213
Zen Bu Kan Kempo-s tapasztalatok, élmények
  • peacyg
    #93
    Azt nem ismerem... én shotokanoztam a kempo előtt
  • bens
    #92
    wado ryu
    két csapat van magyarországon, én a Rostás Tibi-félébe tartozok.
  • peacyg
    #91
    rájöttem :)
    karate melyik fajtáját?
  • bens
    #90
    kikcbox=kickbox
  • bens
    #89
    kikcbox, karate.
    Goth meg kungfuzik asszem.
  • tomcat1
    #88
    "Én délbe kelek, néhe bejárok előadásra"
    stilust nyomom :)
  • peacyg
    #87
    megkérdezhetem milyen stílusban nyomulsz?
    és Te bens?
    vagy akárki aki ideír?
    kiváncsi vagyok...
  • peacyg
    #86
    igen az biztos, hogy minden egyszerre megy
    ezért mi úgy csináljuk, hogy minden edzésnek megvan a maga kerete (mondjuk nyilván máshol is így van :D). szal:
    ma box, akkor csak box, csak és kizárólag box, aztán technika, ma földharc stb stb, meg ma csak rúgások, azért vannak ilyenek, persze olyan igazán nagyon jó nem lesz, csak aki megszállott, de ha valóban csak utcai suhancok ellen akarod használni (bár ez már rossz hozzáállás), akkor kiváló. SZERINTEM
  • bens
    #85
    sajnos a legtöbb olyan stílusban, ahol nem gyakorolnak fullcontact-jellegű küzdelmet elég gyakran előfordul h a feketöveseknek nincs sok közük az igazi küzdelemhez. és elég sok az ilyen stílus.
    legjobban azt szeretem amikor azért nem küzdenek edzésen, mert a halálos technikáikkal még véletlenül megölnék egymást... látsd: doshinkan (legalábbis akiket én ismerek), egyéb mutogatós karaték, meg a hókuszpókusz-jellegű kungfu irányzatok.
    persze ezekkel sincs baj, csak mivel soha nem küzdenek, sokan azt hiszik tudnak valamit, és meg kell várniuk amíg az utcán leveri őket vmi kóbor cigány h kiderüljön az ellenkezője.

    amúgy a kempósok valóban jól küzdenek. ismerek párat, és szoktam velük edzeni is. az egyetlen baj h túl sok technikát tanulnak. egyszerre megy a földharc, állóharc, önvédelem... ez azért nem a legszerencsésebb, mert így egyikben sem lesznek igazán jók. persze ez is attól függ, mennyit edzenek... a bokszolók pl 4-5 féle ütést gyakorolnak egész edzésen, és nem küzdenek rosszabbul mint a kempósok. amit nem tudnak lábbal, azt kézzel bepótolják.
  • Goth
    #84
    én meg láttam már 7-8 éves kölyköket szemináriumon 6-os fokozattal, detektívesdit játszottak amíg mi edzettünk.
    én 12 év alatt nem tanítanék senkit küzdeni, a fokozatot meg tudáshoz kötném nem a puszta ottléthez...
  • peacyg
    #83
    Sajnos tudom tanusítani, hogy shotokanban valójában 13 évesek is villoghatnak fekete övvel :( és bunyózni nem nagyon tudnak...

    Viszont azt tudom tanusítani, hogy kempoban ez nem így van, itt aki fekete öves az nagyon jól tud küzdeni ;)
  • Loál János #82
    Na, ez viszont elszomorító.
    Remélem csak véletlenül találkoztál szélsőséges esetekkel, és nem ennyire általános az ilyen gáz rendszerű harcosképzés.
  • bens
    #81
    akkor is idegesít.
    engem egyáltalán nem az érdekel h milyen öves vki, csak az h hogy küzd.

    egyébként sajnos vannak olyan irányzatok, nem is kevés ahol mindenféle mazsola vizsgázhat danra. láttam már versenyen 13 éves shotokanos tökmagot fekete övvel.
    meg kerültem már össze stílusfüggetlen versenyen feketeöves taekwondóssal, és szart se ért a technikája.
    ezek után nem nagyon érdekel h milyen őv van rajta.
  • bens
    #80
    nem tudom, nem láttam.
  • peacyg
    #79
    Ez így van, ráadásul ey fekete övhöz egyáltalán nem a küzdeni tudás, a bunyó a legfőbb dolog. Persze az is fontos, és addigra már (kempóból indulok ki) nagy versenytapasztalattal kell rendelkeznie egy embernek, de rengeteg más dolog is van, ami kell a fekete övhöz.
  • Loál János #78
    "fúú, te már fekete öves vagy? akkor te már tudsz valamit"

    Egy normálisan felépített vizsgarendszerre támaszkodó harcművészeti ágnál ez a mondat igaz kell, hogy legyen. Ha nem az, akkor ott tényleg gáz van.
  • Loál János #77
    Miért nem sikerült a vizsgája? Küzdelemben bukott el, vagy a tudásanyaga hiányzott?
  • Loál János #76
    Nem igazán célom az övszerzés, évek óta nem vizsgáztam.

    Az ilyen kijelentéstől, hogy "az aki feketöves akar lenni, az vegyen egyet a boltban és kösse föl" viszont a herót kerülget, ugyanis akármilyen övszín mögött sok munka, és a küzdősportban eltöltött év van. Ahogy közelít a feketéhez, annál több. Szomorú, hogy a hótratyi akciófilmekben lévő "én feketeöves vagyok!" kijelentések ennyire ledegradálták a dolog jelentését. Ennyi.
  • peacyg
    #75
    Ez teljesen igaz, azért is írtam, hogy értem, amit mondasz.
  • bens
    #74
    ez igaz. de akáhogy is nézzük, minden harcművészet mozgásanyaga a harci tudásra épül. minden gyakorlat azért van, h jó bunyós legyél. és ha te tényleg az akarsz lenni, akkor nem a vizsga érdekel.

    volt már rá példa, h vki azért hagyta abba a karatét, mert nem sikreült a danvizsgája, és berágott h nem lehet feketeöves. na az ilyenek miatt mondom h nem számít a fokozat.

    mellesleg az utcán senki sem kíváncsi arra h milyen az öved. de még arra sem h milyen stílust csinálsz...
  • bens
    #73
    és szted attól bunyózik jól, h fekete öv van a derekán?

    azt akarom mondani, h túlmisztifikálják ezt az egész fokozat-kérdést. nem az a baj, h ha vki fekete öves. az a baj, amikor a fokozattal azonosítják a tudást. én pl arra vagyok allergiás, amikor odajönnek és elkezdik, h "fúú, te már fekete öves vagy? akkor te már tudsz valamit..."
  • bens
    #72
    nem értesz?
    ha az a célod h fekete öved legyen, akkor rossz a hozzáállásod az egészhez.
    az kéne h legyen a cél, h megtanulj jól küzdeni.az h milyen az öved, fehér v fekete az tök mind1.
  • peacyg
    #71
    Ja a másik: fekete övhöz (legalábbis kempoban, karatéban, csak ezeket tudom tapasztalatból) az édes kevés, hogy valaki baromi jól bunyózik. Ugyanis a vizsgaanyagnak fekete övre a bunyó csak egy része...
  • Loál János #70
    Ja, hát ilyen hozzáállással, aki jól akar bunyózni, az menjen le az utcára, provokáljon ki heti 8-10 verekedést, azt majd megtanul, minek járjon küzdősportra...

    Wado-Ryuban nincsenek vizsgák? Nincs az erőnléti követelményen kívül más? Nem értelek.
  • peacyg
    #69
    Értem mit mondassz, de lehet, hogy valaki azontúl, hogy jó bunyós akar lenni, szeretne minél magasabb fokozatra eljutni (pl.: én ;D). Mert maga a harcművészet filozófiája is érdekli meg az egész dolog. Nyilván nekem is van olyan ismerősöm, aki 4(!) évig volt fehéröves kempos, mert nem érdekelte az öv, aztán csak most kezdett el vizsgázgatni. Most zöldért megy. Különbözőek vagyunk, de szerintem is ez az általánosítás elég durva volt, mert pl.: csak egy példa, több ilyen is van, de egy a sokból: Takács Attila 4. DAN-os kempos, elérte a RENSHI fokozatot (azontúl asszem 2 DANos jitsuban is, de nem tuti), és megnyerte 2004-ben a ketrecharc-gálát, ami Székesfehérváron volt és a mai napig nagyon kemény bunyósnak tartják. Na ő fekete öves, és mégis nagyon jól bunyózik. Amúgy értem mit akarsz mondani ;)
  • bens
    #68
    én csak egyszer voltam taichí edzésen, de hasonló a véleményem róla, mint az aikidóról.
    sztem ha vki úgy akarja gyakorolni h legyen harci értéke is, az költözzön be a legközelebbi shaolin templomba, és ott gyakorolja. egész nap, 30 évig.
  • bens
    #67
    mi ebben a durva?

    miért? szted nem így van?

    az aki feketöves akar lenni, az vegyen egyet a boltban és kösse föl.
    aki meg jó bunyós akar lenni, az meg tanuljon bunyózni.
    minek ezt bonyolítani?
  • Jano
    #66
    "ez az ővszín csak ilyen hókuszpókusz. az aki azért csinálja a harcművészetet h "fekete őves" legyen, az szinte biztos h nem tud jól bunyózni valójában."

    Azért az ennyire durva általánosításokat hagyjuk már...
  • Cat #65
    szerintem évtizedes tapasztalattal is rekreációs tevékenység.
    Kiváló egészségmegőrzésre, de harci értéke... az kb. 0


    Ó, ez brutálisan nem igaz :) Egyébként önmagában, egyéb külső erős technika nélkül sose űzik, megértéséhez kell egyfajta érettség, a témában eltöltött évtizedes tapasztalat, ennélfogva ez így nem értelmezhető dolog.
  • bens
    #64
    érdekesség, h minnél veszélyesebb egy stílus, annál kevésbé veszik komolyan a fokozatokat.
    lásd pl. thaibox, vagy brazil jitsu...
    ez az ővszín csak ilyen hókuszpókusz. az aki azért csinálja a harcművészetet h "fekete őves" legyen, az szinte biztos h nem tud jól bunyózni valójában.

    van egy kickboxos srác, aki nagyon jó barátom, 8 éve csinálja (fullos amúgy) már rég feketeöves lehetne, de csak kéköves. nem is akar vizsgázni, mert ez a fokozat már elég neki a versenyzéshez, máshoz meg nem kell neki.
  • peacyg
    #63
    hmmm kösz, ezt nem is tudtam...mondjuk most, hogy mondod tényleg elég sokan vannak így ezzel...én mondjuk azon kevesek (vagy nem kevesek) közé tartozom, aki nem akarja semmi áron abbahagyni és nem érdekli a ruha(pl övszín) ami rajta van edzésen... de persze így, hogy vannak az övek, hajt az is, hogy minél magasabb szintre jussak el ;)
  • peacyg
    #62
    Tai-Ji-ből is több fajta van (én kettőről tudok) és azt mondják, hogy az egyiknek nagyobb a harci értéke, mint a másiknak. Bár én nem értek hozzá, de gondolom jelen esetben sem jó az általánosítás, pl.: karatéból is elég sok van, és nagyon különbözőek
  • bens
    #61
    ez edzőtől, meg attól is függ mennyit és hogyan edzel

    nekem az aikidoban az nem tetszik kicsit, h a tori nagyon valószerűtlenül támadja az ukét. szinte odaadja a kezét.
    sztem sokkal nagyobb lenne a harci értéke, ha igazi ütésekkel gyakorolnák, mert a technikák és az alapelv jó.
  • Goth
    #60
    szerintem évtizedes tapasztalattal is rekreációs tevékenység.
    Kiváló egészségmegőrzésre, de harci értéke... az kb. 0
  • bens
    #59
    igen, ezt mondtam én is...
  • Cat #58
    az. Ha 35-40 éves leszek, biztos el fogom kezdeni, addig felesleges :)

    (félre ne értsd, kiváló, nagyon magasszintű, bőven az aikido fölé teszem, mind technikában, mind hatékonyságban, de egyszerüen évtizedes alapok nélkül pusztán rekreációs tevékenység. (ha megsértődnél, bővebben is kifejtem...))
  • Cat #57
    az aikido "beindulásához" sztm legalább 5-8 év kell - legkevésbé ezt ajánlanám bárki kezdőnek. Ez alatt egyszerűen nem alkalmas semmilyen VALÓS küzdelemre.
  • Cat #56
    na látom nem voltam egy ideje, jöttem osztani az észt :)

    a keleti harcmuvészetekben olyan, hogy övfokozat nem létezik - ez csak a hülye nyugati tanítványok miatt van, hogy lássák hogy fejlődnek, nöjjön az onbizalmuk, és ne hagyják abba.
  • bens
    #55
    igen, talán a jujitsu kissé gyorsabban elsajátítható és könnyebben rá lehet érezni. sztem sokkal gyorsabban lehet hetékonyra fejleszteni. az aikido kicsit elvontabb és épp ezért többet kell gyakorolni h működjön is. sztem. aztán meg személyiségtől függ minden.
  • peacyg
    #54
    Viszont ha a helyedben lennék, a kettő közül Ju-jitsut kezdenék.