103
  • kukacos
    #23
    Ha igaz lenne a hír, ez lenne az évszázad felfedezése. Vajon miért nem küldi el a pacák a mintákat néhány neves kutatólaborba, ahol rendesen elemezhetnék az összetevőket?
  • uniu
    #22
    Ezek a vmik az esofelhoben szaporodtak ?
  • Inquisitor
    #21
    És ha elég nagy mennyiségű vízjeget tartalmazott? Mondjuk üstökös darab?
  • Inquisitor
    #20
    Nincs DND, RNS, és bírja a 315 fokot. Érdekes lehet a fehérjeszerkezete, ha egyáltalán fehérjék vannak benne.

    Vajon miből nyeri az enrgiát, mivel táplálkozik, mily, milyen (toxikus?) végterméke van? Valószínüleg nem oxigénfüggő?
  • Praetor
    #19
    Ha a vörösvérsejtekre gondolsz, az nem kizárható. Ugyanis ezeknek van sejtmagjuk (és így DNS-ük), csak amikor a csontvelőt elhagyják (képződési hely), akkor ezt a sejtmagot elveszítik.
  • Wittao
    #18
    Azért ne felejtsük el, hogy a légkörbe bejutva egy kicsit nagyobb hőmérsékletek keletkeznek, mint 350 Celsius fok!!!! :) Gyakorlatilag a meteor szétégett, mivel nem ért földet...tehát ott több ezer fokról beszélhetünk. Nem is értem, hogy lehet ilyet elhinni...
    A másik pedig, hogy nem csak a hőmérséklet nagysága, hanem annak nagyon gyors megváltozása is leépítené jórészüket!-200 fokról pillanatok alatt még csak pár százra is bekerülni, az 4-500 fok különbség. Nem hiszem, hogy ezt kibírnák...

    W
  • Ted Beneky
    #17
    Nekem az Alzheimer-kór jutott eszembe ! De azután elfelejtettem ...
  • Pluskast
    #16
    "A vizsgálatok kezdeti szakaszaiban eddig egy eredményt sikerült regisztrálni, mely szerint a DNS teszt pozitív lett, azaz a sejtek nem rendelkeznek sem DNS-sel, sem RNS-sel."
    Ezeknek még RNS-ük sincs. De mondjuk szerintem meg ez is csak az emberi korlátoltságot mutatja meg. Azért mert mi dns alapú lények vagyunk itt a földön nem biztos, hogy a mi törzsfejlődési példánk az általános. Olyan ez mint amikor az emberek azt hitték, hogy a föld lapos meg, hogy a nap forog a föld körűl, meghogy ádám és éva népesítette be a földet. Egy kicsit ki kéne nyitni a tudósoknak az agyukat meg a szemüket.
  • ooorrrsss
    #15
    Csatlakozok!
  • drwho
    #14
    RNS vírus. Más: fehérjék is tárolhatnak információkat sőt! Gondolom senkinek nem jutott eszébea a BSE vagy a Creutzfeld-Jakob kór... Mindegyiket egy fehérje okozz, ami a saját formájára alakítja át az érzékeny fehérje struktúrákat. Ha ugyan anyagcserével nem is rendelkezi, szaporodni tud. Ugyanígy a vírusok. A HIV vírus pl. pozitív, egyszálú RNS vírus.
  • wanek
    #13
    "...akár 315 Celsius fokos vízben is, ami messze meghaladja az általunk ismert élet által elviselhető 120 fokos felső határt. A kutató szerint egy földönkívüli mikrobáról van szó, ami alkalmazkodva az űr zord körülményeihez jól viseli a szélsőséges helyzeteket." - az űrben elég hideg van, minusz 2xx körüli, attól függően, hogy pl. egy csillagtól milyen az aktuális távolsága. A légkörbe beérve viszont a hőmérséklet jóval meg is haladhatta a 315 fokot. Ezenkívül a sugárzásokkal szemben is kellően ellenállónak kell lennie.

    Ez az egész szerintem kamu. Valaki ismét mondott egy jó nagyot.
  • Sundance
    #12
    Vérsejtet is kizárhatták volna mondjuk a DNS alapján, nem? :)
  • Darth Sith
    #11
    én nem hallottam még róla, de ha létezik is, annak legalább van RNS-je. De ezeknek se DNS, se RNS és mégis mozognak, szaporodnak és élnek.
  • Invader
    #10
    Én úgy tudom, hogy létezik olyan replikátor a földön, amiben nincs DNS, csak RNS.
  • haxoror
    #9
    "Androméda törzs"
    Jó film volt
  • assdf
    #8
    Szerintem semmi. Ha ezek a sejtek nem mérgezőek vagy fertőzik többi sejtet, akkor valószinüleg nem történt semmi az öket megevő emberekkel. Esetleg egy kis gyomorrontás...
  • Gladiator
    #7
    hú de megmondtad a frankót
  • Vieri85
    #6
    "Ha ez tényleg földönkívüli életforma, akkor az csak annyit jelent, hogy a pánspermia tényleg lehetséges, nem pedig azt, hogy a Földön is úgy keletkezett az élet."

    Teljesen egyetértek veled. Ez egy alaptalan következtetés volt.
  • Vieri85
    #5
    "Az általunk ismert életnek viszont tartalmaznia kell DNS-t, különben jelen ismereteink szerint nem nyilvánítható életnek, magyarázta Wainwright"

    Naaa... azért ennyire nem legyünk vaskalaposak!! Miért ne lehetne DNS nélkül is élet?
    Szerintem elég egyszerű a helyzet: itt egy valami aminek nincs dns-e, tud szaporodni. A Földön minden élőlény DNS alapú, tehát ez egy DNS nélküli, nem földi organizmus.

    Mi történt azokkal, akik lenyeltek ebből a vörös valamiből?? Mert gondolom nem egy ember nyitotta ki a száját az eső közben...
  • snorbi
    #4
    "Ha perdöntően megállapításra kerül, hogy ezek a sejtek nem földi eredetűek, akkor bizonyítást nyer Wickramasinghe pánspermia elmélete, mely szerint üstökösök hozták el az életet bolygónkra 4 milliárd évvel ezelőtt. "

    Ez így abszolút logikátlan.
    Ha ez tényleg földönkívüli életforma, akkor az csak annyit jelent, hogy a pánspermia tényleg lehetséges, nem pedig azt, hogy a Földön is úgy keletkezett az élet.
  • akyyy
    #3
    hát ez dúrva, amigy miért kéne ez alapján dns? itt abizonyíték lehet h a földi életnél meghatározó szerepben van a DNS de a "marslakóknál" nincs is, mert ott picit másabb a biológiai felépítésük...
  • janyikzs
    #2
    Vannak olyan baktérium szerű izék (jobb megfogalmazás híján), amelyekre nem túl rég jöttek rá a tudósok, hogy képesek igen zord körülményeket is túlélni, gondolok itt például a sarkörökön nagy mínuszokat kibírókra.
  • janyikzs
    #1
    Érdekes...

    Bár én hajlok a sci-fi felőli megközelítésben, miszerint az űrből "érkeztünk", ámde ne feledjük, hogy itt a Földön sem "találtunk" meg mindent, még rengeteg élőlényre is csak mostanság bukkantunk, nemhogy egy ilyen "apróságra".