103
  • phalanx
    #63
    hmm ez kicsit furcsa, elősször neves kutatók azt állítják nincs benne DNS és akár 312C-on is képes a szaporodásra aztán hirtelen mindent visszavonnak... ez kb olyan mint amikor 47-ben Roswell mellett lezuhant egy UFO és még az amerikai kormány is elismerte a dolgot aztán egyik pillanatról a másikra visszavonták az egészet és időjárási ballont csináltak belőle
  • Ironka
    #62
    Azért az sg mentségére szóljon, ezt beszopta pl a CNN is.

    Gondolom vmi hírügynökség fölkapta, aztán mindenki szolgai módon bemásolta. Mint a kubai magyar diplomata a rumoshordóban sztorit.http://www.cnn.com/2006/TECH/science/06/02/red.rain/index.html
  • Atees1987
    #61
    Még jó h vannak ilyen okosak is köztünk!
  • Ironka
    #60
    #37-es post
    fordítás a #43-asban

    egy korábbi felkapott hype volt ez, már több, mint egy hónapja megcáfolták
  • Caro
    #59
    A sugárzással szemben pont a sejt DNS-e a legérzékenyebb, ezért könnyen lehet, ha valóban nem földi eredetű, hogy ezért élhette túl a világűrt.
  • Landren
    #58
    Tévedsz, csak nagyon kevesen képzelik el így a földön kívüli életet. Én pl. sehogy.
    "egy gyenge fuvallat a jupiteren nagyobb mint a legnagyobb földi tornádó" - nincs is ott élet
    "egy marsi éjszaka hidegebb mint a leghidegebb földi környék" - ott sincs
    "egy nappal a merkúron megolvasztja a sziklákat" - és ott sincs
    "akkor miért gondoljuk" - ezek szerint Te is így gondolod...

  • Loverman
    #57
    Téged kéne törölni...
  • Antychrist
    #56
    Nem, nem ez vér! Jön a világ vége én már megtettem az óvintézkedéseket: 5m vastag beton bunker, 15 évnyi élelem. Azért 15 év mert addigra vissza áll az élet földön és elmennek az űrlények akik az emberek agyát eszik és megerőszakolják a terhes nőket!
  • Loverman
    #55
    miért lenne fake? hol írták hogy van DNS a sejtekben? ott ahol azt írják a DNS teszt pozitív? Utána írja hogy: "azaz a sejtek nem rendelkeznek sem DNS-sel, sem RNS-sel". Gondolkozzatok már egy kicsit! Ennyire nyilvánvalót senki sem téved! Nem kell levonni téves következtetéseket a "pozitív" szóból! Mint tudjuk a betegségteszteknél az szokott a "rossz hír" lenni, itt is erről lehet szó! Tehát pozitív teszt=rossz hír, jelen esetben hogy nincs DNS! Egy kis intelligenciát, könyörgöm!...
  • sonicXX
    #54
    Öhö. Én inkább törölném a cikket az SG helyében.
  • Kensin
    #53
    Jaj, jaj, tudhatnátok a MIB -ből, hogy pont ilyesmit kell olvasni, mert ilyenekben van az igazság.
  • sonicXX
    #52
    Lassan az SG szlogenjét át lehetne keresztelni "Informatika és Sci-fi"-re. Mért nem olvas valaki utána, hogy mennyire hiteles egy cikk? Ennyi erővel msét is írhatna valaki - az is kikerülne?
  • sonicXX
    #51
    Wazeg vedd már a fáradságot és olvass vissza a topikban. Ez a hír FAKE, a sejtekben kimutatták a DNS-t, csak a cikkíró úgylátszik megresztette a fantáziáját.

    Ennyi.
  • katarzis
    #50
    Szerintem pont forditva van ha valami idegen erdetü organizmust vagy akármit találtak/ufo-s híreknél mindig jönnek a kételkedök és elkezdenek magyarázni lásd lejebb a kommentek között még a hir cáfolata elött.
  • Ironka
    #49
    Valószínű mérési hiba. A DNS-t is elbacták.

    Érdekes, ha ufó kerül szóba itt az sg-n akkor már minden egyes kétes mérési eredmény alapigazság lesz és ha vmi nem stimmel, akkor mindig másban van a hiba. Miért mindig a bonyolultabb válasz az igaz? Tudod Ockham meg ilyesmi...
  • csibcsab
    #48
    Igen van benne valami. Sztem akkor télleg idegen életforma ami alkalmazkodott a zord körülményekhez. De ha ennyire bírja a strapát akkor lehet élet olyan bolygókon is amit mi nem tartunk arra alkalmasnak.
  • nenad
    #47
    mar nem azert de melyik alga szaporodik 300+ celsius fokos vizben?
    Vagy vagy, vagy az info rossz, pl a homerseklet
    vagy a tobbiek humbugolnak.
    mindenestere a ver az sulyos volt..
  • csibcsab
    #46
    Na igen elképzelhető, télleg érdekes h osztódik de nincs dns-e.
  • dez
    #45
    Miről van szó? Egy UFO kiürítette a szennyvíztárolóját?
  • Epikurosz
    #44
    Bráva! (és kösz)
  • Ironka
    #43
    Algaeső

    Most, h Milton Wainwright és kollégái megerősítették, h az indiai "vörös eső" sejtek DNS-t tartalmaznak, a legvalószínűbb, h algákról van szó és a legkevésbé sem misztikusak, annak ellenére, h ápr. 1-én publikálták.

    A keralai kutatók szerint vörös pigmentet tartalmazó zöldmoszatokról, Trentepohliákról van szó, de vannak más jelöltek is. A Haematococcus zöldmoszat nemzetség a mozgékony Volvocales rendbe tartozik és spórák, valamint nyugalmi fázisú 'palmella' képletek létrehozására képes. Mindkettőt vastag sejtfalak védik és nagyon hasonlítanak a publikált képekre. A sejtek élénkvörösek az asztaxantin nevű karotinoid festékanyagtól, amit korábban hematokrómnak is neveztek.

    Az egyik faj, a Haematococcus pluvialis időleges tavacskákban fordul elő és a latin neve is esőre utal (esőből való). Száraz környezetben a vízben vagy porszemcséken lévő sejteket felkaphatja a...

    a cikk folytatása már fizetős. :]
  • Ronny
    #42
    támadnak az algák
  • St0RmTr00pEr
    #41
    Valakai ezt leforditaná nekem magyarra? :) csak a lényeget plz..
  • Esrohnoil
    #40
    Alga. :D
    Jót röhögtem. Az ilyenekre oda kellene figyelni. :)
  • Ironka
    #39
    Ha jól emlékszem ugyanez volt az antarktiszi meteorittal is. Abból is mi lett...
  • Ironka
    #38
    Az sg kicsit elavult híreket vesz át...
  • Ironka
    #37
    Vége a mesének:
    http://www.newscientist.com/article/mg19025480.900.html
  • Ironka
    #36
    "High resolution electron microscopy has revealed internal structures as well as evidence of a replication cycle not commonly found in either bacteria or yeasts. These images are of thin cell slices viewed in the transmission electron microscope."
    http://www.astrobiology.cf.ac.uk/redrain.html
  • szombi
    #35
    Semmi kétség. Ezek vörös vérsejtek.
    A szaporodás pedig kamu.
  • Ironka
    #34
    Valószínű félrefordítás. Lásd a wikipediás linket.
  • Ironka
    #33
    "A sample of the rain was also sent to Cardiff University for analysis by noted panspermia proponent Chandra Wickramasinghe. Wickramasinghe has reported that "work in progress has identified DNA in the cells". [17] Soon the microbes will be tested for specific carbon isotopes; if they differ from life on Earth it would be key evidence of extraterrestrial origin. [18]"

    Wiki

    Megint kezdődik a fantáziálás. Azt azért ne felejtsük el, hogy az egész univerzumban ugyanazok a fizikai törvények érvényesülnek. Valamilyen replikátorra pedig szükség van.
  • kev
    #32
    Shakespeare : Több van, földön s égen, mit te nem tudsz.

    A jelenlegi tudományunkba nem beleillő dolgok viszik elöbbre az emberiséget.
  • Kaziking
    #31
    "A vizsgálatok kezdeti szakaszaiban eddig egy eredményt sikerült regisztrálni, mely szerint a DNS teszt pozitív lett, azaz a sejtek nem rendelkeznek sem DNS-sel, sem RNS-sel."
    nem kötözködésképp nem vagyok egy szakértő de ha 1 teszt pozitiv akkor az nem azt jelenti hogy a vizsgált anyag benne van ???
    (pl: aids teszt pozitiv akkor, ott van virus)
  • Sanyix
    #30
    Attól függ, milyen szögben, és milyen sebességgel érkezik a légkörbe. Amúgy lehet hogy a meteor belsejében voltak ezek, a meteor belépett a légkörbe, és széthullott, már akkor amikor eléggé lelassult, és így mégvédte ezeket az izéket. Aztán meg nem a földi életből kell kiindulni, ha nem földi akkor honnan tudod, hogy nem élhet túl egy nagyobb hőmérsékletváltozást?
  • Inquisitor
    #29
    Gondolom paráztak, hogy nem e mérgező a vörös eső. (Úgy általában a színes esők szerintem felkeltik az érdeklődést, nem?)
    Meg gondolom f*snak a jószomszédtól, nem e vegyifegyverrel szórakozik ...
  • quack
    #28
    invasion :S
  • informaci
    #27
    A világon minden esőből vesznek mintát? Ebben az esetben ez véletlenül sikerült? És öt évnek kellet eltelnie, hogy legyen belőle egy fél hír. Azért ez is érdekes.
  • brueni
    #26
    egyetértek winwiennával.
    mindenki úgy képzeli a földönkívülieket, hogy két kezük van, két lábuk, két fülük, két szemük. mindenki az általa megismertből indul ki. olyan nagy a világegyetem. csak dns alapú életet tudunk elképzelni?
    csak mi vagyunk ilyen törékenyek. egy gyenge fuvallat a jupiteren nagyobb mint a legnagyobb földi tornádó. egy marsi éjszaka hidegebb mint a leghidegebb földi környék leghidegebb vihara. egy nappal a merkúron megolvasztja a sziklákat.
    akkor miért gondoljuk, hogy élet csak -100 - +200 fokig lehetséges. saját világunkat sem ismerjük, akkor miért vetünk el más lehetőségeket kapásból.
    ez kb olyan, mintha azt mondanám, nem láttam,tehát nincs is.
    tessék elszakadni a rögöktől....
  • Inquisitor
    #25
    Ki mondta, hogy nem tették? India ugyan már nem gyarmat, de gondolom nem véletlenül angol egyetem van a cikkben említve, viszont ez nem jelenti azt, hogy másnak nem küldték el.
  • Esrohnoil
    #24
    Nostradamus szerint mikor vége lesz a világnak, az egész földön vörös eső hull majd.
    Érdekes... Ez a felfedezés biztosan átír majd néhány tankönyvet. :) Kíváncsi vagyok mit hoznak ki belőle.