlés a tartalmas, hosszú játékidőt ígérő kalandjátékokra bukik, akkor ilyeneket fognak csinálni. Ha a közízlés űrhajókban ugráló zöld lények kiirtására voksol, akkor ilyeneket fognak csinálni. Ha pedig a közízlés a bugyuta, értelmetlen, hovatovább koncepciótlan, de mégis gyönyörű grafikával megspékelt gigabyte-hegyre bukik (persze közben rinyálnak a drága hardware miatt), akkor bizony ez lesz a fejlesztés irányvonala.

    "Hmmm.. micsoda eredeti gondolat..."

    Na figyelj csak: "Nos milyen marhaság a kreativitással? Valóban, néhány haverral egy sör mellett össze tudnánk dobni egy alap sztorit, mert jó fejek vagyunk :) , csak épp nem értünk a játékkészítéshez. Akik meg értenének, azok csak a grafikával foglalkoznak, és ezek után már nem marad pénzük arra hogy beüljenek a kocsmába egy pofa sörre... Szegény Valve-esek, piszok rosszul mehet nekik..."

    Ebből, plusz a "keretköltségek létezésének tagadása" miatt én arra következtettem, hogy szerinted a programozónak kell a sztorit is fabrikálnia, esetleg a sztoriíró maga is programozó.

    Amúgy szerinted ki lövi fel a rakétát egy új projectnél? Szerinted a programozó? Egy frászt. Ő csak "jómunkásember", aki "végrehajtja a parancsot".
  • Indigo
    #35
    Akkor mostmár nem ejt bűvöletbe a marketing csodája? Vagy csak addig amíg mást vernek át, nem pedig téged?
  • Indigo
    #34
    "A sztoriírónak nem is kell értenie a programozáshoz, komám! A sztoriírónak azt kell tudnia, hogy milyen "erőforrásokból", azaz ebben az esetben világból, karakterekből, alapirányelvekből és persze nem utolsósorban időből gazdálkodhat. A programozónak a programozás a dolga, a creative diesgner-eknek meg, hogy kreatívan dizájnerkedjenek."

    Hmmm.. micsoda eredeti gondolat...

    Fogalmam sincs a két régi nóta küzöl melyik valószínűbb, nem is érdekel kifejezetten. De ha mégis tippelni kellene, akkor inkább a 2. válasz. Szerintem akik nem kifejezetten "hardcore" játékosok, azoknak tökmindegy mit játszanak, csak ne kelljen gondolkodni és essen le az álla a látványtól. És az van, hogy a fejlesztők többsége a többségnek fejleszt (ez érthető), rétegjátékokat fejleszteni nagyon kockázatos manapság, és egyre inkább az lesz.

    Ha pedig a Troikánál tartnuk, a ToEE játékuk is hasonlóképpen járt, igencsak bugos volt még mikor kiadták a kiadó nyomására. Szerintem valahol a kiadók környékén kell keresni a válaszokat a miértekre (akik ugye elsősorban üzletemberek, és tesznek rá hogy mit kap a játékos a pénzéért).
  • Morden23
    #33
    Ott arról beszéltem, hogy az emberi ignorancia és alapvető konzervatvizmus miatt nehéz beléptetni egy új terméket a piacra.

    Itt más a helyzet. Ahhoz, hogy egy játék tetsszen, nem kell értened a programozáshoz. Itt a probléma az emberi igénytelenség.

    Hogy egyszerű legyek, nem kell rendezőnek lennem ahhoz, hogy egy filmet szeressek, vagy rühelljek, esetleg véleményt mondjak róla.
  • Morden23
    #32
    Igaz, hogy ilyet is tanultam, és nem kell meggyőzni, hogy mivel foglalkoztam, vagy nem, nem azért vagyunk itt, hogy vageszoljunk kitalált vagy valós munkaügyi alakításokkal.

    A sztoriírónak nem is kell értenie a programozáshoz, komám! A sztoriírónak azt kell tudnia, hogy milyen "erőforrásokból", azaz ebben az esetben világból, karakterekből, alapirányelvekből és persze nem utolsósorban időből gazdálkodhat. A programozónak a programozás a dolga, a creative diesgner-eknek meg, hogy kreatívan dizájnerkedjenek.

    Az utolsó mondatodra meg megint előjön a régi nóta. Szerinted mi a valószínűbb?

    1. A kiadók kemény ráneveléssel elérték, hogy a sok überkreatív, rendkívül sokoldalú és érdeklődő kis pöcs csak a grafikára koncentráljon, VAGY

    2. A kiadók is rájöttek, hogy nem éri meg egy játéknak időt és pénzt (de főleg időt) nem spórolva jó szotit kitalálni, amikor az emberek TÚLNYOMÓ TÖBBSÉGE csak az "egyszerű élvezetnek", azaz a grafikának hódol?

    Amúgy arra, hogy mekkora jelentősége van a creative workgroup-oknak: a Troika által kifejlesztett Vampire: Bloodlines. A sztori annyira szövevényesre és bonyolultra sikeredett, hogy a költségvetés nagyobb részét a pöcsölés vitte el, mert az újabb és újabb kidolgozott jelenetek miatt újabb és újabb beállítások voltak szükségesek. A végén Activision-ék húzták rá a vizes lepedőt a játékra, mondván, elég lesz a barmolásból, most már kiadjuk. Hogy ott miért játszották ezt el, és miért nem teszik meg a DX10 zászlóshajójával? Mert a Bloodlines elsősorban egy szűk piaci rétegnek (a Vampire szerepjáték ismerőinek) lett szánva. Szofisztikált igények, ehhez idomított játékrendszer.

    A Crysis egyetlen lényege, hogy nagyon jól nézzen ki. Ez a baj. Mint már mondtam, olyan, mint egy jellemtelen nő. vagy sokkal inkább, mint egy próbababa: a ráfeszített ruha tökéletesen áll rajta, de ennyi, és nem több.
  • Indigo
    #31
    Hát nem'tom, mintha ilyesmiről beszéltem volna az oprendszerek kapcsán... De gyorsan ki is lettem nevetve, hogy mit jövök én itt a minőséggel... überalles marketing, kit érdekel hogy milyen szar egy termék, az a lényeg hogy jól el lehessen sózni a gagyit is... Ugyanez a szituáció a játékoknál, ez pedig érdekes módon bosszant téged...
  • Indigo
    #30
    Egyik csatornát sem nézem mert nincs hozzájuk gusztusom, úgyhogy nekem marad a "Real Life" meg az internet.

    A piaci kalkulációról tartott kiselőadás bebizonyítja, hogy ilyet is tanultál főiskolán/egyetemen. Arról már nem győz meg, hogy valaha is mélyebben foglalkoztál ezekkel a "piaci kalkulációkkal" :)

    Nos milyen marhaság a kreativitással? Valóban, néhány haverral egy sör mellett össze tudnánk dobni egy alap sztorit, mert jó fejek vagyunk :) , csak épp nem értünk a játékkészítéshez. Akik meg értenének, azok csak a grafikával foglalkoznak, és ezek után már nem marad pénzük arra hogy beüljenek a kocsmába egy pofa sörre... Szegény Valve-esek, piszok rosszul mehet nekik...

    Mondjuk az is elgondolkodtató, hogy néha nem a kreativitás hiánya miatt lesz egy játékból valami középszerű szar, hanem a mindig biztosra menő kiadók miatt, akik nem mernek kockáztatni, újdonságokat bemutatni, mert félnek hogy nem fogják szeretni a népek és bukta lesz belőle.
  • Morden23
    #29
    Van egy hatalmas nagy különbség. A játékok azért gagyik (ez a drága nem tudom, hogy jön ide), mert az embereknek ótvar, sekélyes igényeik vannak. Ez pedig már közel sem olyan jópofa.

    Főleg azért nem, mert itt nem a közhangulatot mondtam el, hanem a saját véleményemet. Mint említettem, a baj az, hogy ha egy játéknak "überbefosásbazz" a grafikája, akkor az emberek hajlamosak elnézni minden hibáját, mert eddig terjed az igényszintjük.
    Na, basszus, nekem nem ez az igényszintem. Most akkor kezdjek el beállni a sorba, vagy hogy?
  • Morden23
    #28
    Indigo, nem tudom, te néha melyik csatornát nézed, de tutka nem az "Real Life" elnevezésűt.

    Lehet, hogy te nem hiszed, hogy van keretösszeg, de ez sajnos nem teszi igazzá az állításodat. Piaci kalkulációnak hívják a dolgot, ami azt jelenti, hogy az adott invesztációt intéző cég megfelelő státuszt betöltő komái végeznek egy számítást, miszerint mekkora az az összeg, ami XY időn belül megtérül, és ettől fogva profitot termel a számukra.
    Magyarán, két keretösszeg létezik:
    1. Amikor a piaci kalkulációnak megfelelően invesztálsz
    2. Amikor annyit invesztálsz, amennyi rendelkezésedre áll

    Ebben a jópofa piaci versengésben PC játék esetén pedig a grafika kapja a prioritást, mivel a legtöbb gamer nem szeret különösebben utánajárni a dolgoknak. Ránéz a screenshot-ra, trailer-re, és ha EZEK ALAPJÁN tetszik neki, akkor néz mélyebben utána az adott produktumnak.

    Második felvonás: mi ez a marhaság a kreativitással? Természetesen nem várom el egy "ipari" játékgyártócégtől, hogy Herbert, esetleg Asimov-szintű történeteket agyaljanak ki séróból. Nem kell hozzá übermensch-nek lenni, hogy kitalálj egy átlagos, de élvezhető történetet, biztos vagyok benne, hogy ha te és a haverjaid leülnek egy pofa sörre egy kocsmában, akkor nem egészen 2 óra, de inkább 10 perc alatt összehoztok egy sztorit, amit be lehetett volna tenni a HL2-be, hogy ennél a példánál maradjak.

    És amúgy igen, egyébként kevés a kreativitás.

    Végszóként pedig hozzátenném, hogy nem azzal van a bajom, ha egy játék jól néz ki, hanem azzal, ha ennél többet nem tud nyújtani. Márpedig csak azért nem vagyok hajlandó játszani semmilyen programmal, hogy jelenetenként megcsodáljam az engine újabb csodálatos képességeit, mert akkor adjanak inkább egy techdemo-t.
  • Indigo
    #27
    De te egyébként is nagy csodálója vagy annak, amikor a szart úgy sózzák rá az emberre jó pénzért, hogy még boldog is hogy jó drágán gagyit vehetett. Ezt te mondtad. Akkor mi a bajod a drága és gagyi játékokkal? Inkább örülnöd kellene a marketing eme csodájának...
  • Indigo
    #26
    Psi-vel értek egyet. És nem hiszem hogy a dolog azon múlna, hogy van egy keretösszeg, és ha az elfogyik, akkor késznek nyilvánítják a játékot. Nem tudom ilyen szamárságokat honnan veszel. Én épp azt látom, hogy egyre több és több pénzt ölnek bele a játékokba, ha nem elég akkor még többet. Nem ezen múlik, hogy van-e jó sztori vagy nincs, hanem a kreativitáson. Abból van kevés sajnos. Az pedig nem attól függ hogy mennyire vannak megfizetve a fejlesztők, az vagy van vagy nincs. Nekem semmi bajom azzal, ha szép egy játék :) Csak legyen tartalmas is.
  • Morden23
    #25
    Amúgy is, kicsit becsaltál, amikor idéztél tőlem, ugyanis a "grafikai minőséget" után nem . hanem , van. Engem nem érdekel annyira, hogy a plazmaágyúmmal az ufót a valós fizika szerint lövöm-e le. Azért írtam ezutóbbit, mert ha már elérnék ezt a tetves "la grange" pontot, akkor grafikailag nem lenne már mit csinálni, és végre a játékban szereplő világok, meg a történet kapna maxos hangsúlyt. Miért van az, hogy néha-néha összejön a jó grafika, klassz világ, nagyszerű sztori kombó akár low budget, akár high-end költségvetésű projecteknél, mégis, a túlnyomó töbség a hype-olásra megy, mint ennél a Crysis-nél is. Ezt sem a sztorijával reklámozzák :(
  • Morden23
    #24
    Psi, ebbe már egyszer belementünk, francba is.

    A grafikus, a dramaturg, a szinkronos, a titkárnő meg a "mánáger" is ugyanabból a zsebből kapja a pénzét: az adott projectet megfinanszírozó cégtől.

    Namármost, vegyük azt, hogy egy program 10millió euró. Átnézed a piacot, és azt mondod, hogy mostanság kell egy Quake25 engine, és fotorealisztikus táj. Nosza, grafikus tervezésre, esetleg enginetervezésre- vagy liszenszelésre el is megy mondjuk 5 millió euró. Akkor még dobjunk 2 millió eurót az audiós csapatnak, és persze nem ártana elindítani valamiből a játékot, kell egy doboz is, meg szép színes dvd. Ez is legyen egymillió. A maradék 2 milka euródból nem ártana, ha valami nomrális reklámot hoznál össze a játéknak, úgyhogy újságokban cikkeztetsz, internetbannerokat vásárolsz, magazinok teljes lapjait foglalod el a posztereiddel. Erre elment 2 millió euró.
    Valami hiányzik... BASSZAMEG! Gyerekek, nem írtunk sztorit! Józsi, Gabi, Tóbiás, azonnal üljetek le, vegyetek egy-egy korsó sört, és találjatok ki valamit holnapra. Várjatok, nem is kell. Ne is csináljatok semmit. Jó ez így. És legyen a neve: Half Life 2.
  • Molnibalage
    #23
    A patch-et sehonnan se tudtam leszedni, mert már rég elérhetetlenek voltak az oldalak. Sajnos két hete kidobtam... Pedig én az a típus vagyok, hogy "ha beledöglök is"!

    De pl. A Flanker 2-vel se tudtam semmit csinálni. Patch-elgettem össze-vissza, átírtam a configot, driver-ekkel szórkaoztam, de nem ment. Régen nem volt hozzá erős gépem, mire meg lett azon már nem ment. Kínos.
  • psishock
    #22
    Kérdés az, hogy szükséges-e az ilyen szintű grafikai részletesség? Igazából nagyon örülnék, ha végre elérnénk a "valóságtól megkülönböztethetetlen" grafikai minőséget.

    A kérdésed után ott a válasz is :D, minden graf fejlesztő csapat (HW, SW) erre hajt, azaz persze hogy szükséges :)
    A story-t meg nem az engine kódoló vagy a grafikus fogja jobbá tenni, hanem az erre szakosodott, felvett ember. De ugyanúgy fordítva is, nem várhatod el, hogy egy jó történetíró, hangszakértő, vagy egy modellező leáljon neked programozni. Ez nem az ő szakterületük, mindenkikek meg van a saját feladata.

    Azért mert egy játékban pl gyenge a történet, még nem kéne a grafikusokat hibáztatni, ők megtettek mindent, inkább utánna kellene gondolni, hogy a többi csapattag mit is tett ezért, hogy ezen kívül jó minőségû játékot hozzonak őssze. Ha valaki nem dolgozik rendesen (vagy sehogy) akkor mióta hibáztassuk azt aki megtette a magáét?
  • psishock
    #21
    "Néhány program még ezekkel sem megy a DOS-os korból."
    Eddig nem volt ilyen tapasztalatom, a legfrissebb verziót használtad?

    "az Imperium Galatica 2 sem megy XP alatt bárhogyan erőlködsz, pedig az nem DOS-os...."
    Bárhogyan erőlködsz és semmi?! :D Akkor te nem igazán vagy az "akkor is futni fog, ha beledöglök is tipus :)" ... mert ha egy kicsit jobban utánnanéztél volna akkor látnád, hogy ha a főoldarlól letöltöd a legújabb patch-et akkor vígan tolhatod xp alatt is, sőt már "cd-védelem" nélkül is.

    Különben is a "nagyon régi", azaz a dos-os programokra adtam az infót. Amik eleve windows-ra lettek írva azokra ki szoktak adni egy xp-patch-et amivel már símán futnak. Ha valamilyen oknál fogva nem is dobják be ezt a lépést a fejlesztők akkor a fan-ok keresnek megoldást a problémára. Arról is hallottam, hogy bizonyos játékoknál nem tudják trükközéssel megoldani, és saját magug hoztak ki egy fan-patch-et :)

    Szóval csak ismételni tudom magam, mindent lehet csak akarni kell (és a google továbbra is a barátunk :)
  • Sanyix
    #20
    Hát vagy nem :) mennyi ilyesmi játékról láttam már gyönyörű képeket... persze amikor megkapta az ember és feltette a gépére, felnyomta maxra a grafikát, közel sem azt kapta amit a képeken mutattak :D Ez főleg igaz a grafikaminden játékokra mint ez is :)