148
  • HuHa
    #68
    Úgyis netről töltöm ami kell. Egyaz hogy így eredeti nyelven tudom nézni (nemhiszem az elkövetkező évtizedben lesz dualaudiós sugárzás), kettő én már láttam 2 szezont pl. a Battlestar Galacticából, a magyar TV még sehol nem tart. És hogy miért nem ülök le megnézni egy könnyed délutáni filmet? Mert a főcím után 15 perc reklám, abban bámulhatom a meztelen csecsemőseggeket vagy az intelligens mosóporokat, népámítást ezerrel. aztán 15 per fim után 15 perc reklám. Komolyan kéne egy globális bojkott a reklámozott termékek ellen, és rávenni a népet esetleg a termékről tájékozódva vásároljon. Szép új világ:)
  • Kornan
    #67
    Hát igen ha reklám jön énis izomból váltok vagy megnyomom a hangszóró áthúzva gombot.

    Belegondolva nem érdeke ez a tv-adóknak ,hogy én ne tudjam elkapcsolni,csak az az érdeke ,hogy fizessenek ,hogy ő leadja a reklámokat.Szóval szerintem nem lessz ebből semmi.Másrészről a cégek támogathatják.
  • dokar
    #66
    Ilyen hülyeség lehet szabadalom?

    "A cég találmánya megakadályozza azt is, hogy ha valakinek merevlemezes asztali felvevőkészüléke van, akkor kiszedhesse a műsorfolyamból a reklámblokkokat."

    Na persze...
  • kev
    #65
    Ja még annyit..hogy aki ezt kitalálta azt én odakötözném egy székhez, egy ilyen tv elött és otthagynám néhány napig, hadd nézze a műsort...
  • kev
    #64
    Ilyen Tv-t amiben ez benne van, nem veszek..
  • Newfronter
    #63
    Még jó hogy nem nézek tv-t....
  • silentb
    #62
    Asszem távkapcsoló helyett kisbaltát használnék csatornaváltásra....

    A következő találmány az lesz hogy lezárja a szobát hermetikusan a tv ha reklámblokk jön és még a zoxigént is megvonja tőled ha el akarsz kapcsolni....
  • MaciBácsi
    #61
    Én is így hallottam, meg hogy a háttérzajokat ugyanolyan erősre veszik, mint a többit és akkor hangosabbnak tűnik a néző számára.

    Útálom a reklámokat!
  • teddybear
    #60
    Ha senki sem vesz ettől a bandától semmit, akkor hamar mellőzik ezt a dilinyós szabadalmat, meg a kitaláló többi agyamentségeit is, végül úgyis csak a profit számít!
  • teddybear
    #59
    Ilyenkor kell kirántani a kettőhuszat a falból!

    Azután meg elmenni horgászni...
  • LaPalma
    #58
    nálam rövid életű lenne egy ilyen tv...
    a második ilyen átkapcsolás-korlátozás esetén bevágnám a távkütyüt abba a phillips-szarba
  • semi
    #57
    Tegyük fel nézem a 4-est, jön a reklám, kikapcsolom a TV-t, s 6-osra visszakapcsolom!
    Mivan ha 6-oson is reklámmegy?
    Ez egy szokásos Philips f@szság!
  • adam012
    #56
    jameg mégvalami. ilyenkor kikapcsolni se lehet a tv-t?
  • adam012
    #55
    szerencsére ezt csak a philips csinálja, szal ne vegyél philips tévét:P Amúgyis jogom van elváltani. mivan akkor ha kapcsolgatom a tv-t és valahol reklám van? nem enged tovább? nameg reggel a tvshop:P
  • dez
    #54
    Ezt egy kicsit rosszul értelmezted, nem magasabb a hang (LOL ;)), hanem valóban hangosabb. Csak elsősrban nem az amplitúdót veszik feljebb (az valóban nem haladhat meg egy bizonyos értéket, mondjuk ezt alulról nyaldossák a reklám alatt, film közben meg nem), hanem az amplitúdó-változások gyorsaságát is megnövelik. Ez is szépen növeli a hangerő-érzetet.
  • dez
    #53
    Hja, ugyanazt a jelet ellenkezőleg is fel lehet használni... Csak nem biztos, hogy egyszerű lesz belebuherálni. De esetleg lesz olyan noname gyártó, aki eleve így hozza ki.
  • Yfel
    #52
    A baj az, hogy ezt nem a TV-kbe fogjak beepiteni, hanem a kabel-dobozokba (digitalis TV).

    A TV-n hiaba valtasz csatornat ha a kabel-dobozon kell es az meg nem engedi...

    Persze erre is van egy baromi jo megoldas: lemondani a TV szolgaltatast es kimenni a parkba... otthonra meg ott az internet+XBOX ha valaki elektronikaval akar eppen szorakozni.

    Az embernek fogalma sincs mennyi szabad ideje van amig ki nem kapcsoltatja a TV szolgaltatasat :o)

    Y

    Y
  • fako
    #51
    Az usaban inkabb a tobb rovidebb reklam a jellemzo hogy meg arra se legyen idod hogy kimenjel klotyora. A 40 perc koruli sorozat epizodokon lehet jol latni hogy kb 15 percenkent van a vagas reklamblokkhoz. Kulfoldon divatos meg (pl Japanban) hogy a 20 perces rajzfilmekbe is betesznek 2-3 perc reklamot. Mo-n ez szerencsere meg nem divat. Van meg egy olyan fajta modszer is, ahol a kulonbozo musorok kozott 0 reklam van, ehelyett a musoron belulre tesznek 10 perces reklamblokkokat. (pl cool tv)

    A reklamok hangerejrol pedig egy rtlklub-os nyilatkozatot lattam. Ebben valami hangmernok csavo magyarazta hogy a hangerot (dB) nem lehet a reklamblokkok alatt megnovelni mert valamilyen szabalyozasba utkozik (ortt talan), viszont a reklamok hangsavjat termeszetesen manipulaljak mint az osszes tobbi ado. Ez kb annyit tesz hogy magasabb hangon (mondjuk 1 oktavval feljebb) megy a reklam mint a tobbi musor emiatt tunik ki. Egyebkent ez egy eleg aljas modszer arra hogy reagalni kelljen a reklamra (pl elkapcsolas, vagy lehalkitas), ha ugyanis reagalsz az mar felsiker a reklam szempontjabol.
    Ehez kapcsolhato meg az hogy a reklamblokkok valamilyen szinten szinkronizalva vannak egymashoz a kulonbozo adokon. Pl ha megy az esti nagy film es reklam van, akkor egesz veletlenul a tobbi csatornan is reklam lesz. Raadasul ha jol tudom nagyobb hatasa van a reklamnak akkor, ha eppen rakpcsolsz es nezed par masodpercig mielott tovabbkapcsolsz, mintha vegignezned a teljes 20 sec-es spot-ot.
  • MetaMórfózis
    #50
    Én kitolok/kitoltam velük. Gyakorlatilag egyáltalán nem nézek tv-t:D
  • neccesnick
    #49
    húú gyerekek már el sem olvasom ki mit ír, de szerintem ha ezt atechnológiát minden tvbe kötelezően beépítik akkor azzallesznek akik végig ülnek mindent, a többiek meg ezentúl csak dvd-t fognak nézni.
  • KaOz
    #48
    Hát már én is ott tartok hogy ebben a világban minden őrültség megtörténhet. Egy ilyen idióta ötletet hogy lehet kitalálni? És megmagyarázzák hogy ez nekünk jó lesz.
    Hát elmehetnek a pi***ba. A következő találmány a beépített kamera lesz mely azt fogja figyleni hogy ha a reklám alatt felállsz a székedből, jelez a Philips központnak a TV-d és megy a büntető csekk mert megsértetted a XY reklámtörvényt.
    Komolyan egyre butábbak az emberek.
  • Librarian
    #47
    Van egy jó kis ötletem!
    Megvesszük az ilyen tévéket, majd egy piciny változtatást eszközöltetünk beléjük:
    Nézzük a filmet, jön a reklám. Az ember elkapcsolja, de a TV ezután is "figyeli" azt a csatornát, és ha érzékeli, hogy vége a reklámnak, megy tovább a film, akkor visszavált! :DDDDD Vagy ilyesmi... Na, zseni vagyok?

    Egyébként szerintem is f*szság, és a k*rva annyukat! Tisztára, mint a Menekülő Ember c. Stephen King könyvben!!!! Tilos lesz kikapcsolni a TV-t! :-s
  • Lazarus
    #46
    :DDDDDDDDDDDDD
  • Cat #45
    "Apparatus and method for preventing switching from a channel during an advertisement display"

    An apparatus (270) and method is disclosed for preventing a viewer from switching from a channel when an advertisement is being displayed on the channel. The apparatus (270) and method comprises an advertisement controller (270) in a video playback device (150) that (1) prevents a viewer of a direct (non-recorded) broadcast from switching channels when an advertisement is displayed, and (2) prevents a viewer of a recorded program from fast forwarding the recorded program in order to skip past advertisements that were recorded with the program. A viewer may either watch the advertisements or pay a fee in order to be able to change channels or fast forward when the advertisements are being displayed.
  • galocza
    #44
    na ilyesmire ritkán ragadtatom magamat, de krvnytk philips.
  • dez
    #43
    Egyébként a nagyvállalatok mindenfélét bejegyeztetnek, ami eszükbe jut (telik rá), hogy ha véletlenül elterjed valami, profitáljanak belőle. De az ilyenek nagy része megmarad a fiókban.
  • Pharaoh
    #42
    Ha beleteszk minden TV-ben te is kénytelen leszelk megvenni, de ehez persze annak az adónak is támogatnia kell ezt. De mint mondtam ez full alkotménysértő, úgyhogy itt tuti nem lesz
  • dez
    #41
    Lehet, hogy több, de rövidebb a reklámblokk. Egyébként a TV2/RTLklubot rendszeresen megbüntetik a reklámblokk hossza, ill. a reklámidő aránya miatt. (Csak ugye kevesebb a büntetés, mint a reklámbevétel... És a hatóság is jól jár...)
  • dez
    #40
    Oké, a német adókat nem nézem. De 7-8 perc még mindig jobb egy fokkal, mint 15 (duplája!).
  • Extraboy
    #39
    Viszont arra kell gondolni, ha atirod egy ujabb verzioval a TV-n levo rendszert, hogy kiiktasd, akkor garancia gondolom eluszik... max visszarakod a regit, de nemtudom, hogy ezt mennyire lehet utana eszrevenni.
  • Extraboy
    #38
    Jaja, bar tul sok mindent nem lehet vele csinalni, max annyit, hogy ezt a hulyeseget megkerulni, hogy mashova is tudj kapcsoldni.
  • duke
    #37
    "Arra leszek kíváncsi, hogy mikor csinálják meg, hogy belepiszkálnak ebbe a nagy rakász sz@rba, és mihelyt reklám jön, a készülék átvált egy másik csatornára."

    Pontosan,ongolt rugnak ha tenyleg bevezetik.Mert akkor szoftveresen meg lehet majd kulonboztetni a reklam es nem reklamot.Es ugyis lesznek majd akik feltorik,atirjak a kulonbozo keszulekek programjat.
  • Extraboy
    #36
    Igen, cseszett idegesito, hogy haromnegyedig kell hangositanom, olyan halkan megy a film, aztan amint reklam van, beszakad a dobhartyam.
  • P3h3ly
    #35
    Lehet csak a cikkíró tévedett és a tv mégiscsak átugorja a csatornát, és nem benntart alatta... Ennyire nem lehet hülye a Philips. Vagy csak egy újabb kamuhírről van szó. na mind1 úgyis kb hetente egy órát nézem a TVt szóval meghatni nem fog. :P
  • dotkom
    #34
    latom mindenre gondoltak...
    kiveve arra, hogy nem lesz az a barom aki ezt megveszi.

    egyebkent egy ilyet azer megerdemel a philips
  • totya4
    #33
    Nem nagyon nézek rtl klubot mert a televíziózás legalja-gennye, de ha azon pl reklám kezdődik, az tuti kicseszi a tv hangszóróját, aztán mesélj hogy ez egy technikai trükk :) A philips meg haljon ki.
  • Janika
    #32
    Nem engedélyezett, hogy hangosabb legyen a reklám mint a műsor, csak valami technkai kiskaput használnak ki a csatornák és emiatt tűnik annak. Egyszer mesélte valaki, de már nem emlékszem rá pontosan hogy is csinálják.
  • Szefmester
    #31
    ha jól tudom itthon meg van határozva mennyi reklám mehet óránként...ha jól tudom össz 20perc/óra.. gondolj bele mi még mázlisták vagyunk... mi lenne ha bármikor betolhatnának egy 30-60seces reklámocskát.... csak két műsor között mehetsz ki WC-re/konyhába/másik csatornára...
  • Warton
    #30
    A következő szabadalom pedig az lenne, hogy a karosszék lekötözi a TV nézőt a reklámblokk alatt, hogy még a söréért se tudjon kimenni a reklám alatt.
  • M0RN1NGST4R
    #29
    A gagyin védett shareware programoknál egy disassembler-rel és egy hex editorral egész gyorsan fel lehet törni a programot. Pofon egy szerű a regisztráció ellenőrzésénél lévő feltételes ugrást kell invertálni. 1 byte-ot elég átírni. Arra leszek kíváncsi, hogy mikor csinálják meg, hogy belepiszkálnak ebbe a nagy rakász sz@rba, és mihelyt reklám jön, a készülék átvált egy másik csatornára.