84
  • sonicXX
    #44
    Tök egyszerű a képlet: tudni kell programozni és akkor szinte mindegy, hogy miben fejlesztesz. Bár én a tudásba azt is belevonom, hogy célnyelvet tudok választani a megoldandó feladathoz, vagy ne adj uram még azt is megcsinálom, hogy a feladatot több töredékre szedem és egyiket X nyelven, másikat Y nyelven írom... Nem nehéz, csak kell rajta kicsit gondolkodni, mérlegelni. Többnyire egy megrendelőt egyáltalán nem fog érdekelni, hogy adott programot milyen nyelven ír a fejlesztő, tehát megvan a szabadságunk nemhülyének lenni, és több nyelven és elven is fejleszteni annak függvényében hogy melyik részfeladat megoldásához melyik a legelőnyösebb figyelembe véve a komplexitást, a határidőt, és a megrendelő igényeit, a továbbfejleszthetőség szükségességének mértékét, stb. AGY kell hozzá és venni a fáradságot megtanulni >4 nyelven, és venni a fáradságot megérteni az újonan kidolgozott elveket és fejlesztői eszközöket. Ennyi.
  • Sanyix
    #43
    Azért a farcry-t ne hasonlítgasd az oblivionhoz, mert tökmás. A farcry egy egyszerű fps, ahol csak a grafikára meg pár fegyver egyszerűsített fizikájára, egyszerűbb ai-ra meg a hangra kell erőforrás. Oblivionban grafikára, a nagy terület megjelenítésére, nagyonsok ai-ra, meg még kitudja mi mindenre kell erőforrás. Egy program bonyolultsága nem csak a kinézetétől függ...
    De az biztos, hogy az oblivion sem a leg optimalizáltabb játék :) de manapság ilyen nem is nagyon van. Legutóbb talán a crashday, volt amit egész jól optimalizáltak, mert egy gyengébb gépen is elég jól ment, akár max grafikán.
  • jeva
    #42
    nagyon leakadtatok az oprencernel .. napi szinten hasznalok mindenfele grafikai sw-t es az adobe (mint mar mas is irta) a legjobb pelda a beleszaros cegre. az utobbi par verziojuk az osszes cuccukbol joval lassabb mint az elozoek. miert ?? mert nincs igazabol konkurencia ezert megtehetik. szerintem ennek semmi koze ahhoz, h miben programoznak ...
  • kvp
    #41
    "Elgondolkozhatnánk azért arról is, hogy nem-e véletlenül a gépünk nem olyan gyors, mint amilyennek hirdetik?
    Példaképp a win98 ugyanolyan gyorsan bootol be egy 950-es gépen, mint a 3.0 gigahertzes gépemen.
    A win2000 is hasonlóan viselkedik. Egy 350-es p2 gépen ugyanolyan gyors, mint egy 1.7GHz-esen..."

    A gepek gyorsulnak, a szoftver relativ teljesitmenye pedig kb. ugyanzon a szinten marad. Nekem anno az akkori gepemen a winnt4 is 1 perc (azaz 60 mp) alatt toltott be, mint most az xp a mai gepemen. Ez meg eppen elfogadhato.

    Viszont ne felejtsuk el, hogy a mai gepek mennyivel tobbet tudnak. Az a grafikus felulet, ami 1986-ban meg csak irix-et futtato sgi munkaallomasokon ment, most itt van az uj windows-ban. (csak ott nativ gl-ben ment, itt dx-ben) Viszont a gepek ara leesett a padlo ala. Ezeket a gepeket mar meg tudjuk venni.

    A fejelsztok tenyleg hajlamosak nem optimalis kodot irni, de ez regen is igy volt, csak akkor a kevesebb programozo meg magasabb tudasszinten volt. Vagy inkabb a tudas allando de egyre tobb programozo kozott oszlik el.

    A windows es a linux legnagyobb baja a rossz algoritmusvalasztas es a redundans kod. Az elso a tudas es az ido hianyabol adodik, a masodik a rossz munkamegosztasbol. Ha kevesebb, de jo programozo keszitene a kodot, akkor lehet, hogy lassabban keszulne el, de jobb lenne. Ez penzugyileg viszont egyik cegnek sem eri meg. Az ingyenes es nyilt linux kozossegben pedig senkit nem lehet ravenni egy egyseges terv kovetesere.

    A 100 dollaros laptop-ra pedig egy egyszerusitett szoftvert kellene felrakni, fix hardware konfiguracioval, fixen telepitett programokkal, kb. ugy mint egy mai feature phone-ok firmware-je. Ha minden program az operacios rendszer szerves resze, es jol van megirva, akkor minimalis a redundancia es ezert jobban es konnyebben lehet optimalizalni is. Ez persze uzleti alapon nem oldhato meg, de eppen ezert jok az ilyen project-ek.
  • roliika
    #40
    Fél millás gépen elmegy..tök jó! :-DDD Holnap énis megveszem a játékot! :-DDD
  • roliika
    #39
    Lehet ám ott nem a kóddal volt a baj, csak a hozzá nem értéssel.:-DD Láttam én is olyan érdekes játékokat, hogy mondván a videókártya még nem tud tömöríteni ezért zúzzunk bele pár nagyfelbontású BMP-t, meg zene is kell, de legyen kicsi, rakunk bele MP3-at. Aztán gallyra is ment a progi, MP3 és a több 10000 soros progi megette a procit, kép+ a memóriáról gondoskodott. És lehet, hogy a programozó tudna jót csinálni, csak tényleg a még közepes cégeknél ott vannak a megmondó emberek és ők ugye mindenkinél okosabbak.
  • roliika
    #38
    Ja és ingyenes, nem kaszálok vele milliókat, noha 3 hónapomba került. A legtöbb időt a 3000 kifejezést tartalmazó adatbázis vette el. :-(
  • roliika
    #37
    Nya.:-D Leendő programozók nevében.:-D Szal 1 HTML oldal manapság nem elég a sikeres vizsgához! Nézd meg az oldalam, van rajt 1 1,6MB-os és egy 7MB os progi/az utóbbiban van 5 perces mp3 háttérhang gyanánt/, progi. Az oldal és a progi egyben vizsgamunka. Frissítés detektálás, animáció + elég sok apró dolog van benne, és cakom pakk 2000 sor volt, nincs optimalizálva mert nem tanultuk, egyszerűen nem követelmény. Meg tudom csinálni mobil telókra is, készül 1 olyan verzió is, de az más tészta. Na mind 1. leendő programozók védelmében csak ennyit akartam írni.:-)
  • roliika
    #36
    Jaja. :-DD Nézi a promptos képernyőt, és mondja " Most, most lőjj! Ott az If elágazásnál 2 ciklussal vissza!" :-DD Amúgy lehet kicsi és gyors meg jó progit írni, pl C-ben, az is grafikus felületre is megoldható, csak oda ugyebár tudás is kell és nem kevés ráfordított munkaóra. Nem ám mint a Magic "programnyelv" ahol 2 hattintás és kész a progi, de még 1 számológép is 4MB.:-) Középútnak ott a Delphi, Visual Basic, Visual C. De akkor ezekhez is érteni kell, és tapasztalatból tudom, hogy egy programnyelvet sem lehet szőrőstül bőröstül megtanulni 2 év alatt sem, hogy pl minden fügvényt tudj mire való, hogy lehet optimalizálni, stb. Amúgy a jőhő kilátásai szarok ezen a téren. Mármint készülnek azok a proginyelvek ahol már nem kell programozni tudni! Legonak van már ilyen fejlesztő készlete. A piros bigyót a zöld bigyó mellé húzod+ kap 1 kis kék háromszöget és hopp kész a progi. Ezt szerintem az USA-nak találták ki. Vagyis az analfabétáknak, de terjedőben van. Úristen mi lesz itt 3-4 éven belül...
  • JeD
    #35
    Tinman: en most is jol elvagyok vele :)))

    Persze altalaban azert emuval, mert a tft nem rongalja ugy a szemet :)
  • HUmanEmber41st
    #34
    Nem tudom, mit kell akkor ennyit senyvedni, ha nincs jó progi, Írjon ki a manus valami jó pályázatot,( a 100$l.top oprendszerére) és a készítő(k) nevét megismeri így a világ.. akár még valami win-lin konkurrencia is lehetne belőle....
  • Tinman #33
    Persze, ezzel a magunkfajta bőven megelégszik. De a HC gamerek már 1-2 éve csak röhögnek az 1024x768-as felbontáson. És ahogy te is írtad, "ha jönnek a szörnyek...".
    Nem tudom elfogadni, hogy az ember megvesz egy 400 ezres gépet amire 2 héten belül kiadnak egy olyan optimalizálatlan -bugos- progit, ami állóképeket képes produkálni esetenként.

    Persze igazatok van... pénz, pénz, pénz... vegyé' új gépet, ha... vegyé' több ramot ha...
    Olyan jól elvoltam a C64-el anno :-)
    Nem tudom emlékeztek-e rá, de nézzetek meg egy demot/játékot a gép kiadását követő 2. évben és nézzétek meg, hogy u.o. hardver mellett milyen döbbenetes munkák születtek.
    Bár nem ide tartozik, de mégis idevág: optimalizáció magasfokon amit a PS2-es programerek is elkövetnek.
    Eleinte is komoly megoldásokat lehetett látni a gépen, de 1-2 éve meg már az ember azt mondaná, hogy ez egy PC-s high-end gépen futó nextgen progi.
    Kár, hogy csak a konzolokon van meg ez a sokat vitatott jó szokás :-(
  • SonicBoom
    #32
    Ez is egy kib****tt üzlet lett. Régen volt 4k demó meg 64k-ban játék. Ma a doom3 egy mentett állás 19Mb! Az optimalizálás nem üzlet. Ennyi.
  • szombi
    #31
    Elgondolkozhatnánk azért arról is, hogy nem-e véletlenül a gépünk nem olyan gyors, mint amilyennek hirdetik?
    Példaképp a win98 ugyanolyan gyorsan bootol be egy 950-es gépen, mint a 3.0 gigahertzes gépemen.
    A win2000 is hasonlóan viselkedik. Egy 350-es p2 gépen ugyanolyan gyors, mint egy 1.7GHz-esen...
  • strogg
    #30
    macros:

    azért lássuk be a Vista hw igénye egy vicc. Főleg a linuxos XGL mellett aztán végképp. (az elfutkos korrektül egy 800 -as p3 -on, gef2 32 BM-al, es 256 memóriaval)
  • Zedas
    #29
    OFF: Oblivion 7800GT-n kifogástalanul megy 1024x768-ban 3.5-ös Athlon+2Gb. Az önárnyék, stb. be van kapcsolva +HDR, meg a grass distance csutkára fel van nyomvan: így tökéletesen játszható (kivéve az erdő közepén, ha jönnek a szörnyek).
  • strogg
    #28
    Nem is rossz ötlet. A BeOS pl ilyen célorintált kis gépekre kiváló OS lenne. És azért egy P200-on 64 MB ramaml nálam már művelt csodákat. (6 mp3 egyszerre lejátszása akadás nélkül pl:)
  • MacrosTheBlack
    #27
    A programozók is rosszabbul élnek mint 4 éve. :P
  • MacrosTheBlack
    #26
    Akármennyire is divat az MS-t fikázni meg lelamerezni, ennek ellenére tényleg csak a legjobb kóderek kerülhetnek be oda. Azt meg tudomásul kell venni hogy a programozó azt csinál amiért fizetik, ha szart kell, mert mondjuk Billy / Ballmer megaszonta, akkor azt. Nameg amikor jönnek hogy "legyen benne hát olyan kis izé bigyó ami pörög, forog", na azt kódold le optimálisan! :D

    // Oblit majd kipróbálom, 7900 gt-vel, 85.25 forcewarezzel talán jó lesz. :)
  • irkab1rka
    #25
    Ja, és mindenki menjen a faszba, aki assemblyben akar olyan alkalmazást írni, ami fut clusteren. De most komolyan. Mi ez itt? Óvoda?
  • irkab1rka
    #24
    MUHAHAHHAHAA EZ JUTOTT ESZEMBE:

    Rosszabbak a programok, mint 4 éve ::)))))
  • JeD
    #23
    Azert a MenuetOS-t nem kell tullihegni. Nagyon is kiforratlan, raadasul elinditottam a grafikus demo prg-t (valami forgo cucc volt) 2 peldanyban, es fele olyan lassan futott, mint 1. Na most hany eves is az a projekt?
    Es nem egy emberes project, legfeljebb ugy, mint a SkyOS. Es csak hasonlitsd ossze a kettot...
    Assembly jo dolog volt, ma is megvan meg a helye. Egy OS irasa nem ide tartozik.

    Viszont az igaz, hogy manapsag tenyleg sok a bloat. Oke, unicode szoveg, divx, stb., de azt nem lehet tagadni, hogy igenis rengeteg felesleges hulyeseg terheli a mai rendszereket. Ez nem az OOP hibaja, hiszem az meg az a szint, ami szukseges, raadasul pl. a Java VM az minden kiadassal gyorsabb lesz. Hanem a felelotlen fejlesztes.

    Valoban tessek megnezni a BeOS-t, lehet, hogy ma mar nem lenne eleg, de annak idejen siman lenyomta barmelyik masik OS-t teljes OOP mellett. Szerintem inkabb azt kene rakni ezekre a 100$-os gepekre, legalabb lokest adna a Haiku-nak is...
  • Tinman #22
    "Az MS-t kár volt belekeverned, ott épphogy a legjobb programozók dolgoznak."

    A legjobbak... főleg OOP-ben ;-)

    Amúgy mondhatnám az összes többi progit is ami "népszerű"... 1-2 játéknál veszik csak a fáradtságot, hogy optimalizáljanak.
    Meg sem engedném, hogy olyan waret dobjanak a piacra ami kolosszusként rátelepszik a vasra.

    Far Cry-t pl. nagyon szépen optimalizálták... talán 40%-al jobban fut, mint 4 éve ugyanazon a konfigon... igen, megcsinálták!

    De ellenpéldának jó az Oblivion ami ugye a mai PC-s gamer vágyálmából a feltelepítést követően hamar rémálommá vált. (Ezen a konfigon /nem az enyém/ is képes 20 FPS-t produkálni: 3.4-es LGA775, 2 Giga Crosair 667, X1900XTX, sata).
    Na ez tökéletes példája a nem optimalizált terméknek. Nem szép dolog ilyet piacra dobni
  • Zedas
    #21
    Ennyire azért nem rossz a helyzet.

    1. Manapság annyi fejlesztő van, hogy a cégek bőven tudnak válogatni. Egy felvételi beszélgetésből + hozott referenciákból kiderül hogy az illető hülye e. A hülyéket ma már nem veszik fel: max. más hülyéknek fejlesztenek weboldalakat Biszbasz Bt. néven.
    2. Szerintem az optimalizáció nem a fejlesztő dolga (hozzátéve azt is hogy a multam miatt én speciel imádom optimalizálni a kódjaimat: ha van rá időm mindig elszórakozom vele), hanem a fordítóprogramé. Például a Javában alapvető hiba hogy ha a stringeket '+' jellen összeadjuk és nem egy tömbbe pakoljuk és aztán kiolvassuk a végén. Kérdem én ezt miért nem a fordító végzi önálóan? (tudtommal pl. a JBuilder ezt magától megteszi). Ez inkább a fordító fejlesztőinek lustasága, nem pedig a programozó hibája.
  • irkab1rka
    #20
    DSL = Danm small linux.

    2. ne akarjál assemblyben oprendszert írni. Van olyan (Menuettos), de nincs értelme, mert nem portolható sehova, csak szórakozásból van.
  • valaé valaé ná
    #19
    Nem biztos, hogy önmagában csak az OOP hibás.
    A legjobb példa rá az EPOC32 oprendszer, ami a Psion series 5-ben volt.
    Vagy a BeOS.
    Szóval lehet OOP-ban is kis erőforrásigényű hatékony kódot írni.
    Csak ki kéne venni belőle a szemetet.
  • MacrosTheBlack
    #18
    Az MS-t kár volt belekeverned, ott épphogy a legjobb programozók dolgoznak. De sok a manager, a megmondóember. A linuxról meg számtalanszor bebizonyosodott hogy ugyanolyan erőforrásigényes, védtelen mint a win, csak azért nem hekkeli meg senki, mert senkit nem érdekel. Most jöhet a duma hogy de van 1 cd-s linux is, winből is van tinyxp, ezek minde lebutított verziók, pont annyival kisebbek mint amennyivel kevesebbet tudnak.
  • Zedas
    #17
    Példának jó, de ha összehasonlítod az új xgl-es Linuxxal, vagy a Vistával, akkor láthatod hogy a bonyolultság összehasonlíthatatlanul más nagyságrend.

    Hidd el, hogy egy videokártya drivert (ami csak egy ezreléke az oprendszernek) több tíz ember fejleszt több évig. És az csak egyetlen driver.
  • MacrosTheBlack
    #16
    Azért egy win bonyolultságú oprendszert assemblyben megírni nem 5 perc. Mire elkészül, nem is gyártanak már olyan gépet amin futni tud. :)
  • Tinman #15
    Egy-két ember szerintem picit félreérti a cikket.
    Itt senki nem arról beszélt, hogy gépikódban kellene közvetlenül a programokat megkreálni.
    Itt arról van szó ami már tényleg baromi terhes mindenki számára... az optimalizáció hiánya!

    Tényleg tarthatatlan az az állapot, hogy manapság -már bocsánat- de minden marhából lehet programozó, aki kiböffent magából egy HTML oldalt.
    Ennek meg persze az a következménye, hogy a t. programozó urak csak a "bátyám szobatársának a barátnőjének az apjától hallottak a gépi kódról", beülnek a bőrfotelbe és egy egyszerű adatbáziskezelőt kihoznak 200 megából full OOP alapon... bezsebelik a nagy lét.. a kérdésre pedig, hogy miért ilyen cefet lassú azt a választ adják, hogy nem a progi lassú hanem a géped szar... vegyé' jobb procit, több ramot, gyorsabb vinyót stb.

    De tudjátok mit legyen... engedjük az ilyeneket is kibontakozni, de a szörnyű az, hogy a nagy cégekhez bekerülve ezek az emberek a remek hozzáértésükkel tovább növelik a populáris programok bonyolultságát.
    Ilyen 50 millió kódsorról regélnek Vista kapcsán... bah... röhejes.

    Ha olyan szívvel, lélekkel meg olyan tudással rendelkező programerek ülnének "fontos székekben", mint akik 64k-ba képesek kisebb csodákat létrehozni, akkor nem tartanánk ott, hogy a 64 bites 3.2-es procim, 2 Giga ramom és SATA vinyóm mellett több, mint 1 percet várok mire ez a szemet bebootol.

    Ja tudom, ébredjek fel... meg choose Linux (az is van, szalad is szépen :-)
  • Axon
    #14
    Nem tudom, hogy van-e benne jogosultsági ellenörzés, vagy hogy akarnak-e beletenni, ha nincs. Na meg az is kérdés, hogy ha beletennék, akkor az mennyit lassítana a rendszeren, ha azt is jól optimalizált assembly kódban írnák meg.
    Mindenesetre jelezetem, hogy én ezt csak példának hoztam fel az optimalizálásra és az assembly-ben való fejlesztésre, nem pedig etalonnak ami tökéletes és követendő.
  • MacrosTheBlack
    #13
    Naigen, amikor megkapod a határidőt hogy x hét alatt legyen kész a progi, akkor kevésbé érdekel hogy optimális a kód vagy sem, te az elkészülésre kapod a fizetést. :)
  • MacrosTheBlack
    #12
    Lehet hogy kicsi, meg gyors, de ezért cserébe nyilván nem is végez olyan jogosultsági ellenőrzéseket, amik ma már főleg hálózati munkáknál elképzelhetetlenek. Az ilyesmi viszi el a többi oprendszer idejének jó részét is, hiszen semmi nem fut csak úgy magától, 0 erőforrásigénnyel.
  • MacrosTheBlack
    #11
    Az oop-re szükség van, egy nagy prodzsektet nem lehet papír-ceruzával, adhoc alapon kódolni, mert csak egy nagy bughalmaz lesz belőle. Főleg ha valamit módosítani kell rajta, és millió helyen kéne változtatni.

    A java, c# meg az oop-n kívül azért is jók, mert platformfüggetlenek, nem kell minden gépre külön a saját assemblyjében megírni, ugyanaz jó mindre, tehát többfelé fel lehet használni.
  • Axon
    #10
    "Assemblyben nyilván lehetne tök optimális, gyors és kicsi oprendszert írni, csak mondjuk egymillió emberév munka lenne."

    Ebben azért nincs igazad.
    Ajánlom a következő oldalt:
    http://www.menuetos.net/
    Ez egy 100 %-ban assemblyben írt oprendszer. Mostmár csak a 64bit-es verziója tölthető le, de van neki 32 bites is én is azt szoktam használni. Ahhoz még mellékelték a forráskódot is.
    Egyetlen floppyra ráfér. Kezeli a hálót, van webszervere, full grafika minden nem kell shell-el pöcsölni. Még most is hihetetlenül szokatlan, hogy elindítva egy programot, abban a pillanatban elindul, nem kell a forgó homokórát bámulni, mint más rendszereknél.
    Egyetlen programozó írta az egészet és két másik besegített a net és grafikai részbe és nem egymillió évig készült.
    Nem feltétlenül azt akartam ezzel mondani, hogy ez a jövő útja, csak éppen egy példa arra, hogyan lehet kicsi, villámgyors, ugyanakkor mégis komplex programot vagy rendszert írni, akár egyetlen programozónak is.
  • MacrosTheBlack
    #9
    Ez igaz, de ha oop-ben programozunk, akkor lehetne alatta a hw is olyan ami natívan támogatja azt. Régebben akartak Java processzort csinálni, nagyon nem hallani már róla. Lehet hogy egy műveletet lassabban hajt végre mint egy x86, de ott egy művelet igen sok x86 művelettel ér fel, összteljesítmény szempontjából mindenképp hatékonyabb lenne egy ilyen "célprocesszor". Igaz, ehhez az is kéne hogy megállapodjanak az assembly utódáról, mert az se lenne jó ha minden proci más nyelven működne, azzal ugyanott lennénk mint most.
  • Macc
    #8
    Ellenpelda: En Photoshopon is dolgozom evek ota, es minden egyes resz joval lasabb az elozonel. A csucs a mostani CS2, ami jocskan lomhabb a CS1-nel. Pedig nincsen benne tobb csilivili, egyszeruen optimalizalatlan, bugos is... A lenyeg hogy a programozoknak minel gyorsabban kell atalakitaniuk az egeszet, hogy ujnak tunjon.
  • Zedas
    #7
    Egyetértek mindennel amit #4 írtál.

    Egyébként a #2-re annyit reagálnék hogy igazából ma már nem számítanak ezek a dolgok az esetek 95%-ában.
    Nagyon kevés sebesség kritikus dolgot kell manapság írni (algoritmusok főleg), a futás nagy része így is a felhasználóra / hálózatra / adatbázisra való várakozásra megy el. Mondjuk én az utóbbi öt évben kizárólag web közeli fejlesztéseken dolgozom.

    Persze ha kernelt írsz, az más tészta, viszont az már nem a .Net és a Java hatásköre.
  • lmisi
    #6
    Részben egyetértek az előbb hozzászóló programozó úr véleményével.
    -A linux kernel továbbra is sima c-ben készül. Hát esküdni nem mernék de szerintem nem sokat romlott sebességben az előző szériákhoz képest.
    Nyilván egy 64-bites utasításokat mindenféle piciX-es - satas, tűzvonalas, usbos kernel
    NEM LEHET kissebb mint egy 1.0 széria.
    - Nicholas Negroponte eltévesztette a konferenciát. Szerintem a kis buta windowst abból a Vistat rakta fel az uberszuper masinára....
    Izé miért is vesz 100as úr halál drága notebookot?????? Miért nem a 100 dolcsis laptopot vett.
    - Linuxon a 100as úr nyugodtan használjon XFCE-t, mc, vi. Ezek még az 5 évvel ezelötti note-okon is hasítanak.
    A 7-8 éves gépemen remekül megy a Stable debiannal. Igaz a firefox 15sec alatt áll fel rajta, de internet előtétnek használom, arra jó.
    - Ha valakinek baja van a KDE,Gnome openoffice és társaival nyugodtan használjon mást.
  • Zedas
    #5
    "Már akkor megkérdeztem, hogy mire is jó ez az OOP ha nagyobb kódot fordít, és lassabban is fut."

    Én most nem vállalnám fel azt hogy ezt elmagyarázzam neked. Ha veszel / letöltessz egy OOP könyvet és megpróbálsz magadon erőszakot elkövetve megírni pár OOP programot (az OOP elveknek megfelelően) akkor magadtól is rájössz, ha meg nem, akkor egyébként sincs segítség.

    Én Z80-on kezdtem, 80286-on folytattam, 386-on írtam MMX alá grafikai rutionokat, aztán programoztam mindenben ami mozog, most mégis Javát, AJAX-ot és .Net-et használok. Hogy miért? Mert könnyebb újrahasznosítani a kódot, mert sok mindent megcsinál más - és én erőfeszítések nélkül átvehetem tőlük az eredményt, mert könnyű debugolni, mert a fejlesztőeszköz kinyalja a seggemet (VS 2005, Eclipse 3) és mert pár hét alatt kell komplex programokat letennem az asztalra.

    Ha neked jó keseregni azon hogy már nem kőbaltával dolgozunk, csak tessék. Ifjú titánként még én is az Assembly programozásért tüntettem (akkor a C volt a puhapöcsűeknek való). Majd ha idősebb leszel másként fogod látni.