148
  • DanyyX
    #108
    Pont ezért fogom lemondani én is...
  • Mice
    #107
    napersze. mert amikor napjában hússzor adják le, hogy miről szól az a film amit amúgy már vagy 40x láttál az nem reklám ugye?elmehet a búsba az écsbinyó. havi 5-6 új filmért ennyi pénzt...csak az lát több filmet aki nem ül le a tv elé. annó nekünk is volt és végül mondtam is a családnak, hogy mondják már vissza hát mindig ugyanaz megy!
  • pemga
    #106
    1. Hmm, ez egy szabadalom, nem megvalósítás.
    2. Azt ők is tudják, hogy ha csak ők implementálják, senki nem fogja megvenni a cuccaikat = öngyilkos lépés

    Következmény: ipari szabvánnyá kell tenniük előbb. (ezután - mivel övék a szellemi tulajdon - minden egyes eladott készülék után jogdíj jár) Ezt is engedi sejtetni, hogy ők Multimedia Home Platform-ról beszélnek, nem konkrétan tv, video, dvd vagy akármiről.

    Ps. Kizárólag a FastForward és a channel switch funciót akarják lehook-olni, kikapcsolni, mute-olni, PIP-elni, stb-zni továbbra is lehet. A folyamatos csatornaváltások közben becsúszott reklámnál "beragadást" egyszerűen lehet szűrni azzal, ha mondjuk csak akkor lock-ol, ha már 5-10 másodpercet nézted előtte.

    De végülis tökmindegy, az látszik belőle, hogy ez valószínű valami tisztán szoftveres megoldás lesz. Nomeg, már a szabványban beépített funkció az, hogy ezt a "fícsört" ki lehessen tiltani kis zseton ellenében. Innen kezdve mindenkinek a fantáziájára bízom :).

    Végső konkluzió: nem kell tv-t nézni, csá.
  • Fisch
    #105
    lol!

    1. Nem kell Philipset venni...

    2. Mire Magyarország eljut odáig, hogy a "reklámblokkokban egy külön jelet vegyítenének", a digitális műsorszórásról már nem is beszélve, addigra ezt a rendszert kb 100.000.000szor feltörik...

    no para...
  • DanyyX
    #104
    Amúgy létezik olyan csatorna, ahol tényleg mocskos reklámok nélkül végig lehet nézni egy filmet, mert nem szakitják meg semmivel, de még a filmek között sincs egy reklám se.
    HBO-nak hívják, és megvan az ára.
  • DanyyX
    #103
    Milyen jó, hogy amikor kitalálták, szórakoztatásnak indult...
  • hiba
    #102
    Mindig megprobalnak ezt azt raeroltetni az emberekre a piacra, de ez altlaban nem jon ossze, aztan kesobb majd megint probalkoznak valamivel...
    De en pl kezzel kiszedem a reklamot - hamar felveszek valamit - egy vdubbal igaz idoigenyesebb de legalabb en dontom el mi lesz az eredmeny.
    de teny hogy miota 1000 csatorna van azota csak csak noris van meg a spanyol szappanoperak es mostmar ez a betlefonalos mi van a kepernyon remalom is terjed, nem veletlen nincs annyi vetitheto anyag mint ahany csatorna, de leglabb akkor adnanak regebbi filmeket...de ez a tomerdek kereskedelmi csatorna, aboszult nullak.
    A reklmablokkok meg rohejesek egyreszt birzasztoan monoton allandoana ugyan azok a reklmaok mennek (persze nyugaton is igy megy) meg hat ez a celjuk is, de az durva hogy egy egyoras filmbol masfel oras lesz a reklmablokkok miatt, a legjobb meg az amit nia egyik masik csatorna csinal 10 perc reklam, utan 8 perc vege a musornak 1 perc mig meg a stablista kimitcsinalt holkeszult stb, tehat hasznos 7 perc es utana egybol ajalno megint 10 perc reklam, fel ora vtvzesbol 7 perc ami esetleg erdekelet.
    dehat ez uzlet es nem szorakozas.
  • szacsi
    #101
    van animal planet is :-)
  • Sanyix
    #100
    Hát azért már ngc-n meg discovery-n is egyre gyakrabban előfordulnak a 10 percenkénti reklámblokkok, és ez nagyon idegesítő. És az a vicc, hogy a saját műsoraikat reklámozzák, nem más dolgokat, szóval még pénzt se kapnak érte. Meg kicsit unalmas már a tengerek, szavannák élővilága, meg a kertészkedős műsorok, mert ezekből már túl sok van.
  • DanyyX
    #99
    Jah, igen, azt elfelejtettem, mondani de spec. azt a 3-at nézem. CSak manapság az emberek nem azt tartják TV-nézésnek, hogy vmi értelmes műsort néznek, hanem azt, hogy beül a Tévé elé aztán meredten bámulja a 20perces reklámblokkokat, meg az értelmesebbnél értelmesebb műsorokat...

    Spektrum, Discovery, NGC amit érdemes nézni.
  • juzosch
    #98
    legkozelebb pedig odakötöznek egy hirdetőtáblához, hogy el ne menjek mellette anélkül, hogy nem nézek rá.
  • Pharaoh
    #97
    Pedig rajtuk kívűl van egy pár jó csatorna. pl Discovery, ngc, spektrum,
  • DanyyX
    #96
    Nagyon egyszerű a megoldás.
    Nem tetszik a módszer, nem kell tévét nézni.
    Én se nézek TV-t egy ideje. És ez pont a magyar kereskedelmi tv csatornák úgymond 'viselkedése' miatt van.
  • rolika
    #95
    bakker, totális médiadiktatúra
    eggyel több ok, hogy ne nézzek tv-t.
    egész jól megy, már csak poirot-t és sherlock-ot nézem vasárnap esténként a viasat-on :-)
  • mrzed001
    #94
    A jó reklám piszok ritka, a jó önreklám meg mégritkább.
    Az egyetlen ami már tényleg súrolta a jó fogalmát eddig talán ez volt:
    RTL2 műsorajánló
  • TommyC
    #93
    Én bírom a reklámokat, de csak amelyik jó!
    A megoldás inkább az lenne, hogy csináljanak jó reklámokat!
    Persze nem lehet olyan reklámot csinálni ami mindenkinek teccik, de legalább próbálkoznának, és nem ilyen "Ariel" meg "Tomi kristály" maszlaggal dörgölnének szembe...
    különben ha RÁMKÉNYSZERÍTIK hogy megnézzem, akkor mindegyiket utálni fogom, akármennyire jó is...szal ez a terméket rekéámozó cégeknek sem lenne túl jó.Különben nem hinném, hogy hozzánkig is eljutna...
  • Normal
    #92
    Nomegkérem ott a konnektor.
    Kihúzom, elszáll.
  • Voltan
    #91
    Ez már tiszta 1984...
  • tothzozo
    #90
    Szerintem ez az egész marhaság!
    Akkor inkább nem nézek tv-t!!!
    És az is marha aki haggya, hogy mégjobban befojásolják az életünket.
    Így is mindenhol reklámokkal bombáznak de ez már szerintek sok!
  • combat
    #89
    Az állandó műsorajánlatokról még nem is esett szó...
    Bár végül is az is csak önreklámozás. Személy szerint még a reklámoknál is idegesítőbbnek tartom.

    Újabban a Viasaton is a 40 perces sorozatokat 2x szakítják meg reklámblokkal - 5 perc ajánló, 5 perc reklám, 5 perc ismételt ajánló + 1 perc fizetett (politikai) hirdetés. Ráadásul a műsorok között is ez van. Eltekintve attól, hogy a Via sorozatai többségben a leggagyibbak közül valók, a fentieket is figyelembe véve gyakorlatilag nem éri meg nézni, kész időpocsékolás. Ehhez még hozzájön a folytonos ismétlések tömkelege is, amikor is egy-egy részt már negyedszer lehet látni...
    Hogy az ördögbe képes egy ilyen csatorna gyakorlatilag létezni egyátalán? Netalán kísérleti adó lehet, tesztelik a népet, hogyan reagál az ilyen szintű baromságokra?

    Ha ez a trend áttevődik a többi magyar csatornára is akkor - szerintem - sikeresen taszítják el maguktól a nézőket. De asszem ez nem is lesz olyan rossz...
  • sonicXX
    #88
    Hozzáteszem: ha valami tényleg jó, akkor elmondom az ismerőseimnek is. Ez is reklám. Persze tény: ezen a reklámipar nem keres.
  • sonicXX
    #87
    Persze hogy veszek enni és inni valót. De tudatosan vásárolok, utánajárok hogy mit veszek meg, és nem azért veszek meg valamit, mert "belémreklámozzák".
  • aDannyBoy
    #86
    Persze és akkor majd fizetsz az rtlklubbért is meg az SGért is meg a sláger rádióért is. A reklám csatornán kívül nem nézhetsz semmit ingyen. A reklámpara egy öngerjesztő folyamat, mivel a legtöbb ember épp úgy vélekedik, mint te (reklámkerülők) és emiatt a marketingeseknek egyre durvább eszközökhöz kell nyúlni, hogy eladják a sok terméküket neked, amit megveszel. Ne is mondd, hogy nem veszel axe tusfürdőt, túró rudit meg borsodi sört. (bármi helyettesíthető)

    Az olcsó dvdk elején például ott a reklám, még PC-n is nehezen ugorható át. Ez lesz valszeg a digitális tv eszköze is. Nem reklámblokk a műsor közben, hanem átugorhatatlan reklám előtte. Megnézed a suzuki reklámot az elején meg a végén és örülhetsz közte a filmnek.
  • sonicXX
    #85
    Egyszer a Beneton közismert/hírhedt fotósa írta azt a könyvébe, hogy: "...és sose feledjük: a reklám a legnagyobb közvetett adó!"

    És ez így is van. Gondoljatok bele: bármit(!) vesztek, legyen az termék vagy szolgáltatás, annak az árában ott van az az összeg, amiből elárasztják a városokat a cégek a tetves plakátjaikkal, a TV-t és a rádiót már nem is mondva.

    Az embereket egyre kevésbbé érdeklik a semmit mondó, hazug reklámok, a babarózsaszín idális képek. Én is ha meglátok egy plakátot, letojom kié-mié, ha van rajta egy formásabb női idom, akkor azt és csak azt megnézem, hümmökök egyet rajta aztán tojok rá.
    A reklámipar a csőd felé robog. A kutya se kíváncsi a drága és szar reklámokra, amikkel többnyire vacak minőségű termékeket akarnak ránk tukmálni. Ebben az új korban a film és zene ipar után a reklám iparnak is át kell alakulnia, le kell tisztulnia, ha fenn akar maradni. Persze ez az átalakulás/reform még sokkal odébb van, de minden jel arra mutat, hogy egyre gyorsabban közeledik ez a kritikus pont.

    A legszerencsésebb talán az lenne, ha lennének olyan reklámadók, amelyeken nincs más műsor. Ha valaki új termékekkel akar ismerkedni, akkor fogja magát és átkapcsol oda. Aki pedig nem, azt úgyse érdekli: elnyomja a reklámblokkot, nem érdeklik a plakátok, sem az újságok 2 oldalas reklámhasábjai. Ha valami érdekel, úgyis megnézem, utánajárok, és utána megveszem. Ha meg nem, akkor úgysem. Ennyi lenne.
  • Praetor
    #84
    Akkor nem veszek Philips tévét...
  • HappyBoy
    #83
    Aztán 1x csak a kikúrt rtl kub napi 24 órában sugározza majd a reklám jelet, hogy soha többet ne tudj elkapcsolni róla. Muhaha! Aztán minden csatornához vehetnél egy TV-t. A TV gyártók is jól járnának. :D
  • beef
    #82
    A hangos reklám tényleg állati zavaró, és tényleg nem hangosabb, mint ahogy azt lejjeb kifejtették.
    Ez kérem a "Dynamic Range Compression" - szép magyar szóval, vagyis a halkabb hangokat felhangosítják.
    Ha valaki a PowerDVD-t használja az kipróbálhatja, van rá kb. 3 előre beállított értéke.
  • Darth Sith
    #81
    "A Philips ezt használná fel arra, hogy ne kapcsoljunk el, ha jön egy reklámblokk."
    nah... Akkor ilyet se veszünk a jövőben. :)
  • Tinman #80
    Én barom vettem egy videot ettől a nulla cégtől 1.5 évig birta pedig csak Fábry-t, X-aktákat, meg Frei-t vettem rá... elvittem szerelőhöz azt mondta javíthatatlan mert egy fő mechanikai alkatrész !!!kopott el!!! benne és annak a cseréje annyibe kerülne, hogy nevetve vehetek egy másik videot persze nem Philips-et.
    Aztán kaptam ajándékba egy Philips hi-fi-t melynek először a kazettás felvevő része romlott el (vettem át vele vagy 2x) majd a másik kazettás része és elszállt. Most már csak a CD része jó, kiváncsi vagyok meddig bírja. Amúgy 2 éves a cucc.
    Szóval nyasgem Fülöpék
  • strogg
    #79
    A másik, a reklám. Azért van reklám, mert az előbb említett agyhalottak bizony megnézik a sorozatok közben. És ők vannak a súlyos többségben. A többiek pedig (a parányi kissebbség) inkább lemond a TV-ről, vagy csak kiválaszott adókat néz (NG, Discovery, Spektrum) mert az igénye a fejlődés, az újdonság, az érték. És nem izabella nemi élete. Erről van itt szó. Én lassan egyre biztosabb vagyok benne, hogy a TV főleg a sötétek eszköze, mert olyan szinten igénytelen lett, hogy akibe szorult értelem már nézni sem bírja.
  • skandara
    #78
    jézusom ez szánalmas na ezért NEM nézek TVt... puszi a hasukra... (1 kovács...)
  • strogg
    #77
    Ezu egyenlőre csak szabadalom. Legyenek vele boldogok. Mellesleg nehezen tudom elképzelni, hogy ezt a megoldást egy tuner kártyán is alkalmazzák. A sok barom sorozatbámuló agyhalott állatot meg nem sajnálom. Megérdemlik. Ugyanis ne feledjük, hogy annyi IQ-ja sincs, hogy észrevegye; nem sorozatot néz, hanem éppen agynmosáson van. De ez nem új. A világ minden demokráciája az agyhalottak miatt élhet. Gondoljatok bele mi lenne, ha egyszer csak a csürhe elkezdene gondolkodni. Hááát nem hiszem, hogy a politikusok taqpsikolnának. Inkább nézetik velük a monikát, meg barátok közt, meg a brazil izabella v. gizike v. hasonló sorozatokat.

    A kereskedelmi TV-k nem szórakoztató médiák, hanem csak elősegítik a tudatos nép butítást. Másképp nem irányítható "demokratikusan" egy állam sem.
  • pbanfa
    #76
    Ilyen feltételek mellett akkor sem kell digitális tévé, ha ingyen adják! Ha jóvá is hagyja az amerikai szabvány hivatal, remélem nem merik bevezetni. Nem lenne túl jó reklám a digitális tévézésnek! :-) Persze nem tudod átkapcsolni a tévét, amikor ezt reklámozzák! :-)
  • Visor
    #75
    Rohadt köcsögök ezek. Így is nagy közutálatnak örvend a Philips, mivel elég selejt cuccokat csinál sajna, és így még jobban megutáltatja magát, hogy ilyen cuccokat fog gyártani. Ráadásul elég sokan utálják a reklámokat, meg ez a találmány alkotmányellenes. Hogy mi az hogy nem kapcsolhatjuk el a TV-t ha reklám jön?! Rohadt szemetek! Szerintem ha feltalálják akkor nem sok ország fogja forgalmazni vagy legfeljebb nem fognak az emberek Philips termékeket venni azt kész!
  • pbanfa
    #74
    Azért ez elég gáz tudna lenni, ha valaki véletlenül átkapcsolna a TV-Shop oldalra!
  • ReVisor
    #73
    Ez már a legrosszabb orwelli víziókat idézi!
  • Sampras
    #72
    Mondjuk azoknak akik kitalaltak javaslom kossek ra ezt a rendszert, hogy magukon tudjak tesztelni. Aztan majd rajonnek...
  • mrzed001
    #71
    Tuti hogy az Xbox folyamatos "reklám van" jelet fog sugározni, hogy nehogy átkapcsolhass (vagy bekapcsolhatod, hogy nehogy az asszony átkapcsoljon :p )

    Úgy mellesleg, hogy ez mekkora egy köcsög nagy baromság.
    Ez fogja azán igazán a letöltések felé nyomni a nézőket (igazi kis warezizátor :P)
  • IMYke2.0.0.0
    #70
    Én is olvastam azt a cikket.
    Arról szólt, hogy a reklámok utómunkálatai során nem hangosítanak, hanem a hangok dinamikáját - értsd: a halkabb hangokat is - megnövelik a megengedett maximális értékig.
    Ezt úgy kell elképzelni, mintha egy bakelit lemezről digitalizálnál fel a PC-dre egy felvételt [a bakelit sokkal több dinamikus hangot tárol a rögzítésből adódóan], majd azt az mp3-ba tömörítés előtt benyomnád egy szoftveres Limiterbe és "túlvezérelnéd" 120%-al, hogy
    1, kicsit teltebb
    2, kicsit hangosabb
    3, és kiegyenlítettebb legyen.
    Ezzel nem adtál hozzá plusz hangerőt. Olyan, mintha az equlizer-rel játszanál...
    Ebből adódóan, a reklámok szólnak úgy, ahogy mindennek kéne a TV-ben.
    A filmeket pedig mindig másképp és másképp keverik be a készítéskor.
    Érdemes megfigyelni, hogy a szar kókuszrötöelben lenyomott 20 éves filmek mennyire halkak még a DVD-iken is, míg a legújabb X-Men még a TV-ben is tisztább, teltebb és dinamikusabb [bár kétségtelenül, halkabbnak tűnik a reklámoknál], és a DVD-jén már ott figyel a DTS AC3 anyámkínja...

  • bunny
    #69
    EZt a hírt április 1-re kellett volna időzíteni ...