103
  • plamex
    #103
    Otthon én már szaporítottam ezeket és lassan tudatára ébred ...
  • Wampire1
    #102
    NA srácok! Akkor most kamu a hír vagy nem?Lentebb azt olvastam hogy találtak benne dnst (37,43) akkor miért tovább vitatkozni?Kamu és kész, nem?Vagy akkor most ez a cikk nem igaz és nincs benne dns?Szal igaz vagy nem?
  • asdefge
    #101
    315 Fahrenheit az pont 157,2 Celsius. Ez nem lehet gond esetleg, mint fordítási baki? Ha már úgyis van bőven....
    Esett már le ilyesmi miatt Mars-szonda is...
  • Landren
    #100
    Te, olvasd már el mit írtam, és, hogy mire...
  • Venom1986
    #99
    "Ha a fenti okfejtés helytálló, akkor ezek az első sejtek, melyek bizonyítják a földönkívüli élet létezését"-hát azért nem ilyen földönkívüli életre számítottam
  • weine
    #98
    ez pedig a Harvardról
    http://adsabs.harvard.edu/cgi-bin/bib_query?astro-ph/0310120
  • A1274815
    #97
    "Lassan az SG szlogenjét át lehetne keresztelni "Informatika és Sci-fi"-re. Mért nem olvas valaki utána, hogy mennyire hiteles egy cikk? Ennyi erővel msét is írhatna valaki - az is kikerülne?"

    Egyszer már bekövetkezett ez, de csak valahol az USA-ban. Még film is készült azóta belöle. Megrázta a médiát
  • wOlFbYTe
    #96
    Az összeesküvés-elmélet gyártók dörzsölhetik a mancsukat, hogy bejelentették egy későbbi írásban, hogy nem találtak semmit ;)
  • wOlFbYTe
    #95
    Mielőtt hülyeséget terjesztetek vagy a cikk pontatlansága miatt tévhitek keletkeznek, javasolnám hogy nézzetek utána a hivatalos honlapokon.

    Cardiff Egyetem kutatólaboratóriuma

    A tesztek nagy részénél nem találtak sem DNA-, sem RNA- nyomokat. Egyetlen teszt igazolt vissza pozitív jelzést, amelyen további vizsgálatokat folytatnak és (ha létezik), megpróbálják kinyerni a láncot belőle.
  • irkab1rka
    #94
    akkor mutassa meg valaki ezeknek a sejteknek a reakcióját kozmikus sugarakra és arra a hőre, amit a légkörön áthaladás termelt bennük.
    thanks.

    Weine: 5 éve gondolkozom azon, hogy hülyeségeket irsz a fórumba. Te ezt igen gyorsan meg fogod cáfolni. Akkor most nekem van igazam, aki állítólag öt éve agyalok ezen, vagy neked, mert meglepő és nem túl valószínű elmélettel áltam elő és kockáztattam, hogy lehüléyznek?? :))) Maradjunk inkább a tények elemzésénél, mert keveset tudsz a doktori disszertációkról ;)
  • weine
    #93
    Lehet, hogy nem igaz.
    Az mindenestre furcsa, hogy a fickónak ÖT éve volt erre a megállapításra jutnia, tehát elég alaposan meg kellett nézze és gondolom ezerszer meggondolja, ha valamit publikál és ráadásul ilyen horderejű dolgot, hogy kettétöri-e a karrierjét egy fake hírrel.
    Persze, van aki kettétöri.
    De ÖT évig készül erre?
    A cáfolat pedig igen gyorsan jött.

  • Esrohnoil
    #92
    Nem kellene végre törölni a hírt? Esetleg módosítani h. bocsi, de kamu volt az egész?
  • lele
    #91
  • Epikurosz
    #90
    Háát, nyájas olvasók, megint szegényebbek lettünk egy illúzióval. :-)

    Pedig olyan jó lenne, ha földönkívüli eső, vagy ET, vagy kicsi zöld marslakók, vagy bármi, csak földönkívüli legyen, kihúzna minket a slamasztikából, akár úgy is, hogy megtámad, és ezzel felébreszti bennünk a felebaráti szeretetet.

    Sajnos, a deus ex machina (isteni beavatkozás) az istennek sem akar bekövetkezni, így marad a gürcölés.

    Én csak azt nem értem, hogy egyesek miért képtelenek elfogadni a nyilvánvaló tényt: Isten lángoló pallost kezükben tartó angyalokkal űzött ki minket a Paradicsomból, és karakánul megmondta, hogy "ezután verejtékes munkával fogod keresni kenyered".

    Miért olyan nehéz ebbe beletörődni?
    :-)
  • Runo
    #89
  • szivar
    #88
    "Az igazság ellenben az, hogy sokkal színesebb az emberi elme, mint a meztelen valóság."

    Az emberi elme az csak egy dolog. Nehezen tud elvonatkoztatni a környezetében megtapasztalt kézzelfogható jelenségektől. Ezért példállóztam ezzel az idézettel (az akart ám lenni, csak nem akartam óangolul idézni :)).

    "Gondolj csak a szexuális fantáziádra. ;-)"

    Húúú. Nincs is annál jobb mint mikor nyolc bantu néger meg egy kecske elégít ki egy nőt :D.
  • dez
    #87
    Nos, a média egy időre talán felkapja (ha olyan téma), de a szakma irányából legalábbis nagyon komoly támadásokra számíthat, és azt csak olyan kutató vállalja, akinek nem száll könnyen inába a bátorsága. Ha mégszokatlanabb, tehát pl. tudományos körökben addig kvázi lehetetlennek nyilvánított dolog, esetleg túl "forró" v. "lejáratott" témával hozható összefüggésbe, akkor komolyabb tudományos lapban többnyire nem is engedik addig publikálni az eredményt, amíg az nincs jópár más kutató által megerősítve, meg kell őrízni a jó hírnevet - csakhogy ugyanemiatt más sem fog vele foglalkoni. Így még érdemi vitára sem nagyon számíthat. Így igen sok személyes kűzdelem vár rá, amíg esetleg elismerik az érdemeit, felfedezését. Sok tudós szerint ez így van jól, ez egyfajta stabilitást ad a tudománynak, stb.: csak az viszi végig a kűzdelmet, aki igazán hisz benne, hogy igaza van, nem csaló, stb. (A tudomány ismert területein belül is vannak persze csalások, azok sokszor csak utólag derülnek ki.) Ha nem hiszed, meg lehet nézni a tudomány történetét (napjainkig).
  • dez
    #86
    Biztos vagy benne, hogy tökéletesen ismered a valóságot? :)

    A kvantummechanika - valóságot leírni próbáló - egyenleteit sem tudjuk követni ésszel, képzelettel. De az egyenletekkel legalább valamennyire meg lehet fogni azt, ami előtt amúgy csak értetlenül állnánk. És ez még csak a kezdet.
  • Epikurosz
    #85
    "Több dolgok vannak földön s égen, mit elmétek felfogni képes."

    Az igazság ellenben az, hogy sokkal színesebb az emberi elme, mint a meztelen valóság.

    Gondolj csak a szexuális fantáziádra. ;-)
  • Epikurosz
    #84
    Nem arra gondolt. :-)
  • haxoror
    #83
    Na ezt jól megfogalmaztam
    Mind1 így is érthető
  • haxoror
    #82
    Ha az iszlámra gondolsz akkor ők nem balhéznának e miatt mivel az iszlám mindig is lehetségesnek tartotta a földönkívüli élet lehetőségét.
  • Ironka
    #81
    Szerinted egy egyszeri kutató, ha néhány mérés után valami nagyon szokatlant talál, nem kürtöli a világba, ahogy csak tudja? Az ambíció erős mozgatóerő. Média meg harap az ilyesmire. Könnyű elszállni. Még a saját pánspermiahívő haverja is talált benne DNS-t! Aztán amikor a többi vizsgálat nem erősíti meg a kezdeti feltételezést, akkor szerinted egyből világméretű összeesküvés és eltussolás van? Ugyan már.
  • Szefmester
    #80
    Játszott valaki az UFO: Aftermath nevű játékkal? ... az is így kezdődött..
  • Emmegki
    #79
    Dehogy. A kereszténységbe divat és jó üzlet belekötni, mindenki azt csinálja. Van egy másik világvallás, ami nagyban közös a kereszténységgel, na abba nem szabad belekötni.
  • djukel
    #78
    Latom, amint ezt vörösvízzel teli üveget beleteszik egy ládába, amit aztán egy öreg csóka betol egy baszott nagy, cuccokkal teli hangárba es leteszi a frigyláda mellé.
  • weine
    #77
    tényleg érdekes, hogy nagy csinnadrattával bejelentették, aztán szépen visszavonták.
    Az tény, hogy alapjaiban rázná meg a dolog a kereszténységet....azt meg ugye nagyon sokan nem szeretnék:)
  • turul16
    #76
    Talált valaki, "carbon isotopes" vagy bármilyen más izotóp teszt eredményt? Földön (is) vannak olyan bacik, amik extrém körülmények között életben maradnak. Jó nagy meteor az ami miatt 2hónapig alien-baci esik. Szeretem az apr.1. -ei cikkeket olyan viccesek.
  • greg971
    #75
    A vörös elszineződésre magyarországi megfigyelések is volta, de az nem esővel kapcsolatban , és NEM AZ ÉG ALJA VOLT VÖRÖS :D.
    Kutassatok a magyarországi katonai dokumentumokban 1991 május :D ...sok sikert....
  • medawo
    #74
    Ember! Attól, hogy nincs ott élet attól még lehet "egy gyenge fuvallat a jupiteren" hideg a marson és nappal a merkúron nem gondolod?
  • _Atti_
    #73
    és két lábunk a földig ér majd?:D
  • Landren
    #72
    Nem állítottam olyat, hogy nem létezhet élet a földön kívül, midösszesen annyit írtam, hogy én nem képzelgek azon milyen lehet a földön kívüli élet, hiszen előfordulhat, hogy olyan, amit egyelőre elképzelni sem tudunk. Viszont, abban nem hiszek, hogy hozzánk hasonló élet kifejlődött bárhol is az univerzumban. Az okaimat hoszzú lenne itt felsorolni. Persze az, hogy én mit hiszek az csak a személyes nézőpontom, de azt nem állítom, hogy márpedig az úgy is van. Természetesen feltételezni lehet bármit, de egyelőre nem vagyunk abban a helyzetben, hogy ezt mi saját erőnkből bizonyítani is tudjuk. Bizonyíték hiányában meg mindkét állítás igaz lehet, így értelmetlen lehülyézni bárkit is aki az egyik vagy a másik oldalt képviseli. És ebből kifolyólag a "miből gondolod" kérdés is értelmetlen. Lehet a nagy számok törvénye alapján feltételezni, hogy az elképesztően sok galaxis számtalan csillaga közül valhol létezhet élet, de lehet azt is, hogy miután minig van egy kezdet, ezért itt jött létre elősször az élet. Ez persze megintcsak nem zárja ki azt, hogy máshol is kialakulhasson a későbbiekben. Azt hozzávetőleg tudjuk, hogy mikor kezdett el tágulni az univerzom, de azt nem, hogy ez meddig tarthat, és, hogy mi éppen hol foglalunk helyet ebben a periódusban. Engem érdekel más nézőpontja is, de vitát nyitni róla meddő és értelmetlen.
  • Landren
    #71
    Sajnálom, hogy ez számodra kissebbségi komplexust okoz!
  • Tetsuo
    #70
    Nna, ezt lementem az Asztalra s majd holnap elolvasom.. :)
  • Prof William
    #69
    Az invázió megkezdődött... :)
  • Praetor
    #68
    Sztem meg most épp az a trendi, hogy a földi élet létrejöttét földönkívüli eredetűnek titulálják.

    Ez persze az ufómánok és mítoszok kedvelőinek megmozgatja a fantáziáját, és forgalmat generál az SG-nek...
  • Supperadi
    #67
    Nem akarok okoskodni, de ugy látom, hogy -bár helytelenül, de- itt sokan csakis a földéhez hasonló környezetben látják az élet kialakulásának feltételeit. Kicsit talán vonatkoztassunk el minden földi jótól, hisz egyértelmű (sztem), hogy szén és hidrogén nélkül, sőt DNS és RNS nélkül is alakulhat ki élet.
    Kár, hogy ezt sokan nem hajlandók elfogadni és továbbra is megvetik az ilyen feltevéseket.
  • Esrohnoil
    #66
    ...és akkor még számításba sem vetted h. az itteni élet is lehet h. valahonnan máshonnan származik. :)
  • St0RmTr00pEr
    #65
    Ironka köszi a forditást!
  • szivar
    #64
    Az a gond, hogy te is az életkörülményeid alapján ítélsz. Lehet élet a majd' forrásban lévő vízben, oxigén nélkül? Esetleg párszáz atm nyomás alatt? Fény nélkül? Mert mindre van példa a természetben, itt a földön, ráadásul DNS-el kombinálva :D.

    Az hogy mi az az élet, ennek mondhatni nincs definíciója. Az hogy szaporodik? Ott vannak az önmásoló fehérjeszálak, amik nem élnek csak replikálódnak a megfelelő környzetben. A vírusok szintúgy élettelenek, de mégiscsak szaporodnak a gazdatesben. Esetleg a kristályok is élnek, melyek a szintén a megfelelő környezetben terjeszkednek? Szóval ez az 'éles' határvonal jelenleg tisztázatlan.

    Amúgy miből sejted azt hogy a sokmilliárd csillag körül keringő bolygók közül csak a föld van olyan helyzetben, hogy életet hordozzon a hátán? Esetleg nem-e lehetséges (pl.) fémes hidrogénben létrejönnie olyan szennyezésnek, ami 'szaporítja' önmagát, esetleg inteligenciát is hordoz?

    Több dolgok vannak földön s égen, mit elmétek felfogni képes.